2019-08-24   23:00:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    499  32.25        1:10.10   
  H2Odense  1:09.47                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    393  35.83        1:15.89   
  H2Odense  1:15.80                 
                     
August B Bjerregaard  2003    248  41.82        1:28.50   
  H2Odense  1:26.59                 
                     
Silas Plaetner  2003              DSQ  Crawlben e. start 50 
  Nyborg Svømmeklub  1:35.75                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Juul Henriksen  2004    370  36.15        1:17.42   
  H2Odense  1:15.34                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    367  36.55        1:17.62   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.95                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    347  37.02        1:19.12   
  H2Odense  1:18.26                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    307  38.58        1:22.42   
  Solrød Svømmeklub  1:21.49                 
                     
Anders Mose  2004    288  39.64        1:24.19   
  Esbjerg Svømmeklub  1:24.01                 
                     
Joachim Mårtensen  2004    259  41.18        1:27.13   
  Kalundborg SK  1:26.68                 
                     
Oliver Londero  2004    256  42.01        1:27.47   
  Frem Odense  1:32.57                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    217  43.44        1:32.47   
  Esbjerg Svømmeklub  1:35.00                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Nikolajsen  2005    261  41.09        1:26.91   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.24                 
                     
Meng-Joon Koh  2005    259  41.95        1:27.23   
  Frem Odense  1:28.41                 
                     
Kasper Duch  2005    256  41.04        1:27.52   
  Frem Odense  1:35.10                 
                     
Christoffer Mejdal  2005    255  42.34        1:27.59   
  Frem Odense  1:27.10                 
                     
Hjalte S Mathiasen  2005    214  43.92        1:32.93   
  Esbjerg Svømmeklub  1:39.81                 
                     
Mads Kristensen  2005    188  46.27        1:36.94   
  Svendborg Svømme Klub  1:40.69                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Foss  2006    203  44.60        1:34.62   
  Esbjerg Svømmeklub  1:40.82                 
                     
Ludvig L. Møller  2006    197  44.82        1:35.52   
  H2Odense  1:38.43                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    187  45.39        1:37.20   
  Esbjerg Svømmeklub  1:33.89                 
                     
Bertil Tidemann  2006    181  47.04        1:38.21   
  Esbjerg Svømmeklub  1:38.04                 
                     
Oskar Mühring  2006    139  50.27        1:47.28   
  Nyborg Svømmeklub  1:48.59                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    137  51.46        1:47.68   
  H2Odense  1:51.13                 
                     
Christian Bruus  2006    115  53.74        1:54.14   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:56.55                 
                     
Jacob Timmermand  2006    80  1:00.14        2:08.62   
  Esbjerg Svømmeklub  2:07.96                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Halle  2007    134  51.07        1:48.41   
  H2Odense  1:50.86                 
                     
William Munk Lauridsen  2007    133  50.38        1:48.80   
  Esbjerg Svømmeklub  1:48.57                 
                     
Malte Neuber  2007    128  52.30        1:50.27   
  Esbjerg Svømmeklub  1:57.08                 
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007    91  57.49        2:03.34   
  Nyborg Svømmeklub  2:05.36                 
                     
Phillip Knudsen  2007              DSQ  asynkrone ben 60m 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:21.27                 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hjalte Gregersen  2008    92  57.05        2:02.76   
  Esbjerg Svømmeklub  2:11.96                 
                     
Bertram Poser Jensen  2008    80  1:04.29        2:08.96   
  Nyborg Svømmeklub  2:17.91                 
                     
Alexander Kirk  2008    40  1:13.81        2:42.23   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark