2019-08-26   09:09:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
August B Bjerregaard  2003    366  33.02        1:08.35   
  H2Odense  1:08.53                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    317  35.23        1:11.74   
  H2Odense  1:13.21                 
                     
Silas Plaetner  2003    161  44.11        1:29.77   
  Nyborg Svømmeklub  1:33.87                 
                     
Ahmed Tabesh  2003    115  48.31        1:40.32   
  Frem Odense  1:42.01                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Scheby Petersen  2004    363  32.82        1:08.52   
  Kalundborg SK  1:10.25                 
                     
Christian Landtved  2004    342  33.91        1:09.90   
  Ringe Svømme Klub  1:03.86                 
                     
Valdemar Stahl  2004    257  37.04        1:16.86   
  H2Odense  1:18.21                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004    224  39.27        1:20.51   
  Svendborg Svømme Klub  1:31.74                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004    219  38.82        1:21.09   
  Ringe Svømme Klub  1:19.67                 
                     
Mathias Ankersen  2004    217  39.54        1:21.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.88                 
                     
Mathias Westergaard  2004    151  44.96        1:31.85   
  Svendborg Svømme Klub  1:38.13                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Clausen  2005    265  37.61        1:16.16   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.49                 
                     
Patrick Skov Vinding  2005    224  40.25        1:20.53   
  Kalundborg SK  1:33.50                 
                     
Mikkel Hyldahl  2005    194  40.85        1:24.40   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.31                 
                     
William Romer Jørgensen  2005    181  41.79        1:26.40   
  Svendborg Svømme Klub  1:30.01                 
                     
Cilas Skafte  2005    168  43.23        1:28.49   
  Kalundborg SK  1:36.72                 
                     
Magnus Marschall  2005    167  44.01        1:28.72   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.27                 
                     
Mads Kristensen  2005    159  1:30.24        1:30.24   
  Svendborg Svømme Klub  1:29.96                 
                     
Alexander Okkerholm  2005    157  1:30.55        1:30.55   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.21                 
                     
Lukas Skov Christiansen  2005    102  51.80        1:44.53   
  Nyborg Svømmeklub  1:45.63                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Møller Nielsen  2006    260  36.57        1:16.60   
  Ringe Svømme Klub  1:14.71                 
                     
Frederik Nielsen  2006    242  38.68        1:18.48   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.90                 
                     
Willas Kazhel  2006    150  44.68        1:31.90   
  Nyborg Svømmeklub  1:32.88                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    135  45.57        1:35.26   
  H2Odense  1:34.50                 
                     
Emil B. Mortensen  2006    131  47.78        1:36.16   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.91                 
                     
Sebastian Rahr  2006    118  48.21        1:39.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Egholm Husted  2006    117  49.89        1:39.93   
  Esbjerg Svømmeklub  1:42.77                 
                     
Sebastian Svenningsen  2006    98  52.15        1:46.08   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Sigurd Salskov Iversen  2006    93  52.47        1:47.81   
  Esbjerg Svømmeklub  1:46.29                 
                     
10  Lukas Aagaard Sørensen  2006    81  1:52.79        1:52.79   
  Solrød Svømmeklub  1:53.97                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Hauge Sørensen  2007    178  43.28        1:26.89   
  Esbjerg Svømmeklub  1:34.54                 
                     
Niklas Bay Rasmussen  2007    129  47.06        1:36.80   
  H2Odense  1:34.24                 
                     
Malte Neuber  2007    127  47.66        1:37.29   
  Esbjerg Svømmeklub  1:39.83                 
                     
Sebastian Aunt  2007    123  1:38.29        1:38.29   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:43.87                 
                     
Johan Lykkebo Larsen  2007    103  50.21        1:44.35   
  Kalundborg SK  1:44.88                 
                     
Noah Pettersen  2007    101  1:45.02        1:45.02   
  Kalundborg SK                   
                     
Adrian Vaarning  2007    91  1:48.76        1:48.76   
  Nyborg Svømmeklub  1:51.63                 
                     
Viggo Hartung  2007    57  1:00.47        2:06.64   
  Nyborg Svømmeklub  2:10.31                 
                     
Jonas Scheby Petersen  2007    56  1:00.82        2:07.46   
  Kalundborg SK  2:00.92                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007              DSQ  Ej berøring 25m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:41.42                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Stoklund  2008    151  44.78        1:31.74   
  Kalundborg SK  1:32.13                 
                     
Alexander Kirk  2008    81  1:52.74        1:52.74   
  Nyborg Svømmeklub  2:19.07                 
                     
Oscar O. Hågensen  2008    79  54.56        1:53.93   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Danilo Vaarning  2009    53  1:02.14        2:09.69   
  Nyborg Svømmeklub  2:15.08                 
                     
Valdemar Bryde Bloch  2009    52  1:01.74        2:10.85   
  Kalundborg SK                   
                     
Noah Grene  2008              DSQ  Ej fort bev 25m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:52.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark