2019-09-20   13:59:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:20   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 
SE: Matias Koski (1994) 47.55 2016-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    568  12.37  26.27  40.23    54.25   
  Vanders  53.84                 
                     
Tino Kaukonen  2004    474  12.81  27.32  42.39    57.63   
  HTU Stadi  56.78                 
                     
Joonas Maaranen  2004    473  13.00  27.82  43.08    57.66   
  Hyvinkään Uimaseura  56.39                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    357  14.25  30.55  47.43    1:03.31   
  Järvenpään Uintiklubi  1:02.26                 
                     
Aaron Pirinen  2005    355  14.39  30.73  47.37    1:03.46   
  Järvenpään Uintiklubi  1:03.83                 
                     
Jesse Lintusalo  2004    325  14.19  30.83  48.52    1:05.33   
  Vanders  1:10.25                 
                     
Lucas Lönnblad  2004    320  14.28  30.77  47.95    1:05.64   
  Cetus Espoo  1:05.22                 
                     
Antti Musikka  2005    320  15.01  31.80  49.12    1:05.70   
  Vanders  1:06.92                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    312  15.00  31.96  49.47    1:06.21   
  Cetus Espoo  1:05.35                 
                     
10  Nico Kulju  2006    293  15.32  32.50  50.67    1:07.59   
  Simmis Wanda  1:08.96                 
                     
11  Jimi Kojo  2005    291  15.29  32.48  50.38    1:07.78   
  Uimaseura Aquila  1:08.35                 
                     
12  Vladislav Shavyrin  2005    286  15.45  32.53  50.84    1:08.20   
  Uimaseura Aquila  1:08.56                 
                     
13  Veikka Leväsalo  2005    259  15.95  33.72  52.27    1:10.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.80                 
                     
14  Tommi Myllynen  2004    258  16.01  34.43  52.72    1:10.57   
  Nurmijärven Uinti  1:13.59                 
                     
15  Eemil Reijonen  2005    250  16.36  35.03  53.53    1:11.32   
  Cetus Espoo  1:11.47                 
                     
16  Sampo Nord  2005    225  16.43  35.26  54.87    1:13.78   
  Vanders  1:15.03                 
                     
17  Jesse Virkkala  2004    221  16.58  34.89  54.79    1:14.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.75                 
                     
18  Veeti Salminen  2004    220  15.06  32.80  54.46    1:14.42   
  Simmis Wanda  1:11.15                 
                     
19  Nikolai Teiramaa  2006    218  16.53  35.42  55.41    1:14.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.61                 
                     
20  Oscar Westerberg  2005    216  16.48  35.78  55.62    1:14.84   
  Cetus Espoo  1:16.91                 
                     
21  Arttu Anttonen  2004    210  15.88  35.18  55.29    1:15.49   
  Järvenpään Uintiklubi  1:22.39                 
                     
22  Aleksander Sibirtsev  2005    190  17.17  37.04  58.07    1:18.04   
  Vanders  1:18.23                 
                     
23  Aapo Ahlroos  2004    169  17.83  38.05  59.98    1:21.21   
  Vanders  1:16.34                 
                     
24  Mihail Pavljuk  2005    130  18.66  41.11  1:05.31    1:28.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.12                 
                     
25  Onni Kohvakka  2007    123  19.13  42.23  1:06.39    1:30.28   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.87                 
                     
26  Joonatan Paalanen  2006    116  19.28  43.40  1:07.73    1:31.96   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.87                 
                     
27  Miika Toivonen  2007    116  20.55  44.29  1:08.58    1:32.01   
  Riihimäen Uimaseura  1:35.19                 
                     
28  Rudi Stolt  2007    109  19.65  43.73  1:09.23    1:34.00   
  Helsingfors Simsällskap  1:31.78                 
                     
29  Iikka Liitola  2008    102  19.99  44.74  1:10.03    1:36.04   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.17                 
                     
30  Aukusti Malinen  2007    93  19.77  43.80  1:11.46    1:39.05   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.46                 
                     
31  Adam Isaev  2008    90  20.28  44.40  1:13.16    1:39.99   
  Vanders  1:41.36                 
                     
32  Elia Vuori  2008    76  22.43  28.93  1:16.70    1:45.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
33  Väinö Rosendahl  2007    76  21.68  47.51  1:16.36    1:46.01   
  Riihimäen Uimaseura  1:56.63                 
                     
34  Cole Wagner  2008    71  23.51  51.15  1:20.75    1:48.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Ilkka Itkonen  2008    71  22.82  48.80  1:19.50    1:48.40   
  Helsingfors Simsällskap  2:06.67                 
                     
Ahti Parviainen  2008              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Onni Kataja  2007              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:51.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 
SE: Matias Koski (1994) 47.55 2016-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    749  11.11  23.71  36.79    49.48   
  Helsingfors Simsällskap  48.51                 
                     
Santeri Hölttä  2000    620  11.90  25.32  38.99    52.69   
  Helsingfors Simsällskap  51.52                 
                     
Elias Herlevi  2000    602  12.46  25.82  39.76    53.22   
  Helsingfors Simsällskap  50.43                 
                     
Antti Leppänen  2002    596  12.41  25.90  39.73    53.39   
  Lahden Uimaseura  54.30                 
                     
Niki Karlsson  2000    582  12.05  25.69  39.76    53.80   
  Helsingfors Simsällskap  51.83                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    568  12.67  26.59  40.60    54.25   
  Helsingfors Simsällskap  53.11                 
                     
Jami Heinilä  2000    565  12.65  26.31  40.40    54.34   
  Helsingfors Simsällskap  54.01                 
                     
Leevi Lehti  2000    565  12.28  26.29  40.77    54.35   
  Helsingfors Simsällskap  52.42                 
                     
Oskari Aalto  2002    563  12.50  26.36  40.48    54.40   
  Helsingfors Simsällskap  52.82                 
                     
10  Emil Perkkiö  2000    549  12.30  26.49  40.71    54.86   
  Helsingfors Simsällskap  53.12                 
                     
11  Jasu Ovaskainen  2002    549  12.69  26.79  41.10    54.88   
  Lahden Uimaseura  54.28                 
                     
12  Veeti Haikonen  2001    545  12.34  26.42  40.76    54.99   
  Helsingfors Simsällskap  53.33                 
                     
13  Isak Gramén  2001    528  12.62  26.75  41.44    55.59   
  Cetus Espoo  55.97                 
                     
14  Atte Pennanen  2001    515  12.57  27.22  41.70    56.03   
  Lahden Uimaseura  1:00.60                 
                     
15  Onni-Kalle Luomala  2002    512  12.50  26.84  41.53    56.16   
  Järvenpään Uintiklubi  56.04                 
                     
16  Joonas Cranston  2003    478  12.79  27.71  42.75    57.46   
  Nummelan Kisaajat  58.56                 
                     
17  Anssi Hätälä  1994    471  12.22  26.15  41.54    57.73   
  Oulun Uinti 1906  56.43                 
                     
18  Pyry Nurminen  2001    470  13.35  28.00  42.88    57.80   
  Helsingfors Simsällskap  58.83                 
                     
19  Eemeli Raninen  2001    447  13.55  28.44  43.80    58.75   
  Helsingfors Simsällskap  58.76                 
                     
20  Miro Merinen  2003    446  13.03  27.93  43.57    58.78   
  Simmis Wanda  58.68                 
                     
21  Oskar Turunen  2003    445  13.36  28.46  43.59    58.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:00.05                 
                     
22  Onni Järvinen  2002    435  13.22  28.07  43.75    59.31   
  HTU Stadi                   
                     
23  Harald Åström  2001    424  14.02  29.31  44.88    59.81   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.19                 
                     
24  Lauri Krapf  2001    418  13.53  28.84  44.64    1:00.08   
  Helsingfors Simsällskap  58.64                 
                     
25  Aarne Myllynen  2002    398  13.18  28.40  44.72    1:01.06   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.23                 
                     
26  Herkko Lajas  2001    394  13.71  28.78  44.63    1:01.26   
  Riihimäen Uimaseura  1:00.52                 
                     
27  Eetu Koskinen  2002    390  13.55  28.81  45.25    1:01.50   
  Lahden Uimaseura  59.46                 
                     
28  Max Walther  2003    385  13.67  29.09  45.40    1:01.76   
  HTU Stadi  1:00.55                 
                     
29  Konsta Pekkala  2003    377  13.78  29.50  46.39    1:02.16   
  Simmis Wanda  1:02.08                 
                     
30  Olavi Männistö  2003    372  14.21  29.89  46.37    1:02.44   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.72                 
                     
31  Kasper Holopainen  2003    361  14.46  30.38  47.07    1:03.06   
  Nummelan Kisaajat  1:02.47                 
                     
32  Aki Hakkarainen  2003    339  14.23  30.42  47.01    1:04.42   
  Simmis Wanda  1:00.48                 
                     
33  Jesse Lamminen  2002    297  15.42  32.79  50.08    1:07.30   
  Nurmijärven Uinti  1:10.69                 
                     
34  Mattias Janhunen  2003    238  15.90  34.13  53.30    1:12.48   
  Cetus Espoo  1:11.21                 
                     
35  Julius Kuosa  2003    167  17.62  37.94  59.48    1:21.59   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
36  Matti Alpola  1953    153  17.56  37.62  59.77    1:23.93   
  Simmis Wanda                   
                     
Christofor Pavlidi  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.86                 
                     
Kaarlo Seppänen  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  52.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner