2019-10-19   14:58:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-12-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taavi Backman  2004    504  29.21  1:01.65  1:34.05    2:04.80   
  Lahden Uimaseura  2:07.48                 
                     
Onni Äijälä  2004    492  28.43  1:00.01  1:32.82    2:05.81   
  Hyvinkään Uimaseura  2:07.32                 
                     
Viktor Asklöf  2004    408  30.80  1:03.97  1:38.69    2:13.96   
  Cetus Espoo  2:19.21                 
                     
Jeremy Valkeavuori  2004    351  32.04  1:08.37  1:45.45    2:20.85   
  Riihimäen Uimaseura  2:31.49                 
                     
Alexander Nyman  2004    308  32.96  1:09.33  1:47.85    2:27.05   
  Hyvinkään Uimaseura  2:35.02                 
                     
Valtteri Niemimuukko  2005    285  34.93  1:13.45  1:52.67    2:30.89   
  Riihimäen Uimaseura  2:35.94                 
                     
Nico Kulju  2006    274  34.09  1:13.21  1:53.83    2:32.84   
  Simmis Wanda  2:35.86                 
                     
Joona Saarnio  2004    268  35.44  1:14.56  1:55.51    2:34.12   
  Järvenpään Uintiklubi  2:41.81                 
                     
Aleksi Sinisalo  2006    255  34.89  1:14.15  1:56.83    2:36.55   
  Cetus Espoo  2:54.55                 
                     
10  Niko Nokikuru  2005    236  35.23  1:16.12  1:59.86    2:40.67   
  Riihimäen Uimaseura  2:52.68                 
                     
11  Nikolai Teiramaa  2006    235  35.50  1:17.00  2:00.97    2:40.96   
  Helsingfors Simsällskap  2:47.15                 
                     
12  Benjamin Winqvist  2006    234  36.15  1:17.02  1:59.68    2:41.14   
  Cetus Espoo  2:45.50                 
                     
12  Vinski Saarikallio  2004    234  36.94  1:18.38  2:01.18    2:41.14   
  Riihimäen Uimaseura  2:42.73                 
                     
14  Oscar Westerberg  2005    224  36.82  1:18.52  2:01.83    2:43.51   
  Cetus Espoo  2:57.17                 
                     
15  Jesse Virkkala  2004    221  35.72  1:17.23  2:01.82    2:44.27   
  Riihimäen Uimaseura  2:52.60                 
                     
16  Kasperi Haverinen  2005    215  37.01  1:19.44  2:03.42    2:45.81   
  Lahden Uimaseura  3:23.03                 
                     
17  Luis Valero de la Iglesia  2006    193  38.61  1:22.93  2:08.98    2:51.93   
  Cetus Espoo  2:54.58                 
                     
18  Elias Tuukkanen  2006    176  39.73  1:23.94  2:11.13    2:57.21   
  Riihimäen Uimaseura  3:17.50                 
                     
19  Okko Varpasuo  2006    174  38.89  1:25.69  2:12.88    2:57.85   
  Helsingfors Simsällskap  3:13.18                 
                     
20  Olli Pesonen  2006    169  39.13  1:26.00  2:13.91    2:59.51   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-12-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Tähtivuori  1998    637  27.00  55.91  1:25.59    1:55.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:53.76                 
                     
Kalle Mäkinen  2002    633  26.32  54.83  1:24.89    1:55.73   
  Vanders  1:58.91                 
                     
Matias Hjelm  2002    624  27.61  57.33  1:26.88    1:56.23   
  Vanders  1:56.97                 
                     
Taneli Lantta  2001    624  27.61  57.11  1:26.81    1:56.25   
  Simmis Wanda  1:54.90                 
                     
Erik Nurmi  2001    616  26.56  56.20  1:26.78    1:56.77   
  Vanders  1:55.94                 
                     
Martti Tervanen  2000    615  26.78  56.35  1:26.90    1:56.85   
  Järvenpään Uintiklubi  1:58.27                 
                     
Jasper Pullinen  1999    613  28.13  57.13  1:27.05    1:56.96   
  Riihimäen Uimaseura  1:54.93                 
                     
Kasper Envalds  2001    595  26.66  56.59  1:27.40    1:58.11   
  Vanders  1:58.32                 
                     
Saku Romo  2000    517  28.63  59.91  1:31.61    2:03.79   
  Lahden Uimaseura  1:58.78                 
                     
10  Perttu Järvinen  2003    495  28.51  1:00.73  1:34.00    2:05.58   
  Riihimäen Uimaseura  2:11.93                 
                     
11  Miro Merinen  2003    484  28.50  1:00.83  1:34.45    2:06.54   
  Simmis Wanda  2:07.80                 
                     
12  Elias Saarinen  2002    483  28.42  1:00.98  1:34.62    2:06.57   
  Riihimäen Uimaseura  2:07.75                 
                     
13  Elis Fokin  2003    471  29.23  1:01.51  1:35.26    2:07.67   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.74                 
                     
14  Joonas Cranston  2003    450  29.05  1:01.54  1:35.80    2:09.60   
  Nummelan Kisaajat  2:14.85                 
                     
15  Henry Nyman  2003    441  29.24  1:02.04  1:36.57    2:10.50   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.16                 
                     
16  Jonne Isoranta  2003    433  29.66  1:03.40  1:38.16    2:11.30   
  Lahden Uimaseura  2:12.66                 
                     
17  Konsta Pekkala  2003    388  31.17  1:06.36  1:41.68    2:16.24   
  Simmis Wanda  2:23.32                 
                     
18  Julius Airas  2003    380  31.05  1:06.37  1:42.38    2:17.13   
  Lahden Uimaseura  2:20.35                 
                     
19  Kasper Holopainen  2003    376  30.59  1:05.16  1:41.23    2:17.66   
  Nummelan Kisaajat  2:12.49                 
                     
20  Aki Hakkarainen  2003    358  31.17  1:05.70  1:42.72    2:19.89   
  Simmis Wanda  2:17.91                 
                     
21  Topias Ojanen  2002    294  33.94  1:11.85  1:51.10    2:29.35   
  Riihimäen Uimaseura  2:35.68                 
                     
22  Henri Erlund  2003    288  34.27  1:13.63  1:52.97    2:30.40   
  HTU Stadi  2:31.79                 
                     
23  Aapo Rasinmäki  2003    253  37.04  1:17.41  1:59.00    2:37.09   
  Riihimäen Uimaseura  2:46.32                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner