Results for Farum Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2018 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Vero Moda, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 622 | 26.87 | 58.35 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.37 | |||||||||
2 | Mads Steen Petersen | 1997 | 532 | 28.67 | 1:01.46 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:01.49 | |||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 464 | 29.83 | 1:04.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
4 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 416 | 30.76 | 1:06.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.05 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Vero Moda, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 620 | 27.06 | 58.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.81 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 599 | 27.37 | 59.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 569 | 28.51 | 1:00.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 59.93 | |||||||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | 557 | 29.10 | 1:00.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 552 | 28.43 | 1:00.72 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.72 | |||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 538 | 28.51 | 1:01.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | 502 | 30.01 | 1:02.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.36 | |||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 494 | 29.67 | 1:02.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.63 | |||||||||
9 | Oliver Steenberg | 2002 | 482 | 29.72 | 1:03.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.83 | |||||||||
10 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 481 | 29.28 | 1:03.57 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
11 | Nicklas Andersen | 2001 | 473 | 29.65 | 1:03.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
12 | Ashley Iban Baker | 2001 | 450 | 29.76 | 1:04.99 | |||||
Brighton Swimming Club | 1:06.00 | |||||||||
13 | Christian Crone | 2001 | 439 | 29.86 | 1:05.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | 416 | 30.64 | 1:06.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.94 | |||||||||
15 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 413 | 29.85 | 1:06.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.27 | |||||||||
16 | Anders Skousen | 2002 | 413 | 30.43 | 1:06.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.61 | |||||||||
17 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 409 | 31.31 | 1:07.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.82 | |||||||||
18 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 398 | 30.99 | 1:07.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
19 | Simon Blidarevic | 2002 | 395 | 30.96 | 1:07.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:44.20 | |||||||||
20 | Andreas Gram Peters | 2001 | 389 | 30.86 | 1:08.22 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
21 | Alexander Stærkær | 2002 | 376 | 31.46 | 1:08.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
22 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 372 | 31.58 | 1:09.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
23 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 353 | 32.54 | 1:10.47 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.99 | |||||||||
24 | Jack Spowage | 2002 | 337 | 32.42 | 1:11.59 | |||||
Brighton Swimming Club | 1:09.90 | |||||||||
25 | Oliver Breuner | 2002 | 305 | 33.56 | 1:13.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.59 | |||||||||
26 | Affou Adlouni | 2002 | 223 | 35.31 | 1:22.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |