2020-03-28   22:40:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.69   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            1:03.90   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            1:04.00   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.02   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.60   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            1:08.44   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            1:09.42   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap            1:10.30   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.11   
10  Victor Borg  2005  Simklubben Triton            1:11.15   
11  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            1:11.60   
12  Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon            1:12.00   
13  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.86   
14  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            1:15.82   
15  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            1:16.16   
16  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            1:16.66   
17  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.41   
18  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.66   
19  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            1:19.32   
20  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton            1:19.82   
21  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            1:20.40   
22  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            1:20.70   
23  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden            1:29.55   
24  Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon            1:33.56   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            58.98   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.10   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:02.24   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:02.53   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            1:02.76   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            1:05.94   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.05   
Ugnius Melieska  2004  Ystads Simsällskap            1:06.50   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb            1:06.81   
10  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon            1:07.68   
11  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            1:07.77   
12  Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            1:07.87   
13  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            1:08.71   
14  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            1:08.80   
15  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            1:09.69   
16  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.09   
17  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            1:11.88   
18  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            1:12.32   
19  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            1:13.05   
20  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:13.63   
21  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon            1:15.91   
22  Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            1:15.93   
23  Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon            1:16.69   
24  David Hallstäde  2004  Simklubben Poseidon            1:17.35   
25  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            1:27.01   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            56.36   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            59.28   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            59.46   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap            59.92   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            1:01.58   
Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap            1:02.07   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.17   
Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb            1:02.28   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            1:02.29   
10  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap            1:02.89   
11  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.39   
12  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:03.52   
13  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.77   
14  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            1:03.97   
15  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            1:04.47   
16  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.10   
17  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            1:05.70   
18  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            1:07.79   
19  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap            1:07.89   
20  Max Alm  2003  Simklubben Triton            1:09.00   
21  Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon            1:12.57   
22  Alexander Nilsson  2003  Sjöbo Simsällskap            1:15.38   
23  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:15.97   
24  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            1:16.71   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.13   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            57.13   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            58.57   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            59.64   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            59.76   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            1:00.08   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            1:00.33   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.19   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            1:02.61   
10  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.56   
11  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.66   
12  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.95   
13  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            1:06.21   
14  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.23   
15  Daniel Novosel  2002  Simklubben Sydsim            1:20.45   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            54.79   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            56.78   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            57.17   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            57.31   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            57.68   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            57.83   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton            58.12   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            58.26   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            58.41   
10  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb            59.90   
11  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            1:00.30   
12  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:02.07   
13  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.11   
14  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            1:06.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner