2019-11-12   19:05:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 114, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Svømmespecialisten 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    713          25.10   
  Lyngby Svømmeklub  25.45                 
Alexander Tullberg  2003    510          28.06   
  Sigma Swim Birkerød  29.06                 
Frederik Jørgensen  2003    458          29.08   
  Farum Svømmeklub  29.82                 
Lars Reber Knudsen  2003    435          29.59   
  Farum Svømmeklub  29.91                 
Christoffer Rekling  2003    425          29.83   
  Sigma Swim Birkerød  29.22                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    422          29.89   
  Lyngby Svømmeklub  30.52                 
Matthew Hind  2004    421          29.92   
  Brighton Swimming Club  29.43                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    400          30.42   
  A6  30.76                 
Christian Boutrup  2003    386          30.80   
  Sigma Swim Birkerød  32.98                 
10  Frederik Lund Hirsbak  2004    380          30.96   
  A6  31.13                 
11  Mathias Parkhøi  2003    372          31.16   
  Hvidovre Svømme Klub  31.33                 
12  Laurie Seymour  2004    364          31.39   
  Brighton Swimming Club  32.40                 
13  Victor Toftehøj  2003    362          31.45   
  A6  34.30                 
14  Anders Lundin Brockdorff  2003    362          31.47   
  Lyngby Svømmeklub  32.93                 
15  Mads Liechti  2004    355          31.67   
  Sigma Swim Birkerød  31.61                 
16  Noah Tranum  2004    349          31.83   
  A6  33.94                 
17  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    336          32.24   
  Hvidovre Svømme Klub  32.50                 
18  Ross Hicban  2004    329          32.48   
  Brighton Swimming Club  32.24                 
19  Kasper Thorn  2004    323          32.66   
  Lyngby Svømmeklub  32.94                 
20  Oliver Thornton  2004    317          32.88   
  Brighton Swimming Club  32.84                 
21  Xander Pontoppidan  2003    299          33.54   
  Hvidovre Svømme Klub  33.50                 
22  Alexander Asmussen  2004    282          34.20   
  Frederiksværk Svømmeklub  36.96                 
23  Lukas Frederiksen  2004    275          34.46   
  Helsinge Svømmeklub  33.88                 
24  Marius Kjær Hoelgaard  2004    274          34.53   
  Hvidovre Svømme Klub  34.52                 
25  Silas Folke Drigsdahl  2004    256          35.28   
  Hillerød Svømmeklub  37.33                 
26  Kasper Kusk  2003    249          35.65   
  Hvidovre Svømme Klub  38.67                 
27  Viktor Junker Neldeberg  2004    226          36.77   
  Helsinge Svømmeklub  39.64                 
28  Mads Naver  2004    215          37.44   
  Sigma Swim Allerød  38.84                 
29  Samuel Patterson  2004    190          38.95   
  Brighton Swimming Club  42.20                 
30  Victor Bornemann  2004    178          39.87   
  Sigma Swim Allerød  43.64                 
 
Løb 114, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Svømmespecialisten 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    397          30.51   
  Roskilde Svømning  31.60                 
Cornelius Olsen  2005    362          31.46   
  Farum Svømmeklub  32.23                 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005    341          32.08   
  Roskilde Svømning  33.14                 
Emil Isaksen  2005    299          33.53   
  Roskilde Svømning  33.23                 
Louie Uldall  2005    294          33.73   
  Hillerød Svømmeklub  33.93                 
Andreas Hammer Dohn  2006    269          34.71   
  Lyngby Svømmeklub  35.29                 
William Breuner  2005    269          34.71   
  Roskilde Svømning  38.04                 
Kristján Magnússon  2005    260          35.10   
  Sundfélag Akraness  37.04                 
Jake Beagley  2005    258          35.23   
  Brighton Swimming Club  34.55                 
10  Asger Bols Jeppesen  2005    245          35.82   
  Helsinge Svømmeklub  36.65                 
11  Guðbjarni Sigþórsson  2006    218          37.23   
  Sundfélag Akraness  37.86                 
12  Viktor Bernstein  2006    214          37.47   
  Hvidovre Svømme Klub  45.55                 
13  Andreas Velschow Malmolin  2005    211          37.63   
  Farum Svømmeklub  40.03                 
14  Mads Emil Christiansen  2006    209          37.77   
  Lyngby Svømmeklub  40.39                 
15  William Allan  2005    204          38.08   
  Brighton Swimming Club  39.00                 
16  Kristoffer Thaulow  2007    186          39.23   
  Farum Svømmeklub  42.11                 
17  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    176          39.99   
  Roskilde Svømning  37.20                 
18  Jacob Koch Larsen  2006    173          40.20   
  Frederiksværk Svømmeklub  45.15                 
19  Victor Møller Klitgaard  2006    166          40.74   
  Helsinge Svømmeklub  39.41                 
20  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    139          43.26   
  Hillerød Svømmeklub                   
21  Sailor Weeks  2005    137          43.49   
  Brighton Swimming Club  43.40                 
22  Sebastian Roesen Larsen  2006    132          43.96   
  Hillerød Svømmeklub                   
23  Nicklas Kolt Købsted  2006    131          44.12   
  Helsinge Svømmeklub                   
24  Johan Klitten  2006    130          44.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
25  Magnus Hartmann Mortensen  2005    113          46.38   
  Hvidovre Svømme Klub                   
26  Joseph Barr  2005    111          46.58   
  Brighton Swimming Club  43.10                 
27  Marco Gundel Harmens  2006    110          46.70   
  Hvidovre Svømme Klub  55.51                 
Elias Jensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark