2021-12-01   06:38:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:53   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svmmeklub    26.96        56.66   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    27.79        57.71   
Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    28.23        58.47   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    28.26        58.60   
Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    28.60        58.70   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    28.94        59.43   
Rasmus Warberg  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.76        59.78   
Noah Malmgren  2004  S71    28.79        1:00.10   
Theo Ylip  2004  Lule Simsllskap    28.55        1:00.21   
10  Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    29.30        1:00.32   
11  Seth Nillund  2005  Malm Kappsimningsklubb    29.08        1:00.51   
12  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap    29.17        1:00.66   
13  Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    29.26        1:01.15   
14  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap    28.62        1:01.30   
15  Mathias Christensen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.66        1:01.50   
16  Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap    29.72        1:02.00   
17  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsllskap    30.19        1:02.02   
18  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap    29.75        1:02.03   
19  Magnus Lindstrm  2004  Lule Simsllskap    29.43        1:02.11   
20  Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    30.12        1:02.16   
21  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    29.69        1:02.37   
22  Niklas Wiese Dobel  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.03        1:02.55   
23  Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsllskap    30.31        1:02.72   
24  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    30.09        1:02.94   
25  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    31.11        1:03.37   
26  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    30.73        1:03.39   
27  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svmmeklub    30.15        1:03.50   
28  Vincent Hua  2004  Ringsj Simklubb    30.47        1:03.64   
29  Aram Kazarian  2005  Malm Kappsimningsklubb    30.13        1:03.65   
30  Ludvig Romare  2004  Malm Kappsimningsklubb    30.85        1:04.06   
31  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    31.05        1:04.23   
32  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.39        1:04.57   
33  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsllskap    30.81        1:04.61   
34  Aron Persson  2004  Ystads Simsllskap    30.93        1:04.78   
35  Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    30.15        1:04.83   
36  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    30.41        1:04.94   
37  Oscar Kroos  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.05        1:05.10   
38  Louie Hermansen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.97   
38  Viggo Prehn  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.25        1:05.97   
40  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    31.46        1:06.02   
41  Troels Fode  2004  Hovedstadens Svmmeklub    31.83        1:06.39   
42  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.51        1:06.77   
43  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    31.53        1:06.92   
44  Anthon Huasson  2004  Ringsj Simklubb    31.74        1:06.93   
45  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim    32.40        1:07.77   
46  Malte Laurn  2004  Simklubben Hajen    32.54        1:08.08   
47  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            1:09.04   
48  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svmmeklub    33.45        1:09.13   
49  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.86        1:09.87   
50  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap    33.28        1:09.89   
51  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            1:10.12   
52  Alexander Hillhouse  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.81   
53  Oliver Madsen  2005  Malm Kappsimningsklubb            1:11.33   
54  Leo Grnse  2004  Helsingborgs Simsllskap            1:11.39   
55  Mads Srensen  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.39   
56  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:13.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  09:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner