2019-10-16   13:53:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Borre Jacobsen  2004    506          30.64   
  Lyngby Svømmeklub  31.18                 
Signe Krag Andersen  2004    465          31.53   
  Sigma Swim Allerød  31.76                 
Fiona Andrea Have  2004    426          32.46   
  Lyngby Svømmeklub  32.70                 
Sofie Lykke Petersen  2005    426          32.46   
  Roskilde Svømning  32.86                 
Antoinette Zafra  2005    425          32.47   
  Roskilde Svømning  33.71                 
Maya Ehlers Hansen  2004    421          32.58   
  Farum Svømmeklub  40.80                 
Anna Marie Nielsen  2004    420          32.61   
  Hvidovre Svømme Klub  32.45                 
Molly Bull  2004    416          32.70   
  Brighton Swimming Club  32.55                 
Sarah Holm Clausen  2004    406          32.98   
  Farum Svømmeklub  32.93                 
10  Johanne Baes Aaholst  2004    376          33.83   
  Hillerød Svømmeklub  33.79                 
11  Jemima Venturi  2004    350          34.66   
  Brighton Swimming Club  35.50                 
12  Kathrine E. Larsen  2005    349          34.67   
  Lyngby Svømmeklub  36.15                 
13  Alma Olivarius  2005    341          34.96   
  Lyngby Svømmeklub  35.83                 
14  Juliane Bo Andersen  2005    339          35.02   
  Roskilde Svømning  37.01                 
15  Frederikke Elster  2004    338          35.05   
  Lyngby Svømmeklub  35.11                 
16  Ida-Marie Nørgaard  2005    322          35.61   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.08                 
17  Mathilde Thor Møller  2005    317          35.82   
  Farum Svømmeklub  37.65                 
18  Ida Zeiler Terkildsen  2004    310          36.07   
  Hillerød Svømmeklub  35.25                 
19  Freya Townley  2004    308          36.14   
  Brighton Swimming Club  36.63                 
20  Amalie Lund  2004    306          36.24   
  Helsinge Svømmeklub  37.59                 
21  Laura Jørgensen  2004    300          36.46   
  Helsinge Svømmeklub  40.55                 
22  Asta Højberg  2005    297          36.61   
  Lyngby Svømmeklub  38.83                 
23  Asta Palmund  2005    289          36.92   
  Roskilde Svømning  39.42                 
24  Mikkeline Timmerman  2005    289          36.95   
  Hvidovre Svømme Klub  37.92                 
25  Nikoline R. Amstrup  2005    266          37.98   
  Sigma Swim Birkerød  38.59                 
26  Kaisa Falkenberg Lending  2005    264          38.05   
  Lyngby Svømmeklub  38.50                 
27  Ingibjörg Svava Magnúsardóttir  2005    263          38.12   
  Sundfélag Akraness  37.63                 
28  Tallulah-Belle Hocking  2005    244          39.06   
  Brighton Swimming Club  39.60                 
29  Mya Palmer  2005    242          39.16   
  Brighton Swimming Club  39.95                 
30  Mille Korndal-Henriksen  2005    240          39.28   
  Farum Svømmeklub  43.38                 
31  Molly Hemmant  2004    240          39.31   
  Brighton Swimming Club  40.73                 
32  Olivia Cruse  2005    239          39.33   
  Hillerød Svømmeklub  40.64                 
33  Caroline Henning  2005    234          39.60   
  Hillerød Svømmeklub  46.04                 
34  Ruby Lebihan  2005    233          39.69   
  Brighton Swimming Club  40.10                 
35  Anna Olivia Kirchhoff  2005    232          39.73   
  Hillerød Svømmeklub  42.68                 
36  Annika Toft Rasmussen  2004    227          40.00   
  Hillerød Svømmeklub  37.88                 
37  Frederikke Meisner From  2004    196          42.05   
  Roskilde Svømning  39.32                 
38  Emma Mølholm  2005    187          42.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
39  Olga Frosynou  2004    179          43.31   
  Brighton Swimming Club  48.70                 
40  Amalie Klitten  2004    150          45.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mathilde Bennetzen  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  35.28                 
Nadia Salih  2004              DSQ  Tyvstart 
  Brighton Swimming Club  41.20                 
 
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    342          34.91   
  Lyngby Svømmeklub  33.97                 
Rose Owens  2006    319          35.74   
  Brighton Swimming Club  36.26                 
Rikke Parkhøi  2006    299          36.52   
  Hvidovre Svømme Klub  40.16                 
Silje Lyse Legaard  2006    284          37.15   
  Hillerød Svømmeklub  38.16                 
Marie Elster  2006    278          37.43   
  Lyngby Svømmeklub  36.97                 
Athena Haugsted Pihl  2006    277          37.44   
  Hillerød Svømmeklub  38.23                 
Frida Gram Peters  2007    260          38.24   
  Helsinge Svømmeklub  39.33                 
Emily Reuter  2006    259          38.30   
  Lyngby Svømmeklub  40.43                 
Sofia Yuwei Zhang  2006    239          39.33   
  Lyngby Svømmeklub  41.20                 
10  Alma Lind Babin  2006    191          42.40   
  Lyngby Svømmeklub  45.31                 
11  Freyja Hrönn Jónsdóttir  2006    175          43.62   
  Sundfélag Akraness  45.20                 
12  Helga Rós Ingimarsdóttir  2006    174          43.70   
  Sundfélag Akraness  46.27                 
13  Olga Cermak  2006    167          44.30   
  Hvidovre Svømme Klub  46.48                 
14  Natasja Boesgaard  2007    147          46.25   
  Frederiksværk Svømmeklub  51.94                 
Íris Petra Jónsdóttir  2006              DNS   
  Sundfélag Akraness  45.08                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark