Results for Nyborg Ã…rgangs Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.64 | ||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 31.72 | ||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 32.20 | ||||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 32.61 | ||||||
5 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 33.15 | ||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 33.65 | ||||||
7 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 34.18 | ||||||
8 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.41 | ||||||
9 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 37.69 | ||||||
10 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.62 | ||||||
11 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.73 | ||||||
12 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.95 | ||||||
13 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 50.70 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.82 | ||||||
2 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.26 | ||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 33.71 | ||||||
4 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 35.03 | ||||||
5 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.77 | ||||||
6 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.10 | ||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 36.81 | ||||||
8 | Nicole Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.20 | ||||||
9 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.04 | ||||||
10 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 39.07 | ||||||
11 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.22 | ||||||
12 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 41.65 | ||||||
13 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 41.85 | ||||||
14 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 44.37 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 31.67 | ||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.80 | ||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.08 | ||||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 38.09 | ||||||
5 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.41 | ||||||
6 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.99 | ||||||
7 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.41 | ||||||
8 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 41.83 | ||||||
9 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 42.21 | ||||||
10 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.37 | ||||||
10 | Julija Bliucukis | 2006 | H2Odense | 44.37 | ||||||
12 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.96 | ||||||
13 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.50 | ||||||
14 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 46.54 | ||||||
15 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 47.78 | ||||||
16 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.67 | ||||||
17 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 48.98 | ||||||
18 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.64 | ||||||
19 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 54.99 | ||||||
- | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 42.85 | ||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.38 | ||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 43.59 | ||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.97 | ||||||
5 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 48.18 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 43.75 | ||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 49.31 | ||||||
3 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 49.77 | ||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.40 | ||||||
5 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.55 | ||||||
6 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.85 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 1:13.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |