2019-12-09   19:49:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  11 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
H2Odense Drenge 2  H2Odense            1:48.49   
  Mads Juul Henriksen  2004      26.38        26.38   
  August B Bjerregaard  2003      27.85        54.23   
  Casper Bang Clausen  2003      28.03        1:22.26   
  Victor Nygaard  2003      26.23        1:48.49   
                     
Esbjerg 1  Esbjerg Svømmeklub            1:53.61   
  Anders Mose  2004      29.44        29.44   
  Mathias Marbæk Nielsen  2004      27.91        57.35   
  Nicolas Duvander  2005      30.14        1:27.49   
  Elias Marius Elsgaard  2004      26.12        1:53.61   
                     
Kalundborg Drenge 1  2003  Kalundborg SK            1:54.45   
  Patrick Skov Vinding  2005      32.45        32.45   
  Mikkel Mortensen  2003      24.93        57.38   
  Frederik Scheby Petersen  2004      27.42        1:24.80   
  Joachim Mårtensen  2004      29.65        1:54.45   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svømme Klub            2:00.12   
  Luca Hertzog  2005      30.49        30.49   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      32.33        1:02.82   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      31.28        1:34.10   
  Christian Landtved  2004      26.02        2:00.12   
                     
Frem Årgangs Drenge 1  Frem Odense            2:02.61   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      28.46        28.46   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      30.68        59.14   
  Kasper Duch  2005      31.95        1:31.09   
  Meng-Joon Koh  2005      31.52        2:02.61   
                     
Esbjerg 2  Esbjerg Svømmeklub            2:05.54   
  Andreas Nikolajsen  2005      32.62        32.62   
  Carl Clausen  2005      31.29        1:03.91   
  Oskar Foss  2006      31.54        1:35.45   
  Lasse Metz Mondrup  2004      30.09        2:05.54   
                     
H2Odense Drenge 1  H2Odense            2:11.10   
  Valdemar Stahl  2004      31.28        31.28   
  Julian Vitus Pedersen  2007      34.33        1:05.61   
  Ludvig L. Møller  2006      36.20        1:41.81   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      29.29        2:11.10   
                     
Esbjerg 3  Esbjerg Svømmeklub            2:11.47   
  Alexander Drachmann  2005      34.38        34.38   
  Hjalte S Mathiasen  2005      32.41        1:06.79   
  Mikkel Hyldahl  2005      32.96        1:39.75   
  Karl Heeb  2005      31.72        2:11.47   
                     
Nyborgs Drenge  Nyborg Svømmeklub            2:12.91   
  Frederik Nielsen  2006      33.59        33.59   
  Oskar Mühring  2006      33.81        1:07.40   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      34.73        1:42.13   
  Mathias Lykke Sandison  2007      30.78        2:12.91   
                     
10  Hg Drenge 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:13.44   
  Aksel Bryde  2005      38.10        38.10   
  Sylvester Wichmann Meisne  2005      32.52        1:10.62   
  Mathias Ankersen  2004      31.82        1:42.44   
  August Høy  2005      31.00        2:13.44   
                     
11  Svendborg Drenge 1  Svendborg Svømme Klub            2:13.84   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      31.10        31.10   
  Mads Kristensen  2005      34.37        1:05.47   
  Mathias Westergaard  2004      34.85        1:40.32   
  William Romer Jørgensen  2005      33.52        2:13.84   
                     
12  Frem Årgangs Drenge 2  Frem Odense            2:15.12   
  Christoffer Mejdal  2005      33.05        33.05   
  Abdelrahman Doudar  2005      34.19        1:07.24   
  Oliver Londero  2004      32.23        1:39.47   
  Ahmed Tabesh  2003      35.65        2:15.12   
                     
13  Kalundborg Drenge 2  2003  Kalundborg SK            2:23.26   
  Magnus Dreyer  2007      34.64        34.64   
  Cilas Skafte  2005      34.79        1:09.43   
  Johan Lykkebo Larsen  2007      37.75        1:47.18   
  David Stoklund  2008      36.08        2:23.26   
                     
14  Nyborgs Lynhurtige Drenge  Nyborg Svømmeklub            2:27.77   
  Tobias Hansen  2005      37.19        37.19   
  Sebastian Rahr  2006      38.56        1:15.75   
  Willas Kazhel  2006      36.53        1:52.28   
  Alexander Okkerholm  2005      35.49        2:27.77   
                     
15  Nyborgs Super Hurtige Drenge  Nyborg Svømmeklub            2:43.40   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      41.18        41.18   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      39.37        1:20.55   
  Adrian Vaarning  2007      44.06        2:04.61   
  Emil B. Mortensen  2006      38.79        2:43.40   
                     
16  Hg Drenge 2  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:56.07   
  Christian Bruus  2006      44.30        44.30   
  Sebastian Svenningsen  2006      45.34        1:29.64   
  Phillip Knudsen  2007      45.62        2:15.26   
  Sebastian Aunt  2007      40.81        2:56.07   
                     
17  Nyborg Ostepops  Nyborg Svømmeklub            3:13.70   
  Alexander Kirk  2008      45.53        45.53   
  Frey Nielsen Memborg  2010      42.61        1:28.14   
  Danilo Vaarning  2009      51.06        2:19.20   
  Hjalte Møller Carlsen  2008      54.50        3:13.70   
                     
Nyborgs Dynamit Drenge  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark