2020-11-29   14:38:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head to Head

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 kl 0900

Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD to Head 2018    Utskriftsdatum  20 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:36   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Försök 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    35.82        1:14.68   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    35.74        1:15.91   
Elton Söderberg  2006  Södertälje Simsällskap    37.34        1:18.70   
Oscar Gustafson  2005  Spårvägen Simförening    36.93        1:18.82   
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap    36.60        1:18.85   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    37.37        1:19.05   
Henry Israelsson  2006  Järfälla Simsällskap    37.06        1:19.21   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    37.40        1:19.89   
Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    37.89        1:20.22   
10  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    37.76        1:20.97   
11  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    38.13        1:21.74   
12  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    39.34        1:22.07   
13  Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb    38.83        1:22.38   
14  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    39.40        1:23.43   
15  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap    39.73        1:23.85   
16  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    39.04        1:24.26   
17  Simon Söderberg  2006  Järfälla Simsällskap    41.58        1:27.55   
18  William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    40.88        1:27.96   
19  Albin Tetli  2005  Södertälje Simsällskap    41.24        1:29.32   
20  Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    42.17        1:29.81   
21  Nuutti Vienonen  2005  Salo Swimming Club    43.40        1:30.80   
22  Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap    43.36        1:31.20   
23  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    42.24        1:31.24   
24  Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim    42.68        1:31.58   
25  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb    44.89        1:34.22   
26  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim    44.85        1:34.34   
27  Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap    44.68        1:34.38   
28  Junes Khattab  2006  Väsby Simsällskap    45.28        1:35.69   
29  Justin Åkesson  2006  Stockholmspolisens IF SF    45.29        1:37.06   
30  Eddie Sjöberg  2005  Älvsjö AIK Simförening    46.11        1:38.42   
31  Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.04        1:39.10   
31  Stanislav Shabaltas  2005  Täby Sim    45.20        1:39.10   
33  William Zhao  2006  Täby Sim    46.58        1:39.27   
34  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF    45.51        1:40.17   
35  Henrik Fjellström  2006  Väsby Simsällskap    46.78        1:40.56   
36  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening    46.98        1:40.82   
37  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap    46.34        1:41.02   
38  Emil Alsered Fällman  2006  Järfälla Simsällskap    46.95        1:41.29   
39  Benedek Kovacs  2006  Väsby Simsällskap    49.02        1:43.27   
40  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb    49.07        1:44.16   
41  Eric Fransson  2006  Täby Sim    49.30        1:45.42   
42  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    50.49        1:48.04   
43  Otto Lindgren  2006  Södertälje Simsällskap    52.23        1:49.63   
44  Maximus Brandt  2005  Tyresö Simsällskap    52.52        1:51.15   
45  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap    51.53        1:52.15   
46  Viktor Matulin  2006  Tyresö Simsällskap    52.07        1:52.23   
47  Ansh Dua  2005  Väsby Simsällskap    53.83        1:59.00   
Arvid Elfwing  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Oliver Hagberg  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    31.51        1:07.17   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    32.34        1:07.90   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    32.66        1:10.24   
Eemil Kankare  2003  Aurajoen Uinti    33.36        1:10.88   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    33.54        1:10.89   
Malte Söderberg  2004  Södertälje Simsällskap    33.63        1:10.98   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    33.31        1:11.01   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.85        1:11.46   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.18        1:12.66   
10  Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    34.17        1:13.51   
11  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    35.10        1:14.61   
11  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    35.00        1:14.61   
13  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    35.18        1:14.95   
14  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    35.62        1:15.13   
15  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    36.36        1:15.90   
16  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    35.93        1:16.82   
17  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    36.88        1:18.79   
18  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    37.27        1:19.76   
19  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun    38.54        1:20.74   
20  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    37.70        1:21.86   
21  Joona Pohjola  2004  Salo Swimming Club    38.83        1:22.23   
22  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    39.38        1:24.53   
23  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    40.64        1:26.82   
24  Samir Haidari  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.45        1:27.13   
25  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    41.06        1:28.93   
26  Aku Hyrsylä  2003  Salo Swimming Club    42.48        1:29.97   
27  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    42.17        1:30.26   
28  William Wu  2003  Väsby Simsällskap    46.20        1:35.42   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Försök 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  Södertälje Simsällskap    28.89        1:02.83   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    29.77        1:02.88   
Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun    29.63        1:02.88   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    29.96        1:03.33   
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap    30.21        1:05.37   
Victor Wågström  1994  Åkersberga Simsällskap    30.72        1:06.04   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    31.44        1:07.16   
Johan Dahlgren  1986  Simklubben Neptun    30.51        1:07.49   
Simon Frank  1990  Simklubben Neptun    31.18        1:07.54   
10  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    31.05        1:07.82   
11  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    32.02        1:07.85   
12  Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening    32.22        1:08.82   
13  Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    31.79        1:08.85   
14  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    32.57        1:09.18   
15  Carl Göransson  2000  Väsby Simsällskap    32.71        1:09.55   
16  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    32.75        1:09.71   
17  Esbjörn Ohlsson  1996  Stockholmspolisens IF SF    32.24        1:09.87   
18  Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap    32.02        1:10.25   
19  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    32.87        1:10.49   
20  Axel Nordén  2001  Täby Sim    33.32        1:10.81   
21  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    33.23        1:11.09   
22  Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    33.86        1:12.03   
23  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap    34.21        1:14.39   
24  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    35.04        1:14.62   
25  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    33.81        1:14.63   
26  Mattias Moreno  2002  Södertälje Simsällskap    37.19        1:19.81   
27  Aaron O´malley  2002  Spårvägen Simförening    37.86        1:20.09   
28  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    37.50        1:20.41   
29  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    39.18        1:24.15   
30  Oscar Sandahl  2002  Skuru Idrottsklubb    47.48        1:50.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 oktober 2018 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner