2021-12-02   23:43:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            1:00.40   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.90   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:01.04   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:02.69   
Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub            1:02.76  Deltager ikke i finalen 
Line Nhr Petersen  2003  Kge Svmmeklub            1:03.40  Deltager ikke i finalen 
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub            1:04.29   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub            1:04.94   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:05.02   
10  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:05.66   
11  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:05.89   
12  Caroline Buhl Schrder  2003  Sigma Swim Allerd            1:05.90   
13  Melanie Degner  2000  Kge Svmmeklub            1:06.44   
14  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svmme Klub            1:06.49   
15  Chastine Melhede  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.76   
16  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            1:07.02   
17  Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub            1:07.28   
17  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.28   
19  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svmme Klub            1:07.33   
20  Rebekka Giessing  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.03   
21  Lrke Sams Svenningsen  2002  Solrd Svmmeklub            1:09.05   
22  Freja Gjerlv  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.18   
23  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.26   
24  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub            1:10.13   
25  Lrke Blond  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:11.09   
26  Sofia Levisen  2002  Solrd Svmmeklub            1:11.78   
27  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:13.41   
28  Julie Silberg  2002  Solrd Svmmeklub            1:16.60   
29  Emilia Hffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.69   
30  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub            1:20.83   
31  Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:33.53   
Emilie Meng  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.63   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.82   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.96   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerd            1:04.25   
Liva Sby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:05.15   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerd            1:05.62   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:06.23   
Nnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:06.67   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.36   
10  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrd Svmmeklub            1:07.83   
11  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbk IF Af 1939            1:07.86   
12  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.98   
13  Emma Karoline Guldberg  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.71   
14  Victoria W. Stahl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.43   
15  Mille Maxwell Berthou  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.76   
16  Natacha Munch  2005  Solrd Svmmeklub            1:09.78   
17  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            1:10.40   
18  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd            1:10.59   
18  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub            1:10.59   
20  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:10.75   
21  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerd            1:11.11   
22  Annika Khn  2005  Vallensbk IF Af 1939            1:11.78   
23  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.23   
24  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerd            1:13.52   
25  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:13.71   
26  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            1:14.43   
27  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrd Svmmeklub            1:18.18   
28  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:18.43   
29  Mathilde Lund  2004  Solrd Svmmeklub            1:20.26   
30  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:22.08   
31  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:22.68   
32  Lrke Marie Clausen  2005  GTI            1:23.44   
33  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub            1:28.52   
Mille Bergmann  2004  Rnne Svmme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:07.34   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrd Svmmeklub            1:12.06   
Sarah Hjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:12.74   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub            1:12.77   
Molly Namensen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.75   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub            1:15.57   
Siv Reimer  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.94   
Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:16.91   
Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  Solrd Svmmeklub            1:17.18   
10  Charlotte Hjortshj  2006  Solrd Svmmeklub            1:17.35   
11  Daniella Anderson  2006  Solrd Svmmeklub            1:18.45   
12  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:18.81   
13  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:20.34   
14  Amanda Liechti  2008  Solrd Svmmeklub            1:20.78   
15  Karla Bergmann  2007  Rnne Svmme Klub            1:21.38   
16  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svmme Klub            1:22.51   
17  Maja Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:22.88   
18  Hanna Rrbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.80   
19  Jasmin Jansuk Rmer  2007  Rnne Svmme Klub            1:26.01   
20  Ida Sohn  2008  Rnne Svmme Klub            1:26.65   
21  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:26.79   
22  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub            1:27.45   
23  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            1:27.96   
24  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.24   
25  Amalie Mller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:37.45   
26  Mathilde Bklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:46.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner