2019-11-22   00:25:41
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    537  32.18  1:12.32  1:54.79    2:29.86   
  Cetus Espoo  2:28.74                 
                     
Karla Tiainen  2005    524  30.87  1:11.59  1:55.84    2:31.14   
  Simmis Wanda  2:32.54                 
                     
Louna Kasvio  2006    491  33.60  1:13.02  1:59.60    2:34.45   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.97                 
                     
Ada Hakkarainen  2005    477  34.23  1:15.48  2:00.03    2:35.88   
  Helsingfors Simsällskap  2:33.25                 
                     
Wilma Sundt  2006    471  35.09  1:18.42  2:01.78    2:36.62   
  Helsingfors Simsällskap  2:33.86                 
                     
Veera Korsoff  2005    467  35.19  1:16.50  2:01.99    2:37.02   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.27                 
                     
Sofia Rinne  2005    425  35.16  1:15.00  2:02.56    2:42.01   
  Cetus Espoo  2:42.00                 
                     
Tinka Tamminen  2006    410  36.03  1:19.62  2:06.17    2:43.91   
  Lahden Uimaseura  2:40.72                 
                     
Janina Granberg  2006    409  36.37  1:19.14  2:07.27    2:44.07   
  Cetus Espoo  2:46.17                 
                     
10  Alma Hörkkö  2005    403  34.87  1:16.43  2:05.82    2:44.91   
  Simmis Wanda  2:43.24                 
                     
11  Jasmin Savonen  2005    393  37.78  1:20.51  2:08.73    2:46.34   
  Cetus Espoo  2:47.82                 
                     
12  Aino Emilia Hankala  2005    390  36.39  1:18.64  2:09.34    2:46.74   
  Simmis Wanda  2:57.42                 
                     
13  Anna Lehmusvaara  2005    361  36.73  1:21.20  2:10.76    2:51.02   
  Simmis Wanda  2:44.98                 
                     
14  Laura Saarela  2006    348  36.94  1:20.12  2:12.41    2:53.13   
  Nurmijärven Uinti  2:55.96                 
                     
15  Maj Kajander  2005    345  36.51  1:19.05  2:13.88    2:53.62   
  Helsingfors Simsällskap  3:04.06                 
                     
16  Ebba Simberg  2007    322  38.62  1:24.82  2:16.97    2:57.71   
  Lahden Uimaseura  3:00.07                 
                     
17  Siiri Haverinen  2007    322  40.50  1:28.30  2:16.03    2:57.73   
  Lahden Uimaseura  3:00.26                 
                     
18  Vilja Saarinen  2005    318  34.74  1:23.98  2:14.94    2:58.46   
  Riihimäen Uimaseura  2:58.42                 
                     
19  Emmi Nieminen  2006    314  40.50  1:26.70  2:20.02    2:59.13   
  Helsingfors Simsällskap  3:01.84                 
                     
20  Lily Päivänen  2006    301  40.75  1:28.05  2:21.41    3:01.71   
  Helsingfors Simsällskap  3:06.81                 
                     
21  Karla Lehtosalo  2005    297  38.38  1:24.88  2:20.00    3:02.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Ariel Julienne Jämsen  2006    291  40.96  1:29.71  2:21.33    3:03.73   
  Helsingfors Simsällskap  3:06.86                 
                     
23  Iina Ekholm  2007    272  39.82  1:29.65  2:26.04    3:07.98   
  Helsingfors Simsällskap  3:02.50                 
                     
24  Milja Korhonen  2006    256  41.75  1:32.07  2:28.50    3:11.86   
  Nurmijärven Uinti  3:12.46                 
                     
25  Emmi Halonen  2006    250  41.88  1:28.42  2:27.08    3:13.24   
  Vanders  3:12.78                 
                     
26  Olivia Romo  2005    190  47.38  1:37.07  2:42.99    3:31.74   
  Lahden Uimaseura  3:24.83                 
                     
27  Vieno Virtanen  2006    188  47.91  1:44.38  2:43.78    3:32.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Mea Makkula  2006    186  48.21  1:43.35  2:42.62    3:33.11   
  Lahden Uimaseura  3:39.74                 
                     
29  Naomi Hillers  2007    180  50.01  1:44.99  2:48.21    3:35.51   
  Helsingfors Simsällskap  3:45.27                 
                     
30  Isabel Rumask  2006    139  53.78  1:59.38  3:00.26    3:55.10   
  Lahden Uimaseura  4:04.91                 
                     
31  Annika Leppänen  2006    134  53.52  1:51.68  3:01.38    3:57.81   
  Lahden Uimaseura  4:20.40                 
                     
Amelie Hillers  2009              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Minea Partanen  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  3:35.00                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002    609  30.46  1:06.02  1:48.35    2:23.74   
  Cetus Espoo  2:27.83                 
                     
Siri Auvinen  2002    575  30.41  1:08.23  1:51.61    2:26.52   
  Cetus Espoo  2:23.00                 
                     
Laura Kellberg  2003    568  31.66  1:10.02  1:53.27    2:27.13   
  Cetus Espoo  2:25.65                 
                     
Ida Slöör  2001    561  32.08  1:10.12  1:53.67    2:27.70   
  Cetus Espoo  2:24.32                 
                     
Emilia Flyckt  2001    556  31.82  1:12.55  1:52.57    2:28.16   
  Cetus Espoo  2:34.93                 
                     
Sofia Lehtinen  2000    556  33.18  1:11.39  1:53.53    2:28.19   
  Cetus Espoo  2:28.00                 
                     
Olivia Hellsten  2000    531  30.38  1:08.26  1:52.53    2:30.46   
  Simmis Wanda                   
                     
Nelli Ohvo  2001    530  33.20  1:13.67  1:54.82    2:30.53   
  Cetus Espoo  2:29.51                 
                     
Saga Kovanen  2004    520  32.12  1:10.88  1:56.77    2:31.47   
  Cetus Espoo  2:31.77                 
                     
10  Mirka Mettinen  2002    520  33.00  1:13.76  1:55.75    2:31.52   
  Cetus Espoo  2:30.89                 
                     
11  Vera Vartiainen  2002    519  32.74  1:12.55  1:56.36    2:31.58   
  Järvenpään Uintiklubi  2:34.96                 
                     
12  Anni Savolainen  2002    508  34.77  1:15.30  1:58.11    2:32.67   
  Cetus Espoo  2:32.22                 
                     
13  Wilma Långström  2004    500  33.25  1:13.43  1:58.36    2:33.49   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.20                 
                     
14  Jenni Rantanen  2001    483  32.72  1:13.45  2:00.40    2:35.24   
  HTU Stadi  2:32.28                 
                     
15  Helmi Tossavainen  2002    481  33.41  1:13.86  1:58.87    2:35.45   
  Cetus Espoo  2:33.08                 
                     
16  Aida Pasma  2003    481  33.30  1:14.67  1:58.08    2:35.47   
  Riihimäen Uimaseura  2:31.59                 
                     
17  Jutta Jauhiainen  2004    480  34.03  1:14.82  2:00.95    2:35.53   
  Cetus Espoo  2:34.52                 
                     
18  Anna Mattila  2004    466  32.95  1:15.17  2:00.56    2:37.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Charlotte Ingberg  2002    463  31.66  1:10.94  1:59.38    2:37.41   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Cia Wacklin  2001    448  34.24  1:15.85  2:04.21    2:39.20   
  Cetus Espoo  2:37.14                 
                     
21  Lotta Linnea Partanen  2001    402  34.26  1:17.87  2:05.89    2:45.01   
  Nummelan Kisaajat  2:44.50                 
                     
22  Henni Havén  2004    366  35.89  1:18.74  2:08.54    2:50.21   
  Simmis Wanda  2:54.43                 
                     
23  Janna Salminen  2003    344  36.91  1:19.78  2:12.62    2:53.80   
  Lahden Uimaseura  2:47.08                 
                     
24  Sanna Valkonen  2003    335  38.69  1:23.69  2:16.36    2:55.37   
  Cetus Espoo  2:47.77                 
                     
25  Delia Helena Aho  2003    321  40.52  1:27.10  2:18.61    2:57.88   
  Cetus Espoo  2:54.67                 
                     
26  Miia Äikäs  2003    308  39.60  1:27.63  2:21.23    3:00.35   
  Riihimäen Uimaseura  3:00.35                 
                     
27  Ella Pitkäkangas  2003    273  41.79  1:29.22  2:24.20    3:07.63   
  Vanders  3:08.58                 
                     
28  Maisa Brusila  2004    266  40.83  1:31.11  2:26.38    3:09.46   
  Cetus Espoo  3:06.49                 
                     
29  Heli Havantola  2003    213  46.60  1:38.04  2:37.76    3:23.86   
  Nurmijärven Uinti  3:26.76                 
                     
30  Emma Sevenius  2002    194  47.36  1:43.60  2:42.56    3:30.25   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Ella Hörkkö  2001              DSQ   
  Simmis Wanda  2:43.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sini Aarnivuo  2003              DSQ   
  Simmis Wanda  3:08.95                 
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner