2019-12-08   18:09:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 121, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Ravn Alu 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005    542  34.54  1:14.48  1:58.33    2:34.61   
  A6  2:33.93                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    508  35.13  1:15.76  2:01.65    2:37.99   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.34                 
                     
Silja Brage  2005    497  35.36  1:18.60  2:03.84    2:39.13   
  A6  2:42.11                 
                     
Emma Stoltz  2004    489  35.44  1:20.11  2:04.05    2:40.06   
  Sigma Swim Allerød  2:39.15                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    453  35.69  1:19.17  2:05.97    2:44.13   
  Hvidovre Svømme Klub  2:45.61                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004    434  34.90  1:19.40  2:08.89    2:46.46   
  Sigma Swim Birkerød  2:46.92                 
                     
Asta Højberg  2005    420  38.58  1:22.03  2:09.48    2:48.40   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.16                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005    400  37.05  1:22.09  2:11.18    2:51.07   
  Sigma Swim Allerød  2:57.21                 
                     
Catrine Porsdal  2005    382  37.76  1:20.50  2:13.85    2:53.67   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.26                 
                     
10  Ida-Marie Nørgaard  2005    377  39.26  1:25.39  2:13.98    2:54.54   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:03.88                 
                     
11  Jemima Venturi  2004    374  37.14  1:20.55  2:15.63    2:54.96   
  Brighton Swimming Club  2:53.20                 
                     
12  Maja Hallberg Langkilde  2004    371  38.71  1:25.75  2:16.46    2:55.51   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:03.47                 
                     
13  Camilla Porsdal  2005    365  39.31  1:23.50  2:16.46    2:56.38   
  Sigma Swim Birkerød  3:01.43                 
                     
14  Josefine Nielsen  2005    355  39.97  1:24.24  2:20.03    2:58.11   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:59.40                 
                     
15  Kathrine E. Larsen  2005    350  37.35  1:23.95  2:17.97    2:58.89   
  Lyngby Svømmeklub  3:02.35                 
                     
16  Ingibjörg Svava Magnúsardóttir  2005    321  38.82  1:26.48  2:22.67    3:04.13   
  Sundfélag Akraness  3:03.88                 
                     
17  Kaisa Falkenberg Lending  2005    319  39.56  1:27.66  2:22.39    3:04.50   
  Lyngby Svømmeklub  3:07.89                 
                     
18  Annika Toft Rasmussen  2004    304  39.65  1:28.13  2:25.94    3:07.39   
  Hillerød Svømmeklub  3:11.57                 
                     
19  Olivia Cruse  2005    292  43.56  1:32.33  2:25.17    3:10.00   
  Hillerød Svømmeklub  3:14.52                 
                     
20  Molly Hemmant  2004    290  41.24  1:28.99  2:26.85    3:10.44   
  Brighton Swimming Club  3:03.30                 
                     
21  Anna Olivia Kirchhoff  2005    285  43.37  1:33.81  2:32.17    3:11.62   
  Hillerød Svømmeklub  3:37.19                 
                     
22  Tallulah-Belle Hocking  2005    272  44.57  1:35.55  2:33.39    3:14.61   
  Brighton Swimming Club  3:06.70                 
                     
23  Nadia Salih  2004    271  43.64  1:35.36  2:30.59    3:14.83   
  Brighton Swimming Club  3:05.50                 
                     
24  Emma Mølholm  2005    263  46.29  1:34.01  2:34.67    3:16.61   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
25  Nicoline Mørch Andersen  2005    233  43.16  1:41.49  2:39.25    3:24.74   
  Hvidovre Svømme Klub  3:28.54                 
                     
26  Mathilde F Handberg  2005    188  55.15  1:51.47  2:51.83    3:40.03   
  Hvidovre Svømme Klub  3:51.31                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:44.13                 
                     
Signe Krag Andersen  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:45.32                 
                     
Ida Zeiler Terkildsen  2004              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  2:45.38                 
                     
 
Løb 121, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Ravn Alu 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emily Reuter  2006    360  40.67  1:25.22  2:15.26    2:57.22   
  Lyngby Svømmeklub  2:58.98                 
                     
Rose Owens  2006    309  39.41  1:30.14  2:23.87    3:06.49   
  Brighton Swimming Club  3:08.20                 
                     
Sofia Yuwei Zhang  2006    305  42.28  1:29.98  2:23.95    3:07.23   
  Lyngby Svømmeklub  3:11.10                 
                     
Laura Cecilie Salling  2006    298  43.61  1:31.70  2:28.74    3:08.79   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.98                 
                     
Rikke Parkhøi  2006    297  39.28  1:29.97  2:26.65    3:08.96   
  Hvidovre Svømme Klub  3:09.24                 
                     
Silje Lyse Legaard  2006    289  40.41  1:32.60  2:28.96    3:10.67   
  Hillerød Svømmeklub  3:19.02                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006    259  41.49  1:30.92  2:31.67    3:17.79   
  Hillerød Svømmeklub  3:14.34                 
                     
Olga Cermak  2006    203  47.62  1:46.61  2:46.07    3:34.53   
  Hvidovre Svømme Klub  3:29.81                 
                     
Alberte Berner Mikkelsen  2006    198  50.26  1:47.77  2:51.35    3:36.31   
  Hvidovre Svømme Klub  3:51.17                 
                     
10  Helga Rós Ingimarsdóttir  2006    190  47.95  1:46.19  2:52.94    3:39.14   
  Sundfélag Akraness  3:48.35                 
                     
Íris Petra Jónsdóttir  2006              DNS   
  Sundfélag Akraness  3:27.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark