2019-11-12   19:20:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Olesen  1995    642          26.00   
  Farum Svømmeklub  24.81                 
Philip Greve  1998    636          26.07   
  Farum Svømmeklub  26.27                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    552          27.34   
  Lyngby Svømmeklub  27.57                 
Oliver Jacobsen  1997    546          27.43  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  26.56                 
Mads Steen Petersen  1997    540          27.54  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  27.54                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    514          28.00  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  28.72                 
Emil Blomgaard  1999    487          28.49   
  Roskilde Svømning  28.35                 
Loic Emmert  1996    418          29.98   
  Brighton Swimming Club  30.11                 
Magnus Jákupsson  1994              DNS   
  Farum Svømmeklub  24.52                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000    664          25.71   
  Helsingør Svømmeklub  25.51                 
Frederik Riedel Lentz  2001    628          26.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.95                 
William Textor Broch  2001    575          26.96  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
Rasmus Steenberg  2000    566          27.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.84                 
Daniel Berg Wenk  2000    549          27.38   
  Roskilde Svømning  27.87                 
Frederik Eg Ibsen  2002    544          27.47   
  Sigma Swim Birkerød  27.54                 
Alfred August Grubert  2001    526          27.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.39                 
Jakob Gersholm Baktoft  2000    517          27.94   
  Roskilde Svømning  27.23                 
Gustav Haugård Hansen  2002    510          28.06  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  28.05                 
10  Malthe Letting  2001    508          28.11   
  Farum Svømmeklub  28.09                 
11  Owais Hamid  2000    504          28.18  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  28.96                 
12  Frederik Bornemann  2001    489          28.47   
  Sigma Swim Allerød  28.24                 
12  Ulrik Blach Petersen  2001    489          28.47   
  Sigma Swim Birkerød  30.18                 
14  Mads Haugård Hansen  2000    472          28.79  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  28.09                 
15  Frederik Junker Neldeberg  2000    456          29.13   
  Helsinge Svømmeklub  28.23                 
16  Ashley Iban Baker  2001    438          29.52   
  Brighton Swimming Club  30.38                 
17  Mads Lind  2002    435          29.59  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  29.13                 
18  Mikkel Eg Ibsen  2002    425          29.81   
  Sigma Swim Birkerød  29.07                 
19  Stanley Andrews  2000    422          29.89   
  Brighton Swimming Club  29.69                 
20  Affou Adlouni  2002    411          30.16   
  Roskilde Svømning  30.51                 
21  Alexander Stærkær  2002    393          30.62   
  Helsingør Svømmeklub  30.56                 
22  Rasmus Thode Møller  2002    383          30.88   
  Farum Svømmeklub  33.33                 
23  Jack Spowage  2002    382          30.90   
  Brighton Swimming Club  30.95                 
24  Mathias Jelshøj  2001    368          31.28   
  Herlev Svømning  31.55                 
25  Mathias Riff Alexandersen  2001    322          32.72   
  Sigma Swim Birkerød  34.67                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark