2019-12-13   00:58:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09:30

Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  11 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK            30.26   
August B Bjerregaard  2003  H2Odense            32.59   
Ahmed Tabesh  2003  Frem Odense            43.56   
                     
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            30.41   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK            32.02   
Mathias Marbæk Nielsen  2004  Esbjerg Svømmeklub            34.65   
Anders Mose  2004  Esbjerg Svømmeklub            35.14   
Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK            35.30   
Valdemar Stahl  2004  H2Odense            35.70   
Lasse Metz Mondrup  2004  Esbjerg Svømmeklub            36.61   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svømmeklub            37.53   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            38.51   
                     
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense            33.86   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            35.04   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svømmeklub            35.66   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK            38.85   
Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            40.61   
Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub            41.64   
Aksel Bryde  2005  Herlufsholm Svømmeklub            43.91   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            44.03   
                     
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            35.69   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            38.38   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            39.09   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            43.69   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svømmeklub            44.48   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            44.76   
Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            49.18   
Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svømmeklub            49.57   
Lukas Aagaard Sørensen  2006  Solrød Svømmeklub            53.01   
                     
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Hauge Sørensen  2007  Esbjerg Svømmeklub            40.80   
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            41.39   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            41.68   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            45.29   
Villads Isko Pimenta  2007  Esbjerg Svømmeklub            46.09   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            46.33   
William Munk Lauridsen  2007  Esbjerg Svømmeklub            47.13   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            48.29   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            49.07   
10  Noah Pettersen  2007  Kalundborg SK            49.47   
11  Jonas Scheby Petersen  2007  Kalundborg SK            52.19   
12  Viggo Hartung  2007  Nyborg Svømmeklub            57.29   
                     
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Stoklund  2008  Kalundborg SK            41.89   
Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svømmeklub            45.05   
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            51.56   
Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            52.41   
Lauritz Høybye Olesen  2009  Nyborg Svømmeklub            53.55   
Oscar O. Hågensen  2008  Esbjerg Svømmeklub            55.67   
Valdemar Bryde Bloch  2009  Kalundborg SK            1:03.12   
Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            1:03.76   
Noah Andersen  2009  Nyborg Svømmeklub            1:06.62   
10  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svømmeklub            1:08.43   
11  Hjalte Møller Carlsen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:10.50   
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Marco Storm  2009  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark