2018-07-19   09:38:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Open 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            42.44   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            46.32   
Malin Lundmark  2008  Burträsk Simpolare            47.68   
Kate Karlsson  2008  Dorotea Simklubb            51.69   
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb            51.78   
Matilda Sjödin  2009  Dorotea Simklubb            51.84   
Astrid Hägglund  2008  Skellefte Simsällskap 34            59.10   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            32.88   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            36.06   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34            36.85   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim            37.72   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim            38.23   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            38.79   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap            39.43   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            39.99   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea Simklubb            40.00   
10  Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim            40.64   
11  Linnea Larsson  2006  Skellefte Simsällskap 34            41.03   
12  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34            42.06   
13  Emmely Elstad Hansson  2006  Dorotea Simklubb            43.35   
14  Amelia Jonsson  2006  Dorotea Simklubb            43.40   
15  Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            43.43   
16  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            1:02.05   
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            29.23   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            29.86   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            30.81   
Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning            31.61   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap            31.84   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            32.92   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap            33.18   
Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            33.42   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            33.58   
10  Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap            33.71   
11  Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap            34.63   
12  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            35.52   
13  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap            37.54   
14  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34            37.66   
15  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap            37.70   
16  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsällskap 34            40.69   
17  Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsällskap 34            41.92   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap            29.06   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            29.68   
Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap            30.00   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            30.23   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            31.95   
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            32.26   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            32.98   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            36.26   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            27.90   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap            28.64   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            29.88   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            32.10   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            32.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            42.22   
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34            42.86   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            44.93   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            51.59   
Samuel Svensson Åsen  2008  Burträsk Simpolare            1:00.98   
Edvard Waller  2009  Burträsk Simpolare            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            39.22   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            40.15   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            33.72   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            38.87   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            39.11   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34            39.63   
Joel Lundmark  2005  Burträsk Simpolare            39.81   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            26.36   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            27.08   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34            28.26   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            28.96   
Jonathan Olsson  2003  Dorotea Simklubb            29.30   
Theodor Eriksson  2002  Skellefte Simsällskap 34            29.48   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            29.73   
David Öhman  2002  Piteå Sim            29.91   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            29.92   
10  Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34            29.94   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Wigren  1993  IKSU Simning            27.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            3:14.29   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsällskap 34            3:48.67   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap            2:34.54   
Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap            2:56.50   
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsällskap 34            2:58.05   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap            3:08.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap            2:30.80   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            2:28.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            1:59.15   
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb            2:05.73   
Matilda Sjödin  2009  Dorotea Simklubb            2:16.03   
Kate Karlsson  2008  Dorotea Simklubb            2:16.83   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34            1:40.15   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            1:44.19   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea Simklubb            1:45.72   
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning            1:46.20   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:48.42   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim            1:50.84   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            1:52.44   
Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim            1:54.74   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:58.24   
10  Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            1:58.71   
11  Amelia Jonsson  2006  Dorotea Simklubb            2:00.35   
12  Emmely Elstad Hansson  2006  Dorotea Simklubb            2:01.74   
13  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            2:22.68   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            1:21.68   
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            1:21.76   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap            1:27.99   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap            1:28.42   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            1:30.44   
Therese Skoglund  2005  Dorotea Simklubb            1:33.04   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap            1:33.20   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap            1:37.37   
Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning            1:38.47   
10  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:39.65   
11  Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            1:40.08   
12  Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            1:40.14   
13  Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap            1:40.80   
14  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap            1:41.96   
15  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap            1:49.38   
16  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsällskap 34            1:52.55   
17  Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsällskap 34            2:05.83   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:24.21   
Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap            1:25.05   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            1:31.24   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            1:31.37   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:53.41   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap            1:21.04   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            1:25.48   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            1:33.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34            1:52.33   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            2:08.19   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:50.93   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap            1:18.91   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            1:41.04   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34            1:43.52   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            1:51.84   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            1:18.20   
Theodor Eriksson  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:25.60   
Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:35.43   
David Öhman  2002  Piteå Sim            1:36.30   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            1:40.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsällskap 34            3:04.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34            2:42.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:54 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            1:50.76   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:33.42   
Linnea Larsson  2006  Skellefte Simsällskap 34            1:36.46   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34            1:39.23   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            1:46.69   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap            1:58.48   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            1:18.25   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            1:24.16   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            1:27.24   
Therese Skoglund  2005  Dorotea Simklubb            1:27.68   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            1:30.60   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            1:31.26   
Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsällskap 34            1:54.08   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap            1:11.70   
Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap            1:18.96   
Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap            1:22.52   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            1:26.14   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:28.92   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            1:20.97   
Isabelle Skoglund  2001  Dorotea Simklubb            1:29.12   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  12:10 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  12:18   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            1:56.20   
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34            1:58.49   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:43.29   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            1:50.09   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:40.59   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            1:44.29   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            1:52.19   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34            1:56.36   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            1:14.66   
Jonathan Olsson  2003  Dorotea Simklubb            1:15.56   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            1:20.66   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:20.73   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            1:06.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  12:18 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    1:07.17  2:20.14  3:34.14  4:47.41  9:42.56   
          6:00.76  7:16.27  8:31.26       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  12:34   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 12, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Öhman  2002  Piteå Sim            11:03.07   
                     
 
Gren 12, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Wigren  1993  IKSU Simning            9:42.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  12:34 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            18.69   
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            18.91   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            19.43   
Malin Lundmark  2008  Burträsk Simpolare            20.56   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            20.97   
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb            22.73   
Matilda Sjödin  2009  Dorotea Simklubb            22.94   
Kate Karlsson  2008  Dorotea Simklubb            23.53   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare            24.25   
10  Astrid Hägglund  2008  Skellefte Simsällskap 34            25.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            18.47   
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34            19.80   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            20.19   
Edvard Waller  2009  Burträsk Simpolare            20.57   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            21.69   
Samuel Svensson Åsen  2008  Burträsk Simpolare            26.69   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare            27.97   
Adrian Henriksson  2011  Piteå Sim            41.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 15, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsällskap 34    1:23.00  3:03.42  5:01.12    6:26.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            54.77   
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            57.22   
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb            58.50   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            1:02.02   
Kate Karlsson  2008  Dorotea Simklubb            1:02.11   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            1:02.85   
Matilda Sjödin  2009  Dorotea Simklubb            1:03.41   
Astrid Hägglund  2008  Skellefte Simsällskap 34            1:14.23   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34            45.52   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            46.66   
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning            48.35   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            49.28   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea Simklubb            49.48   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim            50.52   
Linnea Larsson  2006  Skellefte Simsällskap 34            53.04   
Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim            53.47   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34            53.68   
10  Alma Marklund  2006  Piteå Sim            54.12   
11  Amelia Jonsson  2006  Dorotea Simklubb            55.23   
12  Emmely Elstad Hansson  2006  Dorotea Simklubb            55.58   
13  Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            57.91   
14  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            1:07.29   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            37.39   
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            37.88   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            41.47   
Therese Skoglund  2005  Dorotea Simklubb            43.49   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap            43.99   
Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning            44.35   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            45.31   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34            45.66   
Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap            46.28   
10  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap            47.58   
11  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            47.75   
12  Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            49.46   
13  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap            50.88   
14  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsällskap 34            53.80   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            DSQ   
Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            38.72   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            39.36   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            41.50   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap            42.96   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            43.54   
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            43.66   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            52.45   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap            37.64   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            38.03   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            38.17   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            43.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34            53.68   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            59.52   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            1:05.27   
Samuel Svensson Åsen  2008  Burträsk Simpolare            1:11.20   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            1:15.27   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare            1:26.61   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            51.72   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            52.14   
Nils Lindmark  2006  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            46.65   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34            47.06   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            51.59   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            51.75   
Joel Lundmark  2005  Burträsk Simpolare            57.75   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            35.23   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            40.21   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34            40.45   
Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34            42.61   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            43.02   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            44.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    42.44  1:30.23  2:20.91    3:10.62   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea Simklubb    47.80  1:43.18  2:40.29    3:31.92   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    45.24  1:39.46  2:38.13    3:32.52   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning    34.39  1:10.78  1:48.95    2:27.46   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    34.25  1:13.14  1:51.98    2:29.11   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    34.17  1:12.87  1:54.07    2:33.95   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap    37.88  1:20.63  2:05.40    2:45.62   
Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    39.02  1:22.21  2:07.37    2:50.11   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    38.77  1:22.78  2:08.64    2:53.67   
Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    43.61  1:31.74  2:20.68    3:08.12   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    42.99  1:31.67  2:22.58    3:09.59   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap    30.07  1:03.99  1:38.00    2:11.71   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    31.31  1:07.01  1:43.70    2:20.06   
Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap    34.31  1:13.18  1:53.08    2:31.15   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34    42.80  1:31.84  2:22.91    3:11.05   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    32.22  1:08.29  1:45.18    2:20.77   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    37.39  1:19.68  2:03.86    2:47.03   
Isabelle Skoglund  2001  Dorotea Simklubb    38.66  1:24.32  2:10.92    2:56.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    44.24  1:36.60  2:28.82    3:19.28   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34    44.34  1:37.50  2:31.87    3:23.20   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap    29.98  1:03.39  1:38.23    2:12.94   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    28.75  1:00.84  1:33.50    2:06.00   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    29.74  1:03.44  1:37.53    2:12.14   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34    31.24  1:06.14  1:42.66    2:17.79   
Jonathan Olsson  2003  Dorotea Simklubb    33.01  1:10.01  1:47.82    2:25.04   
David Öhman  2002  Piteå Sim    32.60  1:09.83  1:49.35    2:26.64   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Wigren  1993  IKSU Simning    30.54  1:03.97  1:38.41    2:11.64   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    28.90  1:02.06  1:37.48    2:12.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            48.84   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            53.85   
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb            54.08   
Kate Karlsson  2008  Dorotea Simklubb            1:06.11   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare            1:09.55   
Malin Lundmark  2008  Burträsk Simpolare            DNF   
Astrid Hägglund  2008  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Matilda Sjödin  2009  Dorotea Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            41.62   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            43.19   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim            44.79   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34            44.90   
Linnea Larsson  2006  Skellefte Simsällskap 34            45.02   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            46.74   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim            49.24   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34            52.58   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            52.77   
10  Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            52.96   
11  Amelia Jonsson  2006  Dorotea Simklubb            53.55   
12  Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim            56.36   
Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            35.14   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            37.52   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap            39.14   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            40.61   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            42.17   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            42.83   
Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            43.04   
Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsällskap 34            51.76   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            40.24   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            41.15   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap            45.21   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            36.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            52.49   
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34            55.58   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            1:06.09   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare            1:18.07   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            48.39   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            50.72   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            46.17   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            47.93   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            48.12   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34            52.04   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            52.08   
Joel Lundmark  2005  Burträsk Simpolare            52.35   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            35.95   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            37.43   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            37.88   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            30.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            1:20.57   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            1:31.64   
Therese Skoglund  2005  Dorotea Simklubb            1:42.37   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap            1:13.76   
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:14.78   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Skoglund  2001  Dorotea Simklubb            1:30.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  20 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap            1:15.94   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34            1:07.92   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            1:09.30   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:16.89   
Jonathan Olsson  2003  Dorotea Simklubb            1:19.43   
Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:33.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning    1:13.89  2:32.71  3:52.30    5:09.52   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    1:14.62  2:36.05  3:58.15    5:17.54   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    1:16.33  2:40.81  4:06.56    5:26.77   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap    1:18.72  2:47.56  4:16.80    5:43.22   
Therese Skoglund  2005  Dorotea Simklubb    1:24.35  2:57.97  4:34.28    6:03.04   
Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    1:25.61  2:59.61  4:33.53    6:03.46   
Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    1:29.68  3:10.26  4:53.05    6:26.56   
                     
 
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap    1:04.48  2:15.23  3:26.38    4:36.59   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    1:06.02  2:20.99  3:36.63    4:51.79   
Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap    1:16.31  2:39.41  4:01.88    5:20.17   
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsällskap 34    1:18.06  2:44.89  4:14.21    5:42.19   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    1:24.81  2:55.66  4:26.85    5:55.19   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34    1:33.53  3:19.05  5:07.16    6:52.50   
                     
 
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    1:16.16  2:41.66  4:09.72    5:34.73   
Isabelle Skoglund  2001  Dorotea Simklubb    1:26.76  3:08.62  4:51.33    6:26.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    1:02.93  2:12.15  3:22.04    4:31.25   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    1:04.25  2:20.27  3:36.79    4:52.09   
David Öhman  2002  Piteå Sim    1:11.61  2:32.35  3:54.79    5:15.98   
                     
 
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Wigren  1993  IKSU Simning    1:04.64  2:15.13  3:27.36    4:39.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            54.40   
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb            1:02.35   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            38.23   
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning            39.62   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            43.64   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34            44.79   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34            46.40   
Linnea Larsson  2006  Skellefte Simsällskap 34            50.09   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea Simklubb            55.23   
Emmely Elstad Hansson  2006  Dorotea Simklubb            1:12.78   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            32.56   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            37.94   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            40.05   
Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            42.83   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            43.47   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34            45.59   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsällskap 34            55.81   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            32.55   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            32.68   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            35.01   
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            38.58   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            39.05   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            47.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            46.04   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            50.67   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap            32.57   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            48.75   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            57.38   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34            30.66   
Jonathan Olsson  2003  Dorotea Simklubb            31.45   
Theodor Eriksson  2002  Skellefte Simsällskap 34            31.50   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            32.05   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            33.28   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            33.86   
Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34            37.20   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34            29.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Skoglund  2005  Dorotea Simklubb            3:26.70   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34            3:33.29   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simsällskap 34            4:00.86   
Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap            DSQ   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            3:04.85   
                     
 
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap            2:57.32   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            3:19.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 30, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    37.03  1:21.83  2:08.74    2:53.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            1:41.69   
Matilda Sjödin  2009  Dorotea Simklubb            1:55.88   
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb            2:00.79   
Kate Karlsson  2008  Dorotea Simklubb            2:06.70   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning            1:17.54   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            1:20.55   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:21.42   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34            1:27.41   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            1:31.22   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            1:32.59   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:34.87   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea Simklubb            1:36.73   
Amelia Jonsson  2006  Dorotea Simklubb            1:40.78   
10  Emmely Elstad Hansson  2006  Dorotea Simklubb            1:50.46   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            1:04.73   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            1:05.64   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            1:07.32   
Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning            1:09.28   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap            1:13.05   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            1:13.27   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap            1:15.64   
Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap            1:16.66   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap            1:20.01   
10  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            1:20.94   
11  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap            1:22.40   
12  Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            1:23.93   
13  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap            1:26.15   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap            1:02.32   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            1:05.21   
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning            1:07.52   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            1:10.77   
Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap            1:11.04   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            1:12.17   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap            1:21.15   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:26.12   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            1:02.29   
Isabelle Skoglund  2001  Dorotea Simklubb            1:18.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34            1:39.59   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            1:41.92   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            1:29.12   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            1:30.97   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            1:31.55   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            1:32.36   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            56.79   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            58.31   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34            1:03.19   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            1:04.19   
David Öhman  2002  Piteå Sim            1:05.99   
Jonathan Olsson  2003  Dorotea Simklubb            1:06.41   
Theodor Eriksson  2002  Skellefte Simsällskap 34            1:07.09   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            1:10.72   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Wigren  1993  IKSU Simning            1:00.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 33, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    40.19  1:23.25  2:06.30    2:47.03   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    44.13  1:31.55  2:20.69    3:07.42   
                     
 
Gren 33, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsällskap 34    42.97  1:30.01  2:18.57    3:03.89   
                     
 
Gren 33, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    40.67  1:26.26  2:12.81    2:58.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap    34.72  1:12.17  1:50.48    2:27.74   
                     
 
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    33.22  1:10.35  1:48.70    2:25.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Pettersson  2009  Dorotea Simklubb    1:02.85        2:08.51   
Molly Hahlin  2008  Dorotea Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    40.58        1:29.86   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34    45.38        1:32.40   
Alma Bäckström  2006  IKSU Simning    43.68        1:33.90   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    45.62        1:37.34   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34    49.89        1:42.38   
Linnea Larsson  2006  Skellefte Simsällskap 34    47.49        1:44.58   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea Simklubb    51.86        1:46.10   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    51.59        1:47.50   
Amelia Jonsson  2006  Dorotea Simklubb    59.00        2:00.31   
10  Emmely Elstad Hansson  2006  Dorotea Simklubb    1:08.69        2:09.59   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    35.83        1:13.79   
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    35.23        1:14.34   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    39.06        1:21.58   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap    38.07        1:22.72   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    39.33        1:26.57   
Therese Skoglund  2005  Dorotea Simklubb    39.56        1:27.71   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    43.16        1:30.42   
Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning    43.19        1:32.77   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    43.39        1:33.95   
10  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    46.98        1:35.63   
Linnea Forsman  2005  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Larsson  2002  IKSU Simning    36.11        1:16.20   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    36.32        1:18.82   
Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning    38.05        1:21.91   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    39.38        1:22.75   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    38.71        1:24.70   
Elina Gullehag  2002  IKSU Simning    39.61        1:27.82   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena open 2018    Utskriftsdatum  21 januari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Skelleftesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 januari 2018         
 
 
Gren 36, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simsällskap 34    54.48        1:49.76   
                     
 
Gren 36, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34    47.07        1:39.62   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    49.84        1:43.09   
                     
 
Gren 36, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    48.41        1:44.03   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    49.98        1:44.18   
                     
 
Gren 36, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    32.80        1:10.86   
Robin Andersson  2003  Skellefte Simsällskap 34    33.59        1:10.95   
Jonathan Olsson  2003  Dorotea Simklubb    34.84        1:14.24   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    34.71        1:14.47   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    35.50        1:18.11   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    37.60        1:22.69   
Albin Lindqvist  2002  Skellefte Simsällskap 34    40.63        1:26.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 januari 2018 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner