2019-11-12   19:37:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 124, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matthew Hind  2004    518          29.92   
  Brighton Swimming Club  30.28                 
Alexander Vergereau  2004    460          31.14   
  Sigma Swim Birkerød  30.79                 
Jonathan Beck  2004    403          32.52   
  Sigma Swim Birkerød  32.97                 
Andreas Hoffmann  2003    388          32.96   
  Sigma Swim Birkerød  34.01                 
Oliver Thornton  2004    367          33.57   
  Brighton Swimming Club  33.45                 
Anders K. Kortegaard  2004    366          33.60   
  A6  35.77                 
Frederik Bach Mindested  2003    355          33.92   
  Sigma Swim Allerød  33.56                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    343          34.31   
  Hvidovre Svømme Klub  33.83                 
Gustav Roesen Larsen  2003    318          35.20   
  Hillerød Svømmeklub  34.47                 
10  Michael Halck  2004    294          36.15   
  Lyngby Svømmeklub  34.25                 
11  Ross Hicban  2004    267          37.31   
  Brighton Swimming Club  37.10                 
12  Kasper Thorn  2004    257          37.79   
  Lyngby Svømmeklub                   
13  Samuel Patterson  2004    185          42.18   
  Brighton Swimming Club  43.00                 
14  Villads Lund Larsen  2004    183          42.34   
  Hvidovre Svømme Klub  43.28                 
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  30.53                 
 
Løb 124, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jake Beagley  2005    360          33.77   
  Brighton Swimming Club  33.99                 
Carl-Emil Echardt  2005    342          34.36   
  Roskilde Svømning  35.70                 
Kristján Magnússon  2005    330          34.78   
  Sundfélag Akraness  35.58                 
Anton Rytter Bech  2005    284          36.56   
  Hvidovre Svømme Klub  37.24                 
Emil Isaksen  2005    262          37.54   
  Roskilde Svømning  36.39                 
Asger Bols Jeppesen  2005    222          39.68   
  Helsinge Svømmeklub  41.09                 
Tobias Frederiksen  2006    200          41.04   
  Helsinge Svømmeklub  42.93                 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    195          41.42   
  Roskilde Svømning  39.71                 
Sailor Weeks  2005    194          41.46   
  Brighton Swimming Club  41.27                 
10  Joseph Barr  2005    193          41.55   
  Brighton Swimming Club  43.40                 
11  Jacob Koch Larsen  2006    191          41.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.74                 
12  Jonathan Piontek  2005    190          41.78   
  Lyngby Svømmeklub  40.59                 
13  Lasse S. Frederiksen  2006    182          42.40   
  Helsinge Svømmeklub  46.38                 
14  Nicklas Kolt Købsted  2006    181          42.46   
  Helsinge Svømmeklub  49.14                 
15  Tómas Týr Tómasson  2006    179          42.65   
  Sundfélag Akraness  44.48                 
16  Mateusz Kuptel  2006    122          48.47   
  Sundfélag Akraness  48.95                 
17  William Foged  2008    119          48.76   
  Helsinge Svømmeklub  53.66                 
18  Asbjørn Nybroe  2006    114          49.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Joachim Nyvang Thorngreen  2007    105          50.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
20  Bjarni Snær Skarphéðinsson  2006    98          52.10   
  Sundfélag Akraness  50.30                 
Sebastian Sunesen  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
Viktor Bernstein  2006              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  45.13                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark