Results for Mad Wave Challenge 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
MAD WAVE CHALLENGE 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 tammikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:09 |
|
|
Järjestäjä |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 tammikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Rantala |
2004 |
|
454 |
38.53 |
1:19.84 |
2:01.73 |
|
2:41.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Kübar |
2006 |
|
448 |
38.75 |
1:21.31 |
2:03.35 |
|
2:42.06 |
|
|
Tartu Swimming Club |
2:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Salmi |
2004 |
|
444 |
37.90 |
1:19.58 |
2:02.76 |
|
2:42.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Salla Rantala |
2004 |
|
443 |
38.03 |
1:19.67 |
2:01.66 |
|
2:42.67 |
|
|
Nokian Pyry |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
425 |
37.84 |
1:21.02 |
2:05.03 |
|
2:44.88 |
|
|
Nokian Pyry |
2:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sivi Juvakka |
2005 |
|
365 |
41.12 |
1:24.96 |
2:10.67 |
|
2:53.57 |
|
|
Nokian Pyry |
2:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Tuura |
2004 |
|
362 |
41.35 |
1:25.65 |
2:10.53 |
|
2:53.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maija Hinkkala |
2005 |
|
357 |
40.25 |
1:24.81 |
2:11.27 |
|
2:54.79 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Lepola |
2005 |
|
356 |
39.98 |
1:24.35 |
2:10.25 |
|
2:54.89 |
|
|
Tatu Tampere |
2:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Gavrilov |
2004 |
|
355 |
40.86 |
1:26.36 |
2:11.61 |
|
2:55.12 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lumi Luoma |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
530 |
36.17 |
1:14.70 |
1:55.37 |
|
2:33.27 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
517 |
36.16 |
1:15.52 |
1:55.15 |
|
2:34.54 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iris Hanski |
2003 |
|
498 |
36.34 |
1:16.31 |
1:57.39 |
|
2:36.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
496 |
36.60 |
1:16.31 |
1:57.22 |
|
2:36.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Laakso |
2002 |
|
485 |
35.82 |
1:14.79 |
1:56.26 |
|
2:37.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
473 |
37.77 |
1:17.75 |
1:59.39 |
|
2:39.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
466 |
36.85 |
1:17.48 |
1:58.80 |
|
2:39.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
462 |
37.29 |
1:18.25 |
1:59.40 |
|
2:40.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Korin |
2003 |
|
440 |
37.60 |
1:19.64 |
2:01.80 |
|
2:43.09 |
|
|
Nokian Pyry |
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Senni Ovaskainen |
2001 |
|
426 |
37.47 |
1:18.30 |
2:02.22 |
|
2:44.85 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
425 |
38.39 |
1:19.85 |
2:03.01 |
|
2:44.92 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
405 |
38.70 |
1:21.03 |
2:06.21 |
|
2:47.57 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siiri Toiva |
2002 |
|
372 |
40.11 |
1:23.25 |
2:08.62 |
|
2:52.46 |
|
|
Nokian Pyry |
2:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heidi Javanainen |
2003 |
|
364 |
38.49 |
1:23.69 |
2:09.42 |
|
2:53.61 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sanni Salmi |
2003 |
|
362 |
39.74 |
1:24.26 |
2:10.31 |
|
2:53.95 |
|
|
Nokian Pyry |
2:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Janna Salminen |
2003 |
|
349 |
41.47 |
1:26.10 |
2:12.06 |
|
2:56.15 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Minna Kinnunen |
2003 |
|
344 |
40.85 |
1:24.78 |
2:11.46 |
|
2:56.96 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Siiri Friman |
2001 |
|
335 |
42.02 |
1:27.36 |
2:12.84 |
|
2:58.48 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aada Viitamäki |
2003 |
|
334 |
39.47 |
1:23.77 |
2:11.80 |
|
2:58.71 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Silja Hieto |
2003 |
|
312 |
43.44 |
1:29.79 |
2:17.65 |
|
3:02.80 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Pinja Pyykönen |
2002 |
|
304 |
42.47 |
1:28.39 |
2:16.60 |
|
3:04.37 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cinja Åvist |
2003 |
|
297 |
42.74 |
1:30.71 |
2:19.93 |
|
3:05.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
537 |
36.28 |
1:14.91 |
1:53.73 |
|
2:32.57 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
537 |
34.72 |
1:12.62 |
1:52.72 |
|
2:32.58 |
|
|
Tatu Tampere |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanni Kalliomäki |
2000 |
|
408 |
38.34 |
1:20.38 |
2:04.10 |
|
2:47.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
27 tammikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere |
Tulostusaika |
18:09 |
|