2021-12-07   03:19:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.44   
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.34   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.45   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            29.65   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.78   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.02   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            31.00   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            31.10   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            31.11   
10  Ccilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svmmeklub            31.37   
11  Katja Kjr Nielsen  2002  Ringsted Svmme Klub            31.61   
12  Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub            31.90   
13  Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub            32.23   
14  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svmme Klub            32.52   
15  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub            33.01   
16  Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            33.33   
17  Julie Silberg  2002  Solrd Svmmeklub            33.82   
18  Line Nhr Petersen  2003  Kge Svmmeklub            33.92   
19  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            33.99   
20  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.90   
21  Astrid Nrret Schmidt  2002  Ringsted Svmme Klub            38.70   
22  Emilia Hffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.42   
23  Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            49.33   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Freja Gjerlv  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.93   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerd            31.05   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerd            32.56   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.68   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.97   
Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            33.29   
Emilia Gotfredsen  2005  GTI            33.40   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svmme Klub            33.55   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.58   
10  Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.59   
11  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.37   
12  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.44   
13  Mille Maxwell Berthou  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.53   
14  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svmme Klub            36.20   
15  Natacha Munch  2005  Solrd Svmmeklub            36.21   
16  Julie Segato  2005  GTI            36.48   
17  Lise Refsgaard  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.73   
18  Astrid Hffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.11   
19  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd            37.57   
20  Elisabeth Roskr  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            37.80   
21  Signe Astrup Taul  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.08   
22  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            38.43   
23  Mathilde Pihl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.64   
24  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svmmeklub            38.92   
25  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.54   
26  Filippa Walle  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            41.06   
27  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svmme Klub            42.66   
28  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrd Svmmeklub            44.01   
29  Lrke Marie Clausen  2005  GTI            45.53   
Caroline Koch  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svmme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  GTI            31.31   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            33.62   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            35.16   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            35.58   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.45   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrd Svmmeklub            36.66   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub            36.74   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.84   
Sabrina Meldgaard Pej  2006  GTI            36.85   
10  Mathilde Willumsen  2006  GTI            37.28   
11  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            37.32   
12  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svmme Klub            37.51   
13  Sarah Hjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.00   
14  Sofie Larsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            38.45   
15  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.53   
16  Amalie Backhausen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            39.09   
17  Molly Namensen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            39.87   
18  Maila Anker  2007  Ringsted Svmme Klub            39.94   
19  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.22   
20  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.24   
21  Lara Smerdal  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            40.78   
22  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.97   
23  Daniella Anderson  2006  Solrd Svmmeklub            42.48   
24  Maja Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            43.87   
25  Maja Lollike  2007  Vallensbk IF Af 1939            44.84   
26  Karla Bergmann  2007  Rnne Svmme Klub            46.07   
27  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939            46.23   
28  Hanna Rrbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.33   
29  Jasmin Jansuk Rmer  2007  Rnne Svmme Klub            46.76   
30  Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub            47.48   
31  Ida Sohn  2008  Rnne Svmme Klub            47.98   
32  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.04   
33  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            49.25   
34  Amalie Mller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            51.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.72   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            29.12   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.18   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.38   
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.49   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.30   
Ccilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svmmeklub            30.69   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            30.94   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.99   
10  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            31.28   
                     
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.68   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerd            30.23   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerd            31.94   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.77   
Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.82   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.93   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svmme Klub            33.26   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.49   
Emilia Gotfredsen  2005  GTI            34.04   
10  Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.36   
                     
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  GTI            30.92   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            33.25   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            33.59   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            34.18   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            34.46   
Sabrina Meldgaard Pej  2006  GTI            35.68   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub            36.18   
Mathilde Willumsen  2006  GTI            36.86   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrd Svmmeklub            36.87   
10  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.39   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.93   
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.76   
Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            26.80   
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            26.97   
Frederik Nerving  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.23   
Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub            27.37   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub            27.39   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            27.85   
10  August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            28.07   
11  Mads rsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.10   
12  Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub            28.18   
13  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svmmeklub            28.19   
14  Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub            28.21   
15  Alexander Sgaard  2002  Ringsted Svmme Klub            28.24   
16  David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub            28.25   
17  Philip Krogh Brnnicke  2000  Kge Svmmeklub            28.26   
18  Mads Midtbll  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.27   
19  Ferdinand Wahl  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.50   
20  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.13   
21  Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.24   
22  Alexander Rendlev  2001  Vallensbk IF Af 1939            29.38   
23  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.41   
24  Andreas L. Damgrd  2000  Kge Svmmeklub            29.42   
25  Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            29.66   
26  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svmmeklub            30.79   
27  Mathias Petersen  1999  Solrd Svmmeklub            31.80   
28  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.26   
29  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.34   
30  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.93   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrd Svmmeklub            DNS   
Viktor Christensen  1995  Kge Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939            28.58   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbk IF Af 1939            29.08   
Matias Munkholm  2004  Vallensbk IF Af 1939            29.53   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.08  Deltager ikke i finalen 
Tobias Mlbak  2004  Ringsted Svmme Klub            31.14   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.49   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerd            31.87   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbk IF Af 1939            31.89   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.14   
10  Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub            32.26   
11  Niklas Wiese Dobel  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            32.31   
12  William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub            32.62   
13  Alexander Hillhouse  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            32.73   
14  Emre Emil Tmmerby Kili  2004  Ringsted Svmme Klub            32.86   
15  Magnus Bklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.08   
16  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.75   
17  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.84   
18  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerd            34.85   
19  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.52   
20  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.23   
21  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svmme Klub            37.36   
22  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svmme Klub            41.01   
22  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svmme Klub            41.01   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerd            DNS   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rnne Svmme Klub            28.61   
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939            31.24   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            31.51   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939            31.82   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.85   
Daniel Bastholm  2005  GTI            33.01   
Mads Mrkhj Hartington  2006  GTI            33.49   
Cilas Madsen  2005  GTI            33.87   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            33.91   
10  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub            34.10   
11  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svmmeklub            34.70   
12  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svmme Klub            35.13   
13  Lucas Svej  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.83   
14  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.21   
15  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939            36.77   
16  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            37.11   
17  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.99   
18  Mathias Bklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.10   
19  Andreas Mlbak  2006  Ringsted Svmme Klub            38.20   
20  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.89   
21  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            39.03   
22  Mathias Olsen  2005  GTI            39.33   
23  Tobias Melhede  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            39.57   
24  Marius Mains  2005  GTI            39.59   
25  Oskar Mhring  2006  Nyborg Svmmeklub            39.71   
26  Martin Daniele  2006  Solrd Svmmeklub            41.25   
27  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.76   
28  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbk IF Af 1939            44.22   
29  Anders Koefoed-Holm  2006  Rnne Svmme Klub            45.31   
30  Jakob Strmose  2005  Ringsted Svmme Klub            45.57   
31  Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939            46.95   
32  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svmmeklub            49.81   
33  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svmmeklub            53.27   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939            DNS   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.22   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.43   
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.81   
Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            26.97   
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            27.14   
Frederik Nerving  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.33   
Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub            27.56   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            27.85   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub            27.94   
10  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            28.00   
                     
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939            28.65   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbk IF Af 1939            28.97   
Matias Munkholm  2004  Vallensbk IF Af 1939            29.69   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerd            30.95   
Tobias Mlbak  2004  Ringsted Svmme Klub            30.95   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.23   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.33   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.47   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbk IF Af 1939            31.79   
10  Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub            32.02   
                     
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rnne Svmme Klub            29.41   
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939            30.98   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939            31.40   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            31.50   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.39   
Mads Mrkhj Hartington  2006  GTI            32.70   
Cilas Madsen  2005  GTI            32.86   
Daniel Bastholm  2005  GTI            32.90   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            33.10   
10  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub            33.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerd    35.35        2:29.05  Deltager ikke i finalen 
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.34        2:30.30   
Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim Allerd    35.68        2:31.71   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svmmeklub    36.08        2:36.34   
Pernille Pedersen  2001  Kge Svmmeklub    36.70        2:36.88   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerd    37.15        2:38.55   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub    37.68        2:39.84   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbk IF Af 1939    37.15        2:42.60   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub    37.20        2:43.47   
10  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svmmeklub    38.86        2:44.98   
11  Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub    39.08        2:45.69   
12  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerd    40.62        2:46.11  Deltager ikke i finalen 
13  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    38.83        2:46.33   
14  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.40        2:48.15   
15  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    40.05        2:48.64   
16  Victoria W. Stahl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    39.61        2:49.07   
17  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub    39.30        2:49.83   
18  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    39.85        2:52.78   
19  Sofia Levisen  2002  Solrd Svmmeklub    39.84        2:53.36   
20  Lara Smerdal  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    41.28        2:53.74   
21  Lrke Blond  2003  Vallensbk IF Af 1939    40.07        2:53.82   
22  Siv Reimer  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    42.14        2:59.30   
23  Julie Segato  2005  GTI    41.02        3:00.03   
24  Sarah Hjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.50        3:01.41   
25  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svmme Klub    41.70        3:04.93   
26  Jaqueline Haack  2006  Solrd Svmmeklub    43.32        3:06.24   
27  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub    43.78        3:17.76   
28  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svmmeklub    46.05        3:21.16   
29  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svmme Klub    49.57        3:30.94   
30  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub    51.32        3:35.84   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerd            DNS   
Sara Sylvest  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW6.3 over 15m v st 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:21   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.75        2:24.51   
Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim Allerd    35.41        2:30.37   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svmmeklub    37.23        2:34.68   
Pernille Pedersen  2001  Kge Svmmeklub    36.35        2:35.46   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerd    37.64        2:37.34   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub    37.52        2:39.60   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbk IF Af 1939    37.51        2:41.41   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub    39.62        2:42.94   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svmmeklub    38.60        2:45.34   
10  Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub    39.70        2:46.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:21 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Holm  1996    555  32.43        2:16.18   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.07                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    548  32.97        2:16.71   
  Sigma Swim Birkerd  2:18.39                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    539  32.07        2:17.48   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.84                 
                     
Jacob M. Jrgensen  1997    538  33.30        2:17.60   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:08.60                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    511  33.77        2:19.97   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:19.60                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    493  33.73        2:21.60  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerd  2:27.69                 
                     
Jens Bomgaard  2002    491  33.31        2:21.83   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:16.08                 
                     
Anders Nielsen  2001    467  32.95        2:24.22   
  Ringsted Svmme Klub  2:17.33                 
                     
Alexander Vergereau  2004    466  34.68        2:24.35   
  Sigma Swim Birkerd  2:23.21                 
                     
10  Mathias Riff Alexandersen  2001    446  34.80        2:26.40   
  Sigma Swim Birkerd  2:24.11                 
                     
11  Magnus Carstensen  1999    412  34.51        2:30.32   
  Ringsted Svmme Klub  2:16.59                 
                     
12  Mikkel Eg Ibsen  2002    406  36.38        2:31.09  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerd  2:39.54                 
                     
13  Frederik Nerving  1997    386  36.58        2:33.61   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.89                 
                     
14  Benjamin Bodal  2003    374  36.72        2:35.21   
  Ringsted Svmme Klub  2:40.84                 
                     
15  Phillip Quist  2003    366  36.06        2:36.39   
  Rnne Svmme Klub  2:34.92                 
                     
16  Jeppe Kjr  2004    353  37.55        2:38.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:27.44                 
                     
17  Alexander Sgaard  2002    353  37.16        2:38.36   
  Ringsted Svmme Klub  2:29.84                 
                     
18  William lshj  2004    350  36.24        2:38.69   
  Sigma Swim Birkerd  2:38.50                 
                     
19  Joakim Grn-Henriksen  2004    340  37.11        2:40.28   
  Ringsted Svmme Klub  2:39.08                 
                     
20  Anders Gaard  2006    299  39.74        2:47.21   
  Vallensbk IF Af 1939  2:40.00                 
                     
21  Malte Hjalholt  2003    283  39.08        2:50.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.61                 
                     
22  Morten Kilhof  2000    275  38.73        2:52.10   
  Solrd Svmmeklub  2:47.85                 
                     
23  Frederik Grove Ankerdal  2005    272  2:52.59        2:52.59   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:50.08                 
                     
24  Peter K. M. Petersen  2006    262  41.03        2:54.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
25  Vincent Borup Schrer  2006    258  40.72        2:55.76   
  GTI  2:53.31                 
                     
26  Jonathan Skadhauge  2005    247  40.45        2:58.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:58.83                 
                     
27  Grigory Selivanov  2004    240  41.02        2:59.98   
  VAT Copenhagen-MK31  3:23.82                 
                     
28  Mikkel Brundert Hansen  2002    238  43.57        3:00.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
29  Sune Vergmann  2005    234  41.60        3:01.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
30  Mathias W. Rasmussen  2005    229  42.32        3:02.74   
  GTI  3:00.69                 
                     
31  Victor Bornemann  2004    218  43.24        3:05.83   
  Sigma Swim Allerd  3:26.58                 
                     
32  Alexander Okkerholm  2005    158  49.65        3:26.71   
  Nyborg Svmmeklub  3:39.42                 
                     
33  Lukas Skov Christiansen  2005    120  54.90        3:46.67   
  Nyborg Svmmeklub  3:55.34                 
                     
Emil B. Mortensen  2006              DNS   
  Nyborg Svmmeklub  4:04.56                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerd  2:30.25                 
                     
Tobias Hansen  2005              DSQ  SW6.4 EFB v 100m 
  Nyborg Svmmeklub  3:31.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.38        2:12.51   
Viktor Holm  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.09        2:13.88   
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.08        2:14.31   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerd    32.59        2:15.81   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svmme Klub    32.30        2:19.79   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub    33.42        2:21.88   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerd    33.96        2:22.83   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub    34.67        2:24.42   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svmme Klub    34.06        2:26.29   
10  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerd    34.05        2:28.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:25 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:16.90   
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.47   
Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.77  Deltager ikke i finalen 
Melanie Degner  2000  Kge Svmmeklub            1:19.34   
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.03   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:27.23   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:28.58   
Astrid Nrret Schmidt  2002  Ringsted Svmme Klub            1:29.92   
Emilia Hffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:45.86   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerd            DNS   
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.68   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerd            1:18.77   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerd            1:22.22   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerd            1:24.42   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:24.53   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:26.89   
Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:27.63   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrd Svmmeklub            1:29.31   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:29.60   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svmme Klub            1:31.81   
11  Mille Maxwell Berthou  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.82   
12  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            1:33.11   
13  Filippa Walle  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.38   
14  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:33.50   
15  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbk IF Af 1939            1:34.78   
16  Signe Astrup Taul  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.18   
17  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd            1:40.53   
18  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svmmeklub            1:40.99   
19  Lrke Marie Clausen  2005  GTI            1:41.20   
20  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:44.60   
21  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:47.84   
22  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub            2:10.30   
Caroline Koch  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:27.79   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            1:28.68   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub            1:29.28   
Amalie Backhausen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.69   
Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:31.98   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub            1:36.05   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            1:36.10   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:38.21   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:39.74   
10  Sofie Larsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:39.83   
11  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:42.31   
12  Mathilde Willumsen  2006  GTI            1:43.09   
13  Daniella Anderson  2006  Solrd Svmmeklub            1:43.88   
14  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            1:44.71   
15  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  Solrd Svmmeklub            1:45.09   
16  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svmmeklub            1:45.76   
17  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:47.36   
18  Maila Anker  2007  Ringsted Svmme Klub            1:52.23   
19  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:53.00   
20  Maja Lollike  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:55.77   
21  Ida Sohn  2008  Rnne Svmme Klub            2:04.32   
22  Mathilde Bklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:19.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:35   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:15.94   
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.17   
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.07   
Melanie Degner  2000  Kge Svmmeklub            1:19.18   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:27.27   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:28.87   
Astrid Nrret Schmidt  2002  Ringsted Svmme Klub            1:30.47   
Emilia Hffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:46.54   
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:16.52   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerd            1:18.26   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerd            1:21.27   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:23.18   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerd            1:25.30   
Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:26.64   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:26.95   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrd Svmmeklub            1:28.14   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:29.21   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svmme Klub            1:30.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:35 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            1:09.13   
Andreas L. Damgrd  2000  Kge Svmmeklub            1:13.10   
Mads rsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.97   
Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub            1:13.98   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svmme Klub            1:15.79   
Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.87   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            1:17.84   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub            1:19.70  Deltager ikke i finalen 
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:24.77   
10  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:26.10   
11  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.77   
12  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.44   
Viktor Christensen  1995  Kge Svmmeklub            DNS   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:15.57   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerd            1:17.98  Deltager ikke i finalen 
Mathias Christensen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.33   
Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.18   
Oscar Kroos  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.62   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerd            1:23.01   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerd            1:23.05   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd            1:24.34   
Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.71   
10  David Kristensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.27   
11  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrd Svmmeklub            1:26.11   
12  Tobias Mlbak  2004  Ringsted Svmme Klub            1:26.37   
13  Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub            1:31.20   
14  Magnus Bklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:32.89   
15  Emre Emil Tmmerby Kili  2004  Ringsted Svmme Klub            1:35.82   
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Mrkhj Hartington  2006  GTI            1:22.80   
Andreas Mlbak  2006  Ringsted Svmme Klub            1:29.36   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            1:31.94   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939            1:32.93   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub            1:34.45   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:35.08   
Mathias Olsen  2005  GTI            1:35.75   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:36.96   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.30   
10  Emil Espinoza  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.72   
11  Mathias Bklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:39.79   
12  Marius Mains  2005  GTI            1:43.74   
13  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:44.45   
14  William Hvid  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:49.80   
15  Anders Koefoed-Holm  2006  Rnne Svmme Klub            1:55.10   
16  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:57.87   
17  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svmmeklub            1:58.63   
18  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svmmeklub            2:03.60   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            1:06.21   
Andreas L. Damgrd  2000  Kge Svmmeklub            1:12.73   
Mads rsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.06   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            1:13.42   
Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub            1:14.27   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svmme Klub            1:14.54   
Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.83   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:24.01   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.25   
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW7.6 Ej sam v 100m 
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mathias Christensen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.27   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:15.18   
Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.00   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerd            1:20.46   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerd            1:21.00   
Oscar Kroos  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.80   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd            1:21.96   
David Kristensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:24.53   
Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:25.31   
Benjamin Koch Andersen  2004  Solrd Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:44 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  16 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:27   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub    31.40  1:05.94  1:42.00    4:40.24   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.10  1:08.33  1:45.02    4:43.73   
Katja Kjr Nielsen  2002  Ringsted Svmme Klub    32.06  1:06.97  1:42.93    4:45.71   
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub    33.25  1:09.20  1:45.96    4:46.41   
Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub    32.50  1:08.87  1:46.03    4:46.98   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.26  1:07.50  1:43.93    4:47.51   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svmme Klub    32.58  1:08.18  1:45.16    4:48.10   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerd    33.46  1:11.23  1:48.09    4:49.43   
Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.74  1:08.79  1:45.23    4:50.54   
10  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerd    33.84  1:11.53  1:48.60    4:52.28   
11  Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub    34.42  1:11.07  1:48.91    4:53.71   
12  Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub    34.94  1:11.46  1:48.39    4:53.82   
13  Line Nhr Petersen  2003  Kge Svmmeklub    33.37  1:10.18  1:48.36    4:56.39   
14  Sarah Aarslew Jensen  2000  Kge Svmmeklub    33.27  1:09.04  1:47.24    5:02.57   
15  Caroline Veggerby  2003  Vallensbk IF Af 1939    34.88  1:13.30  1:51.47    5:03.86   
16  Chastine Melhede  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.68  1:10.77  1:48.94    5:05.43   
17  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.85  1:11.64  1:50.76    5:06.88   
18  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.00  1:14.66  1:53.56    5:15.11   
19  Lrke Blond  2003  Vallensbk IF Af 1939    36.07  1:15.82  1:56.69    5:16.22   
Sara Sylvest  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbk IF Af 1939    34.75  1:12.79  1:52.22    5:03.81   
Elisabeth Roskr  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.69  1:14.63  1:53.84    5:06.48   
Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.40  1:13.48  1:53.44    5:06.57   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svmme Klub    34.29  1:13.47  1:51.51    5:06.98   
Lise Refsgaard  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.44  1:13.45  1:53.32    5:12.79   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.31  1:14.99  1:55.78    5:12.88   
Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.46  1:15.95  1:56.22    5:13.35   
Mille Bergmann  2004  Rnne Svmme Klub    36.11  1:15.77  1:56.79    5:20.47   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svmme Klub    37.13  1:17.83  2:00.75    5:21.09   
10  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.29  1:16.00  1:56.55    5:21.30   
11  Annika Khn  2005  Vallensbk IF Af 1939    37.28  1:18.45  2:00.95    5:22.32   
12  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    37.77  1:18.49  1:59.75    5:27.10   
13  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub    37.22  1:18.70  2:01.67    5:30.69   
14  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.62  1:18.79  2:01.53    5:31.18   
15  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerd    37.21  1:19.48  2:02.53    5:35.13   
Natacha Munch  2005  Solrd Svmmeklub            DSQ  SW4.4Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:27 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  59.63  1:31.02    4:05.83   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  59.69  1:31.16    4:07.72   
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.97  1:00.25  1:32.34    4:09.98   
Philip Krogh Brnnicke  2000  Kge Svmmeklub    28.08  58.37  1:29.60    4:11.52   
Viktor Holm  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.97  1:00.55  1:32.84    4:11.69   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    29.66  1:01.50  1:34.54    4:16.04   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerd    30.22  1:02.58  1:35.43    4:19.18   
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.09  1:02.50  1:35.31    4:19.96   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbk IF Af 1939    30.09  1:02.51  1:35.82    4:21.86   
10  Ferdinand Wahl  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.94  1:02.10  1:35.13    4:21.88   
11  Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svmme Klub    29.87  1:04.03  1:37.38    4:22.51   
12  David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    29.60  1:01.97  1:34.28    4:23.71   
13  Mads Midtbll  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.40  1:01.23  1:34.60    4:25.34   
14  Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub    29.94  1:03.83  1:37.74    4:28.61   
15  Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub    30.68  1:03.91  1:37.79    4:30.36   
16  Emil Kildahl Dssing  2002  Sigma Swim Birkerd    31.64  1:06.08  1:41.09    4:32.97   
17  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svmmeklub    32.07  1:05.59  1:39.31    4:33.11   
18  Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.34  1:02.77  1:37.31    4:35.02   
19  Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub    26.93  1:02.81  1:33.26    4:37.95   
20  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svmme Klub    30.46  1:05.43  1:42.58    4:40.70   
21  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svmmeklub    30.98  1:06.33  1:42.62    4:42.79   
22  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svmme Klub    30.60  1:05.46  1:42.27    4:43.86   
23  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.32  1:06.14  1:42.53    4:46.20   
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svmme Klub    30.79  1:05.59  1:40.29    4:38.67   
William lshj  2004  Sigma Swim Birkerd    31.37  1:06.90  1:42.31    4:41.45   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.15  1:09.59  1:46.16    4:45.91   
Joakim Grn-Henriksen  2004  Ringsted Svmme Klub    31.74  1:08.29  1:45.26    4:47.23   
Matias Munkholm  2004  Vallensbk IF Af 1939    31.69  1:08.50  1:46.31    4:47.33   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.95  1:08.82  1:45.44    4:50.48   
William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub    33.16  1:09.16  1:46.96    4:57.26   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerd    32.80  1:09.57  1:47.31    5:00.24   
Louie Hermansen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.66  1:11.32  1:50.02    5:01.31   
10  Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub    31.55  1:07.60  1:46.25    5:03.11   
11  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svmme Klub    34.28  1:12.19  1:52.06    5:08.91   
12  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.45  1:13.79  1:54.82    5:15.70   
13  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerd    38.03  1:20.20  2:02.97    5:28.66   
14  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svmme Klub    37.08  1:20.45  2:02.54    5:32.29   
15  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svmme Klub    39.62  1:25.08  2:13.11    6:01.29   
16  Bjarke Sndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.12  1:26.49  3:03.87    6:23.99   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerd            DNS   
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939    31.89  1:08.75  1:46.31    4:57.11   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    32.39  1:10.48  1:49.55    5:02.97   
Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939    35.17  1:14.41  1:54.61    5:11.80   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    38.27  1:20.80  2:04.21    5:33.62   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svmmeklub    37.15  1:20.61  2:05.25    5:44.74   
Oskar Mhring  2006  Nyborg Svmmeklub    38.44  1:23.15  2:07.72    5:50.05   
Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939    39.39  1:23.95  2:10.89    5:56.35   
Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939    39.91  1:28.38  2:15.07    6:14.86   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    41.06  1:29.05  2:18.43    6:15.20   
10  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svmmeklub    42.80  1:32.05  2:20.78    6:20.73   
11  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svmmeklub        4:49.51    6:21.29   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 9, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Pernille Pedersen  2001  Kge Svmmeklub            33.96   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svmmeklub            34.55   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerd            35.21   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svmmeklub            35.33   
Freja Gjerlv  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.65   
Lrke Sams Svenningsen  2002  Solrd Svmmeklub            35.98   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub            36.13   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub            36.15  Deltager ikke i finalen 
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            36.21   
10  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.29   
11  Sofia Levisen  2002  Solrd Svmmeklub            36.74   
12  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            37.21   
13  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            37.77   
14  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            38.15   
15  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svmme Klub            38.29   
16  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub            38.82   
17  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub            40.67   
18  Caroline Mller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            43.51   
19  Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            51.58   
Sara Sylvest  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Lb 9, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.92   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            36.52   
Victoria W. Stahl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.16   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.22   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            39.01   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.18   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.70   
Julie Segato  2005  GTI            39.96   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svmme Klub            40.73   
10  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            41.57   
11  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrd Svmmeklub            43.10   
12  Mathilde Pihl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            43.39   
13  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.68   
14  Mathilde Lund  2004  Solrd Svmmeklub            45.11   
15  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            49.14   
                     
 
Lb 9, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            37.66   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            37.68   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrd Svmmeklub            37.91   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            39.10   
Siv Reimer  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            39.36   
Lara Smerdal  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            39.91   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            40.10   
Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.64   
Sabrina Meldgaard Pej  2006  GTI            40.71   
10  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub            40.96   
11  Sarah Hjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            41.50   
12  Charlotte Hjortshj  2006  Solrd Svmmeklub            41.87   
13  Jaqueline Haack  2006  Solrd Svmmeklub            42.30   
14  Mathilde Willumsen  2006  GTI            42.51   
15  Hanna Rrbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.58   
16  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            43.03   
17  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svmme Klub            43.34   
18  Amanda Liechti  2008  Solrd Svmmeklub            43.64   
19  Karla Bergmann  2007  Rnne Svmme Klub            44.12   
20  Jasmin Jansuk Rmer  2007  Rnne Svmme Klub            44.28   
21  Maja Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            45.63   
22  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.13   
23  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub            46.94   
24  Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub            47.53   
25  Maja Lollike  2007  Vallensbk IF Af 1939            47.72   
26  Amalie Mller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.78   
27  Mathilde Bklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            53.29   
Molly Namensen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 9, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Pernille Pedersen  2001  Kge Svmmeklub            33.65   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svmmeklub            34.06   
Freja Gjerlv  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            34.72   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerd            34.76   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svmmeklub            35.09   
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            35.82   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            36.16   
Lrke Sams Svenningsen  2002  Solrd Svmmeklub            36.30   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub            36.48   
10  Sofia Levisen  2002  Solrd Svmmeklub            36.86   
                     
 
Lb 9, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.30   
Victoria W. Stahl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.19   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            36.49   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.15   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.33   
Julie Segato  2005  GTI            37.63   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.42   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.57   
Emilia Gotfredsen  2005  GTI            40.36   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svmme Klub            40.78   
                     
 
Lb 9, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            36.76   
Lara Smerdal  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            37.39   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            37.72   
Siv Reimer  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            37.96   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            38.51   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrd Svmmeklub            38.75   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub            39.27   
Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            39.95   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            40.36   
10  Sabrina Meldgaard Pej  2006  GTI            40.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:27 
 
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.65   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.51   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.98   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svmmeklub            30.36   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svmme Klub            31.28   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub            31.36   
Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            31.36  Deltager ikke i finalen 
Frederik Nerving  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.45   
Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            31.57   
10  Mert Kaya  2001  Kge Svmmeklub            31.98   
11  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            32.36   
12  Martin Szokody  1999  Ringsted Svmme Klub            32.77   
13  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.85   
14  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.20   
15  Morten Kilhof  2000  Solrd Svmmeklub            35.53   
16  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            37.41   
                     
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerd            31.70  Deltager ikke i finalen 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerd            33.00   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.57   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.17   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.56   
Alexander Hillhouse  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.71   
Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.17   
Thor Bjrn Skinne  2003  Solrd Svmmeklub            39.23   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.98   
                     
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            34.28   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.06   
Daniel Bastholm  2005  GTI            36.64   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svmme Klub            37.00   
Tobias Melhede  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            37.08   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.89   
Vincent Borup Schrer  2006  GTI            38.05   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.30   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.50   
10  Emil Espinoza  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            38.72   
11  Cilas Madsen  2005  GTI            39.77   
12  Mathias Olsen  2005  GTI            40.19   
13  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            40.32   
14  William Hvid  2007  Vallensbk IF Af 1939            43.09   
15  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            43.14   
16  Valdemar Trrup  2005  Solrd Svmmeklub            43.50   
17  Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939            43.71   
18  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939            45.52   
19  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbk IF Af 1939            46.75   
20  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            50.06   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939            DNS   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:28   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.35   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.08   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.44   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svmmeklub            30.41   
Marcus Sktt Haslev  2002  Hovedstadens Svmmeklub            30.86   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svmme Klub            31.29   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            31.66   
Mert Kaya  2001  Kge Svmmeklub            31.69   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub            31.95   
10  Frederik Nerving  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            32.41   
                     
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerd            31.48   
Alexander Hillhouse  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.85   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.35   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            37.72   
Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.23   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.42   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.70   
Thor Bjrn Skinne  2003  Solrd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            34.23   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.15   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svmme Klub            36.48   
Daniel Bastholm  2005  GTI            37.08   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.52   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.63   
Tobias Melhede  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            37.71   
Vincent Borup Schrer  2006  GTI            38.08   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.46   
10  Emil Espinoza  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            39.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:28 
 
Resultat Lb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 11 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 11, 200m Medley Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.17        2:27.99   
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.23        2:28.85   
Ccilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svmmeklub    32.92        2:31.76   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerd    32.32        2:33.58  Deltager ikke i finalen 
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svmmeklub    32.12        2:34.35   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerd    33.58        2:34.39  Deltager ikke i finalen 
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub    32.39        2:34.67   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.36        2:39.01   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub    33.08        2:42.38   
10  Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub    33.99        2:42.40   
11  Sarah Aarslew Jensen  2000  Kge Svmmeklub    36.82        2:42.65   
12  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerd    37.32        2:43.66  Deltager ikke i finalen 
13  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub    37.85        2:44.84   
14  Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerd    36.87        2:46.34   
15  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbk IF Af 1939    34.45        2:46.84   
16  Julie Liv Madsen  2006  GTI    34.68        2:46.98   
17  Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.81        2:48.06   
18  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbk IF Af 1939    36.46        2:50.36   
19  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.74        2:50.65   
20  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    36.66        2:51.18   
21  Lise Refsgaard  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    39.51        2:52.79   
22  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svmme Klub    37.01        2:55.01   
23  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    39.76        2:56.54   
24  Sabrina Meldgaard Pej  2006  GTI    37.97        2:57.75   
25  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF    38.50        2:58.96   
26  Elisabeth Roskr  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    41.03        2:59.19   
27  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    36.16        2:59.82   
28  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svmme Klub    38.11        3:00.07   
29  Amalie Backhausen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    41.52        3:02.07   
30  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    43.68        3:02.14   
31  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.00        3:02.31   
32  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.00        3:02.59   
33  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    38.74        3:02.94   
34  Signe Astrup Taul  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    38.87        3:02.97   
35  Sofie Larsen  2006  Vallensbk IF Af 1939    40.73        3:04.90   
36  Astrid Nrret Schmidt  2002  Ringsted Svmme Klub    43.39        3:05.37   
37  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    42.24        3:06.57   
38  Mathilde Pihl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    41.60        3:10.25   
39  Filippa Walle  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    48.03        3:16.38   
40  Maila Anker  2007  Ringsted Svmme Klub    44.45        3:18.60   
41  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svmme Klub    44.49        3:19.10   
42  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svmmeklub    44.46        3:22.69   
43  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    52.43        3:27.40   
44  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    48.47        3:29.60   
45  Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub    53.36        3:49.14   
Caroline Koch  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerd            DNS   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            DSQ  SW9.4 ryg afs mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 11, 200m Medley Damer, Finaler rg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.36        2:25.12   
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.32        2:27.62   
Ccilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svmmeklub    32.62        2:30.51   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svmmeklub    32.81        2:33.31   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svmmeklub    31.96        2:33.49   
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.15        2:38.73   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Kge Svmmeklub    35.30        2:39.28   
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub    34.28        2:44.15   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub    38.58        2:47.26   
10  Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub    34.46        2:50.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:32 
 
Resultat Lb 12 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 12 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 12, 200m Medley Herrer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Viktor Holm  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.98        2:15.77   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    28.80        2:16.01   
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.22        2:17.07   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svmme Klub    28.53        2:18.25   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerd    28.93        2:18.50  Deltager ikke i finalen 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.82        2:19.07   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    29.58        2:20.16   
Mads Midtbll  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.50        2:21.54   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerd    30.06        2:21.75   
10  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub    31.15        2:23.08   
11  Mathias Christensen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.62        2:25.81   
12  Alexander Sgaard  2002  Ringsted Svmme Klub    29.87        2:27.21   
13  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svmme Klub    31.60        2:27.72   
14  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerd    31.74        2:27.88  Deltager ikke i finalen 
15  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svmme Klub    32.01        2:29.52   
16  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svmmeklub    32.41        2:30.81   
17  Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.67        2:32.68   
18  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbk IF Af 1939    31.53        2:33.68   
19  Niklas Wiese Dobel  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.81        2:36.67   
20  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939    31.31        2:37.01   
21  Jeppe Kjr  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.52        2:37.51   
22  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd    37.38        2:43.19   
23  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerd    38.13        2:43.40   
24  Oscar Kroos  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.56        2:43.83   
25  Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    33.72        2:45.38   
26  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.22        2:46.27   
27  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.09        2:49.17   
28  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.49        2:50.09   
29  Andreas Mlbak  2006  Ringsted Svmme Klub    38.19        2:52.19   
30  Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    39.44        2:52.63   
31  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerd    37.22        2:52.86   
32  Daniel Bastholm  2005  GTI    36.24        2:53.01   
33  Lucas Svej  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.53        2:53.85   
34  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.49        2:56.70   
35  David Kristensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    41.71        2:58.07   
36  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svmmeklub    36.96        3:03.03   
37  Oskar Mhring  2006  Nyborg Svmmeklub    40.94        3:12.33   
38  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svmme Klub    44.30        3:12.34   
39  Jakob Strmose  2005  Ringsted Svmme Klub    47.75        3:13.08   
40  Marius Mains  2005  GTI    41.67        3:15.32   
41  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svmmeklub    49.34        3:23.63   
42  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    50.23        3:24.16   
43  Bjarke Sndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    53.74        3:43.12   
44  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svmmeklub    52.89        3:48.59   
45  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svmmeklub    1:01.90        4:05.22   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerd            DNS   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svmmeklub            DSQ  sw6.2 afst mave 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 12, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.77        2:10.43   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svmme Klub    28.26        2:14.18   
Viktor Holm  1996  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.43        2:14.73   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    29.10        2:16.13   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerd    29.70        2:19.16   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    29.59        2:20.31   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.34        2:21.21   
Mads Midtbll  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.40        2:22.23   
Mathias Christensen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.97        2:22.71   
10  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub    31.32        2:24.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:37 
 
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            1:00.40   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.90   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:01.04   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:02.69   
Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub            1:02.76  Deltager ikke i finalen 
Line Nhr Petersen  2003  Kge Svmmeklub            1:03.40  Deltager ikke i finalen 
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub            1:04.29   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub            1:04.94   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:05.02   
10  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:05.66   
11  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:05.89   
12  Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim Allerd            1:05.90   
13  Melanie Degner  2000  Kge Svmmeklub            1:06.44   
14  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svmme Klub            1:06.49   
15  Chastine Melhede  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.76   
16  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            1:07.02   
17  Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub            1:07.28   
17  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.28   
19  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            1:07.33   
20  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.03   
21  Lrke Sams Svenningsen  2002  Solrd Svmmeklub            1:09.05   
22  Freja Gjerlv  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.18   
23  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.26   
24  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub            1:10.13   
25  Lrke Blond  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:11.09   
26  Sofia Levisen  2002  Solrd Svmmeklub            1:11.78   
27  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:13.41   
28  Julie Silberg  2002  Solrd Svmmeklub            1:16.60   
29  Emilia Hffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.69   
30  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub            1:20.83   
31  Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:33.53   
Emilie Meng  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.63   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.82   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.96   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerd            1:04.25   
Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:05.15   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerd            1:05.62   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:06.23   
Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:06.67   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.36   
10  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrd Svmmeklub            1:07.83   
11  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbk IF Af 1939            1:07.86   
12  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.98   
13  Emma Karoline Guldberg  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.71   
14  Victoria W. Stahl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.43   
15  Mille Maxwell Berthou  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.76   
16  Natacha Munch  2005  Solrd Svmmeklub            1:09.78   
17  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            1:10.40   
18  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd            1:10.59   
18  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub            1:10.59   
20  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:10.75   
21  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerd            1:11.11   
22  Annika Khn  2005  Vallensbk IF Af 1939            1:11.78   
23  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.23   
24  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerd            1:13.52   
25  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:13.71   
26  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            1:14.43   
27  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrd Svmmeklub            1:18.18   
28  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:18.43   
29  Mathilde Lund  2004  Solrd Svmmeklub            1:20.26   
30  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:22.08   
31  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:22.68   
32  Lrke Marie Clausen  2005  GTI            1:23.44   
33  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub            1:28.52   
Mille Bergmann  2004  Rnne Svmme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:07.34   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrd Svmmeklub            1:12.06   
Sarah Hjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:12.74   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub            1:12.77   
Molly Namensen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.75   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub            1:15.57   
Siv Reimer  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.94   
Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:16.91   
Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  Solrd Svmmeklub            1:17.18   
10  Charlotte Hjortshj  2006  Solrd Svmmeklub            1:17.35   
11  Daniella Anderson  2006  Solrd Svmmeklub            1:18.45   
12  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:18.81   
13  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:20.34   
14  Amanda Liechti  2008  Solrd Svmmeklub            1:20.78   
15  Karla Bergmann  2007  Rnne Svmme Klub            1:21.38   
16  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svmme Klub            1:22.51   
17  Maja Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:22.88   
18  Hanna Rrbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.80   
19  Jasmin Jansuk Rmer  2007  Rnne Svmme Klub            1:26.01   
20  Ida Sohn  2008  Rnne Svmme Klub            1:26.65   
21  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:26.79   
22  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub            1:27.45   
23  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            1:27.96   
24  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.24   
25  Amalie Mller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:37.45   
26  Mathilde Bklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:46.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            1:00.08   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.13   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:00.29   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:03.55   
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub            1:04.23   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub            1:04.69   
Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim Allerd            1:04.98   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:06.20   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:06.27   
10  Caroline Veggerby  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:06.86   
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.58   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:02.95   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:04.52   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerd            1:04.79   
Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:05.15   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerd            1:05.74   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:06.93   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.61   
Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:07.99   
10  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrd Svmmeklub            1:08.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:43 
 
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            52.25   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            54.65   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub            54.86   
Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            55.34   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            55.59   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            55.70   
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            55.86   
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            55.97   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svmmeklub            56.37   
10  Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            56.58   
11  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerd            56.63  Deltager ikke i finalen 
12  Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub            56.77   
13  Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub            56.83   
14  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub            57.01  Deltager ikke i finalen 
15  Mads rsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.19   
16  Ferdinand Wahl  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            58.40   
17  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            58.80   
18  Martin Szokody  1999  Ringsted Svmme Klub            59.24   
19  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.57   
20  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svmmeklub            1:00.92   
21  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.12   
22  Morten Kilhof  2000  Solrd Svmmeklub            1:03.41   
23  Mathias Petersen  1999  Solrd Svmmeklub            1:03.71   
24  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:04.96   
25  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:07.47   
26  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:08.60   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Viktor Christensen  1995  Kge Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerd            55.85  Deltager ikke i finalen 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:00.54   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svmme Klub            1:00.82   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.74   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerd            1:01.77  Deltager ikke i finalen 
Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub            1:01.95   
Joakim Grn-Henriksen  2004  Ringsted Svmme Klub            1:02.64   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:03.04   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.12   
10  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerd            1:04.23   
11  William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub            1:04.73   
12  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:05.48   
13  Emre Emil Tmmerby Kili  2004  Ringsted Svmme Klub            1:05.93   
14  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:06.42   
15  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:07.49   
16  Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub            1:07.78   
17  Louie Hermansen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.87   
18  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:07.90   
19  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrd Svmmeklub            1:08.01   
20  Magnus Bklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:09.37   
21  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svmme Klub            1:09.71   
22  Alexander Hillhouse  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.27   
23  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:12.91   
24  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:13.50   
25  Thor Bjrn Skinne  2003  Solrd Svmmeklub            1:13.56   
26  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svmme Klub            1:15.94   
27  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerd            1:16.61   
28  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:19.39   
29  Bjarke Sndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.07   
                     
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rnne Svmme Klub            1:01.68   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:04.00   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939            1:05.71   
Mads Mrkhj Hartington  2006  GTI            1:08.77   
Cilas Madsen  2005  GTI            1:08.98   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub            1:09.58   
Tobias Melhede  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.22   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svmme Klub            1:10.52   
Lucas Svej  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.78   
10  Emil Espinoza  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.27   
11  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.00   
12  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.26   
13  Jakob Strmose  2005  Ringsted Svmme Klub            1:16.03   
14  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            1:16.62   
15  Valdemar Trrup  2005  Solrd Svmmeklub            1:16.72   
16  Vincent Borup Schrer  2006  GTI            1:16.79   
17  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.37   
18  Martin Daniele  2006  Solrd Svmmeklub            1:18.83   
19  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.85   
20  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:19.01   
21  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svmmeklub            1:19.43   
22  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:20.40   
23  William Hvid  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:21.51   
24  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:22.98   
25  Anders Koefoed-Holm  2006  Rnne Svmme Klub            1:23.35   
26  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:25.64   
27  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svmmeklub            1:26.07   
28  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svmmeklub            1:26.61   
29  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svmmeklub            1:26.96   
30  Mathias Bklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.37   
31  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svmmeklub            1:30.78   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            52.66   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            53.68   
Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            55.58   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub            55.64   
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            56.10   
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            56.39   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            56.53   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            56.59   
Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            56.74   
10  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svmmeklub            56.88   
                     
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939            59.51   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svmme Klub            59.57   
Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub            1:02.18   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.61   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerd            1:03.25   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:03.27   
Joakim Grn-Henriksen  2004  Ringsted Svmme Klub            1:03.62   
William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub            1:06.30   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:06.46   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Lb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 15, 200m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.36        2:21.13   
Katja Kjr Nielsen  2002  Ringsted Svmme Klub    32.84        2:28.00   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub    33.93        2:40.34   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerd    35.82        2:45.04  Deltager ikke i finalen 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svmme Klub    37.47        2:49.31   
Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub    35.69        2:50.02   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerd    38.46        3:01.11  Deltager ikke i finalen 
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerd            DNS   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerd            DNS   
Liva Schmid  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.10        2:22.75   
Katja Kjr Nielsen  2002  Ringsted Svmme Klub    33.04        2:29.41   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub    34.74        2:42.79   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svmme Klub    36.08        2:45.98   
Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub    36.36        2:49.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Lb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 16, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.72        2:15.31   
Frederik Nerving  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.61        2:15.71   
Philip Krogh Brnnicke  2000  Kge Svmmeklub    29.02        2:19.09   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbk IF Af 1939    31.44        2:19.55   
Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub    31.21        2:20.82   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub    31.95        2:21.92   
Mads Midtbll  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.48        2:24.57   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.70        2:28.89   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svmme Klub    32.61        2:29.80   
10  Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939    32.95        2:33.73   
11  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.18        2:34.66   
12  Mathias Christensen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.65        2:37.62   
13  Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.96        2:38.43   
14  William lshj  2004  Sigma Swim Birkerd    34.19        2:40.15  Deltager ikke i finalen 
15  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svmme Klub    34.20        2:41.53   
16  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svmme Klub    32.73        2:41.90   
17  Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939    37.54        2:44.32   
18  Tobias Mlbak  2004  Ringsted Svmme Klub    36.10        2:51.90  Deltager ikke i finalen 
19  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.32        3:16.42   
20  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.19        3:18.20   
21  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    41.18        3:26.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:59   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.73        2:11.81   
Frederik Nerving  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.22        2:15.06   
Philip Krogh Brnnicke  2000  Kge Svmmeklub    30.04        2:15.78   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub    30.42        2:16.30   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbk IF Af 1939    31.03        2:17.65   
Mads Midtbll  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.27        2:21.22   
Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub    30.36        2:22.86   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.11        2:27.51   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svmme Klub    31.57        2:28.71   
10  Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939    32.59        2:36.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:59 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 17, 800m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerd    32.88  1:09.29  1:46.65  2:23.28  9:43.48   
          2:59.93  3:36.76  4:13.79       
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub    33.75  1:10.17  1:47.42  2:24.62  9:48.06   
          3:01.09  3:37.92  4:15.14       
Lrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.89  1:09.03  1:45.93  2:22.93  9:51.86   
          3:00.12  3:37.09  4:14.44       
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.17  1:12.45  1:51.36  2:29.90  10:08.25   
          3:09.31  3:47.78  4:27.24       
Caroline Veggerby  2003  Vallensbk IF Af 1939    34.47  1:12.40  1:51.92  2:31.04  10:12.89   
          3:11.07  3:50.46  4:30.05       
Chastine Melhede  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.31  1:12.01  1:50.84  2:29.91  10:22.06   
          3:08.87  3:47.84  4:27.41       
Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.47  1:16.40  1:57.89  2:39.46  10:46.22   
          3:20.56  4:01.74  4:42.96       
Mille Bergmann  2004  Rnne Svmme Klub    36.21  1:17.69  1:59.21  2:41.28  10:51.28   
          3:22.61  4:04.54  4:45.46       
Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.45  1:14.79  1:55.36  2:36.18  10:54.42   
          3:17.69  3:59.32  4:41.43       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:08   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 18, 12x50 Fri Mix, Finaler rg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vat Cph Mix 1  1993  VAT Copenhagen            5:46.13   
  Johanna Berthelsen  2000                 
  Peter Vinge-Maigaard  2003      56.05        56.05   
  Mads rsted Nielsen  1999                 
  Nicholas Simson  2005      1:50.65        1:50.65   
  Lrke Rask Sander  2002                 
  Sarah Hjlund  2006      2:52.52        2:52.52   
  August Hertz Bugge  2000                 
  Sean Petersen  2006      3:48.03        3:48.03   
  Mohammed Ghizzaui  2003                 
  Anna Andersen  2007      4:49.50        4:49.50   
  Sofie Bruun Hvring  2004                 
  Schastine Skifter Tabor  2005      5:46.13        5:46.13   
                     
Kvik 1  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            5:50.80   
  Molly Namensen  2006                 
  Lucas Svej  2005      1:05.67        1:05.67   
  Amalie Backhausen  2006                 
  Carlo-Viggo Cairo  2005      2:09.18        2:09.18   
  Emma Karoline Guldberg  2005                 
  Niklas Wiese Dobel  2004      3:08.16        3:08.16   
  Lise Refsgaard  2005                 
  Mathias Christensen  2004      4:06.52        4:06.52   
  Regitze Gaard  2001                 
  Jacob M. Jrgensen  1997      4:59.95        4:59.95   
  Julie Kryer Svendsen  2002                 
  Sebastian Ovesen  1994      5:50.80        5:50.80   
                     
Kvik 2  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            5:59.23   
  Siv Reimer  2006                 
  Emil Espinoza  2006      1:06.68        1:06.68   
  Julie Eriksen Tankmar  2006                 
  Tobias Melhede  2006      1:06.76        1:06.76   
  Victoria W. Stahl  2005                 
  Mikkel Jrgensen  2003      2:11.12        2:11.12   
  Mille Maxwell Berthou  2005                 
  Oscar Kroos  2004      3:10.78        3:10.78   
  Liva Schmid  2000                 
  Marcus Kryer Svendsen  1997      4:12.62        4:12.62   
  Sofie Hansen  2002                 
  Jonas M. Jrgensen  2001      5:59.23        5:59.23   
                     
Vat Cph Mix 2  1999  VAT Copenhagen            5:59.61   
  Carl Terp Larsen  2001                 
  Sebastian Rasmussen  2003      55.26        55.26   
  Matias Munkholm  2004                 
  Sebastian Rendlev  2005      1:54.62        1:54.62   
  Alexander Rendlev  2001