2019-08-26   09:55:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    508  33.56        1:08.93   
  H2Odense  1:07.95                 
                     
Frida Bang Stanelt  2004    449  35.63        1:11.84   
  Kalundborg SK  1:08.03                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    361  37.82        1:17.27   
  Ringe Svømme Klub  1:15.91                 
                     
Ida Juul Grønning  2004    343  38.20        1:18.56   
  H2Odense  1:19.45                 
                     
Anna Larsen  2004    321  39.75        1:20.36   
  Kalundborg SK  1:17.86                 
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    314  39.58        1:20.91   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.11                 
                     
Cathrine Høst  2004    305  40.31        1:21.75   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.73                 
                     
Ida Kristensen  2004    249  42.99        1:27.39   
  Frem Odense  1:29.47                 
                     
Mathilde Nissen  2004    196  1:34.58        1:34.58   
  Nyborg Svømmeklub  1:34.37                 
                     
Josefine S Jørgensen  2004              DSQ  Ej fort bev 50m 
  H2Odense  1:20.69                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    413  35.78        1:13.86   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.80                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    392  36.58        1:15.19   
  Frem Odense  1:14.26                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    375  37.08        1:16.30   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.05                 
                     
Selma V Studnitz Andersen  2005    348  37.33        1:18.17   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.09                 
                     
Anna Rønn  2005    343  38.49        1:18.55   
  Ringe Svømme Klub  1:18.15                 
                     
Fanta Osatoharimwen  2005    341  37.17        1:18.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:19.07                 
                     
Natacha Munch  2005    319  40.03        1:20.51   
  Solrød Svømmeklub  1:21.08                 
                     
Marie Jensen  2005    297  39.71        1:22.45   
  Esbjerg Svømmeklub  1:24.58                 
                     
Melek Canpolat  2005    278  40.77        1:24.22   
  Frem Odense  1:25.76                 
                     
10  Nina Seirup  2005    277  41.90        1:24.37   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.13                 
                     
11  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    251  43.65        1:27.20   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.63                 
                     
12  Alba Seneca  2005    244  43.62        1:27.95   
  Kalundborg SK  1:24.54                 
                     
13  Alyssa Cao  2005    232  44.56        1:29.54   
  Frem Odense  1:36.96                 
                     
14  Isabella Holme Bjerborg  2005    217  44.22        1:31.57   
  Kalundborg SK  1:28.48                 
                     
Nicole Christiansen  2005              DSQ  Ej fort bev 25m 
  Nyborg Svømmeklub  1:42.71                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kamille Bentsen  2006    296  40.90        1:22.48   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.84                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    294  41.01        1:22.72   
  Solrød Svømmeklub  1:22.71                 
                     
Beatrice Buhr Müller  2006    283  41.57        1:23.79   
  Kalundborg SK  1:23.57                 
                     
Mie Ankersen  2006    267  41.43        1:25.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:22.85                 
                     
Jaqueline Haack  2006    262  41.65        1:25.94   
  Solrød Svømmeklub  1:26.62                 
                     
Freja Trasbo Vestergaard  2006    218  1:31.41        1:31.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.80                 
                     
Mathilde Vestergaard  2006    208  44.78        1:32.76   
  Nyborg Svømmeklub  1:45.74                 
                     
Louise Kipper Pedersen  2006    196  46.33        1:34.72   
  Nyborg Svømmeklub  1:43.80                 
                     
Victoria Juul Larsen  2006    184  47.27        1:36.66   
  Frem Odense  1:58.65                 
                     
10  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    180  49.49        1:37.38   
  Esbjerg Svømmeklub  1:41.66                 
                     
11  Victoria Paulsen  2006    179  48.24        1:37.49   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:44.63                 
                     
12  Laura Worm Glæsner  2006    178  47.44        1:37.65   
  Esbjerg Svømmeklub  1:46.28                 
                     
13  Lærke D Huusfeldt  2006    162  48.63        1:40.76   
  Svendborg Svømme Klub  1:40.22                 
                     
14  Emma Spang  2006    149  51.23        1:43.73   
  Solrød Svømmeklub  1:44.97                 
                     
15  Clara Lindstedt  2006    141  52.15        1:45.51   
  Nyborg Svømmeklub  1:46.82                 
                     
16  Katrine Elholm Juliussen  2006    140  51.67        1:45.88   
  Nyborg Svømmeklub  1:46.40                 
                     
17  Mejse Vinther-Okholm  2006    122  51.34        1:50.72   
  H2Odense                   
                     
18  Mille A. B. Buch  2006    120  52.12        1:51.27   
  H2Odense  1:50.39                 
                     
19  Marie Thorup  2006    119  56.61        1:51.69   
  Esbjerg Svømmeklub  1:49.76                 
                     
20  Shauli Mortensen  2006    105  1:56.52        1:56.52   
  Kalundborg SK  1:49.98                 
                     
Julija Bliucukis  2006              DSQ  Ej fort bev 25m 
  H2Odense  1:37.65                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca Skov Vinding  2007    211  45.88        1:32.31   
  Kalundborg SK  1:35.07                 
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007    211  44.21        1:32.38   
  Esbjerg Svømmeklub  1:33.66                 
                     
Frida Ploug  2007    166  48.05        1:39.97   
  Ringe Svømme Klub  1:57.64                 
                     
Esther Gammelgaard  2007    124  1:50.13        1:50.13   
  Solrød Svømmeklub  1:53.09                 
                     
Lise Kronborg  2007    111  50.79        1:54.33   
  Nyborg Svømmeklub  2:00.70                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Liechti  2008    188  46.07        1:36.02   
  Solrød Svømmeklub  1:38.02                 
                     
Sille Grønfeldt  2008    159  49.25        1:41.50   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.39                 
                     
Thilde Thomsen  2008    155  1:42.30        1:42.30   
  Kalundborg SK  1:44.32                 
                     
Sofie Barack Søe  2008    148  50.77        1:43.97   
  Esbjerg Svømmeklub  1:57.40                 
                     
Augusta Johansen  2008    140  49.46        1:45.81   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:46.54                 
                     
Ella Gersbo-Møller  2008    127  56.17        1:49.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Oceane Cailho  2008    104  58.68        1:56.75   
  Nyborg Svømmeklub  1:56.04                 
                     
Kamilla Hårbøl  2008    68  1:04.69        2:14.65   
  Nyborg Svømmeklub  2:19.08                 
                     
Shaya Mortensen  2008    61  1:09.40        2:19.46   
  Kalundborg SK                   
                     
Astrid Houg Larsen  2008              DSQ  Svøm på mave 50m 
  Kalundborg SK                   
                     
Caroline Fobian Hvidberg  2008              DSQ  Ej fort bev 25m 
  Kalundborg SK                   
                     
Julie Holm Sørensen  2008              DSQ  Ej fort bev 75m 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:13.56                 
                     
Lea Romer Jørgensen  2008              DSQ  Svøm på mave 27m 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vigga Frederiksen  2009    56  1:11.75        2:23.66   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark