2020-11-29   15:42:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head to Head

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 kl 0900

Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD to Head 2018    Utskriftsdatum  20 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:38   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            27.14   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun            28.77   
Aron Ekblad  2005  Spårvägen Simförening            28.87   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            29.03   
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            29.18   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            29.49   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            29.67   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            29.90   
Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb            30.40   
10  Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            30.44   
11  Oscar Gustafson  2005  Spårvägen Simförening            30.52   
12  Nuutti Vienonen  2005  Salo Swimming Club            30.54   
13  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun            30.91   
14  Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb            30.93   
15  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            31.22   
16  William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening            31.33   
17  Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            31.48   
18  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            31.49   
19  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF            31.79   
20  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            31.95   
21  Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            31.96   
22  Elton Söderberg  2006  Södertälje Simsällskap            32.02   
23  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap            32.07   
23  Eddie Sjöberg  2005  Älvsjö AIK Simförening            32.07   
25  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            32.23   
26  Rasmus Bäckman  2006  Stockholmspolisens IF SF            32.24   
27  Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            32.88   
28  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            33.38   
29  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            33.72   
30  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            33.82   
31  Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            33.88   
31  Victor Ljungström  2005  Järfälla Simsällskap            33.88   
33  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            34.02   
34  Eric Fransson  2006  Täby Sim            34.15   
35  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim            34.22   
36  Albin Tetli  2005  Södertälje Simsällskap            34.46   
37  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            34.48   
38  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            34.60   
39  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun            34.91   
40  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            35.23   
41  Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap            35.88   
42  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap            36.30   
43  Hampus Hjort  2006  Järfälla Simsällskap            36.55   
44  Henrik Fjellström  2006  Väsby Simsällskap            36.89   
45  Justin Åkesson  2006  Stockholmspolisens IF SF            37.01   
46  Benedek Kovacs  2006  Väsby Simsällskap            37.36   
47  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            37.48   
48  Henrik Viberg  2006  Lidingö Simklubb            37.49   
49  Maximus Brandt  2005  Tyresö Simsällskap            37.58   
49  Otto Lindgren  2006  Södertälje Simsällskap            37.58   
51  Junes Khattab  2006  Väsby Simsällskap            37.63   
52  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb            37.66   
53  Alexander Kahlin  2006  Stockholmspolisens IF SF            37.76   
54  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb            37.94   
55  Sam Asaad  2006  Stockholmspolisens IF SF            37.95   
56  Oliver Hagberg  2006  Stockholmspolisens IF SF            37.98   
57  Ludvig Timen  2005  Stockholmspolisens IF SF            38.25   
58  Vidar Hagstad Västberg  2005  Hellas Simklubb            38.73   
59  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            39.74   
60  Arvid Elfwing  2006  Stockholmspolisens IF SF            40.34   
61  Alexander Richards Nilsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            40.82   
62  William Zhao  2006  Täby Sim            41.90   
63  Ansh Dua  2005  Väsby Simsällskap            42.92   
Alexander Trindade  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Gabriel Klinge  2006  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Oscar Hjertzell  2006  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Theo Tollbring  2005  Lidingö Simklubb            DNS   
Viktor Matulin  2006  Tyresö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            25.04   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            25.22   
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb            25.69   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF            25.74   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            25.89   
Jakub Majta  2003  Södertörns Simsällskap            25.92   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF            26.20   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            26.32   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening            26.36   
10  Verneri Lehtovaara  2004  Salo Swimming Club            26.75   
11  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening            26.96   
12  Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap            27.08   
13  Eemil Kankare  2003  Aurajoen Uinti            27.14   
14  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap            27.17   
15  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            27.21   
16  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening            27.38   
17  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            27.40   
18  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            27.54   
19  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening            27.57   
20  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap            27.70   
21  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening            27.77   
22  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun            27.84   
23  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening            28.04   
24  Olli Havia  2004  Salo Swimming Club            28.22   
25  Gevork Sarkisyants  2004  Stockholmspolisens IF SF            28.25   
25  Joona Pohjola  2004  Salo Swimming Club            28.25   
25  Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap            28.25   
28  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            28.27   
29  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap            28.29   
30  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            28.57   
31  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            28.66   
32  Samir Haidari  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.68   
33  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            28.80   
34  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap            28.98   
35  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening            29.11   
36  Axel Furuhall  2004  Upsala Simsällskap            29.20   
37  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            29.44   
38  Aku Hyrsylä  2003  Salo Swimming Club            29.61   
39  Bilal Mustefa  2004  Järfälla Simsällskap            29.93   
40  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            30.29   
41  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap            30.31   
42  Jakob Khaytan  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.96   
43  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun            31.25   
44  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap            31.75   
45  Ludvig Johansson  2003  Södertälje Simsällskap            31.95   
46  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb            32.11   
47  Adam Labidi  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.82   
48  William Wu  2003  Väsby Simsällskap            38.14   
49  Lucas Yousef  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.38   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Stymne  1983  Simklubben Neptun            23.16  Deltar ej i final 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            23.51   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF            23.64  Deltar ej i final 
Daniel Kertes  1999  Södertälje Simsällskap            23.75   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            24.39  Deltar ej i final 
Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening            24.69   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            24.86   
Henri Kyynäräinen  1994  Aurajoen Uinti            25.00   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            25.00  Deltar ej i final 
10  Carl Göransson  2000  Väsby Simsällskap            25.10   
11  Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti            25.17   
12  David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF            25.21   
13  Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            25.32   
14  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap            25.60   
15  Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun            25.63   
16  Jakob Borrman  2002  Södertälje Simsällskap            25.80   
17  Mohamed Ezzat  2001  Aurajoen Uinti            25.91   
18  Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap            25.93   
19  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim            26.06   
20  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap            26.07   
21  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap            26.23   
21  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim            26.23   
23  Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap            26.33   
24  Ibrahim Ezzat  2002  Aurajoen Uinti            26.38   
25  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim            26.48   
26  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap            26.68   
27  Anton Forsberg  2001  Täby Sim            26.70   
28  Esbjörn Ohlsson  1996  Stockholmspolisens IF SF            26.77   
29  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Simförening            27.16   
30  Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap            27.29   
31  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            27.59   
32  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap            27.60   
33  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening            28.00   
34  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun            28.01   
35  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            28.32   
36  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap            28.35   
37  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.39   
38  Alexander Jansson  2002  Simklubben Neptun            28.67   
39  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap            29.22   
40  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF            29.50   
41  Mattias Moreno  2002  Södertälje Simsällskap            30.21   
42  Leo Sun  2002  Skuru Idrottsklubb            31.28   
43  Oscar Sandahl  2002  Skuru Idrottsklubb            32.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 oktober 2018 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  13:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner