2019-12-08   16:55:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  22:26   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Sponsor: Ravn Alu 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19.29 2013-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    719  32.66  1:08.08  1:43.35    2:18.46  Farum Cup 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.17                 
                     
Klara Reeh  1999    585  35.60  1:13.29  1:50.86    2:28.31   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.29                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    576  36.30  1:13.98  1:51.62    2:29.10   
  Roskilde Svømning  2:24.14                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    547  36.53  1:15.02  1:53.55    2:31.66   
  Roskilde Svømning  2:26.39                 
                     
Maisie Thornton  2003    545  36.05  1:14.69  1:53.94    2:31.80   
  Brighton Swimming Club  2:26.97                 
                     
Freja Gram  1999    515  36.31  1:14.98  2:34.68    2:34.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.50                 
                     
Cecilie Elkjær  2001    500  36.46  1:15.62  1:55.54    2:36.29  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.65                 
                     
Rebekah Benny  2000    498  37.15  1:16.67  1:56.77    2:36.49   
  Brighton Swimming Club  2:32.10                 
                     
Claudia Sperling  2002    478  37.06  1:16.84  1:57.92    2:38.66   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.30                 
                     
10  Kristine Mikkelsen  2000    468  36.99  1:16.37  1:57.85    2:39.75  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:21.59                 
                     
11  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    468  38.08  1:18.28  1:59.55    2:39.77  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Ulrikke Juul Søeborg  2003    450  37.71  1:18.36  2:00.25    2:41.88   
  Helsingør Svømmeklub  2:44.62                 
                     
13  Fiona Burmester  2003    441  38.85  1:20.00  2:01.71    2:42.93   
  Helsingør Svømmeklub  2:48.29                 
                     
14  Grace Bernard  2003    437  37.85  1:19.28  2:02.17    2:43.46   
  Brighton Swimming Club  2:44.50                 
                     
15  Roxy Jones  2002    433  37.71  1:19.58  2:01.92    2:43.92   
  Brighton Swimming Club  2:42.60                 
                     
16  Maj Jensen  2003    424  38.01  1:19.70  2:02.34    2:45.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Mia Wennecke  1999    415    1:20.04      2:46.29   
  Helsingør Svømmeklub  2:27.12                 
                     
18  Natascha Laigaard  2002    407  37.41  1:19.57  2:03.23    2:47.34   
  Farum Svømmeklub  2:41.31                 
                     
19  Annika Lundin Brockdorff  2003    394  39.83  1:22.75  2:06.62    2:49.18   
  Lyngby Svømmeklub  2:59.44                 
                     
20  Emma Enevoldsen  2003    349  41.41  1:25.54  2:11.02    2:56.18   
  Roskilde Svømning  2:55.00                 
                     
21  Marike Nevermann  2003    338  43.33  1:28.52  2:13.83    2:57.99   
  Farum Svømmeklub  2:45.08                 
                     
22  Emilily Jacobs  1996    333    1:26.89      2:58.95   
  Hillerød Svømmeklub  2:40.56                 
                     
Helena Berg Wenk  2000              DNS   
  Roskilde Svømning  2:40.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark