2019-08-21   14:18:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    499  30.76        1:03.40   
  H2Odense  1:03.46                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    497  30.17        1:03.50   
  Kalundborg SK  1:06.90                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    376  32.93        1:09.63   
  H2Odense  1:12.40                 
                     
August B Bjerregaard  2003    335  33.18        1:12.39   
  H2Odense  1:15.72                 
                     
Andreas Pedersen  2003    297  34.26        1:15.35   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.75                 
                     
Silas Plaetner  2003              DSQ  Crawlben 8m 
  Nyborg Svømmeklub  1:29.82                 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    437  30.81        1:06.28   
  Esbjerg Svømmeklub  1:03.78                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004    416  31.34        1:07.38   
  H2Odense  1:05.56                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    382  31.87        1:09.28   
  Nyborg Svømmeklub  1:08.71                 
                     
Frederik Scheby Petersen  2004    351  31.54        1:11.27   
  Kalundborg SK  1:11.10                 
                     
Mathias Marbæk Nielsen  2004    312  34.62        1:14.09   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.44                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    294  36.36        1:15.63   
  Solrød Svømmeklub  1:17.55                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004    267  36.33        1:18.07   
  Svendborg Svømme Klub  1:20.64                 
                     
Joachim Mårtensen  2004    265  38.00        1:18.25   
  Kalundborg SK  1:20.42                 
                     
Piotr Stadnicki  2004    253  36.00        1:19.52   
  Nyborg Svømmeklub  1:20.27                 
                     
10  Valdemar Stahl  2004    252  36.24        1:19.58   
  H2Odense  1:21.08                 
                     
11  Oliver Londero  2004    252  37.96        1:19.59   
  Frem Odense  1:23.35                 
                     
12  Mads Himmelstrup Andersen  2004    240  36.88        1:20.91   
  Ringe Svømme Klub  1:20.85                 
                     
13  Mathias Ankersen  2004    220  38.68        1:23.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:23.22                 
                     
14  Mathias Westergaard  2004    176  44.71        1:29.74   
  Svendborg Svømme Klub  1:30.43                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004              DSQ  Ej rygl 50m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.06                 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    325  34.17        1:13.12   
  Frem Odense  1:10.90                 
                     
Nicolas Duvander  2005    297  34.95        1:15.32   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.02                 
                     
Carl Clausen  2005    271  35.86        1:17.65   
  Esbjerg Svømmeklub  1:15.16                 
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005    269  34.49        1:17.88   
  Frem Odense  1:21.02                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    265  36.36        1:18.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.35                 
                     
Luca Hertzog  2005    261  35.60        1:18.69   
  Ringe Svømme Klub  1:16.75                 
                     
Meng-Joon Koh  2005    253  37.52        1:19.51   
  Frem Odense  1:20.74                 
                     
August Høy  2005    251  37.88        1:19.67   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.29                 
                     
Patrick Skov Vinding  2005    249  36.89        1:19.91   
  Kalundborg SK  1:25.36                 
                     
10  Andreas Nikolajsen  2005    249  38.79        1:19.93   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.48                 
                     
11  Karl Heeb  2005    247  37.40        1:20.12   
  Esbjerg Svømmeklub  1:22.08                 
                     
12  Sylvester Wichmann Meisne  2005    227  40.08        1:22.43   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:20.73                 
                     
13  Christoffer Mejdal  2005    222  40.25        1:23.05   
  Frem Odense  1:22.70                 
                     
14  William Romer Jørgensen  2005    219  39.94        1:23.37   
  Svendborg Svømme Klub  1:29.51                 
                     
15  Hjalte S Mathiasen  2005    208  39.53        1:24.81   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.30                 
                     
16  Mikkel Hyldahl  2005    207  38.94        1:24.97   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.56                 
                     
17  Magnus Marschall  2005    189  42.28        1:27.52   
  Esbjerg Svømmeklub  1:25.92                 
                     
18  Alexander Drachmann  2005    182  40.58        1:28.68   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.51                 
                     
19  Alexander Okkerholm  2005    172  42.41        1:30.30   
  Nyborg Svømmeklub  1:37.61                 
                     
20  Tobias Hansen  2005    137  46.21        1:37.52   
  Nyborg Svømmeklub  1:42.64                 
                     
21  Aksel Bryde  2005    127  47.87        1:39.90   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
22  Lukas Skov Christiansen  2005    107  51.06        1:45.72   
  Nyborg Svømmeklub  1:54.49                 
                     
Abdelrahman Doudar  2005              DSQ  Afsl mave 50m 
  Frem Odense  1:34.55                 
                     
Cilas Skafte  2005              DSQ  Ej rygligg 50m 
  Kalundborg SK  1:43.36                 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Nielsen  2006    243  37.32        1:20.57   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.76                 
                     
Oskar Foss  2006    228  38.45        1:22.23   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.01                 
                     
Toke Hjalmar Nielsen  2006    211  37.64        1:24.40   
  Nyborg Svømmeklub  1:30.05                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    207  39.78        1:25.02   
  Esbjerg Svømmeklub  1:24.48                 
                     
Oskar Mühring  2006    186  39.76        1:28.04   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.90                 
                     
Tobias Damsgaard  2006    169  40.66        1:30.92   
  Ringe Svømme Klub  1:32.51                 
                     
Martin Daniele  2006    161  42.80        1:32.39   
  Solrød Svømmeklub  1:33.84                 
                     
Willas Kazhel  2006    161  42.69        1:32.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.98                 
                     
Ludvig L. Møller  2006    156  44.29        1:33.37   
  H2Odense  1:31.58                 
                     
10  Emil B. Mortensen  2006    140  46.58        1:36.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.67                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006    122  49.09        1:41.16   
  Esbjerg Svømmeklub  1:48.26                 
                     
12  Anton Egholm Husted  2006    120  47.48        1:41.89   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
13  Sebastian Rahr  2006    116  47.44        1:42.87   
  Nyborg Svømmeklub  1:48.88                 
                     
14  Mathias Gramstrup Madsen  2006    112  50.15        1:44.22   
  Nyborg Svømmeklub  1:45.65                 
                     
15  Christian Bruus  2006    103  51.33        1:47.15   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:46.13                 
                     
16  Lukas Aagaard Sørensen  2006    85  56.49        1:54.38   
  Solrød Svømmeklub  1:47.10                 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    237  38.19        1:21.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.54                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    182  40.76        1:28.64   
  Esbjerg Svømmeklub  1:36.70                 
                     
Emil Lejbølle  2007    142  45.14        1:36.40   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.08                 
                     
Peter Kristensen  2007    141  45.71        1:36.48   
  Ringe Svømme Klub  1:50.69                 
                     
Gustav Halle  2007    122  49.46        1:41.23   
  H2Odense  1:35.86                 
                     
Johan Lykkebo Larsen  2007    110  47.64        1:44.96   
  Kalundborg SK  1:42.18                 
                     
Sebastian Aunt  2007    109  47.93        1:45.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:45.29                 
                     
Niklas Bay Rasmussen  2007    107  49.07        1:45.82   
  H2Odense  1:40.29                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007    97  50.51        1:49.21   
  Esbjerg Svømmeklub  1:53.17                 
                     
10  Nikolaj Kobbernagel  2007    92  50.47        1:51.06   
  Nyborg Svømmeklub  1:50.93                 
                     
11  Adrian Vaarning  2007    92  50.62        1:51.39   
  Nyborg Svømmeklub  2:03.05                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007              DSQ  Tyvstart 
  H2Odense  1:28.72                 
                     
William Munk Lauridsen  2007              DSQ  Ej rygl 26m 
  Esbjerg Svømmeklub  1:41.18                 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Stoklund  2008    154  43.66        1:33.64   
  Kalundborg SK  1:32.84                 
                     
Bertram Poser Jensen  2008    72  59.09        2:00.88   
  Nyborg Svømmeklub  1:52.91                 
                     
Oscar O. Hågensen  2008    62  58.50        2:06.86   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Lauritz Høybye Olesen  2009              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Alexander Kirk  2008              DSQ  Ej rygligg. 50m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Frey Nielsen Memborg  2010              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Johan Lundsgaard Palm  2008              DSQ  Asynkrone ben 20m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark