2019-12-11   01:08:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tensta cup 1, 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 1, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Mila Almström 2008 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Ryggsim
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening -.-- 1:04.60 50m Bröstsim
Sofie Hasselblad 2006 Spårvägen Simförening -.-- 46.87 50m Frisim
Sofia Käll 2006 Spårvägen Simförening -.-- 56.90 50m Ryggsim
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening -.-- 49.88 50m Ryggsim
Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Ryggsim
Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening -.-- 56.44 50m Bröstsim
Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 49.27 50m Bröstsim
Moa Slättegård 2006 Spårvägen Simförening -.-- 40.71 50m Frisim
Felicia Strand 2008 Spårvägen Simförening -.-- 1:03.44 50m Bröstsim
Cassandra Strömquist Tampell 2006 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Bröstsim
Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening -.-- 44.44 50m Bröstsim
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening -.-- 41.42 50m Frisim
2018-02-15 19:51:26 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 2, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ali Albahadili 2004 Spårvägen Simförening -.-- 47.86 50m Bröstsim
Noah Alm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 33.85 50m Frisim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening -.-- 1:06.56 50m Bröstsim
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening -.-- 41.40 50m Frisim
Daniel Bruhn 2007 Spårvägen Simförening -.-- 51.95 50m Ryggsim
Philip Goulet 2008 Spårvägen Simförening -.-- 48.32 50m Frisim
Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening -.-- 57.67 50m Bröstsim
Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening -.-- 57.97 50m Bröstsim
Wilmer Riisgaard 2006 Spårvägen Simförening -.-- 36.48 50m Frisim
Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening -.-- 32.98 50m Fjärilsim
Badr Shedeed 2005 Spårvägen Simförening -.-- 47.65 50m Frisim
Japheth Shewa 2007 Spårvägen Simförening -.-- 58.09 50m Bröstsim
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening -.-- 53.65 50m Ryggsim
Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening -.-- 27.97 50m Frisim
Oliver Sörman 2007 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Ryggsim
Felix Wensmark 2005 Spårvägen Simförening -.-- 48.15 50m Bröstsim
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening -.-- 58.00 50m Bröstsim
Rasmus Öst 2007 Spårvägen Simförening -.-- 45.59 50m Frisim
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening -.-- 47.54 50m Ryggsim
2018-02-15 19:51:30 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 3, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:10.36 100m Frisim
50m: 33.04
100m: 1:10.36
(37.32)
Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:20.92 100m Frisim
50m: 38.79
100m: 1:20.92
(42.13)
Emma Goulet 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:32.66 100m Frisim
50m: 43.83
100m: 1:32.66
(48.83)
Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:30.99 100m Bröstsim
50m: 44.15
100m: 1:30.99
(46.84)
Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:28.88 100m Ryggsim
50m: 42.76
100m: 1:28.88
(46.12)
Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening -.-- 1:48.23 100m Frisim
50m: 49.71
100m: 1:48.23
(58.52)
Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:17.46 100m Bröstsim
50m: 36.39
100m: 1:17.46
(41.07)
Maja Karlsson Karlström 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:19.50 100m Bröstsim
50m: 37.03
100m: 1:19.50
(42.47)
Matilda Karlsson 2007 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 100m Medley
Linnea Lindqvist 2001 Spårvägen Simförening -.-- 1:18.11 100m Fjärilsim
50m: 33.80
100m: 1:18.11
(44.31)
Cornelia Lythell 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:33.18 100m Bröstsim
50m: 43.41
100m: 1:33.18
(49.77)
Veronica Lythell 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:18.11 100m Fjärilsim
50m: 35.70
100m: 1:18.11
(42.41)
Lovisa Malm 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:12.50 100m Fjärilsim
50m: 33.82
100m: 1:12.50
(38.68)
Nova Morota 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:13.92 100m Fjärilsim
50m: 34.60
100m: 1:13.92
(39.32)
Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:38.05 100m Ryggsim
50m: 45.18
100m: 1:38.05
(52.87)
Fanny Odin 2000 Spårvägen Simförening -.-- 1:13.49 100m Fjärilsim
50m: 34.07
100m: 1:13.49
(39.42)
Clara Sundqvist 2001 Spårvägen Simförening -.-- 1:29.73 100m Bröstsim
50m: 41.74
100m: 1:29.73
(47.99)
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:20.23 100m Fjärilsim
50m: 38.04
100m: 1:20.23
(42.19)
Anna Viinapuu 2000 Spårvägen Simförening -.-- 1:15.23 100m Fjärilsim
50m: 34.69
100m: 1:15.23
(40.54)
2018-02-15 19:51:32 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 4, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ludvig Alverfors 2004 Spårvägen Simförening -.-- 1:12.97 100m Frisim
50m: 34.81
100m: 1:12.97
(38.16)
Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:15.91 100m Ryggsim
50m: 38.95
100m: 1:15.91
(36.96)
Benjamin Bahajroy 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:15.45 100m Frisim
50m: 36.04
100m: 1:15.45
(39.41)
Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:23.78 100m Fjärilsim
50m: 38.96
100m: 1:23.78
(44.82)
Aron Ekblad 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:23.74 100m Medley
50m: 38.75
100m: 1:23.74
(44.99)
Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:31.90 100m Fjärilsim
50m: 41.83
100m: 1:31.90
(50.07)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:22.57 100m Fjärilsim
50m: 37.66
100m: 1:22.57
(44.91)
Konstantinos Georgiadis Thris 2007 Spårvägen Simförening -.-- 1:44.37 100m Frisim
50m: 48.26
100m: 1:44.37
(56.11)
Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening -.-- 1:28.61 100m Medley
50m: 41.07
100m: 1:28.61
(47.54)
Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:32.52 100m Bröstsim
50m: 42.21
100m: 1:32.52
(50.31)
Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:03.44 100m Medley
50m: 29.29
100m: 1:03.44
(34.15)
Roy Hjort Mowitz 2008 Spårvägen Simförening -.-- 57.56 50m Bröstsim
50m: 57.56
Eskil Joss Erkenvåg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:19.95 100m Frisim
50m: 36.63
100m: 1:19.95
(43.32)
Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:25.09 100m Fjärilsim
50m: 39.77
100m: 1:25.09
(45.32)
Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:18.02 100m Fjärilsim
50m: 35.55
100m: 1:18.02
(42.47)
Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:06.57 100m Fjärilsim
50m: 29.98
100m: 1:06.57
(36.59)
Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:19.34 100m Fjärilsim
50m: 36.28
100m: 1:19.34
(43.06)
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:01.58 100m Fjärilsim
50m: 28.68
100m: 1:01.58
(32.90)
2018-02-15 19:51:35 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 5, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Noémi Andras 2001 Spårvägen Simförening -.-- 2:45.45 200m Medley
50m: 34.93
100m: 1:18.03
(43.10)
150m: 2:06.58
(48.55)
200m: 2:45.45
(38.87)
Johanna Bagelius 2004 Spårvägen Simförening -.-- 2:54.66 200m Fjärilsim
50m: 36.38
100m: 1:19.18
(42.80)
150m: 2:06.23
(47.05)
200m: 2:54.66
(48.43)
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening -.-- 3:08.72 200m Ryggsim
50m: 44.05
100m: 1:32.80
(48.75)
150m: 2:22.49
(49.69)
200m: 3:08.72
(46.23)
Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening -.-- 2:58.08 200m Frisim
50m: 38.19
100m: 1:23.17
(44.98)
150m: 2:11.54
(48.37)
200m: 2:58.08
(46.54)
Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening -.-- 3:02.52 200m Bröstsim
50m: 40.29
100m: 1:25.72
(45.43)
150m: 2:13.81
(48.09)
200m: 3:02.52
(48.71)
Stella Egmar 2006 Spårvägen Simförening -.-- 3:19.90 200m Ryggsim
50m: 45.24
100m: 1:38.81
(53.57)
150m: 2:29.80
(50.99)
200m: 3:19.90
(50.10)
Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening -.-- 2:36.19 200m Fjärilsim
50m: 34.11
100m: 1:13.16
(39.05)
150m: 1:54.22
(41.06)
200m: 2:36.19
(41.97)
Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening -.-- 2:53.59 200m Frisim
50m: 37.87
100m: 1:22.52
(44.65)
150m: 2:09.61
(47.09)
200m: 2:53.59
(43.98)
Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening -.-- 3:18.48 200m Bröstsim
50m: 41.74
100m: 1:31.08
(49.34)
150m: 2:23.24
(52.16)
200m: 3:18.48
(55.24)
Carla Rollvén 2006 Spårvägen Simförening -.-- 3:19.72 200m Ryggsim
50m: 45.51
100m: 1:37.26
(51.75)
150m: 2:29.21
(51.95)
200m: 3:19.72
(50.51)
Elvira Schei 2003 Spårvägen Simförening -.-- 3:15.70 200m Fjärilsim
50m: 39.25
100m: 1:26.85
(47.60)
150m: 2:20.87
(54.02)
200m: 3:15.70
(54.83)
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening -.-- 3:00.48 200m Frisim
50m: 40.55
100m: 1:25.94
(45.39)
150m: 2:13.37
(47.43)
200m: 3:00.48
(47.11)
Sara Torstensson 2004 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 200m Fjärilsim
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:41.46 200m Medley
50m: 34.75
100m: 1:18.16
(43.41)
150m: 2:04.40
(46.24)
200m: 2:41.46
(37.06)
2018-02-15 19:51:38 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 6, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Aron Alexandersson 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:58.74 200m Fjärilsim
50m: 38.40
100m: 1:22.17
(43.77)
150m: 2:09.40
(47.23)
200m: 2:58.74
(49.34)
Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening -.-- 3:26.55 200m Medley
50m: 47.72
100m: 1:41.03
(53.31)
150m: 2:38.05
(57.02)
200m: 3:26.55
(48.50)
Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening -.-- 2:45.85 200m Fjärilsim
50m: 37.01
100m: 1:20.37
(43.36)
150m: 2:04.20
(43.83)
200m: 2:45.85
(41.65)
Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening -.-- 3:31.64 200m Medley
50m: 47.67
100m: 1:41.60
(53.93)
150m: 2:44.00
(1:02.40)
200m: 3:31.64
(47.64)
Adam Hansson Dylén 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:49.68 200m Fjärilsim
50m: 35.25
100m: 1:17.73
(42.48)
150m: 2:04.34
(46.61)
200m: 2:49.68
(45.34)
Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 2:47.38 200m Frisim
50m: 36.78
100m: 1:18.58
(41.80)
150m: 2:03.07
(44.49)
200m: 2:47.38
(44.31)
Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:40.66 200m Fjärilsim
50m: 34.94
100m: 1:15.98
(41.04)
150m: 1:59.26
(43.28)
200m: 2:40.66
(41.40)
Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:39.74 200m Fjärilsim
50m: 34.79
100m: 1:15.86
(41.07)
150m: 1:58.94
(43.08)
200m: 2:39.74
(40.80)
2018-02-15 19:51:41 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 8, 400m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening -.-- 4:28.38 400m Frisim
50m: 28.88
100m: 1:01.53
(32.65)
150m: 1:35.74
(34.21)
200m: 2:10.13
(34.39)
250m: 2:44.78
(34.65)
300m: 3:20.34
(35.56)
350m: 3:54.83
(34.49)
400m: 4:28.38
(33.55)
2018-02-15 19:51:44 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 9, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Mila Almström 2008 Spårvägen Simförening -.-- 1:01.98 50m Frisim
Johanna Bagelius 2004 Spårvägen Simförening -.-- 29.86 50m Frisim
Stella Egmar 2006 Spårvägen Simförening -.-- 40.44 50m Fjärilsim
Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening -.-- 30.37 50m Fjärilsim
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Frisim
Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening -.-- 35.40 50m Frisim
Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening -.-- 35.34 50m Frisim
Sofie Hasselblad 2006 Spårvägen Simförening -.-- 53.73 50m Bröstsim
Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening -.-- 43.66 50m Ryggsim
Maja Karlsson Karlström 2002 Spårvägen Simförening -.-- 36.76 50m Bröstsim
Matilda Karlsson 2007 Spårvägen Simförening -.-- 48.13 50m Ryggsim
Sofia Käll 2006 Spårvägen Simförening -.-- 50.74 50m Frisim
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening -.-- 45.16 50m Frisim
Klara Letzler 2008 Spårvägen Simförening -.-- 46.09 50m Frisim
Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening -.-- 44.59 50m Frisim
Cornelia Lythell 2003 Spårvägen Simförening -.-- 37.48 50m Fjärilsim
Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening -.-- 57.38 50m Ryggsim
Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening -.-- 43.64 50m Bröstsim
Carla Rollvén 2006 Spårvägen Simförening -.-- 48.48 50m Fjärilsim
Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 53.20 50m Ryggsim
Elvira Schei 2003 Spårvägen Simförening -.-- 35.44 50m Ryggsim
Cassandra Strömquist Tampell 2006 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Ryggsim
Ida Sundbom 2007 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Bröstsim
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening -.-- 50.04 50m Bröstsim
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening -.-- 59.50 50m Bröstsim
2018-02-15 19:51:49 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 10, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ali Albahadili 2004 Spårvägen Simförening -.-- 40.02 50m Frisim
Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening -.-- 40.82 50m Frisim
Noah Alm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 42.37 50m Ryggsim
Ludvig Alverfors 2004 Spårvägen Simförening -.-- 38.14 50m Fjärilsim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening -.-- 45.92 50m Frisim
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening -.-- 57.71 50m Bröstsim
Daniel Bruhn 2007 Spårvägen Simförening -.-- 46.82 50m Frisim
Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening -.-- 38.19 50m Frisim
Konstantinos Georgiadis Thris 2007 Spårvägen Simförening -.-- 1:01.49 50m Bröstsim
Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening -.-- 35.84 50m Frisim
Philip Goulet 2008 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Ryggsim
Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 33.18 50m Frisim
Roy Hjort Mowitz 2008 Spårvägen Simförening -.-- 45.13 50m Frisim
Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening -.-- 46.44 50m Frisim
Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening -.-- 55.37 50m Fjärilsim
Wilmer Riisgaard 2006 Spårvägen Simförening -.-- 46.83 50m Ryggsim
Badr Shedeed 2005 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 50m Ryggsim
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening -.-- 44.52 50m Frisim
Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening -.-- 30.80 50m Fjärilsim
Oliver Sörman 2007 Spårvägen Simförening -.-- 47.87 50m Frisim
Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening -.-- 28.17 50m Fjärilsim
Felix Wensmark 2005 Spårvägen Simförening -.-- 38.96 50m Frisim
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening -.-- 46.63 50m Frisim
Rasmus Öst 2007 Spårvägen Simförening -.-- 59.85 50m Bröstsim
2018-02-15 19:51:52 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 11, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:23.10 100m Fjärilsim
50m: 36.57
100m: 1:23.10
(46.53)
Noémi Andras 2001 Spårvägen Simförening -.-- 1:14.93 100m Fjärilsim
50m: 35.06
100m: 1:14.93
(39.87)
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:28.67 100m Medley
50m: 41.26
100m: 1:28.67
(47.41)
Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:43.75 100m Bröstsim
50m: 47.56
100m: 1:43.75
(56.19)
Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:08.51 100m Frisim
50m: 32.67
100m: 1:08.51
(35.84)
Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:42.75 100m Fjärilsim
50m: 46.39
100m: 1:42.75
(56.36)
Emma Goulet 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:45.52 100m Bröstsim
50m: 50.09
100m: 1:45.52
(55.43)
Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening -.-- 2:14.12 100m Bröstsim
50m: 1:02.89
100m: 2:14.12
(1:11.23)
Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:13.47 100m Medley
50m: 34.02
100m: 1:13.47
(39.45)
Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:29.05 100m Medley
50m: 42.95
100m: 1:29.05
(46.10)
Veronica Lythell 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:07.82 100m Frisim
50m: 32.74
100m: 1:07.82
(35.08)
Lovisa Malm 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:14.54 100m Ryggsim
50m: 36.31
100m: 1:14.54
(38.23)
Nova Morota 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:07.99 100m Frisim
50m: 33.24
100m: 1:07.99
(34.75)
Fanny Odin 2000 Spårvägen Simförening -.-- 1:17.20 100m Fjärilsim
50m: 35.54
100m: 1:17.20
(41.66)
Moa Slättegård 2006 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 100m Medley
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:20.18 100m Ryggsim
50m: 39.00
100m: 1:20.18
(41.18)
Sara Torstensson 2004 Spårvägen Simförening -.-- 1:26.94 100m Bröstsim
50m: 41.09
100m: 1:26.94
(45.85)
Anna Viinapuu 2000 Spårvägen Simförening -.-- 1:14.84 100m Medley
50m: 33.81
100m: 1:14.84
(41.03)
Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:41.22 100m Medley
50m: 48.28
100m: 1:41.22
(52.94)
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:15.58 100m Fjärilsim
50m: 34.54
100m: 1:15.58
(41.04)
2018-02-15 19:51:57 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 12, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:24.93 100m Bröstsim
50m: 39.96
100m: 1:24.93
(44.97)
Benjamin Bahajroy 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:25.62 100m Medley
50m: 41.60
100m: 1:25.62
(44.02)
Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- DSQ 100m Bröstsim
Aron Ekblad 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:40.78 100m Bröstsim
50m: 45.45
100m: 1:40.78
(55.33)
Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:11.63 100m Frisim
50m: 34.46
100m: 1:11.63
(37.17)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:15.07 100m Frisim
50m: 35.08
100m: 1:15.07
(39.99)
Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:27.23 100m Medley
50m: 42.39
100m: 1:27.23
(44.84)
Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening -.-- 56.69 100m Frisim
50m: 27.40
100m: 56.69
(29.29)
Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:17.51 100m Ryggsim
50m: 37.95
100m: 1:17.51
(39.56)
Eskil Joss Erkenvåg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:42.82 100m Medley
50m: 48.43
100m: 1:42.82
(54.39)
Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening -.-- 1:23.70 100m Ryggsim
50m: 41.06
100m: 1:23.70
(42.64)
Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:29.33 100m Bröstsim
50m: 42.07
100m: 1:29.33
(47.26)
Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening -.-- 58.46 100m Frisim
50m: 27.63
100m: 58.46
(30.83)
Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening -.-- 1:05.51 100m Frisim
50m: 31.71
100m: 1:05.51
(33.80)
Japheth Shewa 2007 Spårvägen Simförening -.-- 1:55.50 100m Medley
50m: 54.69
100m: 1:55.50
(1:00.81)
Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening -.-- 1:23.60 100m Bröstsim
50m: 39.67
100m: 1:23.60
(43.93)
Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:19.29 100m Ryggsim
50m: 38.76
100m: 1:19.29
(40.53)
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening -.-- 1:45.23 100m Medley
50m: 46.36
100m: 1:45.23
(58.87)
2018-02-15 19:51:59 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 13, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Noémi Andras 2001 Spårvägen Simförening -.-- 3:06.93 200m Bröstsim
50m: 42.36
100m: 1:29.35
(46.99)
150m: 2:17.96
(48.61)
200m: 3:06.93
(48.97)
Linnea Lindqvist 2001 Spårvägen Simförening -.-- 3:08.88 200m Bröstsim
50m: 43.29
100m: 1:30.97
(47.68)
150m: 2:19.60
(48.63)
200m: 3:08.88
(49.28)
2018-02-15 19:52:03 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport
Document
Resultat
Tensta Cup 1 2018
Arrangör:
Plats: Tensta simhall Spårvägens Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2018 till den 15 feb 2018
Event 14, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Aron Alexandersson 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:28.98 200m Frisim
50m: 33.03
100m: 1:11.25
(38.22)
150m: 1:49.93
(38.68)
200m: 2:28.98
(39.05)
Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:48.61 200m Ryggsim
50m: 40.74
100m: 1:24.73
(43.99)
150m: 2:08.31
(43.58)
200m: 2:48.61
(40.30)
Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:07.67 200m Frisim
50m: 29.14
100m: 1:01.66
(32.52)
150m: 1:34.93
(33.27)
200m: 2:07.67
(32.74)
Adam Hansson Dylén 2003 Spårvägen Simförening -.-- 2:49.91 200m Ryggsim
50m: 39.58
100m: 1:24.00
(44.42)
150m: 2:08.22
(44.22)
200m: 2:49.91
(41.69)
2018-02-15 19:52:10 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner