2019-11-22   18:55:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.02   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:10.38   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            1:10.53   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            1:13.19   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            1:14.11  Deltager ikke i finalen 
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:14.26  Deltager ikke i finalen 
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.67   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            1:16.58  Deltager ikke i finalen 
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            1:16.81   
10  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.21   
11  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:17.57  Deltager ikke i finalen 
12  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.68   
13  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.06   
14  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            1:18.94   
15  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            1:19.32   
16  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:19.49   
17  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:19.66   
17  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            1:19.66   
19  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbæk Svømme Klub            1:20.14   
20  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.19   
21  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:20.31   
22  Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub            1:20.71   
23  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            1:20.83   
24  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:21.32   
25  Silja Mortensen  2003  Albertslund IF            1:21.43   
26  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            1:27.98   
27  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            1:29.86   
28  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:49.66   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 EFB v 50 m 
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:15.43   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.63   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:15.64   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.66   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:17.60   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            1:19.46   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:19.49   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:20.67   
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub            1:20.67   
10  Julie Segato  2005  GTI            1:21.66   
11  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:22.58   
12  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:23.99   
13  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:24.64   
14  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            1:25.63   
15  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:28.37   
16  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:28.68   
17  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            1:30.35   
18  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.76   
19  Mathilde Lund  2004  Solrød Svømmeklub            1:38.19   
20  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:41.83   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.78   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:19.72   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            1:21.99   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:23.54   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:24.05   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:24.98   
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.38   
Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:25.52   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            1:26.05   
10  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            1:26.63   
11  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:28.22   
12  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:29.99   
13  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:31.15   
14  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.77   
15  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:32.21   
16  Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub            1:36.11   
17  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:38.40   
18  Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub            1:39.63   
19  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:40.69   
20  Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub            1:42.76   
21  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:43.37   
22  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            1:44.36   
23  Jasmin Jansuk Rømer  2007  Rønne Svømme Klub            1:45.36   
24  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            1:45.67   
25  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:58.43   
Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB ved 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark