Results for Nyborg Ã…rgangs Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 533 | 31.97 | 1:10.67 | 1:54.71 | 2:30.25 | |||
H2Odense | 2:31.75 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 530 | 33.60 | 1:15.98 | 1:55.44 | 2:30.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.53 | |||||||||
3 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 397 | 36.02 | 1:17.50 | 2:07.91 | 2:45.78 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:46.75 | |||||||||
4 | Ida Bruhn | 2004 | 377 | 37.29 | 1:17.76 | 2:08.91 | 2:48.68 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:57.03 | |||||||||
5 | Sofie Kaysen | 2004 | 328 | 39.37 | 1:24.71 | 2:16.83 | 2:56.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.03 | |||||||||
6 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 326 | 39.68 | 1:25.59 | 2:17.63 | 2:56.89 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:54.12 | |||||||||
- | Mathilde Nissen | 2004 | DSQ | ej rygafsl ved 100m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:21.77 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 411 | 37.53 | 1:19.68 | 2:05.82 | 2:43.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.05 | |||||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 392 | 35.33 | 1:18.19 | 2:46.40 | 2:46.40 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.80 | |||||||||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 382 | 35.65 | 1:19.07 | 2:09.77 | 2:47.87 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.96 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 369 | 35.16 | 1:16.88 | 2:08.28 | 2:49.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.15 | |||||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | 311 | 41.25 | 1:27.75 | 2:18.10 | 2:59.84 | |||
Frem Odense | 2:55.97 | |||||||||
6 | Mathilde Stilund | 2005 | 307 | 39.68 | 1:26.01 | 2:20.01 | 3:00.46 | |||
Frem Odense | 3:05.61 | |||||||||
7 | Melek Canpolat | 2005 | 281 | 42.48 | 1:29.33 | 2:22.97 | 3:06.04 | |||
Frem Odense | 3:08.73 | |||||||||
8 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 278 | 42.76 | 1:29.40 | 2:26.75 | 3:06.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.27 | |||||||||
9 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 247 | 41.47 | 1:33.18 | 2:28.23 | 3:14.15 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:39.16 | |||||||||
- | Isabell Rothgordt | 2005 | DSQ | maveliggende v.100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.60 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 323 | 39.90 | 1:26.46 | 2:18.95 | 2:57.49 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:57.36 | |||||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | 292 | 37.88 | 1:24.94 | 2:22.11 | 3:03.67 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:01.55 | |||||||||
3 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 289 | 42.65 | 1:31.26 | 2:23.34 | 3:04.24 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Meyer | 2006 | 273 | 44.09 | 1:32.90 | 2:26.04 | 3:07.77 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:10.13 | |||||||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 246 | 47.63 | 1:35.74 | 2:28.98 | 3:14.31 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:09.65 | |||||||||
6 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 245 | 41.45 | 1:33.87 | 2:31.27 | 3:14.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 245 | 44.44 | 1:31.92 | 2:30.91 | 3:14.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:29.62 | |||||||||
8 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 196 | 52.64 | 1:43.06 | 2:43.89 | 3:29.62 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 171 | 1:43.86 | 2:48.36 | 3:39.37 | 3:39.37 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:56.68 | |||||||||
10 | Victoria Paulsen | 2006 | 169 | 51.24 | 1:46.04 | 2:49.88 | 3:40.24 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:52.57 | |||||||||
- | Daniella Anderson | 2006 | DSQ | ej fort bev 75m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 3:38.64 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Millie Møller | 2007 | 251 | 44.55 | 1:33.18 | 2:31.03 | 3:12.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:39.71 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 181 | 49.22 | 1:43.95 | 2:46.40 | 3:35.05 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:51.45 | |||||||||
- | Cecilie Jakobsen | 2008 | DSQ | ej fort. bev 75m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |