2019-11-20   04:57:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.56   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.97   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            1:00.10   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.27   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.73   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.76   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.69   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub            1:02.22   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            1:02.26  Deltager ikke i finalen 
10  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            1:02.84   
11  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.94   
12  Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub            1:02.97   
13  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            1:03.30   
14  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            1:03.36   
15  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.51   
16  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            1:04.23   
17  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:04.83   
18  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:05.26   
19  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            1:05.67   
20  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:05.85   
21  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            1:05.90   
22  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            1:06.00   
23  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub            1:06.06   
24  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:07.26   
25  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:07.87   
26  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.95   
27  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:07.98  Deltager ikke i finalen 
28  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:08.73   
29  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:09.83   
30  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.89   
31  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub            1:10.84   
32  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:11.95   
33  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:12.28   
34  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:16.66   
35  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            1:18.54   
Alens Daugelis  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            DNS   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.93   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:06.65   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            1:10.11   
William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            1:12.96   
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            1:14.97   
Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:15.94  Deltager ikke i finalen 
Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            1:19.72   
Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:21.51   
Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:23.11   
10  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:23.37   
11  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:24.05   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            1:08.79   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.53   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            1:14.40   
Daniel Bastholm  2005  GTI            1:15.51   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:15.57   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.63   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            1:19.13   
Cilas Madsen  2005  GTI            1:19.15   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.98   
10  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            1:28.49   
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:28.79   
12  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:29.61   
13  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:30.48   
14  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:33.06   
15  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            1:35.98   
16  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:38.65   
17  Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            1:46.66   
18  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub            1:57.54   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW 8.3 brystbenspark 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark