Results for Ikäkausimestaruusuinnit (50m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit) |
Kilpailu | Ikkausimestaruusuinnit 2018 | Tulostuspivmr | 17 keskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:47 | |||
Jrjestj | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupivmr | 15 keskuu 2018 |
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ronny Brnnkrr | 2002 | Kemin Tyven Uimarit | 26.82 | 58.40 | |||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 26.97 | 58.99 | |||||
3 | Roope Paatos | 2002 | Raision Urheilijat | 28.40 | 59.63 | |||||
4 | Win Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 28.10 | 1:00.61 | |||||
5 | Akseli Kontiainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 28.43 | 1:00.80 | |||||
6 | Oscar Skjl | 2002 | Cetus Espoo | 28.11 | 1:00.88 | |||||
7 | Elias Laine | 2002 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.31 | 1:01.01 | |||||
8 | Efim Romanov | 2002 | TaTu Tampere | 27.99 | 1:01.02 | |||||
9 | Eemeli Leinonen | 2002 | Uinti Tampere | 27.31 | 1:01.16 | |||||
10 | Matias Hjelm | 2002 | Vanders | 27.99 | 1:01.67 | |||||
11 | Leo Mikkonen | 2002 | Cetus Espoo | 28.60 | 1:01.79 | |||||
12 | Mihail Khanoukaev | 2002 | Cetus Espoo | 28.81 | 1:02.00 | |||||
13 | Elias Kukkonen | 2002 | ORCA Helsinki | 27.85 | 1:02.99 | |||||
14 | Jasu Ovaskainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 28.18 | 1:03.09 | |||||
15 | Daniel Rinne | 2002 | Cetus Espoo | 29.03 | 1:03.26 | |||||
16 | Ethan Brady | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | 29.81 | 1:03.42 | |||||
17 | Ville Korpilhde | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 27.78 | 1:03.80 | |||||
18 | Benjamin Kangas | 2002 | Haminan Uimaseura | 29.60 | 1:04.27 | |||||
19 | Onni-kalle Luomala | 2002 | Jrvenpn Uintiklubi | 29.32 | 1:04.60 | |||||
20 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimen Uimaseura | 29.60 | 1:05.18 | |||||
21 | Otto Sormunen | 2002 | Cetus Espoo | 29.69 | 1:05.35 | |||||
22 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinjoen Uimarit-58 | 30.49 | 1:05.90 | |||||
23 | Joel Korhonen | 2002 | Helsingin Uimarit | 30.76 | 1:06.54 | |||||
24 | Niklas Laine | 2002 | Kampuksen Plaani | 30.66 | 1:06.74 | |||||
25 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 29.84 | 1:06.89 | |||||
26 | Mio Harju | 2002 | TaTu Tampere | 30.70 | 1:07.40 | |||||
27 | Roope Tsutsunen | 2002 | Lahden Uimaseura | 31.47 | 1:08.82 | |||||
- | Matias Rajavaara | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | 50m | |||||
SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki | ||||||||||
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.03 | 59.19 | |||||
2 | Arttu Menp | 2003 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.82 | 1:00.09 | |||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | Helsingfors Simsllskap | 28.75 | 1:00.87 | |||||
4 | Alex Lydman | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | 28.45 | 1:01.13 | |||||
5 | Lari Tumanoff | 2003 | Helsingfors Simsllskap | 28.50 | 1:02.26 | |||||
6 | Santeri Herpola | 2003 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.05 | 1:02.53 | |||||
7 | Jami Ihalainen | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 28.87 | 1:02.77 | |||||
8 | Luukas Vainio | 2003 | Cetus Espoo | 29.49 | 1:03.05 | |||||
9 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | Helsingfors Simsllskap | 30.50 | 1:04.43 | |||||
10 | Visa Kotiniitty | 2003 | Uinti Tampere | 30.17 | 1:05.27 | |||||
11 | Niklas Hatakka | 2003 | Cetus Espoo | 30.22 | 1:05.53 | |||||
12 | Isak Jatkola | 2003 | Borg Simmare-Porvoon Uimarit | 30.37 | 1:06.22 | |||||
13 | Juho Marjala | 2003 | Simmis Wanda | 31.34 | 1:06.74 | |||||
14 | Kasper Lytz | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 30.53 | 1:07.29 | |||||
15 | Roni Severinkangas | 2003 | Cetus Espoo | 31.05 | 1:08.71 | |||||
16 | Matias Rasinmki | 2003 | Cetus Espoo | 32.15 | 1:09.99 | |||||
17 | Joona Kortteinen | 2003 | Uinti Tampere | 32.26 | 1:12.63 | |||||
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Verneri Lehtovaara | 2004 | Salon Uimarit | 28.57 | 1:01.26 | |||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | Vanders | 28.27 | 1:01.85 | |||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | Lahden Uimaseura | 28.70 | 1:02.64 | |||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | TaTu Tampere | 29.39 | 1:03.59 | |||||
5 | Joonas Maaranen | 2004 | Hyvinkn Uimaseura | 29.48 | 1:04.61 | |||||
6 | Juuso Leppnen | 2004 | Aurajoen Uinti | 29.92 | 1:04.92 | |||||
7 | Miro Birkstedt | 2004 | TaTu Tampere | 31.09 | 1:06.35 | |||||
8 | Niilo Kilpelinen | 2004 | TaTu Tampere | 30.70 | 1:06.99 | |||||
9 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrint | 31.26 | 1:07.11 | |||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.92 | 1:07.31 | |||||
11 | Filip Jfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | 31.00 | 1:07.73 | |||||
12 | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrint | 32.06 | 1:08.07 | |||||
13 | Riccardo Castagno | 2004 | Uinti Tampere | 31.68 | 1:08.87 | |||||
14 | Akseli Maaranen | 2004 | Hyvinkn Uimaseura | 31.75 | 1:10.41 | |||||
15 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 31.88 | 1:10.60 | |||||
16 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 32.29 | 1:10.98 | |||||
17 | Leo Liukonen | 2004 | TaTu Tampere | 32.01 | 1:11.38 | |||||
18 | Elmeri Aho | 2004 | Seinjoen Uimarit-58 | 31.89 | 1:11.51 | |||||
19 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 32.76 | 1:12.49 | |||||
20 | Jesse Hyppnen | 2004 | Lahden Uimaseura | 32.65 | 1:12.98 | |||||
Tekij: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspivmr | 17 keskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:47 |