2018-08-21   23:21:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Simmis-Arena -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Morning session

Results Event 2 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 2 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times 
 
  Competition name  Simmis Arena Meet    Print Date  30 March 2018   
  Competition place  Helsinki    Print Time  10:55   
  Organizer  Helsingfors Simsällskap         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2018         
 
 
Event 2, 400m Freestyle Men, Finals 16 years and younger 
World Seniors: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
Nation Seniors: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  100m  200m  300m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Lari Tumanoff  2003    593  1:03.41  2:09.91  3:15.98    4:21.84   
  Helsingfors Simsällskap  4:24.93                 
                     
Niklas Hatakka  2003    539  1:04.41  2:13.48  3:22.78    4:30.37   
  Cetus Espoo  4:28.29                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    517  1:04.38  2:14.50  3:24.76    4:34.13   
  Cetus Espoo  4:37.33                 
                     
Luukas Vainio  2003    495  1:05.79  2:15.87  3:27.18    4:38.15   
  Cetus Espoo  4:34.79                 
                     
Daniel Rinne  2002    484  1:05.72  2:17.57  3:30.14    4:40.21   
  Cetus Espoo  4:41.57                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    476  1:05.19  2:17.13  3:29.67    4:41.84   
  Cetus Espoo  4:41.90                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    454  1:06.33  2:18.82  3:32.78    4:46.28   
  Simmis Wanda  4:38.01                 
                     
Davin Lindholm  2004    446  1:07.40  2:19.60  3:33.73    4:47.88   
  Helsingfors Simsällskap  4:50.17                 
                     
Perttu Järvinen  2003    432  1:07.27  2:22.40  3:38.35    4:50.90   
  Riihimäen Uimaseura  4:59.22                 
                     
10  Waldemar Palombi  2004    409  1:09.39  2:26.84  3:42.71    4:56.41   
  Helsingfors Simsällskap  4:55.67                 
                     
11  Ranel Rannik  2003    406  1:07.62  2:24.81  3:42.28    4:57.14   
  Kalevi Ujumiskool  4:52.00                 
                     
12  Joonas Cranston  2003    397  1:08.91  2:25.27  3:43.25    4:59.21   
  Nummelan Kisaajat  5:06.43                 
                     
13  Markus Nuorinko  2003    395  1:06.10  2:24.72  3:44.08    4:59.75   
  Nummelan Kisaajat  4:58.93                 
                     
14  Olli Havia  2004    376  1:12.12  2:32.78  3:51.87    5:04.72   
  Salon Uimarit  5:07.73                 
                     
15  Eero Rautaporras  2005    376  1:10.61  2:30.34  3:50.72    5:04.84   
  Nokian Pyry  5:01.66                 
                     
16  Samuel Halminen  2005    366  1:12.58  2:31.63  3:52.03    5:07.64   
  Helsingfors Simsällskap  5:10.54                 
                     
17  Joona Kuitu  2004    364  1:13.77  2:33.38  3:52.17    5:08.12   
  Simmis Wanda  5:11.09                 
                     
18  Kalle Kauppinen  2002    346  1:08.74  2:28.45  3:51.04    5:13.37   
  ORCA Helsinki  5:23.97                 
                     
19  Niko Akkanen  2003    338  1:13.14  2:34.01  3:55.45    5:15.74   
  Riihimäen Uimaseura  5:25.33                 
                     
20  Olavi Männistö  2003    329  1:13.59  2:35.40  3:57.75    5:18.77   
  Riihimäen Uimaseura  5:11.98                 
                     
21  Nooa Matela  2005    315  1:15.95  2:38.55  4:02.94    5:23.29   
  Lappeenrannan Uimarit  5:21.80                 
                     
22  Nuutti Laitinen  2004    312  1:13.90  2:36.13  4:01.90    5:24.23   
  Cetus Espoo  5:27.85                 
                     
23  Juuso Pulkkinen  2004    303  1:14.35  2:37.07  4:02.74    5:27.57   
  Cetus Espoo  5:14.75                 
                     
24  Mio Heinola  2005    298  1:15.91  2:41.95  4:07.40    5:29.27   
  Nummelan Kisaajat  5:35.02                 
                     
25  Jimi Kojo  2005    295  1:15.38  2:39.55  4:05.22    5:30.24   
  Uimaseura Aquila  5:30.86                 
                     
26  Anton Petrov  2004    289  1:17.47  2:43.22  4:08.97    5:32.50   
  Helsingfors Simsällskap  5:35.48                 
                     
27  Antti Musikka  2005    275  1:16.53  2:44.67  4:14.02    5:38.05   
  Vanders  5:47.99                 
                     
28  Oscar Taht  2003    272  1:16.66  2:44.02  4:12.49    5:39.43   
  Simmis Wanda  5:44.48                 
                     
29  Joonatan Kuivalainen  2003    271  1:16.45  2:43.24  4:12.93    5:39.68   
  Riihimäen Uimaseura  5:54.27                 
                     
30  Santtu Kosunen  2003    264  1:16.55  2:44.47  4:13.28    5:42.82   
  Cetus Espoo  5:36.26                 
                     
31  Aaro Tenhu  2004    260  1:19.00  2:47.48  4:17.85    5:44.66   
  Lahden Kaleva  5:47.65                 
                     
32  Lasse Niemi  2006    245  1:21.25  2:51.64  4:23.65    5:51.67   
  Helsingin Uimarit                   
                     
33  Leevi Pixa  2007    244  1:20.87  2:50.87  4:23.60    5:52.06   
  Helsingfors Simsällskap  5:57.70                 
                     
34  Nicolas Nyström  2008    240  1:24.72  2:57.02  4:29.17    5:54.11   
  Helsingfors Simsällskap  5:37.45                 
                     
35  Mikael Vatiainen  2003    231  1:20.63  2:53.72  4:28.24    5:58.35   
  Simmis Wanda  6:01.57                 
                     
36  Aleksandr Logvin  2006    229  1:20.60  2:54.72  4:29.83    5:59.21   
  Vanders                   
                     
37  Tuomas Tolppala  2002    227  1:24.35  2:57.78  4:31.78    6:00.50   
  ORCA Helsinki  5:58.32                 
                     
38  Anton Passoja  2006    225  1:25.39  2:58.74  4:34.58    6:01.33   
  Nokian Pyry  6:01.64                 
                     
39  Leo Oksman  2004    206  1:22.98  2:58.76  4:36.85    6:12.17   
  Helsingin Uimarit  6:02.38                 
                     
40  Vinski Saarikallio  2004    203  1:24.19  2:59.40  4:37.30    6:13.87   
  Riihimäen Uimaseura  6:27.96                 
                     
41  Jesse Virkkala  2004    193  1:26.19  3:03.34  4:43.33    6:20.33   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
42  Kasper Kytö  2005    189  1:29.18  3:10.59  4:48.78    6:23.26   
  Nokian Pyry  6:30.22                 
                     
43  Rasmus Lempinen  2005    184  1:25.63  3:06.62  4:49.15    6:26.32   
  Riihimäen Uimaseura  6:46.00                 
                     
44  Casper Kvist  2006    181  1:28.08  3:10.24  4:53.02    6:28.69   
  Nokian Pyry                   
                     
45  Elmo Taipale  2005    179  1:31.28  3:12.65  4:54.81    6:29.80   
  Uimaseura Aquila  6:59.65                 
                     
46  Aki Eetu Petteri Raitala  2004    176  1:30.99  3:13.47  4:56.51    6:32.61   
  Riihimäen Uimaseura  6:44.52                 
                     
47  Kaapo Tuomainen  2008    151  1:33.59  3:24.11  5:12.99    6:53.06   
  Salon Uimarit  7:04.08                 
                     
48  Elias Tuukkanen  2006    150  1:35.99  3:21.50  5:09.33    6:53.48   
  Riihimäen Uimaseura  6:52.20                 
                     
49  Leevi Johansson  2006    147  1:35.29  3:25.97  5:15.58    6:56.75   
  Riihimäen Uimaseura  6:54.60                 
                     
Aleksander Sibirtsev  2005              DNS   
  Vanders  6:15.09                 
                     
Luka Hirvonen  2006              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Matti Nätti  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  5:18.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Event 2, 400m Freestyle Men, Finals 17 years and older 
World Seniors: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
Nation Seniors: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  100m  200m  300m    Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Taneli Lantta  2001    673  1:00.61  2:03.60  3:07.85    4:11.01   
  Simmis Wanda  4:12.32                 
                     
Emil Perkkiö  2000    661  1:01.50  2:05.68  3:09.48    4:12.58   
  Helsingfors Simsällskap  4:12.15                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    653  59.61  2:03.65  3:09.03    4:13.65   
  Uinti Tampere                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    612  1:01.04  2:06.46  3:13.76    4:19.16   
  Swimming Jyväskylä  4:12.64                 
                     
Jasper Pullinen  1999    573  1:02.68  2:08.73  3:16.85    4:24.86   
  Riihimäen Uimaseura  4:13.51                 
                     
Kirill Egorov  2000    571  1:01.98  2:08.60  3:16.94    4:25.20   
  Helsingfors Simsällskap  4:11.53                 
                     
Herman Widbom  2001    562  1:03.51  2:12.11  3:19.60    4:26.60   
  Cetus Espoo  4:26.30                 
                     
Jakob Sievers  2000    562  1:02.59  2:09.88  3:18.81    4:26.60   
  Uinti Tampere  4:20.14                 
                     
Veeti Haikonen  2001    527  1:03.66  2:12.42  3:22.06    4:32.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Roni Kallström  2001    525  1:04.88  2:14.29  3:24.17    4:32.69   
  Cetus Espoo  4:27.15                 
                     
11  Rasmus Virta  1998    520  1:04.75  2:14.47  3:24.19    4:33.64   
  Cetus Espoo  4:26.72                 
                     
12  Isak Gramén  2001    467  1:04.54  2:15.81  3:29.82    4:43.49   
  Cetus Espoo  4:34.45                 
                     
13  Ruslan Panschin  2001    449  1:06.88  2:20.15  3:33.55    4:47.36   
  ORCA Helsinki  4:43.53                 
                     
14  Ali Gardberg  2001    425  1:07.25  2:22.68  3:39.80    4:52.70   
  Simmis Wanda  4:56.32                 
                     
15  Jon Byskov  2000    423  1:05.60  2:18.55  3:34.86    4:53.10   
  Nurmijärven Uinti  4:49.25                 
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.26.00  Print Date  30 March 2018 
Licensed to: Helsingfors Simsällskap  Print Time  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner