Resultat för Mastersmestaruusuinnit (25m)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunnuntai
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
379 |
1:00.34 |
|
|
|
2:06.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
368 |
57.61 |
|
|
|
1:59.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
800 |
39.90 |
|
|
|
1:25.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
595 |
44.44 |
|
|
|
1:33.97 |
|
|
Neva Stars |
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
372 |
50.48 |
|
|
|
1:49.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
317 |
53.56 |
|
|
|
1:55.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
541 |
41.51 |
|
|
|
1:29.76 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
419 |
47.05 |
|
|
|
1:37.76 |
|
|
U-Klubi |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
601 |
39.87 |
|
|
|
1:22.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
460 |
41.14 |
|
|
|
1:30.53 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
459 |
42.93 |
|
|
|
1:30.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arto Kärnä |
1957 |
|
444 |
42.31 |
|
|
|
1:31.63 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olavi Karhu |
1958 |
|
414 |
44.46 |
|
|
|
1:33.75 |
|
|
Kangasalan Urheilijat KU-68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
401 |
44.53 |
|
|
|
1:34.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
285 |
47.55 |
|
|
|
1:46.20 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Nikula |
1960 |
|
676 |
35.12 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Oulun Lohet |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
619 |
37.55 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Neva Stars |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
603 |
37.20 |
|
|
|
1:19.04 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
581 |
36.46 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
504 |
39.27 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
389 |
40.74 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
313 |
46.26 |
|
|
|
1:38.31 |
|
|
Vanders |
1:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
275 |
47.60 |
|
|
|
1:42.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
627 |
35.65 |
|
|
|
1:15.08 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
532 |
36.69 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
523 |
37.56 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
500 |
38.46 |
|
|
|
1:20.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christer Burman |
1968 |
|
471 |
38.10 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
460 |
40.32 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Uinti Imatra |
1:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asko Kiiveri |
1966 |
|
458 |
38.46 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rami Laakso |
1968 |
|
346 |
42.63 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vesa Keränen |
1967 |
|
266 |
46.33 |
|
|
|
1:39.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esa Mangeloja |
1968 |
|
219 |
50.92 |
|
|
|
1:46.62 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
717 |
33.37 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
|
697 |
33.66 |
|
|
|
1:11.20 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
682 |
33.10 |
|
|
|
1:11.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sami Kähkönen |
1969 |
|
483 |
38.36 |
|
|
|
1:20.46 |
|
|
Hydra Platypus |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kai Helsiaho |
1970 |
|
418 |
39.11 |
|
|
|
1:24.39 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jun Kojima |
1971 |
|
410 |
41.39 |
|
|
|
1:24.91 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
407 |
40.19 |
|
|
|
1:25.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
390 |
40.74 |
|
|
|
1:26.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pasi Koskela |
1972 |
|
339 |
41.56 |
|
|
|
1:30.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
296 |
42.78 |
|
|
|
1:34.70 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pavel Kobychev |
1971 |
|
284 |
45.00 |
|
|
|
1:35.94 |
|
|
Cetus Espoo |
1:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tomi Tilander |
1973 |
|
272 |
43.30 |
|
|
|
1:37.32 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samuli Sario |
1971 |
|
258 |
45.66 |
|
|
|
1:39.13 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
667 |
33.21 |
|
|
|
1:10.28 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
596 |
34.89 |
|
|
|
1:12.97 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
570 |
33.98 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
Vanders |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Engström |
1975 |
|
563 |
33.63 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petri Mäkinen |
1977 |
|
450 |
37.20 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
390 |
40.28 |
|
|
|
1:24.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markku Rautiainen |
1977 |
|
348 |
41.09 |
|
|
|
1:27.26 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toni Jokinen |
1977 |
|
233 |
46.21 |
|
|
|
1:39.68 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
213 |
47.16 |
|
|
|
1:42.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janne Moilanen |
1977 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
515 |
35.95 |
|
|
|
1:15.57 |
|
|
UPOT |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Koskela |
1982 |
|
480 |
36.82 |
|
|
|
1:17.40 |
|
|
UPOT |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lari Rönkä |
1979 |
|
471 |
37.12 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
657 |
32.05 |
|
|
|
1:08.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
619 |
32.92 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
533 |
34.60 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Lairola |
1992 |
|
793 |
29.59 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Kollin |
1993 |
|
666 |
32.61 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Allonen |
1989 |
|
576 |
33.82 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Jolkkonen |
1993 |
|
521 |
34.24 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
493 |
34.58 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Salon Uimarit |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
11:09 |
|