2019-11-18   19:28:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.32        1:57.10   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.41        1:58.85   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.26        1:59.19   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.66        2:00.30   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    27.47        2:00.50   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.44        2:01.11   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    27.81        2:01.95   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    27.97        2:01.97   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.78        2:02.41   
10  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    28.40        2:02.90   
11  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    28.67        2:03.10  Deltager ikke i finalen 
12  Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    27.91        2:03.18  Deltager ikke i finalen 
13  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.32        2:04.01   
14  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    28.19        2:04.29   
15  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.00        2:04.99   
16  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    28.46        2:05.69   
17  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.32        2:05.85   
18  Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    29.50        2:07.52   
19  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.71        2:07.84   
20  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.93        2:08.39   
21  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    28.04        2:09.16   
22  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    29.07        2:09.64   
23  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub    28.92        2:10.18   
23  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.25        2:10.18   
25  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    29.96        2:10.81   
26  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    29.47        2:11.98   
27  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    30.67        2:12.06   
28  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    29.85        2:12.47   
29  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    30.51        2:13.21   
30  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.87        2:13.99   
31  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    30.91        2:14.37   
32  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.07        2:16.16   
33  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    31.57        2:17.98   
34  Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    31.14        2:18.21   
35  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.14        2:18.27   
36  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    30.87        2:19.12   
37  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.69        2:19.58   
38  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.62        2:20.06   
39  Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.66        2:20.76   
40  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    31.56        2:21.51   
41  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub    32.93        2:21.90   
42  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    32.34        2:22.34   
43  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.68        2:22.41   
44  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    32.05        2:22.43   
45  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.67        2:23.24   
46  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    31.24        2:23.30   
47  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.19        2:23.74   
48  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.44        2:24.08   
49  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød    33.43        2:24.09  Deltager ikke i finalen 
50  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    33.41        2:24.93   
51  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.73        2:25.46   
52  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    33.52        2:25.49   
53  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.28        2:26.01   
54  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub    33.17        2:26.52   
55  Cilas Madsen  2005  GTI    35.29        2:32.58   
56  Daniel Bastholm  2005  GTI    34.26        2:32.66   
56  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.71        2:32.66   
58  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    34.87        2:33.65   
59  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    35.20        2:37.83   
60  Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub    33.83        2:38.86   
61  Mathias Olsen  2005  GTI    37.98        2:42.10   
62  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.65        2:42.15   
63  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.37        2:42.39   
64  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.20        2:45.11   
65  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.52        2:45.60   
66  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    38.33        2:46.65   
67  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    37.01        2:47.83   
68  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939    39.09        2:48.10   
69  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.02        2:48.74   
70  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    38.82        2:49.22   
71  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    39.12        2:49.63   
72  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.25        2:51.62   
73  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.35        2:52.17   
74  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.01        2:52.82   
75  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    39.59        2:56.98   
76  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub    40.47        2:59.00   
77  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    41.29        2:59.81   
78  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.85        3:04.89   
79  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub    40.87        3:06.68   
80  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.81        3:07.01   
Alens Daugelis  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark