Results for Elixia Games
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:11 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 1, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Luukas Vainio | 2003 | 500 | 9:29.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Miro Merinen | 2003 | 446 | 9:51.39 | ||||||
Simmis Wanda | 9:59.94 | |||||||||
3 | Isak Jatkola | 2003 | 422 | 10:02.36 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 9:58.82 | |||||||||
4 | Perttu Järvinen | 2003 | 413 | 10:06.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 10:25.65 | |||||||||
5 | Kasper Holopainen | 2003 | 413 | 10:06.92 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 10:12.14 | |||||||||
6 | Olli Havia | 2004 | 355 | 10:38.10 | ||||||
Salon Uimarit | 10:37.77 | |||||||||
7 | Niko Akkanen | 2003 | 343 | 10:45.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 10:52.27 | |||||||||
8 | Aleksi Alanko | 2003 | 271 | 11:37.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 11:52.34 | |||||||||
9 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 260 | 11:47.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 11:46.81 | |||||||||
10 | Topias Ojanen | 2002 | 255 | 11:52.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 12:19.29 | |||||||||
11 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 254 | 11:53.47 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 11:52.54 | |||||||||
12 | Olli Paukola | 2003 | 253 | 11:54.25 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 12:05.54 | |||||||||
13 | Manu Rosendahl | 2003 | 230 | 12:17.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 12:20.61 | |||||||||
14 | Jesse Virkkala | 2004 | 194 | 12:59.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 1, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 657 | 8:39.87 | ||||||
Simmis Wanda | 8:37.62 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:11 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:25 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 161 | 44.87 | ||||||
Simmis Grani | 47.03 | |||||||||
2 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 131 | 48.09 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 47.29 | |||||||||
3 | Serafima Ratner | 2008 | 127 | 48.55 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 49.34 | |||||||||
4 | Kira Kondratjeva | 2008 | 101 | 52.41 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 53.20 | |||||||||
5 | Marja Anna Siimes | 2008 | 93 | 53.92 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 54.99 | |||||||||
6 | Armi Hakkarainen | 2008 | 62 | 1:01.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Nora Ilieva | 2008 | 56 | 1:03.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elli Lenkkeri | 2006 | 352 | 34.58 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 35.50 | |||||||||
2 | Malin Lindblom | 2006 | 318 | 35.78 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.44 | |||||||||
3 | Hanni Koski | 2007 | 264 | 38.06 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 38.87 | |||||||||
4 | Anita Mäkinen | 2007 | 220 | 40.42 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 39.73 | |||||||||
5 | Emilia Ruusu | 2006 | 163 | 44.68 | ||||||
Haminan Uimaseura | 45.10 | |||||||||
6 | Eevi Hirsi | 2007 | 154 | 45.55 | ||||||
HTU Stadi | 47.63 | |||||||||
7 | Annu Pasma | 2006 | 133 | 47.78 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 55.38 | |||||||||
8 | Milka Marjakaarto | 2007 | 130 | 48.19 | ||||||
Cetus Espoo | 50.21 | |||||||||
9 | Sumedha Jha | 2007 | 130 | 48.22 | ||||||
Vanders | 51.78 | |||||||||
10 | Veera Oila | 2007 | 127 | 48.58 | ||||||
Vanders | 48.31 | |||||||||
11 | Ida Paaskoski | 2007 | 117 | 49.81 | ||||||
Cetus Espoo | 51.64 | |||||||||
12 | Saga Ronkainen | 2007 | 92 | 54.09 | ||||||
Cetus Espoo | 53.87 | |||||||||
13 | Emma Nissinen | 2007 | 73 | 58.22 | ||||||
Cetus Espoo | 57.21 | |||||||||
14 | Sandra Savolainen | 2007 | 68 | 59.71 | ||||||
Cetus Espoo | 56.08 | |||||||||
15 | Vieno Niemi | 2007 | 60 | 1:02.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 56.44 | |||||||||
16 | Aino Nokikuru | 2007 | 54 | 1:04.32 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.77 | |||||||||
- | Lada Belozjorova | 2006 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | 41.55 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 43.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saga Jatkola | 2004 | 469 | 31.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 32.12 | |||||||||
2 | Emma Hakala | 2004 | 394 | 33.30 | ||||||
Helsingin Uimarit | 33.70 | |||||||||
3 | Vilja Saarinen | 2005 | 388 | 33.47 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.55 | |||||||||
4 | Eevi Peltonen | 2004 | 358 | 34.40 | ||||||
Uimaseura Aquila | 35.52 | |||||||||
5 | Pinja Kinnunen | 2004 | 337 | 35.09 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.42 | |||||||||
6 | Milla Hälikkä | 2004 | 321 | 35.66 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.96 | |||||||||
7 | Odessa Haikara | 2004 | 276 | 37.50 | ||||||
Simmis Grani | 46.05 | |||||||||
8 | Gabriella Linna | 2004 | 239 | 39.33 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 216 | 40.71 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.53 | |||||||||
10 | Veera Kopponen | 2005 | 174 | 43.68 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 160 | 44.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 44.02 | |||||||||
12 | Krista Viitanen | 2005 | 145 | 46.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.60 | |||||||||
13 | Janika Hinkkanen | 2005 | 88 | 54.88 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.40 | |||||||||
- | Jemina Saraniemi | 2005 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 42.23 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Lehtinen | 2003 | 525 | 30.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 30.53 | |||||||||
2 | Charlotte Ingberg | 2002 | 467 | 31.47 | ||||||
Octopus Lohja | 30.14 | |||||||||
3 | Venla Suihkonen | 2002 | 447 | 31.95 | ||||||
Octopus Lohja | 30.78 | |||||||||
4 | Aino Paju | 2003 | 407 | 32.96 | ||||||
Vanders | 32.43 | |||||||||
5 | Sohvi Seppänen | 2003 | 358 | 34.40 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 34.64 | |||||||||
6 | Sofia Harju | 2002 | 304 | 36.33 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.95 | |||||||||
7 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 300 | 36.47 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.44 | |||||||||
8 | Vilja Laaksonen | 2002 | 296 | 36.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.82 | |||||||||
9 | Veera Laakkonen | 2003 | 274 | 37.57 | ||||||
Kampuksen Plaani | 37.21 | |||||||||
10 | Saima Huovinen | 2003 | 271 | 37.71 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.31 | |||||||||
11 | Sanni Luostarinen | 2002 | 247 | 38.89 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.38 | |||||||||
12 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 233 | 39.66 | ||||||
Vanders | 39.15 | |||||||||
13 | Liisa Penttinen | 2003 | 210 | 41.05 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 42.47 | |||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenni Rantanen | 2001 | 447 | 31.95 | ||||||
HTU Stadi | 31.47 | |||||||||
2 | Sara Taskinen | 2000 | 440 | 32.10 | ||||||
Simmis Wanda | 31.47 | |||||||||
3 | Maria Ripatti | 1987 | 430 | 32.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.81 | |||||||||
4 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 425 | 32.48 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 32.20 | |||||||||
5 | Noora Kokko | 2001 | 418 | 32.67 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.04 | |||||||||
6 | Suvi Taskinen | 1998 | 413 | 32.80 | ||||||
Simmis Wanda | 31.22 | |||||||||
7 | Ruusu Ojala | 2000 | 347 | 34.74 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.09 | |||||||||
8 | Wilma Walther | 2001 | 334 | 35.20 | ||||||
HTU Stadi | 34.76 | |||||||||
9 | Ella Hörkkö | 2001 | 308 | 36.17 | ||||||
Simmis Wanda | 36.26 | |||||||||
10 | Emmi Laitinen | 2001 | 302 | 36.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.54 | |||||||||
11 | Noora Kanerva | 2000 | 300 | 36.47 | ||||||
Simmis Wanda | 36.50 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:25 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:37 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 153 | 41.86 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 45.29 | |||||||||
2 | Iikka Liitola | 2008 | 137 | 43.46 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.44 | |||||||||
3 | Konstantin Terekhov | 2008 | 65 | 55.55 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 53.41 | |||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 216 | 37.33 | ||||||
Stadin Delfiinit | 38.64 | |||||||||
2 | Mikael Böckerman | 2006 | 208 | 37.80 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 36.81 | |||||||||
3 | Lasse Niemi | 2006 | 165 | 40.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | 41.08 | |||||||||
4 | Onni Rahkonen | 2007 | 143 | 42.84 | ||||||
Simmis Grani | 42.60 | |||||||||
5 | Jermu Jääskö | 2006 | 124 | 44.95 | ||||||
Cetus Espoo | 45.40 | |||||||||
6 | Alex Karlsson | 2006 | 106 | 47.38 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 51.20 | |||||||||
7 | Roope Liimatainen | 2007 | 74 | 53.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Amos Mäkilä | 2007 | 69 | 54.62 | ||||||
Simmis Grani | 50.87 | |||||||||
9 | Veeti Inkilä | 2006 | 66 | 55.46 | ||||||
Cetus Espoo | 53.22 | |||||||||
10 | Emil Tirkkonen | 2006 | 60 | 57.06 | ||||||
Cetus Espoo | 59.04 | |||||||||
11 | Miika Toivonen | 2007 | 55 | 58.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 58.13 | |||||||||
- | Olli Järvenpää | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tino Kaukonen | 2004 | 341 | 32.08 | ||||||
HTU Stadi | 34.26 | |||||||||
2 | Henri Korpi | 2004 | 318 | 32.86 | ||||||
Octopus Lohja | 34.76 | |||||||||
3 | Antti Musikka | 2005 | 310 | 33.14 | ||||||
Vanders | 33.27 | |||||||||
4 | Masih Tantula | 2004 | 282 | 34.19 | ||||||
Simmis Grani | 34.45 | |||||||||
5 | Teo Mattelmäki | 2005 | 276 | 34.41 | ||||||
Cetus Espoo | 38.73 | |||||||||
6 | Yufei Meng | 2004 | 257 | 35.27 | ||||||
Simmis Grani | 33.80 | |||||||||
7 | Samuel Rooke | 2004 | 235 | 36.32 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 37.48 | |||||||||
8 | Valtteri Muranen | 2005 | 233 | 36.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | 37.70 | |||||||||
9 | Miska Törmi | 2004 | 207 | 37.89 | ||||||
Octopus Lohja | 38.95 | |||||||||
10 | Kaius Kulmala | 2004 | 202 | 38.21 | ||||||
Simmis Grani | 38.23 | |||||||||
11 | Toni Muurman | 2005 | 174 | 40.12 | ||||||
Haminan Uimaseura | 44.68 | |||||||||
12 | William Fagerstedt | 2005 | 161 | 41.22 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.76 | |||||||||
13 | Ivan Gavrilov | 2005 | 153 | 41.85 | ||||||
Cetus Espoo | 42.85 | |||||||||
14 | Verner Lammassaari | 2004 | 148 | 42.39 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 132 | 44.04 | ||||||
Vanders | 44.32 | |||||||||
16 | Maddox Pilli | 2005 | 117 | 45.75 | ||||||
Stadin Delfiinit | 43.51 | |||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 478 | 28.67 | ||||||
Haminan Uimaseura | 29.14 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 415 | 30.05 | ||||||
Simmis Wanda | 29.34 | |||||||||
3 | Juho Marjala | 2003 | 410 | 30.18 | ||||||
Simmis Wanda | 30.38 | |||||||||
4 | Muhammed Tantula | 2002 | 370 | 31.24 | ||||||
Simmis Grani | 32.43 | |||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 2003 | 369 | 31.25 | ||||||
Haminan Uimaseura | 32.45 | |||||||||
6 | Max Walther | 2003 | 292 | 33.78 | ||||||
HTU Stadi | 34.53 | |||||||||
7 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 248 | 35.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.97 | |||||||||
8 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 225 | 36.83 | ||||||
HTU Stadi | 36.47 | |||||||||
9 | Henri Erlund | 2003 | 175 | 40.08 | ||||||
HTU Stadi | 40.95 | |||||||||
10 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 171 | 40.37 | ||||||
Octopus Lohja | 42.21 | |||||||||
- | Touko Luukkonen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 34.09 | |||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Soukola | 1999 | 496 | 28.33 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.06 | |||||||||
2 | Aleksi Seger | 2001 | 490 | 28.45 | ||||||
Octopus Lohja | 27.91 | |||||||||
3 | Ali Gardberg | 2001 | 414 | 30.08 | ||||||
Simmis Wanda | 29.72 | |||||||||
4 | Kasper Nyman | 2001 | 380 | 30.95 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.69 | |||||||||
5 | Akseli Korhonen | 2001 | 207 | 37.87 | ||||||
Haminan Uimaseura | 38.32 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:37 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:50 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 220 | 48.83 | ||||||
Simmis Grani | 48.67 | |||||||||
2 | Fiia Immonen | 2008 | 195 | 50.80 | ||||||
Vanders | 52.31 | |||||||||
3 | Serafima Ratner | 2008 | 185 | 51.70 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 54.10 | |||||||||
4 | Friida Prittinen | 2008 | 157 | 54.63 | ||||||
Vanders | 58.06 | |||||||||
5 | Eerika Savulahti | 2008 | 149 | 55.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 57.13 | |||||||||
6 | Kira Kondratjeva | 2008 | 143 | 56.26 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 53.74 | |||||||||
7 | Vanja Ilieva | 2008 | 113 | 1:00.84 | ||||||
Vanders | 1:04.90 | |||||||||
8 | Melissa Paukkunen | 2008 | 107 | 1:02.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Helmi Oksa | 2009 | 104 | 1:02.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:01.42 | |||||||||
10 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 73 | 1:10.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 67 | 1:12.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Marja Anna Siimes | 2008 | DNS | |||||||
Uimaseura Helsinki | 59.75 | |||||||||
- | Taisiya Baindurashvili | 2008 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | 54.50 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milla Kiviranta | 2006 | 323 | 42.96 | ||||||
Vanders | 43.65 | |||||||||
2 | Sofie Nauklér | 2006 | 298 | 44.11 | ||||||
Simmis Grani | 46.47 | |||||||||
3 | Ninja Brelo | 2006 | 253 | 46.58 | ||||||
Cetus Espoo | 46.45 | |||||||||
4 | Oona Sarlin | 2006 | 238 | 47.54 | ||||||
Vanders | 47.20 | |||||||||
5 | Kia Mbembela | 2006 | 234 | 47.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.03 | |||||||||
6 | Iris Lahtinen | 2006 | 213 | 49.34 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.75 | |||||||||
7 | Diana Heitkova | 2007 | 156 | 54.75 | ||||||
Stadin Delfiinit | 55.26 | |||||||||
8 | Ella Haavisto | 2007 | 139 | 56.78 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Matilda Suikkanen | 2006 | 139 | 56.82 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
10 | Nea Risku | 2007 | 77 | 1:09.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Malin Lindblom | 2006 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 48.08 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Milja Vuori | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 52.65 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aava Aula | 2004 | 369 | 41.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.27 | |||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 355 | 41.61 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 40.32 | |||||||||
3 | Hanna Ponnikas | 2004 | 233 | 47.84 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 47.51 | |||||||||
4 | Iiris Virtanen | 2004 | 202 | 50.19 | ||||||
Simmis Grani | 51.11 | |||||||||
5 | Milana Fedotova | 2005 | 194 | 50.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 52.15 | |||||||||
6 | Inka Poikolainen | 2005 | 173 | 52.83 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 54.52 | |||||||||
7 | Emma Sund | 2005 | 163 | 53.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.81 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilja Grundström | 2003 | 477 | 37.73 | ||||||
Vanders | 36.96 | |||||||||
2 | Vilma Hottinen | 2002 | 470 | 37.91 | ||||||
Simmis Wanda | 36.88 | |||||||||
3 | Juulia Käräjämies | 2003 | 467 | 37.98 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 37.44 | |||||||||
4 | Agneta Kallas | 2002 | 450 | 38.45 | ||||||
Simmis Wanda | 38.65 | |||||||||
5 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 380 | 40.67 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 40.10 | |||||||||
6 | Sanni Luostarinen | 2002 | 301 | 43.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.41 | |||||||||
7 | Kia Kivelä | 2003 | 295 | 44.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 44.73 | |||||||||
8 | Essi Helle | 2002 | 252 | 46.62 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.69 | |||||||||
9 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 234 | 47.83 | ||||||
Vanders | 44.16 | |||||||||
10 | Nea Viinikka | 2002 | 227 | 48.28 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 49.44 | |||||||||
11 | Henna Saarela | 2002 | 208 | 49.72 | ||||||
HTU Stadi | 49.21 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Ingberg | 1999 | 510 | 36.88 | ||||||
Simmis Wanda | 35.02 | |||||||||
2 | Mette Konttila | 2001 | 464 | 38.06 | ||||||
Octopus Lohja | 37.33 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:50 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 163 | 48.30 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 49.10 | |||||||||
2 | Antony Tran | 2009 | 141 | 50.72 | ||||||
Stadin Delfiinit | 51.80 | |||||||||
3 | Otto Harju | 2008 | 113 | 54.58 | ||||||
Vanders | 53.62 | |||||||||
4 | Lauri Rantsi | 2008 | 87 | 59.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Iikka Liitola | 2008 | 85 | 59.87 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 59.20 | |||||||||
6 | Jesse Kokkonen | 2008 | 79 | 1:01.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Konstantin Terekhov | 2008 | 76 | 1:02.18 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 59.53 | |||||||||
- | Arttu Kaskimies | 2008 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:12.58 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Jere Pasanen | 2008 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 228 | 43.22 | ||||||
Vanders | 42.91 | |||||||||
2 | Kasperi Hauta-Aho | 2006 | 164 | 48.25 | ||||||
Octopus Lohja | 49.74 | |||||||||
3 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 160 | 48.66 | ||||||
Stadin Delfiinit | 51.96 | |||||||||
4 | Miika Toivonen | 2007 | 133 | 51.70 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 53.15 | |||||||||
5 | Patrik Ventus | 2007 | 105 | 55.92 | ||||||
Simmis Grani | 57.38 | |||||||||
6 | Noel Ehrlund | 2007 | 85 | 1:00.08 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.64 | |||||||||
7 | Eetu Lahtinen | 2007 | 81 | 1:01.04 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:02.91 | |||||||||
- | Mihhail Janson | 2006 | DNS | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Masih Tantula | 2004 | 303 | 39.33 | ||||||
Simmis Grani | 41.26 | |||||||||
2 | Eemil Reijonen | 2005 | 222 | 43.57 | ||||||
Cetus Espoo | 41.66 | |||||||||
3 | Eemi Niininen | 2004 | 174 | 47.24 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 46.42 | |||||||||
4 | Joel Lipponen | 2004 | 167 | 47.92 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 49.84 | |||||||||
5 | Johannes Kauppinen | 2005 | 166 | 48.04 | ||||||
Haminan Uimaseura | 50.65 | |||||||||
6 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 159 | 48.68 | ||||||
Vanders | 50.35 | |||||||||
7 | Ville Nieminen | 2004 | 159 | 48.76 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 50.75 | |||||||||
8 | Jonne Mustalahti | 2005 | 89 | 59.01 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:03.87 | |||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Muhammed Tantula | 2002 | 364 | 36.99 | ||||||
Simmis Grani | 38.95 | |||||||||
2 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 284 | 40.17 | ||||||
Simmis Grani | 40.23 | |||||||||
3 | Sami Pönkä | 2003 | 260 | 41.38 | ||||||
Vanders | 43.72 | |||||||||
4 | Perttu Järvinen | 2003 | 223 | 43.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 43.46 | |||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Laukkanen | 2001 | 499 | 33.29 | ||||||
Simmis Wanda | 33.33 | |||||||||
2 | Elias Soukola | 1999 | 459 | 34.23 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.75 | |||||||||
3 | Matias Blomfelt | 2000 | 303 | 39.30 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.02 | |||||||||
4 | Akseli Korhonen | 2001 | 243 | 42.33 | ||||||
Haminan Uimaseura | 41.55 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:00 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:16 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 521 | 32.95 | 1:12.39 | 2:00.89 | 2:36.70 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:38.06 | |||||||||
2 | Roosa Tuomainen | 2005 | 410 | 37.01 | 1:23.16 | 2:11.45 | 2:49.75 | |||
Salon Uimarit | 2:48.20 | |||||||||
3 | Ronja Nevanko | 2005 | 405 | 37.25 | 1:23.52 | 2:09.33 | 2:50.33 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:52.28 | |||||||||
4 | Emilia Niemi | 2005 | 387 | 37.48 | 1:22.56 | 2:14.87 | 2:52.99 | |||
Octopus Lohja | 2:51.83 | |||||||||
5 | Lumi Luoma | 2005 | 384 | 34.89 | 1:19.95 | 2:12.78 | 2:53.44 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:52.79 | |||||||||
6 | Laura Saarela | 2006 | 338 | 40.25 | 1:26.75 | 2:20.29 | 3:00.96 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:07.82 | |||||||||
7 | Iida Savulahti | 2004 | 335 | 37.91 | 1:25.64 | 2:20.16 | 3:01.56 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:00.63 | |||||||||
8 | Helmi Romppanen | 2004 | 310 | 40.49 | 1:27.67 | 2:22.52 | 3:06.29 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:07.59 | |||||||||
9 | Amanda Nilsson | 2006 | 304 | 41.05 | 1:28.18 | 2:24.19 | 3:07.44 | |||
Cetus Espoo | 3:10.07 | |||||||||
10 | Rebekka Ritmala | 2006 | 276 | 44.56 | 1:32.00 | 2:29.77 | 3:13.57 | |||
Vanders | 3:12.04 | |||||||||
11 | Emmi Nieminen | 2006 | 276 | 45.29 | 1:34.96 | 2:32.32 | 3:13.64 | |||
Vanders | 3:13.02 | |||||||||
12 | Meri Kultaranta | 2004 | 268 | 43.62 | 1:35.12 | 2:31.36 | 3:15.52 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:17.56 | |||||||||
13 | Cécilia Richard | 2006 | 261 | 45.50 | 1:35.32 | 2:33.33 | 3:17.22 | |||
Cetus Espoo | 3:20.51 | |||||||||
14 | Iiris Soilevaara | 2006 | 260 | 44.24 | 1:40.76 | 2:35.40 | 3:17.60 | |||
Cetus Espoo | 3:15.55 | |||||||||
15 | Ella Kalliokari | 2006 | 258 | 42.32 | 1:34.46 | 2:32.36 | 3:18.06 | |||
Cetus Espoo | 3:22.78 | |||||||||
16 | Vilmiina Weckman | 2004 | 253 | 46.84 | 1:40.00 | 2:35.15 | 3:19.22 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:19.38 | |||||||||
17 | Janica Nieminen | 2005 | 247 | 43.01 | 1:32.70 | 2:35.51 | 3:20.99 | |||
Uinti Hyvinkää | 3:20.09 | |||||||||
18 | Emmi Halonen | 2006 | 243 | 45.78 | 1:34.78 | 2:34.74 | 3:22.01 | |||
Vanders | 3:31.56 | |||||||||
19 | Siiri Ruponen | 2005 | 236 | 51.08 | 1:41.72 | 2:39.87 | 3:23.96 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:22.34 | |||||||||
20 | Nea Hollström | 2005 | 236 | 46.24 | 1:40.77 | 2:39.54 | 3:24.02 | |||
Cetus Espoo | 3:28.93 | |||||||||
21 | Leenu Karolina Kinnunen | 2005 | 226 | 47.08 | 1:37.86 | 2:42.41 | 3:27.03 | |||
Cetus Espoo | 3:33.26 | |||||||||
22 | Ronja Ristevirta | 2005 | 220 | 50.54 | 1:46.31 | 2:47.27 | 3:28.71 | |||
Cetus Espoo | 3:33.08 | |||||||||
23 | Siiri Päivärinta | 2005 | 217 | 52.77 | 1:48.04 | 2:45.78 | 3:29.80 | |||
Cetus Espoo | 3:33.96 | |||||||||
24 | Clara Korkeamäki | 2006 | 209 | 45.86 | 1:40.53 | 2:46.02 | 3:32.26 | |||
Vanders | ||||||||||
25 | Hilda Kupila | 2006 | 206 | 40.56 | 1:38.57 | 2:41.99 | 3:33.26 | |||
Vanders | ||||||||||
26 | Maija Häkkinen | 2006 | 187 | 52.67 | 1:51.29 | 2:51.31 | 3:40.28 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Amanda Lehtonen | 2005 | 183 | 49.80 | 1:53.28 | 2:55.67 | 3:41.97 | |||
Octopus Lohja | 3:47.54 | |||||||||
28 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 171 | 55.56 | 1:52.20 | 3:00.54 | 3:47.15 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Milka Marjakaarto | 2007 | 168 | 52.14 | 1:51.70 | 2:55.15 | 3:48.56 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Lotta Lönnqvist | 2006 | 166 | 1:03.43 | 1:59.96 | 3:03.46 | 3:49.08 | |||
Cetus Espoo | 3:47.46 | |||||||||
31 | Riina Jungell | 2006 | 166 | 51.03 | 1:52.77 | 2:59.53 | 3:49.17 | |||
Octopus Lohja | 3:52.59 | |||||||||
32 | Annu Pasma | 2006 | 165 | 54.60 | 1:53.52 | 3:00.04 | 3:49.80 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:00.62 | |||||||||
33 | Ida Paaskoski | 2007 | 161 | 56.64 | 1:54.32 | 3:04.48 | 3:51.55 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Minni Kinnunen | 2006 | 151 | 52.58 | 1:55.28 | 3:03.98 | 3:56.54 | |||
Vanders | ||||||||||
35 | Elsa Vuorimaa | 2006 | 149 | 56.79 | 2:00.21 | 3:02.62 | 3:57.54 | |||
Cetus Espoo | 4:05.58 | |||||||||
36 | Vivian Vesa | 2006 | 144 | 1:00.46 | 1:59.88 | 3:07.82 | 4:00.09 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Sandra Savolainen | 2007 | 138 | 1:03.71 | 2:05.64 | 3:10.06 | 4:03.92 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Saga Ronkainen | 2007 | 137 | 57.88 | 2:00.03 | 3:09.01 | 4:04.08 | |||
Cetus Espoo | 4:10.17 | |||||||||
39 | Emma Nissinen | 2007 | 136 | 1:00.18 | 2:07.94 | 3:10.84 | 4:04.93 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Waula Taimela | 2005 | 135 | 1:04.59 | 2:03.50 | 3:13.18 | 4:05.56 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
41 | Inka Aunimo | 2006 | 129 | 1:02.20 | 2:09.09 | 3:11.07 | 4:09.54 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Anjenike Kriek | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Laura Zurban | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Enni Tammilehto | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:05.24 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:13.85 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Janina Granberg | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:03.48 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 498 | 33.08 | 1:16.71 | 2:02.78 | 2:39.01 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.76 | |||||||||
2 | Aino Paju | 2003 | 326 | 37.85 | 1:26.92 | 2:23.46 | 3:03.14 | |||
Vanders | 3:03.67 | |||||||||
3 | Miisa Mäkelä | 2002 | 290 | 40.58 | 1:30.66 | 2:27.72 | 3:10.35 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenni Rantanen | 2001 | 515 | 34.70 | 1:14.58 | 2:02.36 | 2:37.28 | |||
HTU Stadi | 2:40.47 | |||||||||
2 | Ella Hörkkö | 2001 | 385 | 37.70 | 1:21.50 | 2:12.31 | 2:53.22 | |||
Simmis Wanda | 2:51.28 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:16 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:09 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Yufei Meng | 2004 | 262 | 37.81 | 1:22.44 | 2:17.25 | 2:57.94 | |||
Simmis Grani | 2:54.42 | |||||||||
2 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 225 | 41.49 | 1:30.20 | 2:25.68 | 3:07.27 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:03.42 | |||||||||
3 | Niko Nokikuru | 2005 | 221 | 41.60 | 1:31.76 | 2:28.55 | 3:08.32 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:09.91 | |||||||||
4 | Vinski Saarikallio | 2004 | 209 | 44.96 | 1:39.02 | 2:32.66 | 3:12.06 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:18.67 | |||||||||
5 | Onni Rahkonen | 2007 | 184 | 45.49 | 1:35.29 | 2:37.17 | 3:20.42 | |||
Simmis Grani | 3:22.56 | |||||||||
6 | Rasmus Lempinen | 2005 | 162 | 47.18 | 1:41.94 | 2:46.79 | 3:29.07 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:27.57 | |||||||||
7 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 161 | 47.89 | 1:44.92 | 2:44.52 | 3:29.25 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:32.68 | |||||||||
8 | Jesse Virkkala | 2004 | 148 | 46.39 | 1:44.50 | 2:47.22 | 3:35.40 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:29.58 | |||||||||
9 | Jermu Jääskö | 2006 | 147 | 49.88 | 1:45.94 | 2:47.02 | 3:35.54 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anton Visulainen | 2005 | 140 | 3:39.40 | ||||||
HTU Stadi | 3:59.52 | |||||||||
11 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 139 | 45.92 | 1:39.44 | 2:50.26 | 3:39.83 | |||
Vanders | 3:40.10 | |||||||||
12 | Amos Mäkilä | 2007 | 130 | 59.58 | 1:52.44 | 2:59.13 | 3:44.73 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Veeti Inkilä | 2006 | 128 | 55.21 | 1:55.22 | 2:56.73 | 3:46.20 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Elias Tuukkanen | 2006 | 122 | 55.26 | 1:52.01 | 2:56.37 | 3:49.23 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:44.00 | |||||||||
15 | Evan Mustonen | 2005 | 122 | 3:49.58 | ||||||
Cetus Espoo | 4:00.45 | |||||||||
16 | Noel Ehrlund | 2007 | 121 | 54.40 | 1:52.28 | 2:59.13 | 3:50.18 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Niilo Jokinen | 2006 | 121 | 56.22 | 1:51.86 | 3:02.68 | 3:50.28 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Totte Teittinen | 2005 | 118 | 3:51.89 | ||||||
Cetus Espoo | 3:51.84 | |||||||||
19 | Artem Haikara | 2005 | 110 | 55.18 | 1:54.23 | 3:02.76 | 3:57.78 | |||
Cetus Espoo | 4:05.25 | |||||||||
20 | Aaro Ruuskanen | 2005 | 100 | 59.75 | 2:01.19 | 3:07.67 | 4:05.01 | |||
HTU Stadi | 4:26.00 | |||||||||
- | Olli Järvenpää | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Anton Ahonen | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:54.33 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Emil Tirkkonen | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Roope Liimatainen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Valtteri Niemimuukko | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 3:00.93 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Veikka Lassila | 2006 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 3:48.89 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 500 | 31.22 | 1:08.37 | 1:49.73 | 2:23.60 | |||
Lahden Uimaseura | 2:19.98 | |||||||||
2 | Isak Jatkola | 2003 | 328 | 32.92 | 1:16.76 | 2:07.25 | 2:45.14 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:45.97 | |||||||||
3 | Manu Rosendahl | 2003 | 258 | 39.39 | 1:28.85 | 2:19.53 | 2:58.95 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:08.33 | |||||||||
4 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 165 | 49.85 | 1:42.73 | 2:46.90 | 3:27.69 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:35.97 | |||||||||
5 | Niko Silander | 2003 | 125 | 3:47.57 | ||||||
Cetus Espoo | 3:51.52 | |||||||||
- | Juho Marjala | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 2:35.14 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Seger | 2001 | 490 | 29.89 | 1:09.12 | 1:51.14 | 2:24.59 | |||
Octopus Lohja | 2:24.16 | |||||||||
2 | Niilo Olander | 2001 | 431 | 32.01 | 1:13.41 | 1:55.67 | 2:30.88 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:28.36 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:09 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:56 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 387 | 34.86 | 1:11.39 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:13.14 | |||||||||
2 | Aino Kuusisto | 2006 | 363 | 35.58 | 1:12.92 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:12.28 | |||||||||
3 | Hanni Koski | 2007 | 358 | 35.34 | 1:13.30 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:15.12 | |||||||||
4 | Helmi Räsänen | 2006 | 348 | 36.18 | 1:13.95 | |||||
Simmis Grani | 1:16.04 | |||||||||
5 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 348 | 36.16 | 1:14.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.49 | |||||||||
6 | Malla Kostiainen | 2006 | 322 | 35.35 | 1:15.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.04 | |||||||||
7 | Sofia Oksa | 2007 | 302 | 35.86 | 1:17.53 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:18.84 | |||||||||
8 | Sofie Nauklér | 2006 | 295 | 37.83 | 1:18.15 | |||||
Simmis Grani | 1:15.87 | |||||||||
9 | Milja Korhonen | 2006 | 291 | 37.92 | 1:18.50 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:19.55 | |||||||||
10 | Jeanette Ingberg | 2006 | 285 | 37.49 | 1:19.05 | |||||
Octopus Lohja | 1:20.65 | |||||||||
11 | Heta Kosunen | 2006 | 284 | 36.82 | 1:19.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.22 | |||||||||
12 | Kia Mäennenä | 2006 | 278 | 37.35 | 1:19.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.88 | |||||||||
13 | Oona Sarlin | 2006 | 272 | 39.13 | 1:20.34 | |||||
Vanders | 1:19.93 | |||||||||
14 | Ninja Brelo | 2006 | 259 | 39.33 | 1:21.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.70 | |||||||||
15 | Lada Belozjorova | 2006 | 255 | 40.85 | 1:22.00 | |||||
Stadin Delfiinit | 1:23.18 | |||||||||
16 | Iida Tawast | 2007 | 255 | 38.35 | 1:22.07 | |||||
Simmis Grani | 1:24.88 | |||||||||
17 | Emilia Ruusu | 2006 | 254 | 38.83 | 1:22.16 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:22.03 | |||||||||
18 | Diana Heitkova | 2007 | 249 | 38.31 | 1:22.71 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
19 | Amanda Vanhanen | 2006 | 237 | 39.80 | 1:24.05 | |||||
Simmis Grani | 1:25.68 | |||||||||
20 | Riikka Broman | 2006 | 235 | 38.77 | 1:24.29 | |||||
Nokian Pyry | 1:21.64 | |||||||||
21 | Eevi Hirsi | 2007 | 224 | 40.94 | 1:25.66 | |||||
HTU Stadi | 1:27.23 | |||||||||
22 | Emmi Halonen | 2006 | 200 | 42.09 | 1:28.93 | |||||
Vanders | 1:23.75 | |||||||||
23 | Iris Lahtinen | 2006 | 197 | 42.09 | 1:29.40 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:28.64 | |||||||||
24 | Karoliina Jukarainen | 2006 | 188 | 44.91 | 1:30.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.28 | |||||||||
25 | Kia Mbembela | 2006 | 186 | 43.65 | 1:31.12 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:29.95 | |||||||||
26 | Maija Häkkinen | 2006 | 182 | 44.19 | 1:31.70 | |||||
Octopus Lohja | 1:33.69 | |||||||||
27 | Riina Jungell | 2006 | 180 | 43.66 | 1:32.10 | |||||
Octopus Lohja | 1:40.28 | |||||||||
28 | Milja Vuori | 2006 | 177 | 42.43 | 1:32.71 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Matilda Suikkanen | 2006 | 174 | 46.28 | 1:33.25 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:40.03 | |||||||||
30 | Annu Pasma | 2006 | 169 | 45.60 | 1:34.07 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.42 | |||||||||
31 | Eerika Savulahti | 2008 | 150 | 46.75 | 1:37.94 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.47 | |||||||||
32 | Ella Haavisto | 2007 | 149 | 46.45 | 1:38.08 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:38.13 | |||||||||
33 | Emma Lahti | 2008 | 148 | 46.19 | 1:38.38 | |||||
Vanders | ||||||||||
34 | Friida Prittinen | 2008 | 144 | 47.43 | 1:39.20 | |||||
Vanders | ||||||||||
35 | Liine Raantse | 2008 | 136 | 46.61 | 1:41.06 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:44.50 | |||||||||
36 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 114 | 49.65 | 1:47.23 | |||||
Vanders | ||||||||||
37 | Armi Hakkarainen | 2008 | 113 | 50.32 | 1:47.43 | |||||
Vanders | ||||||||||
38 | Aino Nokikuru | 2007 | 103 | 53.96 | 1:50.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.38 | |||||||||
39 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 96 | 53.85 | 1:53.57 | |||||
Vanders | ||||||||||
40 | Nora Ilieva | 2008 | 93 | 53.98 | 1:54.57 | |||||
Vanders | ||||||||||
41 | Fanni Mäkelä | 2007 | 92 | 51.81 | 1:55.06 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
42 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 87 | 53.49 | 1:57.22 | |||||
Vanders | ||||||||||
43 | Vieno Niemi | 2007 | 87 | 57.69 | 1:57.24 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.79 | |||||||||
44 | Vanja Ilieva | 2008 | 79 | 55.78 | 2:00.97 | |||||
Vanders | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | 529 | 31.18 | 1:04.37 | |||||
Simmis Wanda | 1:04.11 | |||||||||
2 | Emma Hakala | 2004 | 501 | 31.32 | 1:05.54 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:06.45 | |||||||||
3 | Nelli Vihola | 2005 | 469 | 32.72 | 1:07.00 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.55 | |||||||||
4 | Milla Hälikkä | 2004 | 465 | 32.88 | 1:07.16 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:09.38 | |||||||||
5 | Tilla Saarentaus | 2005 | 463 | 32.31 | 1:07.26 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.99 | |||||||||
6 | Aino Koskelo | 2005 | 439 | 33.10 | 1:08.48 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:09.26 | |||||||||
7 | Maija Hinkkala | 2005 | 427 | 32.71 | 1:09.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.76 | |||||||||
8 | Lumi Luoma | 2005 | 406 | 33.12 | 1:10.25 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:09.12 | |||||||||
9 | Pinja Kinnunen | 2004 | 389 | 33.76 | 1:11.26 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.24 | |||||||||
10 | Gabriella Linna | 2004 | 378 | 33.94 | 1:11.95 | |||||
Vanders | 1:12.54 | |||||||||
11 | Meri Luoma | 2005 | 374 | 33.98 | 1:12.20 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:13.98 | |||||||||
12 | Rauha Heikkinen | 2005 | 360 | 35.20 | 1:13.14 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:12.55 | |||||||||
13 | Odessa Haikara | 2004 | 358 | 35.61 | 1:13.26 | |||||
Simmis Grani | 1:13.32 | |||||||||
14 | Iida Salonen | 2005 | 330 | 36.83 | 1:15.32 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.20 | |||||||||
15 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 304 | 37.81 | 1:17.38 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:18.27 | |||||||||
16 | Veera Kopponen | 2005 | 291 | 36.98 | 1:18.51 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Reena Tassberg | 2005 | 288 | 35.89 | 1:18.79 | |||||
Octopus Lohja | 1:29.60 | |||||||||
18 | Wilma Wallenius | 2005 | 287 | 38.09 | 1:18.87 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:21.48 | |||||||||
19 | Janica Nieminen | 2005 | 285 | 37.47 | 1:19.03 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:17.45 | |||||||||
20 | Jenna Helminen | 2005 | 277 | 37.33 | 1:19.83 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:19.56 | |||||||||
21 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 260 | 37.69 | 1:21.49 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:19.45 | |||||||||
22 | Amelie Leijala | 2004 | 236 | 39.00 | 1:24.13 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:25.95 | |||||||||
23 | Jemina Saraniemi | 2005 | 222 | 41.23 | 1:25.90 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:30.65 | |||||||||
24 | Inka Poikolainen | 2005 | 219 | 41.68 | 1:26.30 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:23.83 | |||||||||
25 | Milana Fedotova | 2005 | 202 | 41.63 | 1:28.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.00 | |||||||||
26 | Amanda Lehtonen | 2005 | 195 | 44.29 | 1:29.63 | |||||
Octopus Lohja | 1:29.54 | |||||||||
27 | Emma Sund | 2005 | 189 | 42.86 | 1:30.66 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:32.83 | |||||||||
28 | Hanna Ponnikas | 2004 | 151 | 45.07 | 1:37.57 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:27.17 | |||||||||
29 | Janika Hinkkanen | 2005 | 147 | 47.18 | 1:38.46 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:41.97 | |||||||||
30 | Taika Uskali | 2005 | 121 | 47.44 | 1:45.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.66 | |||||||||
- | Marikki Vuorisalo | 2005 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:26.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saga Jatkola | 2004 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:07.37 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milla Nikkanen | 2002 | 515 | 31.31 | 1:04.94 | |||||
Vanders | 1:05.22 | |||||||||
2 | Agneta Kallas | 2002 | 497 | 31.70 | 1:05.70 | |||||
Simmis Wanda | 1:05.91 | |||||||||
3 | Charlotte Ingberg | 2002 | 494 | 31.46 | 1:05.85 | |||||
Octopus Lohja | 1:03.94 | |||||||||
4 | Vilja Grundström | 2003 | 468 | 32.47 | 1:07.02 | |||||
Vanders | 1:06.03 | |||||||||
5 | Sofia Harju | 2002 | 389 | 34.16 | 1:11.26 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:07.92 | |||||||||
6 | Sohvi Seppänen | 2003 | 355 | 35.26 | 1:13.46 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:12.97 | |||||||||
7 | Silja Hieto | 2003 | 344 | 35.56 | 1:14.23 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.85 | |||||||||
8 | Liisa Penttinen | 2003 | 341 | 35.53 | 1:14.47 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:13.91 | |||||||||
9 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 337 | 35.42 | 1:14.76 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.72 | |||||||||
10 | Saima Huovinen | 2003 | 330 | 36.79 | 1:15.32 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:13.60 | |||||||||
11 | Sanni Luostarinen | 2002 | 324 | 36.49 | 1:15.75 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.79 | |||||||||
12 | Miisa Mäkelä | 2002 | 318 | 36.96 | 1:16.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Henna Saarela | 2002 | 237 | 39.68 | 1:24.02 | |||||
HTU Stadi | 1:24.42 | |||||||||
- | Venla Suihkonen | 2002 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | 1:02.84 | |||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mette Konttila | 2001 | 592 | 29.57 | 1:02.00 | |||||
Octopus Lohja | 1:05.34 | |||||||||
2 | Noora Kokko | 2001 | 496 | 31.16 | 1:05.75 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:04.16 | |||||||||
3 | Emma Ingberg | 1999 | 490 | 31.75 | 1:06.01 | |||||
Simmis Wanda | 1:03.97 | |||||||||
4 | Maria Ripatti | 1987 | 478 | 31.49 | 1:06.54 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:07.09 | |||||||||
5 | Emmi Laitinen | 2001 | 469 | 32.40 | 1:06.97 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.31 | |||||||||
6 | Sara Taskinen | 2000 | 443 | 32.23 | 1:08.27 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.81 | |||||||||
7 | Noora Kanerva | 2000 | 439 | 32.76 | 1:08.46 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.91 | |||||||||
8 | Ruusu Ojala | 2000 | 410 | 33.52 | 1:10.04 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:09.75 | |||||||||
9 | Wilma Walther | 2001 | 410 | 33.54 | 1:10.05 | |||||
HTU Stadi | 1:10.83 | |||||||||
10 | Sarah Tepponen | 2001 | 332 | 35.90 | 1:15.18 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:13.84 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:56 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 310 | 33.16 | 1:09.31 | |||||
Vanders | 1:12.48 | |||||||||
2 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 303 | 33.40 | 1:09.77 | |||||
Stadin Delfiinit | 1:12.95 | |||||||||
3 | Mikael Böckerman | 2006 | 268 | 35.48 | 1:12.72 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:13.93 | |||||||||
4 | Daniel Kajava | 2007 | 238 | 35.54 | 1:15.66 | |||||
Uimaseura Helsinki | 1:16.46 | |||||||||
5 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 234 | 36.16 | 1:16.06 | |||||
Stadin Delfiinit | 1:18.27 | |||||||||
6 | Aaro Imppola | 2006 | 233 | 36.45 | 1:16.13 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:18.42 | |||||||||
7 | Lasse Niemi | 2006 | 225 | 36.84 | 1:17.06 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:15.89 | |||||||||
8 | André Salmi | 2006 | 210 | 37.53 | 1:18.88 | |||||
Simmis Grani | 1:20.09 | |||||||||
9 | Daniel Guzhov | 2006 | 181 | 41.06 | 1:22.87 | |||||
Vanders | 1:25.56 | |||||||||
10 | Alex Karlsson | 2006 | 178 | 39.35 | 1:23.36 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:19.77 | |||||||||
11 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 165 | 39.40 | 1:25.41 | |||||
Octopus Lohja | 1:29.69 | |||||||||
12 | Mike Hongisto | 2006 | 140 | 42.04 | 1:30.20 | |||||
Octopus Lohja | 1:36.24 | |||||||||
13 | Noel Ehrlund | 2007 | 122 | 45.18 | 1:34.34 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:41.44 | |||||||||
14 | Eero Tarkiainen | 2006 | 122 | 42.31 | 1:34.41 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:38.35 | |||||||||
15 | Otto Harju | 2008 | 121 | 43.89 | 1:34.72 | |||||
Vanders | ||||||||||
16 | Patrik Ventus | 2007 | 118 | 45.56 | 1:35.59 | |||||
Simmis Grani | 1:39.48 | |||||||||
17 | Antony Tran | 2009 | 112 | 47.78 | 1:37.03 | |||||
Stadin Delfiinit | 1:52.99 | |||||||||
18 | Iikka Liitola | 2008 | 106 | 47.40 | 1:38.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.52 | |||||||||
19 | Joonatan Paalanen | 2006 | 100 | 47.65 | 1:40.87 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.77 | |||||||||
20 | Lauri Rantsi | 2008 | 99 | 47.12 | 1:41.09 | |||||
Vanders | ||||||||||
21 | Miika Toivonen | 2007 | 98 | 50.00 | 1:41.51 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:38.13 | |||||||||
22 | Peik Pasanen | 2007 | 88 | 48.45 | 1:45.26 | |||||
Vanders | ||||||||||
23 | Eetu Lahtinen | 2007 | 70 | 53.98 | 1:53.50 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:48.73 | |||||||||
24 | Kaspar Ragnar Markus Varik | 2007 | 57 | 54.59 | 2:01.69 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Elias Nord | 2008 | 55 | 57.01 | 2:02.65 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Kasperi Hauta-Aho | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:37.97 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tino Kaukonen | 2004 | 508 | 28.22 | 58.78 | |||||
HTU Stadi | 1:00.32 | |||||||||
2 | Henri Korpi | 2004 | 431 | 30.30 | 1:02.07 | |||||
Octopus Lohja | 1:03.07 | |||||||||
3 | Jesse Hyppönen | 2004 | 407 | 29.95 | 1:03.26 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:05.12 | |||||||||
4 | Samu Virtanen | 2004 | 376 | 31.24 | 1:04.99 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.17 | |||||||||
5 | Leo Währn | 2005 | 373 | 30.57 | 1:05.12 | |||||
Vanders | 1:05.49 | |||||||||
6 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 357 | 31.79 | 1:06.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:06.03 | |||||||||
7 | Masih Tantula | 2004 | 339 | 32.16 | 1:07.22 | |||||
Simmis Grani | 1:07.48 | |||||||||
8 | Teo Mattelmäki | 2005 | 330 | 32.59 | 1:07.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.71 | |||||||||
9 | Samuel Rooke | 2004 | 271 | 34.56 | 1:12.41 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:12.25 | |||||||||
10 | William Fagerstedt | 2005 | 261 | 35.19 | 1:13.33 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:12.05 | |||||||||
11 | Samuli Seger | 2005 | 260 | 35.12 | 1:13.43 | |||||
Octopus Lohja | 1:15.54 | |||||||||
12 | Toni Muurman | 2005 | 253 | 35.58 | 1:14.10 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:15.41 | |||||||||
13 | Miska Sarkkinen | 2005 | 247 | 36.16 | 1:14.69 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.26 | |||||||||
14 | Eeli Partanen | 2005 | 245 | 34.74 | 1:14.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.70 | |||||||||
15 | Aron Forslund | 2005 | 235 | 35.86 | 1:15.93 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:16.83 | |||||||||
16 | Aleksi Määttä | 2005 | 235 | 34.85 | 1:15.98 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:18.36 | |||||||||
17 | Eemil Reijonen | 2005 | 228 | 37.49 | 1:16.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.03 | |||||||||
18 | Linus Rutanen | 2004 | 227 | 36.11 | 1:16.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:15.61 | |||||||||
19 | Verner Lammassaari | 2004 | 225 | 37.85 | 1:17.05 | |||||
Octopus Lohja | 1:19.13 | |||||||||
20 | Sampo Nord | 2005 | 219 | 37.14 | 1:17.78 | |||||
Vanders | 1:17.03 | |||||||||
21 | Joel Lipponen | 2004 | 211 | 37.45 | 1:18.79 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:17.13 | |||||||||
22 | Johannes Kauppinen | 2005 | 208 | 37.66 | 1:19.13 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:19.17 | |||||||||
23 | Oscar Westerberg | 2005 | 207 | 37.98 | 1:19.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.91 | |||||||||
24 | Ivan Gavrilov | 2005 | 197 | 37.04 | 1:20.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.62 | |||||||||
25 | Eemi Niininen | 2004 | 189 | 38.74 | 1:21.73 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:23.46 | |||||||||
26 | Ville Nieminen | 2004 | 186 | 41.18 | 1:22.17 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:21.77 | |||||||||
27 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 180 | 40.14 | 1:23.08 | |||||
Vanders | 1:20.23 | |||||||||
28 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 166 | 40.92 | 1:25.34 | |||||
Vanders | 1:29.85 | |||||||||
29 | Jonne Mustalahti | 2005 | 144 | 42.75 | 1:29.48 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:28.82 | |||||||||
- | Ahti Liimatainen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:20.37 | |||||||||
- | Valtteri Muranen | 2005 | DNF | |||||||
Uimaseura Aquila | 1:12.52 | |||||||||
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 474 | 28.67 | 1:00.16 | |||||
Haminan Uimaseura | 59.98 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 462 | 29.23 | 1:00.64 | |||||
Simmis Wanda | 1:00.16 | |||||||||
3 | Joel Korhonen | 2002 | 454 | 29.62 | 1:01.03 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:01.22 | |||||||||
4 | Pauli Salonen | 2003 | 453 | 29.18 | 1:01.08 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:01.09 | |||||||||
5 | Lasse Saarinen | 2002 | 439 | 29.32 | 1:01.68 | |||||
Octopus Lohja | 1:03.88 | |||||||||
6 | Max Walther | 2003 | 410 | 29.62 | 1:03.13 | |||||
HTU Stadi | 1:02.55 | |||||||||
7 | Kirill Karppi | 2002 | 397 | 30.59 | 1:03.79 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:04.32 | |||||||||
8 | Muhammed Tantula | 2002 | 385 | 31.01 | 1:04.48 | |||||
Simmis Grani | 1:04.74 | |||||||||
9 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 366 | 31.81 | 1:05.55 | |||||
HTU Stadi | 1:08.06 | |||||||||
10 | Lucas Tepponen | 2003 | 317 | 32.39 | 1:08.79 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.44 | |||||||||
11 | Joona Lehtonen | 2003 | 314 | 32.98 | 1:08.99 | |||||
Vanders | 1:08.62 | |||||||||
12 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 273 | 33.67 | 1:12.30 | |||||
Octopus Lohja | 1:12.96 | |||||||||
13 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 272 | 34.29 | 1:12.38 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:12.03 | |||||||||
14 | Topias Ojanen | 2002 | 271 | 34.49 | 1:12.42 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.55 | |||||||||
15 | Saku Ahde | 2003 | 263 | 34.93 | 1:13.21 | |||||
HTU Stadi | 1:16.41 | |||||||||
16 | Henri Erlund | 2003 | 262 | 34.68 | 1:13.25 | |||||
HTU Stadi | 1:15.79 | |||||||||
17 | Aleksi Alanko | 2003 | 255 | 35.51 | 1:13.95 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.38 | |||||||||
18 | Sami Pönkä | 2003 | 243 | 34.98 | 1:15.16 | |||||
Vanders | 1:13.58 | |||||||||
- | Elias Rajala | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 1:08.10 | |||||||||
- | Touko Luukkonen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:01.86 | |||||||||
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Laukkanen | 2001 | 518 | 28.22 | 58.39 | |||||
Simmis Wanda | 58.98 | |||||||||
2 | Elias Soukola | 1999 | 499 | 28.24 | 59.12 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 57.58 | |||||||||
3 | Ali Gardberg | 2001 | 462 | 29.75 | 1:00.66 | |||||
Simmis Wanda | 1:00.70 | |||||||||
4 | Kasper Nyman | 2001 | 433 | 29.83 | 1:01.96 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:03.62 | |||||||||
5 | Matias Blomfelt | 2000 | 394 | 30.29 | 1:03.97 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:03.32 | |||||||||
6 | Jun Kojima | 1971 | 322 | 31.53 | 1:08.38 | |||||
Vanders | ||||||||||
7 | Akseli Korhonen | 2001 | 275 | 35.43 | 1:12.13 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:10.88 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronja Nevanko | 2005 | 445 | 41.13 | 1:27.91 | 2:15.88 | 3:02.10 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:06.53 | |||||||||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | 394 | 44.08 | 1:33.28 | 2:22.16 | 3:09.68 | |||
Uinti Hyvinkää | 3:20.22 | |||||||||
3 | Maija Hinkkala | 2005 | 392 | 42.52 | 1:31.23 | 2:21.21 | 3:09.92 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:10.82 | |||||||||
4 | Melissa Miettinen | 2005 | 392 | 42.73 | 1:30.43 | 2:19.71 | 3:09.97 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 378 | 44.55 | 1:33.96 | 2:23.93 | 3:12.35 | |||
Cetus Espoo | 3:18.95 | |||||||||
6 | Vilja Saarinen | 2005 | 314 | 46.03 | 1:38.24 | 2:31.94 | 3:24.46 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:25.44 | |||||||||
7 | Iiris Soilevaara | 2006 | 311 | 47.64 | 1:39.03 | 2:32.84 | 3:25.23 | |||
Cetus Espoo | 3:21.86 | |||||||||
8 | Meri Kultaranta | 2004 | 297 | 45.91 | 1:40.12 | 2:35.46 | 3:28.46 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:29.63 | |||||||||
9 | Vilmiina Weckman | 2004 | 273 | 49.13 | 1:43.59 | 2:39.58 | 3:34.19 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:41.75 | |||||||||
10 | Anita Mäkinen | 2007 | 250 | 52.09 | 1:48.00 | 2:47.99 | 3:40.66 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Nea Hollström | 2005 | 226 | 54.56 | 1:52.80 | 2:50.78 | 3:48.10 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Veera Oila | 2007 | 225 | 51.96 | 1:50.94 | 2:52.63 | 3:48.41 | |||
Vanders | ||||||||||
13 | Siiri Päivärinta | 2005 | 218 | 51.36 | 1:50.53 | 2:52.01 | 3:51.05 | |||
Cetus Espoo | 3:46.99 | |||||||||
14 | Ronja Ristevirta | 2005 | 212 | 54.61 | 1:55.10 | 2:55.79 | 3:53.04 | |||
Cetus Espoo | 3:45.05 | |||||||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 3:33.17 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 533 | 38.81 | 1:22.03 | 2:07.27 | 2:51.55 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:47.77 | |||||||||
2 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 433 | 41.05 | 1:28.24 | 2:16.93 | 3:03.82 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:02.27 | |||||||||
3 | Enni Silvennoinen | 2003 | 377 | 43.48 | 1:32.45 | 2:23.15 | 3:12.55 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:11.13 | |||||||||
4 | Veera Laakkonen | 2003 | 365 | 43.42 | 1:32.95 | 2:24.15 | 3:14.65 | |||
Kampuksen Plaani | 3:13.98 | |||||||||
5 | Kia Kivelä | 2003 | 302 | 46.62 | 1:39.15 | 2:33.12 | 3:27.26 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:23.33 | |||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 383 | 42.53 | 1:31.78 | 2:21.95 | 3:11.52 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miska Törmi | 2004 | 369 | 38.54 | 1:23.38 | 2:10.02 | 2:57.03 | |||
Octopus Lohja | 3:00.12 | |||||||||
2 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | 222 | 47.51 | 1:41.58 | 2:36.68 | 3:29.46 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Kaius Kulmala | 2004 | 218 | 48.02 | 1:42.16 | 2:37.76 | 3:30.81 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Vinski Saarikallio | 2004 | 207 | 50.25 | 1:43.27 | 2:39.43 | 3:34.38 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:27.71 | |||||||||
5 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 176 | 51.18 | 1:48.83 | 2:48.62 | 3:46.31 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:55.79 | |||||||||
6 | Miika Toivonen | 2007 | 143 | 58.49 | 2:01.01 | 3:05.56 | 4:02.83 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Tolvanen | 2003 | 437 | 37.77 | 1:19.69 | 2:03.85 | 2:47.32 | |||
Haminan Uimaseura | 2:49.63 | |||||||||
2 | Olli Paukola | 2003 | 338 | 39.95 | 1:25.73 | 2:15.24 | 3:02.27 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:02.23 | |||||||||
3 | Joona Lehtonen | 2003 | 327 | 41.39 | 1:28.43 | 2:17.17 | 3:04.21 | |||
Vanders | 3:05.35 | |||||||||
4 | Niko Akkanen | 2003 | 313 | 40.39 | 1:28.19 | 2:18.28 | 3:07.02 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:15.94 | |||||||||
5 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 143 | 58.00 | 2:01.13 | 3:04.21 | 4:02.72 | |||
Riihimäen Uimaseura | 4:06.20 | |||||||||
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niilo Olander | 2001 | 493 | 36.53 | 1:17.80 | 2:00.28 | 2:40.77 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:39.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:57 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:40 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janina Granberg | 2006 | 355 | 40.30 | 1:22.08 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.16 | |||||||||
2 | Amanda Nilsson | 2006 | 353 | 40.26 | 1:22.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.22 | |||||||||
3 | Laura Saarela | 2006 | 342 | 40.92 | 1:23.04 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.48 | |||||||||
4 | Milla Kiviranta | 2006 | 322 | 42.02 | 1:24.71 | |||||
Vanders | 1:30.96 | |||||||||
5 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 320 | 42.28 | 1:24.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.37 | |||||||||
6 | Malin Lindblom | 2006 | 315 | 43.04 | 1:25.36 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.84 | |||||||||
7 | Jeanette Ingberg | 2006 | 301 | 42.90 | 1:26.64 | |||||
Octopus Lohja | 1:32.11 | |||||||||
8 | Enni Tammilehto | 2006 | 297 | 42.97 | 1:27.08 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.74 | |||||||||
9 | Helmi Räsänen | 2006 | 290 | 43.78 | 1:27.76 | |||||
Simmis Grani | 1:27.20 | |||||||||
10 | Kia Mäennenä | 2006 | 288 | 42.62 | 1:27.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.05 | |||||||||
11 | Rebekka Ritmala | 2006 | 286 | 43.59 | 1:28.13 | |||||
Vanders | 1:33.76 | |||||||||
12 | Emmi Nieminen | 2006 | 284 | 43.64 | 1:28.33 | |||||
Vanders | 1:28.51 | |||||||||
13 | Cécilia Richard | 2006 | 263 | 45.09 | 1:30.61 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.31 | |||||||||
14 | Milja Korhonen | 2006 | 258 | 44.64 | 1:31.18 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:28.58 | |||||||||
15 | Emmi Halonen | 2006 | 256 | 45.35 | 1:31.50 | |||||
Vanders | 1:36.55 | |||||||||
16 | Emilia Ruusu | 2006 | 251 | 45.35 | 1:32.03 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:31.21 | |||||||||
17 | Iida Tawast | 2007 | 247 | 45.65 | 1:32.52 | |||||
Simmis Grani | 1:36.07 | |||||||||
18 | Malla Kostiainen | 2006 | 245 | 45.98 | 1:32.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.47 | |||||||||
19 | Ella Kalliokari | 2006 | 241 | 46.24 | 1:33.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.83 | |||||||||
20 | Sofie Nauklér | 2006 | 241 | 46.78 | 1:33.33 | |||||
Simmis Grani | 1:32.63 | |||||||||
21 | Eevi Hirsi | 2007 | 218 | 47.32 | 1:36.50 | |||||
HTU Stadi | 1:43.16 | |||||||||
22 | Hilda Kupila | 2006 | 208 | 47.44 | 1:37.99 | |||||
Vanders | 1:37.57 | |||||||||
23 | Amanda Vanhanen | 2006 | 203 | 47.51 | 1:38.83 | |||||
Simmis Grani | 1:39.25 | |||||||||
24 | Riikka Broman | 2006 | 198 | 48.94 | 1:39.69 | |||||
Nokian Pyry | 1:34.96 | |||||||||
25 | Annu Pasma | 2006 | 186 | 50.90 | 1:41.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.14 | |||||||||
26 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 186 | 49.62 | 1:41.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:38.88 | |||||||||
27 | Karoliina Jukarainen | 2006 | 176 | 52.58 | 1:43.57 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.28 | |||||||||
28 | Veera Oila | 2007 | 175 | 50.88 | 1:43.90 | |||||
Vanders | 1:38.63 | |||||||||
29 | Lotta Lönnqvist | 2006 | 173 | 50.61 | 1:44.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.55 | |||||||||
30 | Maija Häkkinen | 2006 | 155 | 53.06 | 1:48.06 | |||||
Octopus Lohja | 1:43.00 | |||||||||
31 | Vivian Vesa | 2006 | 155 | 1:48.15 | 1:48.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.16 | |||||||||
32 | Minni Kinnunen | 2006 | 148 | 57.22 | 1:49.66 | |||||
Vanders | 1:53.76 | |||||||||
33 | Sumedha Jha | 2007 | 144 | 51.32 | 1:50.81 | |||||
Vanders | ||||||||||
34 | Elsa Vuorimaa | 2006 | 127 | 57.51 | 1:55.43 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.32 | |||||||||
35 | Inka Aunimo | 2006 | 92 | 1:04.19 | 2:08.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Aino Nokikuru | 2007 | 75 | 1:08.24 | 2:17.61 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 2:11.90 | |||||||||
- | Laura Zurban | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:35.97 | |||||||||
- | Milja Vuori | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 564 | 34.37 | 1:10.32 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:08.64 | |||||||||
2 | Eevi Peltonen | 2004 | 456 | 36.36 | 1:15.48 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:16.37 | |||||||||
3 | Iida Savulahti | 2004 | 393 | 38.81 | 1:19.30 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.62 | |||||||||
4 | Jenna Nousiainen | 2005 | 384 | 38.34 | 1:19.91 | |||||
Nokian Pyry | 1:21.41 | |||||||||
5 | Emilia Niemi | 2005 | 375 | 39.52 | 1:20.58 | |||||
Octopus Lohja | 1:18.21 | |||||||||
6 | Meri Luoma | 2005 | 349 | 39.56 | 1:22.50 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:19.08 | |||||||||
7 | Tilla Saarentaus | 2005 | 346 | 40.71 | 1:22.78 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:19.61 | |||||||||
8 | Aava Aula | 2004 | 288 | 41.95 | 1:27.91 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Rauha Heikkinen | 2005 | 275 | 43.26 | 1:29.32 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:28.19 | |||||||||
10 | Veera Kopponen | 2005 | 268 | 43.60 | 1:30.08 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Jemina Saraniemi | 2005 | 268 | 45.63 | 1:30.14 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:33.76 | |||||||||
12 | Siiri Ruponen | 2005 | 260 | 43.63 | 1:30.95 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.19 | |||||||||
13 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 244 | 46.39 | 1:32.91 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.36 | |||||||||
14 | Amelie Leijala | 2004 | 224 | 46.85 | 1:35.66 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
15 | Wilma Wallenius | 2005 | 223 | 46.49 | 1:35.80 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:35.65 | |||||||||
16 | Reena Tassberg | 2005 | 215 | 46.40 | 1:36.89 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Leenu Karolina Kinnunen | 2005 | 215 | 48.10 | 1:36.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.96 | |||||||||
18 | Krista Viitanen | 2005 | 158 | 51.63 | 1:47.41 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.58 | |||||||||
19 | Taika Uskali | 2005 | 104 | 59.04 | 2:03.52 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 2:03.71 | |||||||||
- | Anjenike Kriek | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milla Nikkanen | 2002 | 506 | 34.75 | 1:12.90 | |||||
Vanders | 1:11.62 | |||||||||
2 | Vilja Laaksonen | 2002 | 363 | 39.43 | 1:21.47 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.28 | |||||||||
3 | Silja Hieto | 2003 | 325 | 42.09 | 1:24.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:25.26 | |||||||||
4 | Miia Äikäs | 2003 | 264 | 44.70 | 1:30.52 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.03 | |||||||||
5 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 263 | 44.02 | 1:30.70 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:28.57 | |||||||||
6 | Miisa Mäkelä | 2002 | 247 | 47.12 | 1:32.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Venla Suihkonen | 2002 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | 1:09.40 | |||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenni Rantanen | 2001 | 469 | 35.76 | 1:14.76 | |||||
HTU Stadi | 1:14.10 | |||||||||
2 | Ella Hörkkö | 2001 | 405 | 37.76 | 1:18.51 | |||||
Simmis Wanda | 1:15.82 | |||||||||
3 | Wilma Walther | 2001 | 375 | 39.55 | 1:20.57 | |||||
HTU Stadi | 1:17.25 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:40 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:39 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lasse Niemi | 2006 | 180 | 44.66 | 1:31.83 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:32.05 | |||||||||
2 | Daniel Guzhov | 2006 | 160 | 47.82 | 1:35.44 | |||||
Vanders | 1:35.36 | |||||||||
3 | Alex Karlsson | 2006 | 151 | 48.34 | 1:37.34 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:35.25 | |||||||||
4 | Mike Hongisto | 2006 | 138 | 49.46 | 1:40.25 | |||||
Octopus Lohja | 1:51.11 | |||||||||
5 | Anton Ahonen | 2006 | 129 | 49.71 | 1:42.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.05 | |||||||||
6 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 126 | 49.78 | 1:43.36 | |||||
Octopus Lohja | 1:43.53 | |||||||||
7 | Niilo Jokinen | 2006 | 120 | 51.08 | 1:45.03 | |||||
HTU Stadi | 1:51.59 | |||||||||
8 | Veikka Lassila | 2006 | 104 | 54.43 | 1:50.00 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Joonatan Paalanen | 2006 | 102 | 54.78 | 1:50.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:54.96 | |||||||||
10 | Patrik Ventus | 2007 | 75 | 57.95 | 2:02.82 | |||||
Simmis Grani | 1:58.46 | |||||||||
- | Elias Tuukkanen | 2006 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.32 | |||||||||
- | André Salmi | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 1:46.03 | |||||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tino Kaukonen | 2004 | 389 | 34.06 | 1:10.98 | |||||
HTU Stadi | 1:14.91 | |||||||||
2 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 361 | 35.92 | 1:12.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:10.93 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 301 | 36.93 | 1:17.35 | |||||
Vanders | 1:17.88 | |||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 278 | 38.26 | 1:19.43 | |||||
Vanders | 1:19.19 | |||||||||
5 | Aron Forslund | 2005 | 262 | 39.86 | 1:21.02 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:19.61 | |||||||||
6 | Miska Sarkkinen | 2005 | 221 | 41.62 | 1:25.73 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:26.14 | |||||||||
7 | Eeli Partanen | 2005 | 217 | 41.26 | 1:26.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.49 | |||||||||
8 | Samuel Rooke | 2004 | 190 | 44.31 | 1:30.17 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:32.71 | |||||||||
9 | Oscar Westerberg | 2005 | 189 | 44.62 | 1:30.32 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.40 | |||||||||
10 | Niko Nokikuru | 2005 | 186 | 44.75 | 1:30.73 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.25 | |||||||||
11 | Sampo Nord | 2005 | 185 | 44.41 | 1:30.98 | |||||
Vanders | 1:28.47 | |||||||||
12 | Toni Muurman | 2005 | 184 | 44.79 | 1:31.00 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:30.27 | |||||||||
13 | William Fagerstedt | 2005 | 180 | 43.43 | 1:31.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:28.15 | |||||||||
14 | Johannes Kauppinen | 2005 | 176 | 45.80 | 1:32.51 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
15 | Rasmus Lempinen | 2005 | 146 | 49.71 | 1:38.25 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.66 | |||||||||
16 | Samuli Seger | 2005 | 145 | 47.51 | 1:38.49 | |||||
Octopus Lohja | 1:34.78 | |||||||||
17 | Anton Visulainen | 2005 | 110 | 52.21 | 1:47.90 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Artem Haikara | 2005 | 106 | 53.46 | 1:49.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.64 | |||||||||
19 | Aaro Ruuskanen | 2005 | 87 | 55.93 | 1:56.87 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Totte Teittinen | 2005 | 86 | 56.41 | 1:57.22 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.17 | |||||||||
21 | Evan Mustonen | 2005 | 86 | 58.26 | 1:57.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.10 | |||||||||
- | Linus Rutanen | 2004 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:30.69 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kasper Holopainen | 2003 | 338 | 36.07 | 1:14.38 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:14.14 | |||||||||
2 | Perttu Järvinen | 2003 | 307 | 37.10 | 1:16.81 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.50 | |||||||||
3 | Henri Erlund | 2003 | 220 | 41.56 | 1:25.85 | |||||
HTU Stadi | 1:28.19 | |||||||||
4 | Saku Ahde | 2003 | 190 | 44.20 | 1:30.19 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Niko Silander | 2003 | 112 | 51.08 | 1:47.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.12 | |||||||||
- | Elias Rajala | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 1:17.43 | |||||||||
- | Touko Luukkonen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:14.07 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:39 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:44 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 345 | 37.97 | 1:21.68 | 2:08.34 | 2:53.62 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Aino Kuusisto | 2006 | 301 | 40.12 | 1:27.07 | 2:14.92 | 3:01.61 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:01.95 | |||||||||
3 | Iiris Virtanen | 2004 | 224 | 46.69 | 1:38.54 | 2:31.44 | 3:20.45 | |||
Simmis Grani | 3:11.31 | |||||||||
4 | Jenna Helminen | 2005 | 157 | 47.63 | 1:44.99 | 2:45.31 | 3:45.57 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:44 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:48 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 15, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 377 | 32.41 | 1:10.29 | 1:51.89 | 2:34.30 | |||
Haminan Uimaseura | 2:30.50 | |||||||||
Laji 15, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jun Kojima | 1971 | 176 | 40.48 | 1:30.66 | 2:24.61 | 3:18.65 | |||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:48 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:32 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 541 | 1:09.64 | 2:24.41 | 3:40.38 | 4:56.05 | 9:54.79 | ||
Helsingfors Simsällskap | 9:56.25 | 6:11.53 | 7:26.94 | 8:42.22 | ||||||
2 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 525 | 1:10.85 | 2:25.78 | 3:41.78 | 4:57.38 | 10:00.79 | ||
Riihimäen Uimaseura | 9:56.19 | 6:13.16 | 7:29.18 | 8:46.80 | ||||||
3 | Ciara Wacklin | 2004 | 482 | 1:12.79 | 2:29.99 | 3:47.87 | 5:06.30 | 10:18.07 | ||
Cetus Espoo | 10:26.40 | 6:24.97 | 7:43.73 | 9:01.88 | ||||||
4 | Roosa Tuomainen | 2005 | 458 | 1:15.24 | 2:33.16 | 3:52.30 | 5:11.28 | 10:28.64 | ||
Salon Uimarit | 10:31.70 | 6:31.02 | 7:51.83 | 9:12.15 | ||||||
5 | Maija Hinkkala | 2005 | 370 | 1:18.77 | 2:45.73 | 4:12.30 | 5:38.63 | 11:15.11 | ||
Riihimäen Uimaseura | 11:29.51 | 7:06.06 | 8:31.13 | 9:54.81 | ||||||
6 | Veera Laakkonen | 2003 | 355 | 1:20.02 | 2:45.78 | 4:12.02 | 5:39.19 | 11:24.34 | ||
Kampuksen Plaani | 11:22.73 | 7:06.78 | 8:32.97 | 10:00.19 | ||||||
7 | Miia Äikäs | 2003 | 351 | 1:21.43 | 2:49.56 | 4:16.81 | 5:44.90 | 11:26.96 | ||
Riihimäen Uimaseura | 11:57.72 | 7:12.18 | 8:39.35 | 10:06.20 | ||||||
8 | Enni Silvennoinen | 2003 | 349 | 1:20.24 | 2:46.02 | 4:13.57 | 5:41.18 | 11:28.04 | ||
Riihimäen Uimaseura | 11:23.53 | 7:09.33 | 8:37.57 | 10:05.30 | ||||||
9 | Liisa Penttinen | 2003 | 347 | 1:19.79 | 2:49.31 | 4:18.04 | 5:46.86 | 11:29.45 | ||
Nummelan Kisaajat | 11:50.62 | 7:15.03 | 8:42.37 | 10:08.56 | ||||||
10 | Saana Perkkiö | 2005 | 346 | 1:21.00 | 2:44.63 | 5:46.37 | 11:30.45 | |||
Riihimäen Uimaseura | 8:42.91 | |||||||||
11 | Enni Tammilehto | 2006 | 324 | 1:23.21 | 2:54.49 | 5:57.60 | 11:45.13 | |||
Cetus Espoo | 8:55.41 | |||||||||
12 | Iida Savulahti | 2004 | 308 | 1:23.23 | 2:52.84 | 4:24.74 | 5:57.33 | 11:57.15 | ||
Riihimäen Uimaseura | 11:33.99 | 7:26.05 | 8:57.37 | 10:28.11 | ||||||
13 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 292 | 1:24.53 | 2:57.64 | 4:31.62 | 6:05.55 | 12:10.59 | ||
Riihimäen Uimaseura | 12:00.83 | 7:39.18 | 9:12.59 | 10:43.39 | ||||||
14 | Minka Jumppainen | 2003 | 286 | 1:23.44 | 2:56.19 | 4:30.66 | 6:04.95 | 12:15.61 | ||
Riihimäen Uimaseura | 12:00.61 | 7:40.58 | 9:15.85 | 10:50.45 | ||||||
15 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 281 | 1:25.60 | 2:58.78 | 6:06.00 | 12:20.13 | |||
Riihimäen Uimaseura | 9:15.23 | |||||||||
16 | Kiira Tulkki | 2003 | 277 | 1:24.48 | 2:58.44 | 6:07.25 | 12:23.00 | |||
Haminan Uimaseura | 9:18.61 | |||||||||
17 | Vilja Saarinen | 2005 | 266 | 1:24.86 | 2:57.88 | 4:33.85 | 6:10.51 | 12:33.17 | ||
Riihimäen Uimaseura | 12:34.36 | 7:45.85 | 9:21.62 | 10:58.33 | ||||||
18 | Siiri Ruponen | 2005 | 239 | 1:31.30 | 3:08.59 | 4:48.13 | 6:28.39 | 13:01.13 | ||
Riihimäen Uimaseura | 13:21.31 | 8:11.42 | 9:49.86 | 11:27.44 | ||||||
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 587 | 1:07.68 | 2:19.92 | 3:32.95 | 4:46.76 | 9:38.86 | ||
Helsingfors Simsällskap | 9:30.63 | 6:00.49 | 7:14.12 | 8:27.71 | ||||||
2 | Venla Salminen | 2002 | 544 | 1:10.68 | 2:25.96 | 3:41.68 | 4:57.12 | 9:53.51 | ||
Nummelan Kisaajat | 9:55.47 | 6:12.97 | 7:28.08 | 8:41.90 | ||||||
3 | Aino Pajari | 2001 | 530 | 1:08.83 | 2:23.99 | 3:39.91 | 4:55.37 | 9:58.89 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 9:55.54 | 6:11.27 | 7:27.74 | 8:43.61 | ||||||
4 | Julia Erviö | 1995 | 317 | 1:19.57 | 2:48.58 | 4:20.19 | 5:51.03 | 11:50.57 | ||
Helsingin Uimarit | 11:54.45 | 7:21.82 | 8:52.94 | 10:23.78 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:32 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:08 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 192 | 41.65 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 41.54 | |||||||||
2 | Konstantin Terekhov | 2008 | 114 | 49.52 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 49.19 | |||||||||
3 | Lauri Rantsi | 2008 | 100 | 51.73 | ||||||
Vanders | 58.76 | |||||||||
4 | Frans Nyström | 2008 | 90 | 53.54 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Elias Nord | 2008 | 78 | 56.21 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Aarni Rahkonen | 2009 | 66 | 59.33 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Imppola | 2006 | 200 | 41.05 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 42.54 | |||||||||
2 | Onni Rahkonen | 2007 | 186 | 42.07 | ||||||
Simmis Grani | 40.73 | |||||||||
3 | Daniel Guzhov | 2006 | 178 | 42.68 | ||||||
Vanders | 43.71 | |||||||||
4 | Roope Liimatainen | 2007 | 141 | 46.09 | ||||||
Cetus Espoo | 48.22 | |||||||||
5 | Amos Mäkilä | 2007 | 131 | 47.23 | ||||||
Simmis Grani | 44.18 | |||||||||
6 | Iivari Sippola | 2007 | 124 | 48.17 | ||||||
Vanders | 48.37 | |||||||||
7 | Veeti Sorri | 2007 | 122 | 48.45 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 49.27 | |||||||||
8 | Alexander Lostedt | 2007 | 98 | 52.02 | ||||||
Octopus Lohja | 52.60 | |||||||||
9 | Emil Tirkkonen | 2006 | 97 | 52.20 | ||||||
Cetus Espoo | 52.64 | |||||||||
10 | Noel Ehrlund | 2007 | 95 | 52.61 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.17 | |||||||||
11 | Julius Laitinen | 2007 | 92 | 53.09 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.91 | |||||||||
12 | Peik Pasanen | 2007 | 86 | 54.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 84 | 54.71 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 57.95 | |||||||||
14 | Eetu Lahtinen | 2007 | 75 | 56.78 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 58.26 | |||||||||
15 | Kaspar Ragnar Markus Varik | 2007 | 44 | 1:07.62 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 354 | 33.98 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 34.47 | |||||||||
2 | Yufei Meng | 2004 | 281 | 36.70 | ||||||
Simmis Grani | 37.13 | |||||||||
3 | Aron Forslund | 2005 | 266 | 37.38 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.15 | |||||||||
4 | Aleksi Määttä | 2005 | 198 | 41.22 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Kaius Kulmala | 2004 | 187 | 41.98 | ||||||
Simmis Grani | 41.79 | |||||||||
6 | Juho Hoikkala | 2005 | 142 | 46.02 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 440 | 31.60 | ||||||
Haminan Uimaseura | 32.78 | |||||||||
2 | Lauri Tolvanen | 2003 | 420 | 32.09 | ||||||
Haminan Uimaseura | 32.43 | |||||||||
3 | Pauli Salonen | 2003 | 379 | 33.19 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Max Walther | 2003 | 328 | 34.84 | ||||||
HTU Stadi | 34.01 | |||||||||
5 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 318 | 35.21 | ||||||
Simmis Grani | 36.16 | |||||||||
6 | Kasper Holopainen | 2003 | 315 | 35.31 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 34.77 | |||||||||
7 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 304 | 35.75 | ||||||
HTU Stadi | 35.56 | |||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Esko Keskinen | 1955 | 177 | 42.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:08 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:16 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 199 | 46.34 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 46.59 | |||||||||
2 | Kira Kondratjeva | 2008 | 197 | 46.49 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 47.35 | |||||||||
2 | Veera Mustonen | 2008 | 197 | 46.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 46.00 | |||||||||
4 | Marja Anna Siimes | 2008 | 171 | 48.66 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 50.82 | |||||||||
5 | Serafima Ratner | 2008 | 167 | 49.11 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 48.98 | |||||||||
6 | Linnea Heikkilä | 2008 | 156 | 50.18 | ||||||
Simmis Grani | 50.83 | |||||||||
7 | Emma Lahti | 2008 | 151 | 50.77 | ||||||
Vanders | 56.34 | |||||||||
8 | Friida Prittinen | 2008 | 143 | 51.67 | ||||||
Vanders | 55.64 | |||||||||
9 | Liine Raantse | 2008 | 141 | 51.93 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.96 | |||||||||
10 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 129 | 53.49 | ||||||
Vanders | 59.27 | |||||||||
11 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 125 | 54.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Eerika Savulahti | 2008 | 113 | 55.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 56.28 | |||||||||
13 | Veera Tawast | 2009 | 106 | 57.07 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Melissa Paukkunen | 2008 | 99 | 58.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Armi Hakkarainen | 2008 | 93 | 59.70 | ||||||
Vanders | 1:01.01 | |||||||||
16 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 91 | 1:00.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Nora Ilieva | 2008 | 82 | 1:02.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Vanja Ilieva | 2008 | 71 | 1:05.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heta Kosunen | 2006 | 343 | 38.64 | ||||||
Cetus Espoo | 41.48 | |||||||||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | 340 | 38.77 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 46.00 | |||||||||
3 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 334 | 38.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kia Mäennenä | 2006 | 273 | 41.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Malla Kostiainen | 2006 | 246 | 43.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Ninja Brelo | 2006 | 225 | 44.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Amanda Vanhanen | 2006 | 204 | 45.93 | ||||||
Simmis Grani | 47.77 | |||||||||
8 | Iris Lahtinen | 2006 | 203 | 46.03 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.55 | |||||||||
9 | Veera Oila | 2007 | 202 | 46.07 | ||||||
Vanders | 47.20 | |||||||||
10 | Iina Pirilä | 2006 | 200 | 46.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Neea Nurmela | 2006 | 148 | 51.13 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Nea Risku | 2007 | 115 | 55.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Fanni Mäkelä | 2007 | 101 | 58.02 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 57.99 | |||||||||
14 | Ella Haavisto | 2007 | 86 | 1:01.07 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 58.74 | |||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 532 | 33.39 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.14 | |||||||||
2 | Milla Hälikkä | 2004 | 422 | 36.06 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.29 | |||||||||
3 | Meri Luoma | 2005 | 348 | 38.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Gabriella Linna | 2004 | 257 | 42.54 | ||||||
Vanders | 42.72 | |||||||||
5 | Iiris Virtanen | 2004 | 249 | 43.01 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Meri Kultaranta | 2004 | 226 | 44.38 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.84 | |||||||||
7 | Kaarina Leppä | 2004 | 224 | 44.51 | ||||||
Haminan Uimaseura | 45.44 | |||||||||
8 | Waula Taimela | 2005 | 136 | 52.56 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 53.40 | |||||||||
9 | Janika Hinkkanen | 2005 | 120 | 54.72 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 55.61 | |||||||||
- | Ronja Weckström | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 53.40 | |||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilja Grundström | 2003 | 495 | 34.19 | ||||||
Vanders | 32.96 | |||||||||
2 | Vilja Laaksonen | 2002 | 400 | 36.71 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.57 | |||||||||
3 | Essi Helle | 2002 | 341 | 38.71 | ||||||
Helsingin Uimarit | 37.85 | |||||||||
4 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 312 | 39.89 | ||||||
Vanders | 38.23 | |||||||||
5 | Minka Jumppainen | 2003 | 279 | 41.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.54 | |||||||||
6 | Heidi Malinen | 2003 | 198 | 46.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.41 | |||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ella Hörkkö | 2001 | 419 | 36.15 | ||||||
Simmis Wanda | 34.74 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:16 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:04 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 170 | 37.72 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 36.75 | |||||||||
2 | Adam Isaev | 2008 | 105 | 44.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Frans Nyström | 2008 | 104 | 44.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 44.23 | |||||||||
4 | Lauri Rantsi | 2008 | 96 | 45.61 | ||||||
Vanders | 46.39 | |||||||||
5 | Konstantin Terekhov | 2008 | 88 | 46.90 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 45.86 | |||||||||
6 | Jesse Kokkonen | 2008 | 85 | 47.43 | ||||||
Vanders | 47.44 | |||||||||
7 | Aarni Rahkonen | 2009 | 68 | 51.05 | ||||||
Simmis Grani | 51.99 | |||||||||
8 | Elias Nord | 2008 | 49 | 57.08 | ||||||
Vanders | 53.75 | |||||||||
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 281 | 31.91 | ||||||
Stadin Delfiinit | 33.05 | |||||||||
2 | Aleksandr Logvin | 2006 | 278 | 32.01 | ||||||
Vanders | 32.10 | |||||||||
3 | Daniel Kajava | 2007 | 235 | 33.86 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 34.70 | |||||||||
4 | Onni Rahkonen | 2007 | 202 | 35.59 | ||||||
Simmis Grani | 33.93 | |||||||||
5 | Daniel Guzhov | 2006 | 182 | 36.85 | ||||||
Vanders | 37.93 | |||||||||
6 | Rasmus Hyttinen | 2006 | 173 | 37.49 | ||||||
Vanders | 40.31 | |||||||||
7 | Anton Ahonen | 2006 | 173 | 37.50 | ||||||
Cetus Espoo | 38.36 | |||||||||
8 | Amos Mäkilä | 2007 | 170 | 37.74 | ||||||
Simmis Grani | 39.42 | |||||||||
9 | Jermu Jääskö | 2006 | 163 | 38.26 | ||||||
Cetus Espoo | 39.42 | |||||||||
10 | Veeti Inkilä | 2006 | 159 | 38.57 | ||||||
Cetus Espoo | 40.43 | |||||||||
11 | Veikka Lassila | 2006 | 147 | 39.54 | ||||||
HTU Stadi | 45.16 | |||||||||
12 | Eero Tarkiainen | 2006 | 129 | 41.37 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 39.88 | |||||||||
13 | Noel Ehrlund | 2007 | 121 | 42.22 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.47 | |||||||||
14 | Veeti Sorri | 2007 | 118 | 42.57 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.38 | |||||||||
15 | Elias Ahonen | 2006 | 109 | 43.77 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 53.05 | |||||||||
16 | Julius Laitinen | 2007 | 106 | 44.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 44.14 | |||||||||
17 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 106 | 44.17 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.46 | |||||||||
18 | Alexander Lostedt | 2007 | 96 | 45.54 | ||||||
Octopus Lohja | 48.09 | |||||||||
19 | Iivari Sippola | 2007 | 88 | 46.91 | ||||||
Vanders | 48.38 | |||||||||
20 | Peik Pasanen | 2007 | 87 | 47.06 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Eetu Lahtinen | 2007 | 81 | 48.22 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.64 | |||||||||
- | Benjami Kinnunen | 2006 | DNS | |||||||
Vanders | 47.14 | |||||||||
- | Kaspar Ragnar Markus Varik | 2007 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 50.39 | |||||||||
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samu Virtanen | 2004 | 356 | 29.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 29.89 | |||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 288 | 31.66 | ||||||
Vanders | 31.45 | |||||||||
3 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | 281 | 31.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 32.74 | |||||||||
4 | Samuel Rooke | 2004 | 256 | 32.92 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 34.21 | |||||||||
5 | Aleksi Määttä | 2005 | 248 | 33.25 | ||||||
Uimaseura Aquila | 34.72 | |||||||||
6 | Valtteri Muranen | 2005 | 244 | 33.46 | ||||||
Uimaseura Aquila | 33.55 | |||||||||
7 | Niko Nokikuru | 2005 | 234 | 33.93 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 34.56 | |||||||||
8 | Eemil Reijonen | 2005 | 229 | 34.13 | ||||||
Cetus Espoo | 35.15 | |||||||||
9 | Ivan Gavrilov | 2005 | 217 | 34.75 | ||||||
Cetus Espoo | 36.83 | |||||||||
10 | Benjamin Gullans | 2005 | 194 | 36.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.11 | |||||||||
11 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 184 | 36.73 | ||||||
Vanders | 37.89 | |||||||||
12 | Vinski Saarikallio | 2004 | 181 | 36.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.20 | |||||||||
13 | Jesse Virkkala | 2004 | 178 | 37.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.05 | |||||||||
14 | Rasmus Lempinen | 2005 | 178 | 37.16 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.82 | |||||||||
15 | Juho Hoikkala | 2005 | 178 | 37.17 | ||||||
Haminan Uimaseura | 36.44 | |||||||||
16 | Oscar Westerberg | 2005 | 176 | 37.30 | ||||||
Cetus Espoo | 38.10 | |||||||||
17 | Anton Visulainen | 2005 | 166 | 37.99 | ||||||
HTU Stadi | 42.46 | |||||||||
18 | Artem Haikara | 2005 | 160 | 38.48 | ||||||
Cetus Espoo | 38.60 | |||||||||
19 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 158 | 38.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.68 | |||||||||
20 | Evan Mustonen | 2005 | 122 | 42.11 | ||||||
Cetus Espoo | 42.77 | |||||||||
21 | Totte Teittinen | 2005 | 102 | 44.62 | ||||||
Cetus Espoo | 43.84 | |||||||||
22 | Aaro Ruuskanen | 2005 | 93 | 46.08 | ||||||
HTU Stadi | 52.34 | |||||||||
- | Ahti Liimatainen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 36.47 | |||||||||
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 434 | 27.60 | ||||||
Simmis Wanda | 27.61 | |||||||||
2 | Lasse Saarinen | 2002 | 394 | 28.50 | ||||||
Octopus Lohja | 29.31 | |||||||||
3 | Kirill Karppi | 2002 | 380 | 28.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | 30.55 | |||||||||
4 | Lucas Tepponen | 2003 | 297 | 31.32 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.02 | |||||||||
5 | Joona Lehtonen | 2003 | 287 | 31.67 | ||||||
Vanders | 31.35 | |||||||||
6 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 198 | 35.82 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.42 | |||||||||
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 552 | 25.49 | ||||||
Cetus Espoo | 24.82 | |||||||||
2 | Aleksi Seger | 2001 | 495 | 26.42 | ||||||
Octopus Lohja | 26.55 | |||||||||
3 | Kasper Nyman | 2001 | 405 | 28.24 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 28.90 | |||||||||
4 | Janne Alanne | 1970 | 273 | 32.20 | ||||||
Vanders | 32.19 | |||||||||
5 | Esko Keskinen | 1955 | 228 | 34.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Matti Alpola | 1953 | 175 | 37.34 | ||||||
Simmis Wanda | 37.36 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:04 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:23 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veera Mustonen | 2008 | 199 | 40.61 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 44.54 | |||||||||
2 | Fiia Immonen | 2008 | 184 | 41.65 | ||||||
Vanders | 45.69 | |||||||||
3 | Helmi Oksa | 2009 | 174 | 42.48 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 43.01 | |||||||||
4 | Friida Prittinen | 2008 | 169 | 42.87 | ||||||
Vanders | 46.80 | |||||||||
5 | Kira Kondratjeva | 2008 | 167 | 43.05 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 43.36 | |||||||||
6 | Serafima Ratner | 2008 | 163 | 43.39 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 43.75 | |||||||||
7 | Ilona Kallio | 2009 | 155 | 44.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Marja Anna Siimes | 2008 | 154 | 44.18 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 44.54 | |||||||||
9 | Emma Lahti | 2008 | 141 | 45.53 | ||||||
Vanders | 48.12 | |||||||||
10 | Liine Raantse | 2008 | 133 | 46.44 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.93 | |||||||||
11 | Armi Hakkarainen | 2008 | 123 | 47.68 | ||||||
Vanders | 51.52 | |||||||||
12 | Nora Ilieva | 2008 | 117 | 48.46 | ||||||
Vanders | 49.87 | |||||||||
13 | Melissa Paukkunen | 2008 | 110 | 49.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Vanja Ilieva | 2008 | 92 | 52.55 | ||||||
Vanders | 55.98 | |||||||||
15 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 88 | 53.29 | ||||||
Vanders | 1:10.95 | |||||||||
16 | Veera Tawast | 2009 | 82 | 54.49 | ||||||
Simmis Grani | 50.28 | |||||||||
- | Aleksandra Lopatina | 2009 | DSQ | |||||||
Vanders | 50.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Taisiya Baindurashvili | 2008 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | 41.11 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Viivi Vainoniemi | 2008 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janina Granberg | 2006 | 438 | 31.24 | ||||||
Cetus Espoo | 32.12 | |||||||||
2 | Cécilia Richard | 2006 | 347 | 33.75 | ||||||
Cetus Espoo | 35.33 | |||||||||
3 | Rebekka Ritmala | 2006 | 331 | 34.29 | ||||||
Vanders | 34.44 | |||||||||
4 | Amanda Nilsson | 2006 | 312 | 34.98 | ||||||
Cetus Espoo | 34.77 | |||||||||
5 | Milla Kiviranta | 2006 | 305 | 35.24 | ||||||
Vanders | 35.76 | |||||||||
6 | Sofie Nauklér | 2006 | 301 | 35.40 | ||||||
Simmis Grani | 36.02 | |||||||||
7 | Sofia Oksa | 2007 | 290 | 35.84 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 36.21 | |||||||||
8 | Ella Kalliokari | 2006 | 272 | 36.58 | ||||||
Cetus Espoo | 37.33 | |||||||||
9 | Kia Mbembela | 2006 | 257 | 37.32 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.82 | |||||||||
10 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 255 | 37.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.53 | |||||||||
11 | Hilda Kupila | 2006 | 254 | 37.43 | ||||||
Vanders | 37.51 | |||||||||
12 | Veera Oila | 2007 | 250 | 37.62 | ||||||
Vanders | 39.49 | |||||||||
13 | Senni Hokkanen | 2006 | 234 | 38.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.37 | |||||||||
14 | Elsa Vuorimaa | 2006 | 225 | 38.99 | ||||||
Cetus Espoo | 42.69 | |||||||||
15 | Lotta Lönnqvist | 2006 | 224 | 39.03 | ||||||
Cetus Espoo | 40.26 | |||||||||
16 | Iida Tawast | 2007 | 217 | 39.43 | ||||||
Simmis Grani | 38.74 | |||||||||
17 | Ida Paaskoski | 2007 | 213 | 39.68 | ||||||
Cetus Espoo | 38.72 | |||||||||
18 | Amanda Vanhanen | 2006 | 211 | 39.80 | ||||||
Simmis Grani | 38.64 | |||||||||
19 | Milka Marjakaarto | 2007 | 193 | 41.00 | ||||||
Cetus Espoo | 42.15 | |||||||||
20 | Sumedha Jha | 2007 | 187 | 41.43 | ||||||
Vanders | 40.28 | |||||||||
21 | Emma Nissinen | 2007 | 177 | 42.24 | ||||||
Cetus Espoo | 43.65 | |||||||||
22 | Minni Kinnunen | 2006 | 176 | 42.28 | ||||||
Vanders | 43.64 | |||||||||
23 | Ella Haavisto | 2007 | 172 | 42.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 41.95 | |||||||||
24 | Iina Pirilä | 2006 | 168 | 42.97 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Neea Nurmela | 2006 | 167 | 43.08 | ||||||
Vanders | 45.64 | |||||||||
26 | Sandra Savolainen | 2007 | 165 | 43.18 | ||||||
Cetus Espoo | 44.09 | |||||||||
27 | Vivian Vesa | 2006 | 160 | 43.66 | ||||||
Cetus Espoo | 45.73 | |||||||||
28 | Inka Aunimo | 2006 | 146 | 45.05 | ||||||
Cetus Espoo | 49.90 | |||||||||
29 | Nea Risku | 2007 | 106 | 50.08 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Fanni Mäkelä | 2007 | 100 | 51.01 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 48.94 | |||||||||
- | Laura Zurban | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 36.55 | |||||||||
- | Hilma Ahonen | 2007 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 46.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 35.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Niemi | 2005 | 504 | 29.80 | ||||||
Octopus Lohja | 30.16 | |||||||||
2 | Emma Hakala | 2004 | 486 | 30.18 | ||||||
Helsingin Uimarit | 30.01 | |||||||||
3 | Karla Tiainen | 2005 | 485 | 30.19 | ||||||
Simmis Wanda | 30.65 | |||||||||
4 | Odessa Haikara | 2004 | 400 | 32.18 | ||||||
Simmis Grani | 34.98 | |||||||||
5 | Pinja Kinnunen | 2004 | 394 | 32.35 | ||||||
Helsingin Uimarit | 33.85 | |||||||||
6 | Janica Nieminen | 2005 | 319 | 34.71 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 34.36 | |||||||||
7 | Ronja Ristevirta | 2005 | 317 | 34.77 | ||||||
Cetus Espoo | 37.48 | |||||||||
8 | Helmi Romppanen | 2004 | 306 | 35.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.33 | |||||||||
9 | Iida Salonen | 2005 | 290 | 35.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.26 | |||||||||
10 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 271 | 36.66 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 36.46 | |||||||||
11 | Siiri Ruponen | 2005 | 268 | 36.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.96 | |||||||||
12 | Wilma Wallenius | 2005 | 263 | 37.02 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 37.70 | |||||||||
13 | Siiri Päivärinta | 2005 | 262 | 37.06 | ||||||
Cetus Espoo | 38.91 | |||||||||
14 | Nea Hollström | 2005 | 259 | 37.18 | ||||||
Cetus Espoo | 39.60 | |||||||||
15 | Vilmiina Weckman | 2004 | 254 | 37.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.59 | |||||||||
16 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 249 | 37.67 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 36.78 | |||||||||
17 | Leenu Karolina Kinnunen | 2005 | 242 | 38.03 | ||||||
Cetus Espoo | 40.68 | |||||||||
18 | Jenna Helminen | 2005 | 233 | 38.52 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.47 | |||||||||
18 | Kaarina Leppä | 2004 | 233 | 38.52 | ||||||
Haminan Uimaseura | 38.40 | |||||||||
20 | Emma Sund | 2005 | 177 | 42.22 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 44.03 | |||||||||
21 | Janika Hinkkanen | 2005 | 159 | 43.74 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.09 | |||||||||
- | Ronja Weckström | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 47.11 | |||||||||
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Lehtinen | 2003 | 596 | 28.19 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.75 | |||||||||
2 | Saana Yritys | 2003 | 506 | 29.76 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 29.55 | |||||||||
3 | Agneta Kallas | 2002 | 482 | 30.26 | ||||||
Simmis Wanda | 29.81 | |||||||||
4 | Aino Kontiainen | 2002 | 457 | 30.80 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 30.50 | |||||||||
5 | Vilja Laaksonen | 2002 | 440 | 31.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.40 | |||||||||
6 | Maria Yritys | 2002 | 438 | 31.23 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 30.90 | |||||||||
6 | Vilma Hottinen | 2002 | 438 | 31.23 | ||||||
Simmis Wanda | 29.50 | |||||||||
8 | Essi Helle | 2002 | 413 | 31.84 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.70 | |||||||||
9 | Sofia Harju | 2002 | 412 | 31.89 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.16 | |||||||||
10 | Aino Paju | 2003 | 404 | 32.08 | ||||||
Vanders | 32.14 | |||||||||
11 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 366 | 33.17 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.18 | |||||||||
12 | Sanni Luostarinen | 2002 | 345 | 33.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.65 | |||||||||
13 | Saima Huovinen | 2003 | 320 | 34.68 | ||||||
Helsingin Uimarit | 33.54 | |||||||||
14 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 315 | 34.86 | ||||||
Vanders | 34.88 | |||||||||
15 | Kia Kivelä | 2003 | 313 | 34.92 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 35.16 | |||||||||
16 | Heidi Malinen | 2003 | 296 | 35.58 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.08 | |||||||||
17 | Maria Pesso | 2002 | 261 | 37.11 | ||||||
Simmis Grani | 37.64 | |||||||||
18 | Kiira Tulkki | 2003 | 254 | 37.44 | ||||||
Haminan Uimaseura | 36.99 | |||||||||
19 | Nea Viinikka | 2002 | 214 | 39.64 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 41.75 | |||||||||
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mette Konttila | 2001 | 595 | 28.21 | ||||||
Octopus Lohja | 29.03 | |||||||||
2 | Emma Ingberg | 1999 | 508 | 29.74 | ||||||
Simmis Wanda | 28.74 | |||||||||
3 | Fanny Nyström | 1999 | 505 | 29.78 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 29.47 | |||||||||
4 | Julia Kekkonen | 2000 | 500 | 29.88 | ||||||
HTU Stadi | 30.26 | |||||||||
5 | Maria Ripatti | 1987 | 489 | 30.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.61 | |||||||||
6 | Sara Taskinen | 2000 | 474 | 30.43 | ||||||
Simmis Wanda | 30.36 | |||||||||
7 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 470 | 30.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 29.91 | |||||||||
8 | Suvi Taskinen | 1998 | 452 | 30.92 | ||||||
Simmis Wanda | 29.67 | |||||||||
9 | Noora Kanerva | 2000 | 415 | 31.80 | ||||||
Simmis Wanda | 30.94 | |||||||||
10 | Sarah Tepponen | 2001 | 341 | 33.94 | ||||||
Helsingin Uimarit | 34.88 | |||||||||
11 | Erja Tiljander | 2000 | 298 | 35.51 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 34.71 | |||||||||
- | Annika Tietz | 2001 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 32.31 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:23 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:38 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 21, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Imppola | 2006 | 142 | 41.86 | 1:35.39 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:33.82 | |||||||||
2 | Daniel Kajava | 2007 | 137 | 43.47 | 1:36.44 | |||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesse Hyppönen | 2004 | 299 | 33.66 | 1:14.44 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:14.21 | |||||||||
2 | Teo Mattelmäki | 2005 | 220 | 37.27 | 1:22.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.88 | |||||||||
3 | Eeli Partanen | 2005 | 209 | 37.26 | 1:23.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.75 | |||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 435 | 30.08 | 1:05.75 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:04.74 | |||||||||
2 | Joel Korhonen | 2002 | 400 | 31.21 | 1:07.60 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:08.25 | |||||||||
3 | Isak Jatkola | 2003 | 378 | 31.97 | 1:08.86 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:08.25 | |||||||||
4 | Max Walther | 2003 | 301 | 34.18 | 1:14.30 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskar Mäkelä | 1998 | 535 | 27.96 | 1:01.36 | |||||
Octopus Lohja | 1:00.31 | |||||||||
2 | Ali Gardberg | 2001 | 417 | 30.90 | 1:06.65 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.21 | |||||||||
3 | Niilo Olander | 2001 | 384 | 31.80 | 1:08.51 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.33 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:38 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:38 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hanni Koski | 2007 | 247 | 40.79 | 1:28.62 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 222 | 41.82 | 1:31.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.42 | |||||||||
3 | Helmi Räsänen | 2006 | 216 | 42.64 | 1:32.73 | |||||
Simmis Grani | 1:36.15 | |||||||||
4 | Jeanette Ingberg | 2006 | 187 | 43.98 | 1:37.23 | |||||
Octopus Lohja | 1:37.79 | |||||||||
5 | Heta Kosunen | 2006 | 187 | 45.38 | 1:37.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Anita Mäkinen | 2007 | 167 | 45.61 | 1:40.89 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:36.86 | |||||||||
7 | Emmi Nieminen | 2006 | 137 | 47.61 | 1:47.68 | |||||
Vanders | 1:42.37 | |||||||||
8 | Riikka Broman | 2006 | 127 | 49.81 | 1:50.42 | |||||
Nokian Pyry | 1:53.07 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saga Jatkola | 2004 | 483 | 32.83 | 1:10.89 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.78 | |||||||||
2 | Nelli Vihola | 2005 | 364 | 34.67 | 1:17.87 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.06 | |||||||||
3 | Eevi Peltonen | 2004 | 339 | 36.00 | 1:19.74 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:17.86 | |||||||||
4 | Jenna Nousiainen | 2005 | 329 | 36.68 | 1:20.56 | |||||
Nokian Pyry | 1:21.82 | |||||||||
5 | Saana Perkkiö | 2005 | 314 | 38.45 | 1:21.83 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:20.70 | |||||||||
6 | Meri Kultaranta | 2004 | 171 | 44.86 | 1:40.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Krista Viitanen | 2005 | 127 | 47.87 | 1:50.55 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.02 | |||||||||
- | Lumi Luoma | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Hyvinkää | 1:23.57 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Charlotte Ingberg | 2002 | 477 | 33.06 | 1:11.18 | |||||
Octopus Lohja | 1:09.06 | |||||||||
2 | Taiga Yritys | 2003 | 426 | 34.93 | 1:13.90 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:13.98 | |||||||||
3 | Sohvi Seppänen | 2003 | 298 | 36.85 | 1:23.26 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.39 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Pajari | 2001 | 415 | 34.18 | 1:14.55 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:38 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:02 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 362 | 37.62 | 1:17.44 | 1:58.42 | 2:37.00 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:33.39 | |||||||||
2 | Aron Forslund | 2005 | 281 | 40.76 | 1:24.20 | 2:08.24 | 2:50.86 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:51.81 | |||||||||
3 | Yufei Meng | 2004 | 253 | 41.62 | 1:26.79 | 2:12.47 | 2:56.74 | |||
Simmis Grani | 3:00.21 | |||||||||
4 | Linus Rutanen | 2004 | 211 | 45.31 | 1:33.59 | 2:21.87 | 3:07.94 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:10.94 | |||||||||
5 | Oscar Westerberg | 2005 | 199 | 46.17 | 1:34.87 | 2:26.03 | 3:11.59 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Vinski Saarikallio | 2004 | 170 | 47.50 | 1:40.39 | 2:32.97 | 3:21.78 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jesse Virkkala | 2004 | 134 | 51.74 | 1:47.35 | 2:44.79 | 3:38.20 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:32.24 | |||||||||
8 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 118 | 52.25 | 1:49.00 | 2:48.92 | 3:48.07 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 398 | 35.94 | 1:14.42 | 1:53.89 | 2:32.08 | |||
Simmis Wanda | 2:22.58 | |||||||||
2 | Lauri Tolvanen | 2003 | 395 | 36.39 | 1:15.23 | 1:55.06 | 2:32.52 | |||
Haminan Uimaseura | 2:29.46 | |||||||||
3 | Kasper Holopainen | 2003 | 296 | 38.76 | 1:20.82 | 2:04.68 | 2:47.82 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:38.15 | |||||||||
4 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 143 | 50.95 | 1:47.27 | 2:43.82 | 3:33.95 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:02 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:18 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 24, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 577 | 35.04 | 1:12.59 | 1:51.51 | 2:29.01 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:31.30 | |||||||||
2 | Emilia Niemi | 2005 | 360 | 40.80 | 1:25.48 | 2:09.76 | 2:54.35 | |||
Octopus Lohja | 2:52.65 | |||||||||
3 | Tilla Saarentaus | 2005 | 350 | 41.93 | 1:26.70 | 2:12.09 | 2:56.02 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Helmi Romppanen | 2004 | 305 | 43.61 | 1:31.09 | 2:19.10 | 3:04.30 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:12.44 | |||||||||
5 | Sofia Oksa | 2007 | 249 | 46.18 | 1:37.03 | 2:28.71 | 3:17.05 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Jenna Helminen | 2005 | 221 | 46.73 | 1:39.91 | 2:35.05 | 3:25.06 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:29.07 | |||||||||
7 | Vilmiina Weckman | 2004 | 214 | 50.90 | 1:43.63 | 2:36.63 | 3:27.21 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:36.36 | |||||||||
Laji 24, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mette Konttila | 2001 | 448 | 37.56 | 1:18.72 | 2:01.67 | 2:42.08 | |||
Octopus Lohja | 2:37.91 | |||||||||
2 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 376 | 40.33 | 1:24.10 | 2:09.11 | 2:51.80 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:18 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:47 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 211 | 44.39 | 1:35.91 | |||||
Vanders | 1:36.92 | |||||||||
2 | Daniel Kajava | 2007 | 173 | 49.00 | 1:42.34 | |||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
3 | Jermu Jääskö | 2006 | 128 | 54.43 | 1:53.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.49 | |||||||||
4 | Veikka Lassila | 2006 | 123 | 53.70 | 1:54.82 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Veeti Inkilä | 2006 | 119 | 56.27 | 1:56.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.42 | |||||||||
6 | Roope Liimatainen | 2007 | 118 | 56.76 | 1:56.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Frans Nyström | 2008 | 111 | 55.70 | 1:58.79 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Daniel Guzhov | 2006 | 98 | 59.17 | 2:03.63 | |||||
Vanders | ||||||||||
9 | Anton Ahonen | 2006 | 79 | 1:03.77 | 2:12.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aaro Imppola | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Hyvinkää | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emil Tirkkonen | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesse Hyppönen | 2004 | 313 | 39.59 | 1:24.07 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:21.04 | |||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 301 | 40.21 | 1:25.21 | |||||
Vanders | 1:32.04 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 270 | 40.50 | 1:28.31 | |||||
Vanders | 1:29.45 | |||||||||
4 | Eemil Reijonen | 2005 | 237 | 44.60 | 1:32.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.02 | |||||||||
5 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | 230 | 45.01 | 1:33.24 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.25 | |||||||||
6 | Eeli Partanen | 2005 | 184 | 48.24 | 1:40.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.12 | |||||||||
7 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 163 | 50.24 | 1:44.49 | |||||
Vanders | 1:48.12 | |||||||||
8 | Eemi Niininen | 2004 | 162 | 48.67 | 1:44.74 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:43.56 | |||||||||
9 | Joel Lipponen | 2004 | 161 | 50.45 | 1:44.91 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:44.86 | |||||||||
10 | Niko Nokikuru | 2005 | 160 | 50.60 | 1:45.08 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.37 | |||||||||
11 | Evan Mustonen | 2005 | 130 | 54.45 | 1:52.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:52.56 | |||||||||
12 | Ivan Gavrilov | 2005 | 130 | 51.67 | 1:52.62 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.60 | |||||||||
13 | Artem Haikara | 2005 | 122 | 54.04 | 1:54.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:55.49 | |||||||||
14 | Rasmus Lempinen | 2005 | 110 | 55.80 | 1:59.19 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:55.47 | |||||||||
15 | Anton Visulainen | 2005 | 105 | 56.23 | 2:00.72 | |||||
HTU Stadi | 2:05.92 | |||||||||
16 | Aaro Ruuskanen | 2005 | 103 | 57.84 | 2:01.57 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Totte Teittinen | 2005 | 76 | 1:03.43 | 2:14.53 | |||||
Cetus Espoo | 2:06.07 | |||||||||
- | Ahti Liimatainen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:38.07 | |||||||||
- | Benjamin Gullans | 2005 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:47.59 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Ville Nieminen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Hyvinkää | 1:47.36 | |||||||||
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 311 | 38.99 | 1:24.26 | |||||
HTU Stadi | 1:30.17 | |||||||||
2 | Lucas Tepponen | 2003 | 296 | 40.01 | 1:25.66 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:24.64 | |||||||||
3 | Kirill Karppi | 2002 | 273 | 42.41 | 1:27.97 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:24.83 | |||||||||
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 628 | 31.44 | 1:06.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.40 | |||||||||
2 | Kasper Nyman | 2001 | 294 | 39.93 | 1:25.88 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:25.65 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:47 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:19 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 395 | 42.39 | 1:27.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.06 | |||||||||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | 374 | 42.81 | 1:29.25 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:30.51 | |||||||||
3 | Janina Granberg | 2006 | 346 | 44.39 | 1:31.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.03 | |||||||||
4 | Milla Kiviranta | 2006 | 333 | 44.48 | 1:32.79 | |||||
Vanders | 1:37.69 | |||||||||
5 | Iiris Soilevaara | 2006 | 303 | 45.36 | 1:35.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.31 | |||||||||
6 | Sofie Nauklér | 2006 | 289 | 46.68 | 1:37.28 | |||||
Simmis Grani | 1:36.77 | |||||||||
7 | Hanni Koski | 2007 | 265 | 47.51 | 1:40.13 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:40.50 | |||||||||
8 | Iida Tawast | 2007 | 254 | 49.36 | 1:41.59 | |||||
Simmis Grani | 1:41.66 | |||||||||
9 | Ninja Brelo | 2006 | 253 | 49.13 | 1:41.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.96 | |||||||||
10 | Helmi Räsänen | 2006 | 248 | 49.65 | 1:42.42 | |||||
Simmis Grani | 1:40.39 | |||||||||
11 | Rebekka Ritmala | 2006 | 247 | 49.36 | 1:42.45 | |||||
Vanders | 1:42.35 | |||||||||
12 | Amanda Nilsson | 2006 | 242 | 49.27 | 1:43.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.68 | |||||||||
13 | Senni Hokkanen | 2006 | 240 | 50.54 | 1:43.45 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.27 | |||||||||
14 | Cécilia Richard | 2006 | 234 | 50.05 | 1:44.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.83 | |||||||||
15 | Ella Kalliokari | 2006 | 232 | 50.19 | 1:44.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.51 | |||||||||
16 | Kia Mbembela | 2006 | 220 | 49.88 | 1:46.50 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:52.84 | |||||||||
17 | Kia Mäennenä | 2006 | 218 | 51.05 | 1:46.82 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.57 | |||||||||
18 | Linnea Heikkilä | 2008 | 213 | 52.59 | 1:47.62 | |||||
Simmis Grani | 1:50.31 | |||||||||
19 | Heta Kosunen | 2006 | 211 | 52.05 | 1:47.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.90 | |||||||||
20 | Emmi Halonen | 2006 | 204 | 52.71 | 1:49.15 | |||||
Vanders | 1:51.38 | |||||||||
21 | Veera Mustonen | 2008 | 197 | 53.88 | 1:50.53 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Elsa Vuorimaa | 2006 | 194 | 52.21 | 1:51.12 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.60 | |||||||||
23 | Sandra Savolainen | 2007 | 182 | 54.84 | 1:53.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.28 | |||||||||
24 | Hilda Kupila | 2006 | 180 | 53.74 | 1:53.95 | |||||
Vanders | 1:57.62 | |||||||||
25 | Malla Kostiainen | 2006 | 177 | 54.56 | 1:54.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.51 | |||||||||
26 | Emma Nissinen | 2007 | 173 | 54.07 | 1:55.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.08 | |||||||||
27 | Hilma Ahonen | 2007 | 172 | 55.36 | 1:55.68 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:59.67 | |||||||||
28 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 171 | 55.01 | 1:55.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:58.51 | |||||||||
29 | Sumedha Jha | 2007 | 151 | 56.42 | 2:00.66 | |||||
Vanders | 1:59.70 | |||||||||
30 | Vivian Vesa | 2006 | 144 | 1:02.77 | 2:02.57 | |||||
Cetus Espoo | 2:09.91 | |||||||||
31 | Eerika Savulahti | 2008 | 144 | 58.66 | 2:02.71 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Ida Paaskoski | 2007 | 129 | 1:01.22 | 2:07.10 | |||||
Cetus Espoo | 2:05.69 | |||||||||
33 | Minni Kinnunen | 2006 | 117 | 1:03.04 | 2:11.27 | |||||
Vanders | 2:09.71 | |||||||||
- | Laura Zurban | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:44.44 | |||||||||
- | Inka Aunimo | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:58.92 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lotta Lönnqvist | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:55.29 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Milka Marjakaarto | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:42.87 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronja Nevanko | 2005 | 431 | 40.37 | 1:25.17 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.99 | |||||||||
2 | Lumi Luoma | 2005 | 383 | 42.78 | 1:28.57 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:28.59 | |||||||||
3 | Aava Aula | 2004 | 377 | 41.64 | 1:29.05 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:29.76 | |||||||||
4 | Meri Luoma | 2005 | 372 | 41.86 | 1:29.43 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:28.99 | |||||||||
5 | Janica Nieminen | 2005 | 302 | 45.53 | 1:35.91 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:39.76 | |||||||||
6 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 223 | 50.26 | 1:46.06 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:45.78 | |||||||||
7 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 215 | 50.72 | 1:47.36 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:43.96 | |||||||||
8 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 204 | 52.55 | 1:49.18 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.57 | |||||||||
9 | Iiris Virtanen | 2004 | 199 | 52.84 | 1:50.12 | |||||
Simmis Grani | 1:53.83 | |||||||||
10 | Saana Perkkiö | 2005 | 195 | 53.76 | 1:50.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Emma Sund | 2005 | 180 | 54.65 | 1:53.92 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:57.01 | |||||||||
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Kontiainen | 2002 | 510 | 38.26 | 1:20.54 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:19.07 | |||||||||
2 | Saana Yritys | 2003 | 433 | 39.38 | 1:25.03 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:25.41 | |||||||||
3 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 409 | 41.31 | 1:26.65 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:26.01 | |||||||||
4 | Vilma Hottinen | 2002 | 407 | 39.82 | 1:26.83 | |||||
Simmis Wanda | 1:20.22 | |||||||||
5 | Kia Kivelä | 2003 | 285 | 45.51 | 1:37.74 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:34.67 | |||||||||
6 | Liisa Penttinen | 2003 | 246 | 49.19 | 1:42.64 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:44.77 | |||||||||
7 | Nea Viinikka | 2002 | 224 | 49.71 | 1:45.86 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:45.69 | |||||||||
8 | Maria Pesso | 2002 | 220 | 50.73 | 1:46.55 | |||||
Simmis Grani | 1:42.46 | |||||||||
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fanny Nyström | 1999 | 577 | 36.43 | 1:17.28 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:18.55 | |||||||||
2 | Emma Ingberg | 1999 | 496 | 38.50 | 1:21.25 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.58 | |||||||||
3 | Sara Taskinen | 2000 | 396 | 41.22 | 1:27.57 | |||||
Simmis Wanda | 1:25.37 | |||||||||
4 | Erja Tiljander | 2000 | 262 | 47.36 | 1:40.47 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:34.94 | |||||||||
- | Annika Tietz | 2001 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 1:17.06 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:19 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:19 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 27, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teo Mattelmäki | 2005 | 326 | 34.34 | 1:11.64 | 1:50.68 | 2:28.10 | |||
Cetus Espoo | 2:28.88 | |||||||||
2 | Kaius Kulmala | 2004 | 274 | 35.66 | 1:15.60 | 1:56.75 | 2:36.98 | |||
Simmis Grani | 2:39.34 | |||||||||
3 | Linus Rutanen | 2004 | 249 | 36.24 | 1:18.82 | 2:01.76 | 2:41.93 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:52.38 | |||||||||
4 | Miska Sarkkinen | 2005 | 245 | 37.24 | 1:18.92 | 2:01.74 | 2:42.99 | |||
Helsingin Uimarit | 2:40.92 | |||||||||
5 | Benjamin Gullans | 2005 | 186 | 38.82 | 1:26.17 | 2:14.81 | 2:58.64 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 132 | 42.75 | 1:33.24 | 2:29.12 | 3:20.27 | |||
Vanders | 3:19.36 | |||||||||
Laji 27, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 514 | 29.58 | 1:01.91 | 1:34.54 | 2:07.32 | |||
Lahden Uimaseura | 2:03.97 | |||||||||
2 | Isak Jatkola | 2003 | 413 | 30.85 | 1:05.30 | 1:41.08 | 2:16.89 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:19.36 | |||||||||
3 | Joel Korhonen | 2002 | 399 | 31.03 | 1:06.02 | 1:43.75 | 2:18.48 | |||
Helsingin Uimarit | 2:14.06 | |||||||||
4 | Pauli Salonen | 2003 | 398 | 31.86 | 1:07.60 | 1:44.94 | 2:18.61 | |||
Helsingin Uimarit | 2:18.48 | |||||||||
5 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 342 | 33.03 | 1:09.85 | 1:48.69 | 2:25.76 | |||
Simmis Grani | 2:23.17 | |||||||||
6 | Joona Lehtonen | 2003 | 304 | 35.83 | 1:13.97 | 1:53.40 | 2:31.61 | |||
Vanders | 2:30.61 | |||||||||
Laji 27, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Laukkanen | 2001 | 497 | 28.96 | 1:01.93 | 1:34.95 | 2:08.72 | |||
Simmis Wanda | 2:11.49 | |||||||||
2 | Ali Gardberg | 2001 | 403 | 30.58 | 1:05.25 | 1:42.03 | 2:18.06 | |||
Simmis Wanda | 2:14.71 | |||||||||
3 | Niilo Olander | 2001 | 401 | 31.17 | 1:05.80 | 1:42.08 | 2:18.25 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:23.89 | |||||||||
4 | Janne Alanne | 1970 | 239 | 36.40 | 1:17.88 | 2:03.02 | 2:44.36 | |||
Vanders | 2:46.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:19 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:37 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 28, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | 565 | 31.48 | 1:06.53 | 1:42.48 | 2:16.59 | |||
Simmis Wanda | 2:21.14 | |||||||||
2 | Melissa Miettinen | 2005 | 453 | 34.89 | 1:11.95 | 2:27.05 | 2:27.05 | |||
Helsingin Uimarit | 2:38.64 | |||||||||
3 | Saga Jatkola | 2004 | 451 | 34.44 | 1:12.04 | 1:50.58 | 2:27.28 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:30.57 | |||||||||
4 | Milla Hälikkä | 2004 | 450 | 34.20 | 1:12.62 | 1:52.15 | 2:27.39 | |||
Helsingin Uimarit | 2:29.42 | |||||||||
5 | Nelli Vihola | 2005 | 418 | 34.59 | 1:13.71 | 1:53.37 | 2:31.00 | |||
Helsingin Uimarit | 2:33.42 | |||||||||
6 | Ronja Nevanko | 2005 | 394 | 36.08 | 1:16.06 | 1:56.64 | 2:34.00 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:42.63 | |||||||||
7 | Pinja Kinnunen | 2004 | 386 | 34.03 | 1:14.21 | 1:56.17 | 2:35.13 | |||
Helsingin Uimarit | 2:43.95 | |||||||||
8 | Ronja Ristevirta | 2005 | 301 | 38.04 | 1:21.87 | 2:06.54 | 2:48.40 | |||
Cetus Espoo | 2:56.02 | |||||||||
9 | Emmi Nieminen | 2006 | 293 | 38.81 | 1:23.47 | 2:09.34 | 2:50.02 | |||
Vanders | 2:55.51 | |||||||||
10 | Wilma Wallenius | 2005 | 281 | 40.60 | 1:25.56 | 2:10.13 | 2:52.35 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:59.71 | |||||||||
11 | Nea Hollström | 2005 | 262 | 40.67 | 1:25.72 | 2:12.07 | 2:56.54 | |||
Cetus Espoo | 2:57.68 | |||||||||
12 | Kaarina Leppä | 2004 | 256 | 41.55 | 1:27.60 | 2:15.24 | 2:57.88 | |||
Haminan Uimaseura | 3:04.00 | |||||||||
13 | Leenu Karolina Kinnunen | 2005 | 255 | 40.70 | 1:26.57 | 2:13.60 | 2:57.97 | |||
Cetus Espoo | 3:08.04 | |||||||||
14 | Siiri Päivärinta | 2005 | 255 | 40.40 | 1:25.54 | 2:12.57 | 2:58.09 | |||
Cetus Espoo | 2:55.78 | |||||||||
15 | Odessa Haikara | 2004 | 240 | 41.30 | 1:29.62 | 2:18.74 | 3:01.66 | |||
Simmis Grani | 3:05.29 | |||||||||
16 | Waula Taimela | 2005 | 159 | 45.09 | 1:38.18 | 2:34.86 | 3:28.44 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 28, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Agneta Kallas | 2002 | 467 | 32.64 | 1:09.43 | 1:48.28 | 2:25.52 | |||
Simmis Wanda | 2:24.23 | |||||||||
2 | Maria Yritys | 2002 | 448 | 33.39 | 1:10.28 | 1:48.80 | 2:27.56 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:25.66 | |||||||||
3 | Taiga Yritys | 2003 | 441 | 34.25 | 1:12.19 | 1:50.98 | 2:28.34 | |||
Uinti Hyvinkää | 2:25.56 | |||||||||
4 | Sohvi Seppänen | 2003 | 383 | 35.26 | 1:15.29 | 1:56.04 | 2:35.57 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:40.25 | |||||||||
5 | Kiira Tulkki | 2003 | 259 | 41.21 | 1:26.50 | 2:13.16 | 2:57.03 | |||
Haminan Uimaseura | 2:58.33 | |||||||||
Laji 28, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Noora Kanerva | 2000 | 478 | 33.24 | 1:10.04 | 1:47.75 | 2:24.47 | |||
Simmis Wanda | 2:23.94 | |||||||||
2 | Julia Kekkonen | 2000 | 455 | 33.76 | 1:11.78 | 1:50.63 | 2:26.83 | |||
HTU Stadi | 2:30.44 | |||||||||
- | Aino Pajari | 2001 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:17.18 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:37 |