2019-11-12   19:04:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  22:12   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: Europcar, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    775  24.64        51.05   
  Farum Svømmeklub  50.29                 
                     
Marcus Olesen  1995    608  26.31        55.35   
  Farum Svømmeklub  53.72                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    593  26.43        55.83  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  52.41                 
                     
Mads Steen Petersen  1997    592  26.79        55.85  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  54.43                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    553  27.54        57.13  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  56.93                 
                     
Emil Blomgaard  1999    542  27.56        57.53   
  Roskilde Svømning  56.32                 
                     
Loic Emmert  1996    538  27.29        57.65   
  Brighton Swimming Club  58.85                 
                     
Philip Greve  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub  51.94                 
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 
Sponsor: Europcar, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000    636  26.43        54.53   
  Helsingør Svømmeklub  55.74                 
                     
Nicklas Andersen  2001    600  26.88        55.61   
  Helsinge Svømmeklub  55.86                 
                     
Emil Tönshoff  2000    595  27.34        55.76   
  Helsingør Svømmeklub  57.36                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    571  27.33        56.52  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  56.68                 
                     
Daniel Berg Wenk  2000    533  27.86        57.83  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  58.91                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    519  27.59        58.36  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  57.85                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    516  27.69        58.46   
  Farum Svømmeklub  58.08                 
                     
Anders Skousen  2002    512  27.95        58.60  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  58.95                 
                     
Jakob Gersholm Baktoft  2000    503  27.86        58.98   
  Roskilde Svømning  57.37                 
                     
10  Mikkel Eg Ibsen  2002    502  28.21        59.01   
  Sigma Swim Birkerød  58.87                 
                     
11  Gustav Fabiansen  2002    499  28.15        59.13   
  Lyngby Svømmeklub  59.18                 
                     
12  Thor Bols Jeppesen  2002    497  28.21        59.22   
  Helsinge Svømmeklub  59.92                 
                     
13  Ulrik Blach Petersen  2001    491  28.81        59.46   
  Sigma Swim Birkerød  59.51                 
                     
14  Andreas Gram Peters  2001    487  29.24        59.60   
  Helsinge Svømmeklub  58.70                 
                     
15  Simon Blidarevic  2002    471  28.99        1:00.28   
  Hillerød Svømmeklub  59.24                 
                     
16  Stanley Andrews  2000    468  28.71        1:00.42   
  Brighton Swimming Club  59.22                 
                     
17  Alexander Stærkær  2002    465  29.25        1:00.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.35                 
                     
18  Oliver Breuner  2002    464  28.86        1:00.57   
  Roskilde Svømning  1:01.20                 
                     
19  Oliver Steenberg  2002    464  29.38        1:00.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.84                 
                     
20  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    463  28.76        1:00.63   
  Roskilde Svømning  1:01.27                 
                     
21  Owais Hamid  2000    462  28.42        1:00.66  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  59.78                 
                     
22  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    438  29.68        1:01.75   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:03.08                 
                     
23  Daniel Didriksen  2002    417  29.16        1:02.78   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:00.31                 
                     
24  Mathias Riff Alexandersen  2001    413  29.98        1:02.96   
  Sigma Swim Birkerød  1:02.95                 
                     
25  Mathias Jelshøj  2001    412  29.93        1:03.00   
  Herlev Svømning  1:01.97                 
                     
26  Oscar Lykke Fischer  2002    412  30.07        1:03.04   
  Hillerød Svømmeklub  1:04.18                 
                     
27  Adrian Roed Schøning  2000    395  30.17        1:03.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.39                 
                     
28  Affou Adlouni  2002    391  30.50        1:04.10   
  Roskilde Svømning  1:06.18                 
                     
29  Christian Ong Hansen  2001    387  30.18        1:04.35   
  Farum Svømmeklub  1:02.03                 
                     
30  Jack Spowage  2002    373  29.94        1:05.12   
  Brighton Swimming Club  1:04.20                 
                     
31  Mikkel Kronborg Riis  2002    328  32.45        1:07.98   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark