2022-01-26   18:34:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Jöns Svanbergsimmet 50m 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 3

Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Jns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tvlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:54   
  Arrangr  Upsala Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 21, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
Sponsor: Mariebergs.com 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    34.13        1:12.60   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.46        1:13.53   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap    33.86        1:14.58   
Oliver Aalto-Hardy  2005  lands Simfrening    38.50        1:30.71   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap    42.87        1:35.63   
Nils Frman  2005  Upsala Simsllskap    45.61        1:37.64   
Tomas Frman  2005  Upsala Simsllskap    45.73        1:39.44   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap    45.75        1:41.61   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsllskap    48.08        1:42.47   
10  Artur Norman  2005  Upsala Simsllskap    48.13        1:42.99   
11  Arvid Hgstrm  2006  Upsala Simsllskap    49.56        1:47.72   
12  Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsllskap    45.74        1:47.73   
13  Malte Andersson  2007  Upsala Simsllskap    1:02.84        2:12.18   
                     
 
Gren 21, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
Sponsor: Mariebergs.com 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Lw  2003  Sdertlje Simsllskap    28.92        1:03.25   
Theo Oerther  2003  Sdertlje Simsllskap    30.65        1:05.45   
Simon Lrinc  2003  Tby Sim    30.39        1:05.93   
Isac Rune  2003  Tby Sim    31.25        1:06.88   
Albin Eriksson  2003  Lule Simsllskap    30.33        1:07.27   
Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim    30.83        1:07.54   
Melker Rosengren  2003  Gvle Simsllskap    30.72        1:08.11   
Carl Hansson  2003  Gvle Simsllskap    30.85        1:08.20   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    31.28        1:08.27   
10  Andreas Savin  2003  Upsala Simsllskap    31.58        1:08.66   
11  Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.96        1:10.19   
12  Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    32.43        1:10.47   
13  Theo Ylip  2004  Lule Simsllskap    32.44        1:12.07   
14  Alexander Mattsson  2003  lands Simfrening    33.21        1:12.10   
15  Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    32.47        1:12.41   
16  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    32.52        1:12.67   
17  David Alonso  2003  Tby Sim    32.27        1:12.80   
18  Oscar Fllman  2003  Sdertlje Simsllskap    32.75        1:15.42   
19  Isak Rehnman  2004  Vsters Simsllskap    35.60        1:15.90   
20  Olle Wikholm  2004  Gvle Simsllskap    33.77        1:16.92   
21  Samuel Nilsson  2003  Tby Sim    35.70        1:18.04   
22  Malte Eriksson  2003  Harns Skutskr Simsllskap    35.40        1:18.37   
23  Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    36.43        1:18.58   
24  Oskar Hgqvist  2003  Karlskoga Simfrening    36.63        1:18.75   
25  Martin Riljak  2004  Gvle Simsllskap    34.75        1:19.61   
26  Felix Mrvad  2003  Sala Simsllskap    36.23        1:22.11   
27  Felix Do  2004  Upsala Simsllskap    38.65        1:22.98   
28  Hugo Westholm  2004  Tby Sim    39.90        1:27.12   
29  Hannes Helling  2004  lands Simfrening    39.66        1:28.78   
30  Marcus Ardanius  2003  Blsta Simklubb    41.31        1:29.40   
Arvid Fgerblad  2004  Vsters Simsllskap            DNS   
Rasmus Kalvik  2004  lands Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 2014 r 
Sponsor: Mariebergs.com 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  Sdertlje Simsllskap    27.61        58.77   
Erik Brandt  1999  Sdertlje Simsllskap    27.71        58.92   
Marcus lenius  2001  Gvle Simsllskap    27.53        59.92   
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    28.08        1:00.82   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simfrening    28.67        1:01.59   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    28.61        1:01.79   
Tobias Fernandez  1999  Tby Sim    29.47        1:02.66   
Jakob Kllquist  2001  Gvle Simsllskap    29.15        1:03.39   
Arvid Hallenborg  2002  Skuru Idrottsklubb    29.06        1:03.90   
10  Elias Nordgren  2001  Sala Simsllskap    30.02        1:05.02   
11  David Hambraeus  1999  Falu Simsllskap    30.45        1:05.83   
12  Robert Hellberg  2001  Sdertlje Simsllskap    30.67        1:05.86   
13  Guillermo Illanes  2000  Sdertlje Simsllskap    29.59        1:06.82   
14  Tim Hansson  2001  Falu Simsllskap    30.86        1:07.60   
15  Erik Bergstrand  2002  Sdertlje Simsllskap    30.27        1:07.71   
16  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsllskap    32.07        1:09.85   
17  Axel von Gos  2002  Tby Sim    32.09        1:10.56   
18  Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    33.01        1:10.98   
19  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsllskap    32.09        1:11.20   
20  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    34.13        1:15.19   
21  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    35.39        1:20.08   
22  Karl Lingham  2002  Tby Sim    35.98        1:21.06   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Jakob Hanson  2002  Sala Simsllskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Upsala Simsllskap  Utskriftstid  09:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner