2021-04-14   04:52:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Vinterneptuniaden

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 9:00

Document
Results
Nya Vinterneptuniaden 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Pool: 50m Competition Date: Feb 3, 2018 to Feb 4, 2018
Event 9, 100m Ryggsim Herrar 17 och yngre - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.68 1:01.08
50m: 29.18
100m: 1:01.08
(31.90)
2 Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap +0.65 1:02.09 +1.01
50m: 29.86
100m: 1:02.09
(32.23)
3 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap +0.65 1:05.03 +3.95
50m: 31.52
100m: 1:05.03
(33.51)
4 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 1:05.44 +4.36
50m: 31.27
100m: 1:05.44
(34.17)
5 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap +0.63 1:06.03 +4.95
50m: 32.04
100m: 1:06.03
(33.99)
6 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:07.31 +6.23
50m: 32.19
100m: 1:07.31
(35.12)
7 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.64 1:07.94 +6.86
50m: 33.03
100m: 1:07.94
(34.91)
8 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.73 1:08.36 +7.28
50m: 33.24
100m: 1:08.36
(35.12)
9 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.65 1:09.23 +8.15
50m: 33.47
100m: 1:09.23
(35.76)
10 Alexis Camacho 2001 Södertörns Simsällskap +0.66 1:09.28 +8.20
50m: 33.26
100m: 1:09.28
(36.02)
11 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.80 1:09.88 +8.80
50m: 33.80
100m: 1:09.88
(36.08)
12 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 1:11.06 +9.98
50m: 34.37
100m: 1:11.06
(36.69)
13 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.78 1:12.64 +11.56
50m: 34.43
100m: 1:12.64
(38.21)
14 Robert Hellberg 2001 Södertälje Simsällskap +0.71 1:13.14 +12.06
50m: 35.05
100m: 1:13.14
(38.09)
15 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun +0.72 1:13.54 +12.46
50m: 35.89
100m: 1:13.54
(37.65)
16 Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun +0.81 1:14.11 +13.03
50m: 36.16
100m: 1:14.11
(37.95)
17 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.71 1:14.73 +13.65
50m: 36.66
100m: 1:14.73
(38.07)
18 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.69 1:14.79 +13.71
50m: 36.16
100m: 1:14.79
(38.63)
19 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap +0.63 1:15.19 +14.11
50m: 36.53
100m: 1:15.19
(38.66)
20 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.71 1:15.58 +14.50
50m: 36.63
100m: 1:15.58
(38.95)
21 Kevin Hellman 2005 Södertörns Simsällskap +0.73 1:16.52 +15.44
50m: 36.89
100m: 1:16.52
(39.63)
22 Aaron O´Malley 2002 Spårvägen Simförening +0.84 1:16.60 +15.52
50m: 37.65
100m: 1:16.60
(38.95)
23 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.67 1:16.69 +15.61
50m: 37.26
100m: 1:16.69
(39.43)
24 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap +1.00 1:19.03 +17.95
50m: 38.78
100m: 1:19.03
(40.25)
25 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.61 1:19.23 +18.15
50m: 38.27
100m: 1:19.23
(40.96)
26 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.63 1:19.55 +18.47
50m: 38.53
100m: 1:19.55
(41.02)
27 Hannes Vigström 2004 Wisby Simsällskap +0.74 1:20.98 +19.90
50m: 38.50
100m: 1:20.98
(42.48)
28 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.74 1:21.31 +20.23
50m: 39.42
100m: 1:21.31
(41.89)
29 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 1:23.11 +22.03
50m: 39.88
100m: 1:23.11
(43.23)
30 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.81 1:23.65 +22.57
50m: 40.43
100m: 1:23.65
(43.22)
31 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.69 1:25.44 +24.36
50m: 40.69
100m: 1:25.44
(44.75)
32 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.80 1:26.97 +25.89
50m: 41.54
100m: 1:26.97
(45.43)
33 Isak Monka 2003 Simklubben Neptun +0.74 1:27.80 +26.72
50m: 42.48
100m: 1:27.80
(45.32)
34 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.67 1:30.92 +29.84
50m: 44.51
100m: 1:30.92
(46.41)
- Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.71 DSQ
Event 9, 100m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kristian Kron 1992 Helsingborgs Simsällskap +0.75 58.56
50m: 28.46
100m: 58.56
(30.10)
2 Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb +0.62 1:02.19 +3.63
50m: 29.42
100m: 1:02.19
(32.77)
3 Isak Meding 1998 Örebro Simallians +0.66 1:04.01 +5.45
50m: 30.38
100m: 1:04.01
(33.63)
4 Guillermo Illanes 2000 Södertälje Simsällskap +0.66 1:05.81 +7.25
50m: 32.08
100m: 1:05.81
(33.73)
5 Kenzo Buchli 2000 Stockholmspolisens IF SF +0.80 1:09.31 +10.75
50m: 33.43
100m: 1:09.31
(35.88)
2018-02-03 10:58:45 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner