2019-11-22   18:22:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    692  34.38        1:12.74   
  Raision Urheilijat  1:12.12                 
                     
Siiri Einiö  2003    673  34.31        1:13.42   
  Gladius Kirkkonummi  1:14.46                 
                     
Emma Haglund  2003    608  35.83        1:15.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.59                 
                     
Martta Ruuska  2003    598  35.94        1:16.37   
  Swimming Jyväskylä  1:14.53                 
                     
Minja Lukkari  2003    583  36.15        1:17.01   
  Oulun Uinti 1906  1:16.40                 
                     
Aida Pasma  2003    567  36.27        1:17.74   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.36                 
                     
Isabella Renwick  2003    557  36.63        1:18.18   
  Cetus Espoo  1:14.94                 
                     
Cindy Palm  2003    555  36.32        1:18.29   
  Cetus Espoo  1:17.45                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    538  36.75        1:19.11   
  Vieskan Uimarit  1:20.27                 
                     
10  Róza Nagy  2003    537  37.10        1:19.13   
  Cetus Espoo  1:18.99                 
                     
11  Roosa Kärkkäinen  2003    535  36.60        1:19.22   
  Oulun Lohet  1:18.91                 
                     
12  Julia Sairanen  2003    518  36.98        1:20.12   
  Lahden Uimaseura  1:18.58                 
                     
13  Petra Kivi  2003    516  37.83        1:20.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.91                 
                     
14  Siiri Pellinen  2003    508  38.10        1:20.64   
  Swimming Jyväskylä  1:19.79                 
                     
15  Hilla Kuuva  2003    507  38.33        1:20.68   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.00                 
                     
16  Iiris Yli-Jama  2003    501  37.79        1:21.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.60                 
                     
17  Winona Forslund  2003    489  37.41        1:21.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.08                 
                     
18  Milla-lotta Tapanainen  2003    482  38.20        1:22.07   
  Cetus Espoo  1:20.68                 
                     
19  Malla Juutinen  2003    468  38.80        1:22.84   
  Oulun Uinti 1906  1:20.20                 
                     
20  Kiia Kinnunen  2003    466  38.43        1:22.96   
  Uinti Tampere  1:22.07                 
                     
21  Juulia Käräjämies  2003    465  38.72        1:23.03   
  Nummelan Kisaajat  1:19.97                 
                     
22  Emma Jormanainen  2003    460  39.55        1:23.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.99                 
                     
23  Senni Tuominen  2003    458  39.04        1:23.43   
  Vesihelmen Uimaseura  1:21.99                 
                     
24  Carola Huntus  2003    455  38.78        1:23.66   
  Swimming Jyväskylä  1:21.37                 
                     
25  Vilja Grundström  2003    453  39.59        1:23.74   
  Vanders  1:22.89                 
                     
26  Inka Metiäinen  2003    448  40.11        1:24.04   
  Swimming Jyväskylä  1:23.56                 
                     
27  Kerttu Nurmi  2003    447  38.93        1:24.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.37                 
                     
28  Aino Jerohin  2003    430  39.86        1:25.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.92                 
                     
29  Wilma Lakanen  2003    411  41.02        1:26.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.03                 
                     
30  Hilla Saastamoinen  2003    406  39.99        1:26.89   
  Oulun Uinti 1906  1:23.96                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    607  35.87        1:15.97   
  Lahden Uimaseura  1:16.83                 
                     
Lotta Pälsi  2004    601  35.65        1:16.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.59                 
                     
Pinja Taskila  2004    593  35.85        1:16.57   
  Oulun Uinti 1906  1:14.60                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    582  36.03        1:17.03   
  Uinti Tampere  1:16.95                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    580  35.59        1:17.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.82                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    569  35.82        1:17.65   
  Kouvolan Uimarit  1:15.53                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    553  36.35        1:18.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.85                 
                     
Iida Heikkinen  2004    546  36.93        1:18.70   
  Uinti Imatra  1:19.17                 
                     
Laura Markuksela  2004    538  36.52        1:19.08   
  Oulun Lohet  1:19.90                 
                     
10  Jessika Liimatta  2004    516  37.54        1:20.18   
  TaTu Tampere  1:22.04                 
                     
11  Helmi Lehtonen  2004    515  37.12        1:20.25   
  Järvenpään Uintiklubi  1:24.94                 
                     
12  Aada Hakala  2004    512  37.40        1:20.41   
  Uinti Tampere  1:20.69                 
                     
13  Inka Elamaa  2004    501  38.64        1:20.99   
  Oulun Lohet  1:21.32                 
                     
14  Wilma Långström  2004    499  38.51        1:21.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.30                 
                     
15  Vlada Guljajeva  2004    496  37.85        1:21.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:21.94                 
                     
16  Sofia Nurkkala  2004    483  39.76        1:21.96   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.38                 
                     
17  Helmiina Toivonen  2004    480  38.64        1:22.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.90                 
                     
18  Peppi Vesalainen  2004    479  37.50        1:22.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.87                 
                     
19  Jessica Mäkinen  2004    473  38.52        1:22.56   
  Uinti Tampere  1:21.91                 
                     
20  Greta Beszteri  2004    471  37.94        1:22.69   
  Cetus Espoo  1:20.39                 
                     
21  Anna Edwards  2004    467  36.99        1:22.93   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.62                 
                     
22  Essi Turkki  2004    465  38.94        1:23.04   
  Uinti Tampere  1:25.00                 
                     
23  Nessa Järvinen  2004    453  38.50        1:23.77   
  Uimaseura Aquila  1:22.30                 
                     
24  Frida Ekman  2004    452  38.45        1:23.84   
  Uinti Tampere  1:22.86                 
                     
25  Anni Hyttinen  2004    446  38.92        1:24.17   
  Aurajoen Uinti  1:25.21                 
                     
26  Nea Parkatti  2004    446  38.48        1:24.18   
  Swimming Jyväskylä  1:24.39                 
                     
27  Anni Ranta-Valkama  2004    441  38.95        1:24.48   
  Swimming Club Rovaniemi  1:24.56                 
                     
28  Salla Rantala  2004    435  39.92        1:24.88   
  Nokian Pyry  1:24.75                 
                     
29  Iiris Jämsä  2004    432  40.24        1:25.07   
  Mikkelin Uimaseura  1:23.24                 
                     
30  Iida Herrala  2004    428  39.38        1:25.36   
  Simmis Wanda  1:24.84                 
                     
31  Aada Taiponen  2004    425  40.44        1:25.57   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.75                 
                     
32  Aliina Karvonen  2004    412  41.24        1:26.48   
  Simmis Wanda  1:25.09                 
                     
33  Viljaana Myllärinen  2004    404  40.02        1:27.00   
  Uinti Imatra  1:25.22                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    566  37.18        1:17.75   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.89                 
                     
Maria Korkalainen  2005    532  37.28        1:19.39   
  Joensuun Uimaseura  1:22.55                 
                     
Milla Strandberg  2005    528  36.49        1:19.57   
  Vanders  1:20.13                 
                     
Rina Rantanen  2005    501  37.92        1:20.99   
  Cetus Espoo  1:20.90                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    492  36.80        1:21.46   
  Cetus Espoo  1:18.47                 
                     
Inka Vahtola  2005    482  38.64        1:22.03   
  Cetus Espoo  1:23.84                 
                     
Kukka Kangas  2005    477  38.89        1:22.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.71                 
                     
Aino Ollikainen  2005    465  39.38        1:23.06   
  Keuruun Toverit  1:22.43                 
                     
Milla Karttunen  2005    464  39.02        1:23.11   
  Raision Urheilijat  1:23.41                 
                     
10  Viivi Säntti  2005    459  39.17        1:23.42   
  Oulun Uinti 1906  1:22.19                 
                     
11  Milla Lempiälä  2005    458  38.79        1:23.47   
  Loimaan Uimaseura  1:25.16                 
                     
12  Enni Kinnunen  2005    446  39.71        1:24.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.31                 
                     
13  Maija Hinkkala  2005    443  39.62        1:24.40   
  Riihimäen Uimaseura  1:26.70                 
                     
14  Ellen Kettunen  2005    442  40.61        1:24.43   
  Cetus Espoo  1:27.21                 
                     
15  Sofi Andström  2005    434  41.06        1:24.98   
  ORCA Helsinki  1:27.12                 
                     
16  Lilli Kulpakko  2005    431  39.84        1:25.15   
  Aurajoen Uinti  1:24.53                 
                     
17  Veera Korsoff  2005    419  40.74        1:25.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.59                 
                     
18  Meea Juntunen  2005    417  39.43        1:26.12   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.19                 
                     
19  Saara Raulos  2005    405  40.60        1:26.94   
  Cetus Espoo  1:26.65                 
                     
20  Vilma Kiviniemi  2005    404  39.73        1:27.04   
  Oulun Uinti 1906  1:27.01                 
                     
21  Aino Koskelo  2005    403  40.27        1:27.07   
  Nurmijärven Uinti  1:25.99                 
                     
22  Pihla Äkkinen  2005    400  41.69        1:27.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.00                 
                     
23  Moona Korpikoski  2005    398  41.65        1:27.42   
  Nokian Pyry  1:25.81                 
                     
24  Sivi Juvakka  2005    395  41.34        1:27.67   
  Nokian Pyry  1:26.92                 
                     
25  Veera Välivainio  2005    392  39.93        1:27.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.16                 
                     
26  Melissa Miettinen  2005    391  41.16        1:27.93   
  Helsingin Uimarit  1:27.68                 
                     
27  Aada Hirvasoja  2005    391  41.46        1:27.97   
  Haukiputaan Heitto  1:28.07                 
                     
28  Hilla Penttilä  2005    389  41.15        1:28.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.09                 
                     
29  Sofia Rinne  2005    372  41.72        1:29.44   
  Cetus Espoo  1:27.39                 
                     
30  Nelli Lehmijoki  2005    367  42.02        1:29.81   
  Nokian Pyry  1:26.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:05   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    653  27.70  1:01.55  1:39.20    2:11.40   
  Kemin Työväen Uimarit  2:10.26                 
                     
Jesper Lietzén  2002    611  29.12  1:03.16  1:41.80    2:14.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.90                 
                     
Robin Söderholm  2002    570  30.26  1:07.54  1:46.54    2:17.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.07                 
                     
Efim Romanov  2002    567  28.75  1:03.78  1:45.62    2:17.72   
  TaTu Tampere  2:17.45                 
                     
Elias Laine  2002    558  28.80  1:02.66  1:47.54    2:18.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.52                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    553  29.24  1:07.19  1:46.35    2:18.88   
  Cetus Espoo  2:20.52                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    533  28.53  1:03.37  1:47.41    2:20.55   
  Joensuun Uimaseura  2:24.79                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    530  29.73  1:07.02  1:46.14    2:20.79   
  Oulun Uinti 1906  2:15.87                 
                     
Leo Mikkonen  2002    525  29.01  1:05.72  1:48.76    2:21.26   
  Cetus Espoo  2:21.98                 
                     
Oscar Skjäl  2002    525  29.44  1:06.69  1:49.92    2:21.26   
  Cetus Espoo  2:18.48                 
                     
11  Wäinö Koskinen  2002    513  28.95  1:04.39  1:47.40    2:22.35   
  Uinti Tampere  2:22.16                 
                     
12  Ethan Brady  2002    488  30.70  1:07.28  1:53.04    2:24.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.73                 
                     
13  Daniel Rinne  2002    485  30.02  1:09.22  1:51.32    2:25.00   
  Cetus Espoo  2:24.07                 
                     
14  Benjamin Kangas  2002    472  29.88  1:07.31  1:51.73    2:26.35   
  Haminan Uimaseura  2:27.45                 
                     
15  Kirill Helsing  2002    472  31.20  1:12.15  1:52.12    2:26.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.04                 
                     
16  Elias Juntunen  2002    460  32.27  1:10.62  1:54.87    2:27.59   
  Oulun Uinti 1906  2:26.31                 
                     
17  Jere Broman  2002    458  32.07  1:11.08  1:53.42    2:27.83   
  Nokian Pyry  2:25.65                 
                     
18  Valtteri Taskinen  2002    456  31.67  1:10.08  1:51.95    2:28.01   
  Oulun Uinti 1906  2:26.82                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    615  27.96  1:03.40  1:41.95    2:14.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.86                 
                     
Jami Ihalainen  2003    598  28.21  1:04.14  1:41.53    2:15.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:18.37                 
                     
Lassi Haimi  2003    573  28.66  1:05.57  1:45.83    2:17.25   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.21                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    555  28.54  1:05.48  1:47.64    2:18.71   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.95                 
                     
Olli-pekka Pietarila  2003    523  31.50  1:08.75  1:49.19    2:21.49   
  Oulun Uinti 1906  2:24.84                 
                     
Alex Lydman  2003    522  28.93  1:07.05  1:49.82    2:21.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.18                 
                     
Luukas Vainio  2003    515  29.01  1:05.68  1:48.27    2:22.16   
  Cetus Espoo  2:20.03                 
                     
Niklas Hatakka  2003    515  30.00  1:05.94  1:48.13    2:22.21   
  Cetus Espoo  2:20.87                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    505  28.90  1:08.23  1:50.38    2:23.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.01                 
                     
10  Akseli Hakala  2003    502  32.48  1:08.29  1:50.96    2:23.41   
  Uinti Tampere  2:25.79                 
                     
11  Niko Matela  2003    500  31.16  1:08.83  1:50.15    2:23.62   
  Lappeenrannan Uimarit  2:25.55                 
                     
12  Simon Ravals  2003    491  28.60  1:05.58  1:50.51    2:24.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.92                 
                     
13  Risto Martikainen  2003    488  31.81  1:08.49  1:52.23    2:24.76   
  Kouvolan Uimarit  2:28.38                 
                     
14  Juuso Rahikainen  2003    467  32.22  1:11.26  1:54.63    2:26.92   
  Tuusulan Uimaseura  2:29.19                 
                     
15  Paavo Erkinaro  2003    464  31.80  1:10.03  1:52.26    2:27.23   
  Oulun Uinti 1906  2:28.96                 
                     
16  Lauri Tolvanen  2003    460  31.70  1:08.32  1:52.27    2:27.60   
  Haminan Uimaseura  2:28.31                 
                     
17  Sami Uusikumpu  2003    460  30.91  1:09.44  1:52.62    2:27.61   
  Simmis Wanda  2:30.64                 
                     
18  Toni Lipponen  2003    457  32.07  1:10.83  1:54.21    2:28.00   
  Kemin Uimaseura  2:26.95                 
                     
19  Nooa Lehtoniemi  2003    451  32.43  1:10.73  1:55.23    2:28.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:31.47                 
                     
20  Eetu Palvanen  2003    451  30.36  1:09.73  1:54.34    2:28.58   
  Lahden Uimaseura  2:29.41                 
                     
21  Elias Kalliokoski  2003    446  33.11  1:13.59  1:55.60    2:29.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.01                 
                     
22  Eemil Kankare  2003    435  32.31  1:11.36  1:53.72    2:30.41   
  Aurajoen Uinti  2:25.67                 
                     
23  Roni Severinkangas  2003    382  32.61  1:13.38  2:01.67    2:37.10   
  Cetus Espoo  2:30.32                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    522  29.39  1:07.51  1:48.52    2:21.51   
  Lahden Uimaseura  2:23.87                 
                     
Lassi Niemi  2004    478  28.94  1:06.27  1:51.56    2:25.71   
  TaTu Tampere  2:31.84                 
                     
Miro Birkstedt  2004    466  31.22  1:06.95  1:53.78    2:26.96   
  TaTu Tampere  2:29.25                 
                     
Davin Lindholm  2004    462  30.89  1:10.21  1:52.02    2:27.38   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.69                 
                     
Juuso Leppänen  2004    461  29.93  1:09.10  1:52.17    2:27.53   
  Aurajoen Uinti  2:35.90                 
                     
Joonas Maaranen  2004    460  29.69  1:09.90  1:52.49    2:27.62   
  Hyvinkään Uimaseura  2:33.26                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    453  30.63  1:10.99  1:52.83    2:28.40   
  TaTu Tampere  2:32.54                 
                     
Verneri Lehtovaara  2004    436  28.77  1:07.31  1:57.58    2:30.23   
  Salon Uimarit  2:31.90                 
                     
Taavi Backman  2004    433  31.56  1:10.77  1:55.93    2:30.61   
  Lahden Uimaseura  2:29.67                 
                     
10  Riccardo Castagno  2004    425  31.49  1:11.28  1:56.07    2:31.55   
  Uinti Tampere  2:36.53                 
                     
11  Pavel Pankratov  2004    424  32.45  1:11.97  1:56.39    2:31.63   
  TaTu Tampere  2:33.25                 
                     
12  Seweryn Pastucha  2004    422  32.39  1:13.99  1:59.09    2:31.94   
  Raision Urheilijat  2:32.95                 
                     
13  Aapo Kinnunen  2004    420  30.52  1:09.57  1:57.42    2:32.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.30                 
                     
14  Arttu Haipus  2004    417  32.93  1:10.54  1:59.21    2:32.51   
  Kempeleen Pyrintö  2:35.32                 
                     
15  Konsta Kallio  2004    415  30.48  1:07.87  1:55.86    2:32.74   
  Uinti Tampere  2:35.26                 
                     
16  Eetu Haipus  2004    410  31.92  1:10.75  1:58.29    2:33.38   
  Kempeleen Pyrintö  2:36.52                 
                     
17  Onni Äijälä  2004    407  30.67  1:10.60  1:57.17    2:33.81   
  Hyvinkään Uimaseura  2:34.53                 
                     
18  Filip Jåfs  2004    404  32.13  1:11.67  2:00.54    2:34.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.45                 
                     
19  Veerti Juurakko  2004    401  35.86  1:16.42  1:58.92    2:34.55   
  Cetus Espoo  2:36.75                 
                     
20  Akseli Maaranen  2004    386  31.48  1:15.99  1:59.69    2:36.47   
  Hyvinkään Uimaseura  2:36.23                 
                     
21  Elmeri Aho  2004    382  31.77  1:12.24  2:01.01    2:36.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:35.30                 
                     
22  Joakim Kuhlberg  2004    382  33.73  1:11.74  2:01.12    2:37.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:37.92                 
                     
23  Cedric Decena  2004    377  32.14  1:12.34  1:59.54    2:37.75   
  Oulun Lohet  2:35.48                 
                     
24  Jesse Hyppönen  2004    373  33.34  1:15.03  2:00.62    2:38.36   
  Lahden Uimaseura  2:35.83                 
                     
25  Aapo Koskinen  2004    370  35.18  1:15.73  2:01.44    2:38.78   
  Lahden Uimaseura  2:38.54                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:05 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m PU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003    547          29.87   
  Cetus Espoo  29.92                 
Alina Antila  2004    538          30.03   
  Nurmijärven Uinti  31.27                 
Sonja Lehtinen  2003    537          30.04   
  Helsingin Uimarit  30.28                 
Siiri Einiö  2003    536          30.06   
  Gladius Kirkkonummi  30.76                 
Siiri Konkka  2004    519          30.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.35                 
Karla Tiainen  2005    512          30.52   
  Simmis Wanda  30.08                 
Kiia Kärkkäinen  2003    505          30.67   
  Heinolan Isku  30.48                 
Aada Rissanen  2004    504          30.69   
  Cetus Espoo  30.70                 
Kiira Kangasniemi  2003    489          30.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.84                 
10  Minttu Paalanen  2003    488          31.02   
  Lahden Uimaseura  30.65                 
11  Liinu Louhikoski  2004    487          31.05   
  Vanders  30.57                 
12  Adeliina Kaarlenkaski  2004    478          31.24   
  Uinti Tampere  30.83                 
13  Maria Korkalainen  2005    476          31.27   
  Joensuun Uimaseura  31.02                 
14  Julia Sairanen  2003    475          31.31   
  Lahden Uimaseura  31.38                 
14  Saga Jatkola  2004    475          31.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.44                 
16  Meeri Yli-Äyhö  2004    470          31.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.40                 
17  Emma Haglund  2003    467          31.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.51                 
18  Kaisa Himanen  2003    464          31.55   
  Mikkelin Uimaseura  31.47                 
19  Sonila Selimi  2005    459          31.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.57                 
20  Vilja Grundström  2003    453          31.79   
  Vanders  31.34                 
21  Greta Beszteri  2004    452          31.83   
  Cetus Espoo  30.99                 
22  Oona Sirkiä  2004    451          31.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.28                 
23  Wilma Lakanen  2003    446          31.96   
  Kokkolan Uimaseura  31.42                 
24  Helmi Lehtonen  2004    425          32.47   
  Järvenpään Uintiklubi  31.59                 
25  Emma Hämäläinen  2003    425          32.49   
  Vieskan Uimarit  31.48                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m VU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    620          24.51   
  Kemin Työväen Uimarit  24.60                 
Matias Hjelm  2002    589          24.94   
  Vanders  25.64                 
Santeri Herpola  2003    578          25.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.80                 
Marcus Forsel  2003    561          25.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.31                 
Lari Tumanoff  2003    553          25.47   
  Helsingfors Simsällskap  25.86                 
Leo Mikkonen  2002    543          25.62   
  Cetus Espoo  26.03                 
Jesse Anttila  2002    541          25.65   
  Kokkolan Uimaseura  25.77                 
Tatu Hapuoja  2003    541          25.65   
  Uinti Tampere  25.96                 
Ibrahim Ezzat  2002    538          25.70   
  Aurajoen Uinti  25.94                 
10  Daniel Rinne  2002    532          25.80   
  Cetus Espoo  25.75                 
11  Elias Kukkonen  2002    510          26.17   
  ORCA Helsinki  26.12                 
12  Onni-kalle Luomala  2002    509          26.18   
  Järvenpään Uintiklubi  26.39                 
13  Rasmus Söderholm  2002    508          26.20   
  Helsingfors Simsällskap  26.47                 
14  Elias Saarinen  2002    499          26.36   
  Riihimäen Uimaseura  26.73                 
15  Manu Ursin  2002    486          26.59   
  Kouvolan Uimarit  26.76                 
16  Lauri-luukas Jäntti  2002    482          26.66   
  Porin Uimaseura  26.76                 
17  Oskari Arvo  2002    472          26.84   
  Aurajoen Uinti  26.19                 
18  Matias Rajavaara  2002    469          26.91   
  Oulun Uinti 1906  26.71                 
19  Henri Naarajärvi  2002    457          27.13   
  Uinti Tampere  26.85                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:11   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Mathilda Puutio  2003    667  1:07.00  2:17.57  3:28.28  4:38.47  9:17.60   
  Oulun Uinti 1906  9:28.05      5:48.62  6:59.05  8:09.17       
                     
Venla Säntti  2003    614  1:08.68  2:19.35  3:30.23  4:41.45  9:33.35   
  Oulun Uinti 1906  9:51.47      5:52.86  7:05.09  8:18.68       
                     
Madeleine Hiltunen  2003    587  1:07.77  2:18.94  3:30.51  4:42.78  9:41.91   
  Oulun Uinti 1906  9:23.80      5:57.13  7:12.99  8:27.69       
                     
Maija Nurmi  2003    541  1:09.40  2:23.45  3:38.53  4:53.58  9:58.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:54.43      6:09.98  7:26.30  8:43.45       
                     
Kaisa Himanen  2003    538  1:07.29  2:21.04  3:36.46  4:52.76  9:58.93   
  Mikkelin Uimaseura  10:06.82      6:09.39  7:26.66  8:44.15       
                     
Róza Nagy  2003    537  1:10.87  2:26.43  3:42.30  4:58.31  9:59.55   
  Cetus Espoo  10:01.64      6:13.35  7:29.08  8:45.20       
                     
Juulia Käräjämies  2003    535  1:09.59  2:25.69  3:42.68  4:59.84  10:00.06   
  Nummelan Kisaajat  10:00.42      6:16.08  7:32.45  8:48.22       
                     
Siiri Reiniluoto  2003    534  1:09.17  2:23.23  3:38.54  4:54.71  10:00.44   
  Helsingfors Simsällskap  9:54.79      6:11.56  7:28.76  8:45.77       
                     
Emma Johansson  2003    532  1:10.84  2:26.53  3:43.18  4:58.86  10:01.25   
  Cetus Espoo  10:00.76      6:14.85  7:30.87  8:46.99       
                     
10  Kerttu Nurmi  2003    529  1:09.41  2:24.00  3:40.20  4:56.09  10:02.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:52.43      6:13.08  7:30.54  8:47.81       
                     
11  Kaarin Rapinoja  2003    524  1:11.62  2:28.22  3:45.45  5:02.40  10:04.51   
  Cetus Espoo  10:10.95      6:18.12  7:34.29  8:50.05       
                     
12  Essi Salokorpi  2003    523  1:11.35  2:27.05  3:44.49  5:01.11  10:04.74   
  Cetus Espoo  10:05.40      6:16.95  7:34.06  8:50.70       
                     
13  Hilla Kuuva  2003    505  1:10.12  2:24.06  3:38.97  4:55.98  10:11.92   
  Lappeenrannan Uimarit  10:09.28      6:14.20  7:32.98  8:52.69       
                     
14  Milla Hyttinen  2003    491  1:10.40  2:26.11  3:43.41  5:01.68  10:17.59   
  Helsingfors Simsällskap  9:59.44      6:20.59  7:40.07  8:59.26       
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Petra Ansaranta  2004    655  1:07.47  2:19.20  3:31.67  4:43.34  9:21.11   
  Oulun Uinti 1906  9:26.95      5:54.56  7:05.04  8:15.15       
                     
Sohvi Kallinen  2004    642  1:07.86  2:19.76  3:31.89  4:43.70  9:24.97   
  Lahden Uimaseura  9:37.89      5:54.50  7:05.32  8:15.39       
                     
Aino-kaisa Paatos  2004    630  1:10.63  2:23.60  3:35.49  4:48.69  9:28.54   
  Raision Urheilijat  9:39.08      5:59.46  7:10.66  8:21.21       
                     
Olga Emilia Mattila  2004    619  1:08.45  2:20.90  3:33.36  4:46.04  9:31.88   
  Oulun Uinti 1906  9:49.24      5:58.27  7:10.39  8:21.97       
                     
Jutta Jauhiainen  2004    587  1:08.74  2:21.45  3:34.49  4:48.12  9:41.94   
  Cetus Espoo  9:45.78      6:02.31  7:16.19  8:30.24       
                     
Irene Mäkilä  2004    576  1:10.01  2:22.91  3:35.67  4:48.97  9:45.68   
  Raision Urheilijat  9:33.86      6:02.09  7:17.10  8:31.70       
                     
Aliina Karvonen  2004    547  1:10.56  2:26.45  3:42.03  4:57.94  9:55.81   
  Simmis Wanda  10:08.01      6:13.98  7:30.10  8:45.41       
                     
Siiri Arjanmaa  2004    547  1:09.24  2:23.53  3:38.97  4:54.81  9:55.91   
  Uinti Tampere  10:07.55      6:10.91  7:27.75  8:42.89       
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    545  1:11.05  2:27.30  3:43.10  4:58.80  9:56.67   
  Lappeenrannan Uimarit  10:14.75      6:13.81  7:29.05  8:43.47       
                     
10  Saga Kovanen  2004    538  1:09.85  2:24.56  3:40.85  4:57.22  9:58.95   
  Cetus Espoo  10:07.16      6:12.85  7:29.17  8:45.68       
                     
11  Santra Nieminen  2004    527  1:10.20  2:24.86  3:41.31  4:58.03  10:03.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:03.87      6:14.79  7:31.89  8:48.84       
                     
12  Annukka Pihkamäki  2004    524  1:09.13  2:22.15  3:37.17  4:53.65  10:04.35   
  Riihimäen Uimaseura  9:56.19      6:11.78  7:30.24  8:48.31       
                     
13  Aamu Änkilä  2004    522  1:09.04  2:23.60  3:39.47  4:55.94  10:05.22   
  Helsingfors Simsällskap  9:59.68      6:13.91  7:32.41  8:50.30       
                     
14  Inka Elamaa  2004    514  1:11.00  2:27.53  3:45.13  5:02.77  10:08.29   
  Oulun Lohet  10:11.40      6:19.86  7:37.42  8:54.55       
                     
15  Lotta Hermonen  2004    507  1:11.29  2:27.59  3:45.32  5:02.65  10:11.02   
  Kouvolan Uimarit  10:08.89      6:20.30  7:38.29  8:56.37       
                     
16  Salla Rantala  2004    504  1:11.37  2:28.37  3:45.63  5:02.99  10:12.38   
  Nokian Pyry  10:11.63      6:20.95  7:38.78  8:56.67       
                     
17  Emmi Manninen  2004    503  1:09.66  2:26.21  3:44.23  5:02.80  10:12.52   
  Uinti Tampere  10:21.17      6:21.32  7:39.56  8:56.91       
                     
18  Ciara Wacklin  2004    495  1:11.63  2:28.83  3:47.01  5:05.01  10:15.91   
  Cetus Espoo  10:18.07      6:23.10  7:41.40  8:59.95       
                     
19  Milja Mäkinen  2004    456  1:12.69  2:33.18  3:53.83  5:14.10  10:33.21   
  Kouvolan Uimarit  10:23.24      6:34.38  7:54.87  9:14.51       
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aino Hinkka  2005    605  1:10.98  2:25.86  3:40.07  4:52.92  9:36.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:55.76      6:03.60  7:15.56  8:26.81       
                     
Tuuli Pippuri  2005    587  1:10.29  2:25.33  3:39.17  4:52.74  9:42.01   
  Cetus Espoo  9:41.58      6:03.41  7:16.41  8:29.33       
                     
Ada Hakkarainen  2005    559  1:09.54  2:23.70  3:36.40  4:50.81  9:51.41   
  Helsingfors Simsällskap  10:07.95      6:03.65  7:19.31  8:36.15       
                     
Karla Tiainen  2005    529  1:11.31  2:26.45  3:42.25  4:58.47  10:02.50   
  Simmis Wanda  10:03.24      6:15.08  7:31.66  8:48.06       
                     
Moona Korpikoski  2005    522  1:11.48  2:27.91  3:44.99  5:01.81  10:05.32   
  Nokian Pyry  10:10.46      6:18.44  7:34.68  8:51.66       
                     
Aino Tamminen  2005    512  1:09.81  2:25.59  3:42.90  5:00.66  10:09.21   
  Lappeenrannan Uimarit  10:40.50      6:18.26  7:35.45  8:53.13       
                     
Vilma Leppähaara  2005    500  1:09.71  2:26.32  3:43.57  5:01.93  10:13.97   
  Nummelan Kisaajat  10:17.69      6:19.00  7:37.96  8:57.16       
                     
Kerttu Taponen  2005    495  1:10.32  2:26.39  3:43.45  5:02.14  10:15.72   
  Aurajoen Uinti  10:14.47      6:20.93  7:39.86  8:59.09       
                     
Roosa Tuomainen  2005    486  1:12.78  2:30.38  3:47.99  5:06.72  10:19.50   
  Salon Uimarit  10:25.21      6:25.52  7:44.47  9:03.77       
                     
10  Riina Niemi  2005    482  1:12.48  2:31.16  3:50.74  5:10.22  10:21.23   
  Swimming Club Rovaniemi  10:20.83      6:30.03  7:48.48  9:06.81       
                     
11  Lumi Rossi  2005    481  1:11.60  2:30.04  3:49.14  5:08.65  10:21.72   
  Cetus Espoo  10:26.13      6:27.55  7:46.25  9:04.91       
                     
12  Elina Ryynänen  2005    472  1:10.35  2:27.90  3:47.50  5:07.29  10:25.72   
  Simmis Wanda  10:35.30      6:28.41  7:49.16  9:08.82       
                     
13  Salma Mäntynen  2005    471  1:09.95  2:29.44  3:49.00  5:07.67  10:26.32   
  Uimaseura Aquila  10:24.92      6:27.30  7:49.04  9:09.87       
                     
14  Ella Suominen  2005    466  1:13.85  2:32.38  3:52.14  5:11.86  10:28.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:15.25      6:31.15  7:50.65  9:10.52       
                     
15  Emilia Niemi  2005    455  1:11.69  2:30.12  3:49.41  5:09.73  10:33.66   
  Octopus Lohja  10:27.62      6:30.91  7:53.86  9:15.62       
                     
16  Minttu Kiili  2005    454  1:10.77  2:28.53  3:48.11  5:08.47  10:33.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:39.29      6:29.69  7:51.20  9:13.55       
                     
17  Kukka Kangas  2005    448  1:13.55  2:33.11  3:52.91  5:13.55  10:36.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:27.13      6:33.74  7:55.78  9:17.64       
                     
18  Milla Karttunen  2005    440  1:14.72  2:36.23  3:58.32  5:19.24  10:40.46   
  Raision Urheilijat  10:37.29      6:40.00  8:01.06  9:21.82       
                     
19  Anna Hakkarainen  2005    437  1:12.88  2:32.16  3:52.89  5:15.27  10:42.00   
  Cetus Espoo  10:42.14      6:37.51  8:00.53  9:22.36       
                     
20  Maj Kajander  2005    424  1:13.48  2:32.90  3:53.89  5:16.33  10:48.35   
  Helsingfors Simsällskap  10:43.68      6:39.83  8:03.84  9:26.35       
                     
21  Heidi Helenius  2005    405  1:14.21  2:35.82  3:58.66  5:22.68  10:58.62   
  Uinti Tampere  10:42.60      6:46.74  8:11.68  9:36.28       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:11 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:14   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 6, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
HSS miehet 1  2003    622          3:40.43   
  Helsingfors Simsällskap  3:44.71                 
  Lassi Haimi  2003      26.73  55.41      55.41   
  Johan Krister Fredriksson  2003      26.33  55.45      1:50.86   
  Rasmus Söderholm  2002      26.58  55.51      2:46.37   
  Lari Tumanoff  2003      25.62  54.06      3:40.43   
                     
ÅSK 1  2002    597          3:43.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:43.11                 
  Marcus Forsel  2003      27.19  56.71      56.71   
  Jesper Lietzén  2002      26.44  55.27      1:51.98   
  Arttu Mäenpää  2003      26.86  56.28      2:48.26   
  Santeri Herpola  2003      25.54  55.23      3:43.49   
                     
Cetus 1  2002    593          3:44.04   
  Cetus Espoo  3:47.46                 
  Oscar Skjäl  2002      26.66  55.25      55.25   
  Leo Mikkonen  2002      26.23  55.35      1:50.60   
  Daniel Rinne  2002      27.64  56.82      2:47.42   
  Luukas Vainio  2003      26.49  56.62      3:44.04   
                     
VUS-VSS  2002    592          3:44.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:47.67                 
  Alex Lydman  2003      26.93  56.44      56.44   
  Ethan Brady  2002      26.58  55.99      1:52.43   
  Robin Söderholm  2002      27.15  55.38      2:47.81   
  Simon Ravals  2003      26.14  56.27      3:44.08   
                     
TaTU miehet [2002]  2002    554          3:49.18   
  TaTu Tampere  3:51.01                 
  Efim Romanov  2002      27.19  57.44      57.44   
  Petr Pankratov  2002      12.36  27.22      1:24.66   
  Lassi Niemi  2004      29.56  56.45      2:21.11   
  Axel Olander  2002      30.63  1:28.07      3:49.18   
                     
UiTa 1  2002    544          3:50.49   
  Uinti Tampere  3:52.75                 
  Wäinö Koskinen  2002      27.74  57.88      57.88   
  Eemeli Leinonen  2002      27.54  58.57      1:56.45   
  Akseli Hakala  2003      27.21  57.36      2:53.81   
  Tatu Hapuoja  2003      26.99  56.68      3:50.49   
                     
LaUS 1  2002    527          3:52.98   
  Lahden Uimaseura  3:55.11                 
  Santeri Pulkkinen  2004      27.61  57.47      57.47   
  Jasu Ovaskainen  2002      26.45  56.29      1:53.76   
  Eetu Palvanen  2003      27.60  58.74      2:52.50   
  Taavi Backman  2004      28.89  1:00.48      3:52.98   
                     
Cetus 2  2002    510          3:55.49   
  Cetus Espoo  3:58.06                 
  Roni Severinkangas  2003      28.92  1:00.67      1:00.67   
  Mihail Khanoukaev  2002      26.67  55.88      1:56.55   
  Matias Rasinmäki  2003      27.92  1:00.02      2:56.57   
  Niklas Hatakka  2003      27.82  58.92      3:55.49   
                     
ÅSK 2  2002    470          4:02.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:57.29                 
  Elias Laine  2002      26.86  56.49      56.49   
  Aapo Kinnunen  2004      28.67  1:01.54      1:58.03   
  Samu Petteri Kallio  2002      28.07  1:00.63      2:58.66   
  Rasmus Rekola  2004      30.49  1:03.41      4:02.07   
                     
10  UiTa 2  2002    457          4:04.29   
  Uinti Tampere  4:03.77                 
  Henri Naarajärvi  2002      28.76  1:01.39      1:01.39   
  Visa Kotiniitty  2003      28.35  1:00.73      2:02.12   
  Riccardo Castagno  2004      29.14  1:02.27      3:04.39   
  Konsta Kallio  2004      27.05  59.90      4:04.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:14 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:22   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    645  31.43        1:07.01   
  Kemin Työväen Uimarit  1:06.61                 
                     
Verneri Viisanen  2002    626  31.84        1:07.69   
  Cetus Espoo  1:08.73                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    619  31.76        1:07.96   
  Cetus Espoo  1:08.40                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    585  32.76        1:09.22   
  Oulun Uinti 1906  1:09.47                 
                     
Jesper Lietzén  2002    562  33.06        1:10.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.66                 
                     
Kirill Helsing  2002    556  33.37        1:10.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.51                 
                     
Petr Pankratov  2002    531  33.41        1:11.51   
  TaTu Tampere  1:10.90                 
                     
Robin Söderholm  2002    508  34.50        1:12.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.96                 
                     
Niklas Laine  2002    494  33.94        1:13.23   
  Kampuksen Plaani  1:12.95                 
                     
10  Julius Nyberg  2002    482  34.43        1:13.84   
  Kampuksen Plaani  1:14.80                 
                     
11  Aleksi Rajaniemi  2002    481  34.64        1:13.91   
  Oulun Uinti 1906  1:13.37                 
                     
12  Valtteri Taskinen  2002    479  34.67        1:13.99   
  Oulun Uinti 1906  1:14.16                 
                     
13  Oskari Arvo  2002    467  32.51        1:14.61   
  Aurajoen Uinti  1:11.21                 
                     
14  Henrik Siltari  2002    457  34.45        1:15.16   
  Kemin Uimaseura  1:13.93                 
                     
15  Jerry Roine  2002    442  36.13        1:16.00   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.78                 
                     
16  Jere Broman  2002    437  35.34        1:16.30   
  Nokian Pyry  1:15.40                 
                     
17  Benjamin Kangas  2002    431  36.23        1:16.63   
  Haminan Uimaseura  1:14.83                 
                     
18  Mikael Nurmela  2002    422  36.72        1:17.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.06                 
                     
19  Onni-kalle Luomala  2002    404  36.54        1:18.32   
  Järvenpään Uintiklubi  1:16.85                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    639  31.97        1:07.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.20                 
                     
Marcus Forsel  2003    598  31.88        1:08.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.42                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    565  32.43        1:10.03   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.46                 
                     
Lassi Haimi  2003    558  33.72        1:10.35   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.75                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    493  34.07        1:13.29   
  Simmis Wanda  1:12.89                 
                     
Eemil Kankare  2003    479  34.65        1:14.00   
  Aurajoen Uinti  1:14.04                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    469  35.35        1:14.51   
  Oulun Uinti 1906  1:14.61                 
                     
Toni Lipponen  2003    462  34.63        1:14.90   
  Kemin Uimaseura  1:15.42                 
                     
Joona Kortteinen  2003    457  35.76        1:15.19   
  Uinti Tampere  1:14.71                 
                     
10  Antti Oinonen  2003    448  34.12        1:15.68   
  Uinti Imatra  1:15.11                 
                     
11  Elias Kalliokoski  2003    447  35.55        1:15.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.25                 
                     
12  Risto Martikainen  2003    447  35.47        1:15.73   
  Kouvolan Uimarit  1:16.99                 
                     
13  Juuso Rahikainen  2003    438  36.30        1:16.26   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.77                 
                     
14  Ville Savulahti  2003    434  36.21        1:16.49   
  Riihimäen Uimaseura  1:17.15                 
                     
15  Lauri Tolvanen  2003    430  35.07        1:16.71   
  Haminan Uimaseura  1:13.97                 
                     
16  Pauli Rantamäki  2003    425  35.36        1:17.01   
  Octopus Lohja  1:17.22                 
                     
17  Oskari Repo  2003    424  36.09        1:17.06   
  Cetus Espoo  1:19.08                 
                     
18  Henri Heikkilä  2003    419  35.94        1:17.39   
  Uimaseura Aquila  1:17.58                 
                     
19  Nooa Lehtoniemi  2003    413  37.14        1:17.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.45                 
                     
20  Topi Immonen  2003    405  36.42        1:18.24   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.03                 
                     
21  Sihan Yu  2003    389  36.06        1:19.32   
  Oulun Uinti 1906  1:17.55                 
                     
22  Teemu Oksakari  2003    384  37.08        1:19.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.66                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004    529  32.58        1:11.60   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.79                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    525  32.65        1:11.76   
  Lahden Uimaseura  1:13.34                 
                     
Pavel Pankratov  2004    498  35.20        1:13.07   
  TaTu Tampere  1:15.21                 
                     
Joonas Maaranen  2004    475  34.82        1:14.19   
  Hyvinkään Uimaseura  1:13.94                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    468  35.34        1:14.56   
  TaTu Tampere  1:16.13                 
                     
Akseli Maaranen  2004    466  34.42        1:14.67   
  Hyvinkään Uimaseura  1:15.91                 
                     
Veerti Juurakko  2004    456  35.59        1:15.20   
  Cetus Espoo  1:21.45                 
                     
Weeti Virtanen  2004    409  36.41        1:18.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.26                 
                     
Cedric Decena  2004    406  36.05        1:18.22   
  Oulun Lohet  1:16.90                 
                     
10  Seweryn Pastucha  2004    405  36.95        1:18.24   
  Raision Urheilijat  1:20.28                 
                     
11  Jesse Hyppönen  2004    404  36.85        1:18.31   
  Lahden Uimaseura  1:20.60                 
                     
12  Joona Saloniemi  2004    398  36.64        1:18.70   
  TaTu Tampere  1:18.75                 
                     
13  Atte Leinonen  2004    395  37.25        1:18.88   
  Oulun Uinti 1906  1:20.61                 
                     
14  Vili Rantasuo  2004    383  38.08        1:19.69   
  Oulun Lohet  1:20.70                 
                     
15  Riccardo Castagno  2004    374  37.61        1:20.37   
  Uinti Tampere  1:21.03                 
                     
16  Juuso Leppänen  2004    372  37.75        1:20.50   
  Aurajoen Uinti  1:20.90                 
                     
17  Jaakko Pihlava  2004    368  37.65        1:20.79   
  Aurajoen Uinti  1:20.95                 
                     
18  Aapo Koskinen  2004    362  38.93        1:21.22   
  Lahden Uimaseura  1:22.70                 
                     
19  Juuso Pulkkinen  2004    350  38.70        1:22.17   
  Cetus Espoo  1:22.55                 
                     
20  Elmeri Aho  2004    326  39.45        1:24.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:20.28                 
                     
Miska Törmi  2004              DSQ   
  Octopus Lohja  1:22.22                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:22 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:00   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    648  33.26  1:11.84  1:52.21    2:25.69   
  Raision Urheilijat  2:26.21                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    622  31.31  1:10.03  1:53.41    2:27.73   
  Oulun Uinti 1906  2:25.10                 
                     
Isabella Renwick  2003    612  31.85  1:09.75  1:53.74    2:28.50   
  Cetus Espoo  2:26.13                 
                     
Petra Kivi  2003    603  33.11  1:11.08  1:54.52    2:29.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.04                 
                     
Minja Lukkari  2003    578  32.38  1:12.62  1:56.44    2:31.36   
  Oulun Uinti 1906  2:28.89                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    574  32.91  1:10.66  1:57.33    2:31.69   
  Aurajoen Uinti  2:29.19                 
                     
Martta Nygård  2003    565  33.17  1:10.47  1:56.73    2:32.47   
  Oulun Uinti 1906  2:34.88                 
                     
Emma Haglund  2003    563  33.05  1:13.47  1:56.53    2:32.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.86                 
                     
Róza Nagy  2003    555  32.42  1:14.03  1:57.20    2:33.43   
  Cetus Espoo  2:34.69                 
                     
10  Minttu Paalanen  2003    555  32.59  1:11.28  1:58.27    2:33.45   
  Lahden Uimaseura  2:33.84                 
                     
11  Emma Johansson  2003    554  33.16  1:14.10  1:58.71    2:33.51   
  Cetus Espoo  2:33.06                 
                     
12  Roosa Kärkkäinen  2003    545  32.80  1:13.26  1:58.25    2:34.34   
  Oulun Lohet  2:31.07                 
                     
13  Iris Hanski  2003    532  33.08  1:12.59  1:59.56    2:35.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.33                 
                     
14  Kiira Kangasniemi  2003    523  31.97  1:11.23  1:59.85    2:36.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:35.28                 
                     
15  Aida Pasma  2003    522  34.06  1:16.03  1:59.73    2:36.59   
  Riihimäen Uimaseura  2:37.27                 
                     
16  Kaisa Himanen  2003    520  32.25  1:12.10  2:01.33    2:36.82   
  Mikkelin Uimaseura  2:36.61                 
                     
17  Kaarin Rapinoja  2003    518  32.92  1:13.32  2:00.80    2:36.96   
  Cetus Espoo  2:35.21                 
                     
18  Martta Ruuska  2003    514  33.64  1:18.92  2:00.73    2:37.43   
  Swimming Jyväskylä  2:38.27                 
                     
19  Kerttu Nurmi  2003    507  34.34  1:14.16  2:01.71    2:38.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.11                 
                     
20  Mathilda Puutio  2003    502  36.38  1:17.66  2:04.23    2:38.61   
  Oulun Uinti 1906  2:36.64                 
                     
21  Siiri Reiniluoto  2003    494  33.10  1:16.77  2:03.40    2:39.51   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.76                 
                     
22  Milla-lotta Tapanainen  2003    475  35.92  1:19.76  2:05.07    2:41.54   
  Cetus Espoo  2:38.36                 
                     
23  Juulia Käräjämies  2003    464  35.14  1:18.56  2:04.18    2:42.80   
  Nummelan Kisaajat  2:35.61                 
                     
24  Emma Hämäläinen  2003    459  34.82  1:19.78  2:04.39    2:43.48   
  Vieskan Uimarit  2:37.98                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    651  30.66  1:07.28  1:50.20    2:25.45   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.30                 
                     
Petra Ansaranta  2004    634  31.27  1:09.63  1:52.22    2:26.74   
  Oulun Uinti 1906  2:29.38                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    599  31.95  1:08.94  1:53.34    2:29.60   
  Kouvolan Uimarit  2:27.47                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    589  33.49  1:13.32  1:56.03    2:30.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:35.11                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    561  34.20  1:14.84  1:58.08    2:32.88   
  Oulun Uinti 1906  2:33.77                 
                     
Greta Beszteri  2004    545  32.73  1:13.60  1:57.96    2:34.36   
  Cetus Espoo  2:34.50                 
                     
Aino Rantala  2004    538  32.75  1:11.75  2:00.18    2:34.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.59                 
                     
Siiri Konkka  2004    538  31.33  1:11.73  1:57.94    2:35.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.19                 
                     
Pinja Taskila  2004    533  34.53  1:15.12  1:59.56    2:35.55   
  Oulun Uinti 1906  2:32.12                 
                     
10  Iida Heikkinen  2004    532  33.13  1:14.17  1:59.46    2:35.62   
  Uinti Imatra  2:33.38                 
                     
11  Wilma Långström  2004    526  33.19  1:15.20  2:01.70    2:36.20   
  Helsingfors Simsällskap  2:40.04                 
                     
12  Jessica Mäkinen  2004    524  33.97  1:14.03  1:58.51    2:36.35   
  Uinti Tampere  2:41.53                 
                     
13  Saga Kovanen  2004    520  33.60  1:14.20  2:02.24    2:36.77   
  Cetus Espoo  2:38.37                 
                     
14  Inka Elamaa  2004    519  35.61  1:15.98  2:02.91    2:36.91   
  Oulun Lohet  2:35.68                 
                     
15  Veera Säämänen  2004    516  34.25  1:13.58  2:02.11    2:37.23   
  Helsingfors Simsällskap  2:37.45                 
                     
16  Annukka Pihkamäki  2004    510  32.31  1:14.25  2:01.11    2:37.84   
  Riihimäen Uimaseura  2:37.25                 
                     
17  Laura Nissi  2004    496  32.81  1:11.87  2:00.64    2:39.25   
  Simmis Wanda  2:40.15                 
                     
18  Laura Markuksela  2004    496  34.09  1:16.06  2:01.84    2:39.27   
  Oulun Lohet  2:39.78                 
                     
19  Ida Mäki-Hokkonen  2004    494  34.04  1:14.93  2:02.74    2:39.46   
  Lappeenrannan Uimarit  2:39.92                 
                     
20  Jutta Jauhiainen  2004    494  34.83  1:17.21  2:04.93    2:39.52   
  Cetus Espoo  2:40.85                 
                     
21  Ella Hulkki  2004    489  34.61  1:14.69  2:03.16    2:40.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.89                 
                     
22  Saga Jatkola  2004    487  32.62  1:14.91  2:03.37    2:40.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:40.52                 
                     
23  Peppi Vesalainen  2004    485  33.00  1:14.71  2:02.11    2:40.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:41.42                 
                     
24  Emmi Manninen  2004    474  36.46  1:18.94  2:06.01    2:41.68   
  Uinti Tampere  2:41.92                 
                     
25  Aliina Karvonen  2004    467  36.02  1:18.89  2:07.02    2:42.49   
  Simmis Wanda  2:41.19                 
                     
26  Siiri Ala-Karvia  2004    449  35.66  1:21.82  2:07.16    2:44.59   
  Uinti Tampere  2:41.58                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004              DSQ  SU 
  Uinti Tampere  2:41.02                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    638  30.27  1:08.55  1:52.78    2:26.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:30.40                 
                     
Kira Lindroos  2005    558  32.78  1:12.69  1:56.89    2:33.16   
  Cetus Espoo  2:33.46                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    548  33.19  1:12.38  1:58.70    2:34.03   
  Nummelan Kisaajat  2:36.70                 
                     
Maria Korkalainen  2005    546  32.42  1:14.15  1:59.36    2:34.27   
  Joensuun Uimaseura  2:34.64                 
                     
Kukka Kangas  2005    538  33.91  1:12.58  1:58.50    2:35.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.81                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    512  33.38  1:15.46  2:00.96    2:37.64   
  Cetus Espoo  2:33.74                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    511  32.86  1:13.67  2:00.27    2:37.74   
  Aurajoen Uinti  2:40.87                 
                     
Inka Vahtola  2005    508  33.82  1:15.20  2:01.11    2:38.03   
  Cetus Espoo  2:38.91                 
                     
Moona Korpikoski  2005    491  35.02  1:17.72  2:05.65    2:39.78   
  Nokian Pyry  2:43.04                 
                     
10  Milla Lempiälä  2005    486  36.53  1:17.82  2:05.46    2:40.40   
  Loimaan Uimaseura  2:44.12                 
                     
11  Sonila Selimi  2005    480  33.42  1:14.99  2:02.87    2:41.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:42.96                 
                     
12  Meea Juntunen  2005    477  35.83  1:18.83  2:04.68    2:41.34   
  Tuusulan Uimaseura  2:46.20                 
                     
13  Veera Korsoff  2005    476  35.45  1:18.12  2:06.77    2:41.46   
  Helsingfors Simsällskap  2:41.27                 
                     
14  Salma Mäntynen  2005    476  33.10  1:15.31  2:04.36    2:41.48   
  Uimaseura Aquila  2:45.77                 
                     
15  Ada Hakkarainen  2005    473  34.59  1:17.53  2:04.62    2:41.77   
  Helsingfors Simsällskap  2:38.25                 
                     
16  Laura Kousa  2005    469  36.23  1:15.66  2:06.53    2:42.30   
  Cetus Espoo  2:41.76                 
                     
17  Viivi Säntti  2005    464  34.98  1:17.63  2:05.62    2:42.80   
  Oulun Uinti 1906  2:42.13                 
                     
18  Aino Koskelo  2005    460  35.40  1:19.17  2:05.87    2:43.33   
  Nurmijärven Uinti  2:44.84                 
                     
19  Ida Kauppinen  2005    452  35.14  1:15.95  2:06.81    2:44.30   
  Lappeenrannan Uimarit  2:45.44                 
                     
20  Kerttu Taponen  2005    445  36.76  1:20.09  2:10.99    2:45.15   
  Aurajoen Uinti  2:45.87                 
                     
21  Milla Strandberg  2005    441  34.83  1:21.50  2:06.84    2:45.62   
  Vanders  2:46.28                 
                     
22  Alexia Tahkola  2005    441  35.06  1:17.69  2:07.84    2:45.64   
  Oulun Lohet  2:46.09                 
                     
23  Maura Bergström  2005    436  35.39  1:17.03  2:07.26    2:46.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.22                 
                     
24  Lumi Rossi  2005    433  35.83  1:18.98  2:08.77    2:46.63   
  Cetus Espoo  2:45.12                 
                     
25  Sofia Rinne  2005    420  37.01  1:19.65  2:08.90    2:48.32   
  Cetus Espoo  2:47.00                 
                     
26  Maija Hinkkala  2005    408  35.22  1:20.21  2:09.33    2:49.96   
  Riihimäen Uimaseura  2:45.37                 
                     
27  Ellen Kettunen  2005    406  40.05  1:27.06  2:13.06    2:50.26   
  Cetus Espoo  2:46.93                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:00 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:18   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m PU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ibrahim Ezzat  2002    657          25.79   
  Aurajoen Uinti  26.05                 
Marcus Forsel  2003    602          26.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.34                 
Matias Hjelm  2002    568          27.08   
  Vanders  27.42                 
Oskari Arvo  2002    558          27.23   
  Aurajoen Uinti  27.24                 
Simon Ravals  2003    558          27.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.91                 
Efim Romanov  2002    552          27.33   
  TaTu Tampere  27.44                 
Ville Korpilähde  2002    548          27.40   
  Swimming Club Rovaniemi  28.31                 
Elias Kukkonen  2002    542          27.51   
  ORCA Helsinki  28.35                 
Rasmus Söderholm  2002    537          27.58   
  Helsingfors Simsällskap  29.01                 
10  Santeri Herpola  2003    536          27.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.72                 
11  Verneri Lehtovaara  2004    532          27.67   
  Salon Uimarit  28.32                 
12  Eemeli Leinonen  2002    528          27.75   
  Uinti Tampere  27.49                 
13  Akseli Kontiainen  2002    526          27.78   
  Joensuun Uimaseura  28.34                 
14  Mihail Khanoukaev  2002    524          27.82   
  Cetus Espoo  28.69                 
15  Joonas Maaranen  2004    522          27.84   
  Hyvinkään Uimaseura  28.27                 
16  Elias Laine  2002    522          27.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.19                 
17  Arttu Mäenpää  2003    521          27.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.67                 
18  Jasu Ovaskainen  2002    519          27.90   
  Lahden Uimaseura  28.40                 
19  Danil Seksenov  2004    511          28.04   
  Vanders  27.76                 
20  Leo Mikkonen  2002    505          28.15   
  Cetus Espoo  28.83                 
21  Elias Saarinen  2002    498          28.29   
  Riihimäen Uimaseura  27.81                 
22  Tatu Hapuoja  2003    496          28.33   
  Uinti Tampere  28.66                 
23  Jesse Anttila  2002    489          28.47   
  Kokkolan Uimaseura  28.36                 
24  Daniel Rinne  2002    487          28.49   
  Cetus Espoo  27.95                 
25  Onni-kalle Luomala  2002    486          28.51   
  Järvenpään Uintiklubi  28.91                 
26  Benjamin Kangas  2002    469          28.86   
  Haminan Uimaseura  28.67                 
27  Matias Rajavaara  2002    460          29.04   
  Oulun Uinti 1906  28.97                 
28  Lauri-luukas Jäntti  2002    451          29.24   
  Porin Uimaseura  28.80                 
29  Niklas Laine  2002    445          29.37   
  Kampuksen Plaani  28.85                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:18   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 10, 50m VU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    665          27.18   
  Raision Urheilijat  27.66                 
Kanerva Kinnunen  2004    664          27.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  27.69                 
Siiri Einiö  2003    664          27.20   
  Gladius Kirkkonummi  27.42                 
Laura Kellberg  2003    625          27.74   
  Cetus Espoo  27.82                 
Julia Sairanen  2003    618          27.85   
  Lahden Uimaseura  28.28                 
Irene Mäkilä  2004    608          28.00   
  Raision Urheilijat  28.78                 
Daniela Degenhardt  2003    597          28.18   
  Aurajoen Uinti  28.33                 
Venla Säntti  2003    597          28.18   
  Oulun Uinti 1906  28.77                 
Sylvia Kuusisto  2003    593          28.24   
  Aurajoen Uinti  27.84                 
10  Sonja Lehtinen  2003    592          28.25   
  Helsingin Uimarit  28.19                 
11  Helmi Jouhten  2004    584          28.38   
  Kempeleen Pyrintö  28.81                 
12  Kiia Kärkkäinen  2003    583          28.40   
  Heinolan Isku  27.88                 
13  Siiri Arjanmaa  2004    576          28.51   
  Uinti Tampere  28.66                 
14  Kiira Kangasniemi  2003    570          28.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.99                 
15  Iris Hanski  2003    560          28.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.10                 
15  Santra Nieminen  2004    560          28.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.88                 
17  Frida Ekman  2004    557          28.83   
  Uinti Tampere  28.79                 
18  Emma Hakala  2004    553          28.90   
  Helsingin Uimarit  28.90                 
19  Peppi Vesalainen  2004    552          28.92   
  Helsingfors Simsällskap  29.12                 
20  Riikka Niskala  2004    550          28.96   
  Raision Urheilijat  29.14                 
21  Henna Hökkä  2003    549          28.97   
  Oulun Uinti 1906  29.37                 
22  Kaisa Himanen  2003    549          28.98   
  Mikkelin Uimaseura  28.68                 
23  Siiri Konkka  2004    548          28.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.78                 
24  Salma Mäntynen  2005    531          29.30   
  Uimaseura Aquila  29.03                 
24  Senni Mattila  2003    531          29.30   
  Porin Uimaseura  29.38                 
26  Anni Konnu  2004    529          29.34   
  Uinti Imatra  29.14                 
26  Sofia Martinkauppi  2003    529          29.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.90                 
28  Nessa Järvinen  2004    527          29.37   
  Uimaseura Aquila  29.36                 
29  Adeliina Kaarlenkaski  2004    518          29.53   
  Uinti Tampere  29.04                 
29  Aino Rantala  2004    518          29.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.06                 
29  Maija Nurmi  2003    518          29.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.37                 
32  Liinu Louhikoski  2004    507          29.75   
  Vanders  29.22                 
33  Greta Beszteri  2004    506          29.76   
  Cetus Espoo  29.03                 
34  Ella Ekman  2003    460          30.73   
  Uinti Tampere  29.32                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:18 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:24   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002    680  1:03.06  2:08.50  3:14.23  4:18.65  8:33.92   
  Raision Urheilijat  8:36.44      5:22.77  6:26.92  7:31.38       
                     
Jesper Lietzén  2002    618  1:02.98  2:10.04  3:17.61  4:25.02  8:50.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:48.84      5:32.33  6:39.77  7:46.77       
                     
Oscar Skjäl  2002    607  1:03.70  2:11.05  3:18.79  4:26.83  8:53.86   
  Cetus Espoo  8:54.83      5:34.45  6:42.23  7:48.84       
                     
Ethan Brady  2002    598  1:03.36  2:11.77  3:19.95  4:27.51  8:56.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:09.08      5:35.12  6:43.55  7:51.32       
                     
Elias Juntunen  2002    590  1:03.60  2:10.68  3:18.79  4:27.33  8:58.81   
  Oulun Uinti 1906  9:09.36      5:34.94  6:43.71  7:52.18       
                     
Robin Söderholm  2002    578  1:04.70  2:13.51  3:22.72  4:32.22  9:02.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:10.29      5:40.94  6:48.87  7:56.87       
                     
Jere Broman  2002    518  1:03.65  2:12.80  3:23.92  4:36.07  9:22.91   
  Nokian Pyry  9:21.50      5:47.98  7:00.31  8:12.15       
                     
Wäinö Koskinen  2002    511  1:05.53  2:15.72  3:26.73  4:38.27  9:25.31   
  Uinti Tampere  9:28.67      5:50.21  7:02.45  8:14.36       
                     
Joonas Järvi  2002    495  1:05.21  2:17.19  3:29.40  4:42.56  9:31.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:39.13      5:55.36  7:08.65  8:21.04       
                     
10  Oliver Kela  2002    474  1:06.50  2:18.44  3:31.40  4:45.24  9:39.68   
  Swimming Club Rovaniemi  9:31.09      5:59.20  7:13.25  8:28.26       
                     
11  Mikael Nurmela  2002    463  1:07.37  2:21.24  3:35.98  4:50.39  9:44.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:36.89      6:04.61  7:19.24  8:33.22       
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003    621  1:01.92  2:08.93  3:16.67  4:25.23  8:49.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:52.00      5:33.23  6:40.24  7:47.05       
                     
Aku Kaila  2003    620  1:05.74  2:13.58  3:21.27  4:27.92  8:49.97   
  Raision Urheilijat  9:00.76      5:34.48  6:41.17  7:47.85       
                     
Arttu Mäenpää  2003    586  1:03.26  2:11.16  3:19.77  4:28.13  9:00.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:59.86      5:36.23  6:44.78  7:53.55       
                     
Niklas Hatakka  2003    582  1:03.78  2:11.67  3:20.03  4:28.34  9:01.49   
  Cetus Espoo  9:10.13      5:36.65  6:45.41  7:54.21       
                     
Luukas Vainio  2003    560  1:04.11  2:12.23  3:22.34  4:32.89  9:08.44   
  Cetus Espoo  9:29.32      5:41.64  6:51.54  8:01.51       
                     
Olli-pekka Pietarila  2003    551  1:07.74  2:16.11  3:26.10  4:35.51  9:11.45   
  Oulun Uinti 1906  9:19.49      5:44.96  6:54.09  8:03.12       
                     
Akseli Hakala  2003    523  1:06.15  2:16.11  3:27.23  4:38.58  9:20.83   
  Uinti Tampere  9:10.67      5:49.82  6:59.91  8:10.67       
                     
Jami Ihalainen  2003    517  1:05.34  2:16.09  3:28.97  4:40.90  9:23.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:15.06      5:53.04  7:04.95  8:16.30       
                     
Benjamin Evans  2003    504  1:03.93  2:14.38  3:26.57  4:39.64  9:28.02   
  Swimming Club Vuokatti  9:34.10      5:53.60  7:06.69  8:19.87       
                     
10  Niko Matela  2003    487  1:06.71  2:18.22  3:30.50  4:43.57  9:34.46   
  Lappeenrannan Uimarit  9:29.07      5:56.54  7:09.41  8:23.10       
                     
11  Matias Rasinmäki  2003    482  1:04.62  2:17.34  3:30.54  4:44.16  9:36.34   
  Cetus Espoo  9:33.27      5:57.82  7:11.52  8:24.86       
                     
12  Toni Lipponen  2003    479  1:06.98  2:19.08  3:31.58  4:44.71  9:37.58   
  Kemin Uimaseura  9:26.79      5:57.92  7:12.32  8:26.03       
                     
13  Risto Martikainen  2003    471  1:05.59  2:16.51  3:29.47  4:44.14  9:40.80   
  Kouvolan Uimarit  9:36.91      5:59.05  7:14.00  8:28.92       
                     
14  Nooa Lehtoniemi  2003    461  1:09.07  2:23.75  3:38.76  4:53.92  9:45.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:49.86      6:08.17  7:22.19  8:35.49       
                     
15  Aleksi Kauppinen  2003    460  1:07.38  2:21.14  3:36.16  4:51.26  9:45.28   
  Lappeenrannan Uimarit  9:41.92      6:05.87  7:20.30  8:34.69       
                     
16  Isak Jatkola  2003    457  1:08.39  2:22.15  3:36.94  4:52.45  9:46.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:46.97      6:05.56  7:19.82  8:34.32       
                     
17  Eetu Palvanen  2003    454  1:04.96  2:17.63  3:32.40  4:47.21  9:48.20   
  Lahden Uimaseura  9:36.01      6:02.95  7:18.46  8:35.22       
                     
18  Miro Merinen  2003    447  1:08.08  2:22.74  3:38.15  4:53.31  9:50.96   
  Simmis Wanda  9:51.39      6:08.66  7:23.65  8:38.77       
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Tomas Koski  2004    586  1:03.75  2:12.57  3:21.58  4:30.57  9:00.00   
  Heinolan Isku  9:15.53      5:38.95  6:47.79  7:55.94       
                     
Lassi Niemi  2004    547  1:03.85  2:13.00  3:22.91  4:32.62  9:12.76   
  TaTu Tampere  9:42.00      5:42.06  6:52.09  8:02.77       
                     
Santeri Pulkkinen  2004    527  1:03.98  2:12.98  3:22.72  4:33.69  9:19.62   
  Lahden Uimaseura  9:28.40      5:45.23  6:57.61  8:09.86       
                     
Miro Birkstedt  2004    495  1:05.30  2:16.12  3:28.38  4:40.84  9:31.48   
  TaTu Tampere  9:43.61      5:54.13  7:07.97  8:20.19       
                     
Davin Lindholm  2004    481  1:08.34  2:20.00  3:32.45  4:45.49  9:36.73   
  Helsingfors Simsällskap  9:38.14      5:58.48  7:11.75  8:24.78       
                     
Elmeri Aho  2004    468  1:05.89  2:19.74  3:35.63  4:50.81  9:42.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:47.22      6:05.12  7:19.02  8:32.72       
                     
Jaakko Pihlava  2004    450  1:08.57  2:21.99  3:36.71  4:52.24  9:49.81   
  Aurajoen Uinti  9:53.19      6:07.97  7:23.01  8:38.32       
                     
Seweryn Pastucha  2004    448  1:10.30  2:25.53  3:40.73  4:55.54  9:50.61   
  Raision Urheilijat  10:02.12      6:11.00  7:26.70  8:40.78       
                     
Veerti Juurakko  2004    437  1:08.85  2:23.73  3:39.19  4:55.20  9:55.47   
  Cetus Espoo  9:55.56      6:10.76  7:26.02  8:41.68       
                     
10  Onni Äijälä  2004    408  1:07.79  2:23.14  3:38.42  4:55.24  10:09.23   
  Hyvinkään Uimaseura  9:58.25      6:13.85  7:32.71  8:52.09       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:24 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:39   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 12, 4X100m VUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Oulun Uinti 1  2003  Oulun Uinti 1906            4:04.30   
  Venla Säntti  2003      29.67  1:01.20      1:01.20   
  Petra Ansaranta  2004      29.39  1:00.11      2:01.31   
  Minja Lukkari  2003      29.47  1:01.44      3:02.75   
  Madeleine Hiltunen  2003      30.12  1:01.55      4:04.30   
                     
Cetus 1  2003  Cetus Espoo            4:05.80   
  Laura Kellberg  2003      28.95  1:00.17      1:00.17   
  Isabella Renwick  2003      29.59  1:02.01      2:02.18   
  Kira Lindroos  2005      29.44  1:01.56      3:03.74   
  Dina Sadojevic Jelacik  2004      29.84  1:02.06      4:05.80   
                     
UKK naiset [2003]  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu            4:06.46   
  Kanerva Kinnunen  2004      29.53  1:01.47      1:01.47   
  Santra Nieminen  2004      29.73  1:01.93      2:03.40   
  Sofia Martinkauppi  2003      30.13  1:02.70      3:06.10   
  Aino Hinkka  2005      28.75  1:00.36      4:06.46   
                     
HSS Naiset 1  2003  Helsingfors Simsällskap            4:08.62   
  Aamu Änkilä  2004      29.89  1:01.88      1:01.88   
  Peppi Vesalainen  2004      29.46  1:02.96      2:04.84   
  Veera Korsoff  2005      29.99  1:02.62      3:07.46   
  Lotta Pälsi  2004      28.97  1:01.16      4:08.62   
                     
LaUS 1  2003  Lahden Uimaseura            4:11.11   
  Sohvi Kallinen  2004      30.16  1:02.35      1:02.35   
  Julia Sairanen  2003      29.02  1:01.04      2:03.39   
  Minttu Paalanen  2003      30.49  1:03.22      3:06.61   
  Venla Lindström  2004      30.57  1:04.50      4:11.11   
                     
UiTa 1  2003  Uinti Tampere            4:11.33   
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      30.17  1:03.89      1:03.89   
  Frida Ekman  2004      29.60  1:02.87      2:06.76   
  Emmi Manninen  2004      29.71  1:02.47      3:09.23   
  Siiri Arjanmaa  2004      29.11  1:02.10      4:11.33   
                     
ÅSK 1  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            4:11.61   
  Aino Rantala  2004      29.88  1:02.59      1:02.59   
  Iris Hanski  2003      29.69  1:02.31      2:04.90   
  Maija Nurmi  2003      30.36  1:03.20      3:08.10   
  Siiri Konkka  2004      29.93  1:03.51      4:11.61   
                     
Oulun Uinti 2  2003  Oulun Uinti 1906            4:13.88   
  Olga Emilia Mattila  2004      31.51  1:04.44      1:04.44   
  Mathilda Puutio  2003      30.02  1:01.88      2:06.32   
  Martta Nygård  2003      30.55  1:04.35      3:10.67   
  Henna Hökkä  2003      29.94  1:03.21      4:13.88   
                     
Cetus 3  2003  Cetus Espoo            4:14.03   
  Siiri Hargreaves  2003      31.61  1:04.74      1:04.74   
  Jutta Jauhiainen  2004      30.20  1:02.56      2:07.30   
  Essi Salokorpi  2003      30.81  1:04.21      3:11.51   
  Saga Kovanen  2004      30.02  1:02.52      4:14.03   
                     
10  Cetus 2  2003  Cetus Espoo            4:14.74   
  Greta Beszteri  2004      30.38  1:03.56      1:03.56   
  Tuuli Pippuri  2005      30.41  1:03.68      2:07.24   
  Emma Johansson  2003      30.06  1:03.11      3:10.35   
  Milla-lotta Tapanainen  2003      30.36  1:04.39      4:14.74   
                     
11  KUS-GSS  2005  Kokkolan Uimaseura            4:20.01   
  Teea Jestoi  2005      31.68  1:06.35      1:06.35   
  Tessa Tattari  2004      30.81  1:05.20      2:11.55   
  Henna Känsäkangas  2004      30.51  1:04.62      3:16.17   
  Wilma Lakanen  2003      30.43  1:03.84      4:20.01   
                     
12  UiTa 2  2003  Uinti Tampere            4:20.24   
  Eveliina Koivula  2003      31.13  1:04.68      1:04.68   
  Ella Ekman  2003      30.59  1:05.41      2:10.09   
  Noora Kylmämetsä  2004      30.78  1:04.57      3:14.66   
  Jessica Mäkinen  2004      30.84  1:05.58      4:20.24   
                     
13  JoUS naiset  2003  Joensuun Uimaseura            4:21.14   
  Elina Gavrilov  2004      31.20  1:05.13      1:05.13   
  Maria Korkalainen  2005      30.74  1:03.96      2:09.09   
  Minna Kinnunen  2003      31.12  1:05.83      3:14.92   
  Mitra Pietiäinen  2004      31.39  1:06.22      4:21.14   
                     
14  ÅSK 2  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            4:23.10   
  Sonila Selimi  2005      30.62  1:05.98      1:05.98   
  Kerttu Nurmi  2003      30.09  1:03.46      2:09.44   
  Hilda Helo  2003      32.58  1:07.32      3:16.76   
  Kukka Kangas  2005      31.38  1:06.34      4:23.10   
                     
15  VUS-VSS  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            4:28.86   
  Jenny Grangärd  2003      31.76  1:06.68      1:06.68   
  Pirita Hautala  2004      30.50  1:05.15      2:11.83   
  Anniina Haarala  2004      32.80  1:09.22      3:21.05   
  Aamu Knuuttila  2004      32.05  1:07.81      4:28.86   
                     
RaisU tytöt 1  2003  Raision Urheilijat            DSQ   
  Rebekka Luoto  2003      28.92  59.10      59.10   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:39 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  16 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:45   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Rebekka Luoto  2003  Raision Urheilijat    36.15  1:16.75  1:58.05    2:38.73   
Siiri Einiö  2003  Gladius Kirkkonummi    36.61  1:17.95  2:00.31    2:43.77   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    37.18  1:19.51  2:02.99    2:46.21   
Martta Ruuska  2003  Swimming Jyväskylä    37.74  1:20.32  2:03.16    2:46.72   
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.22  1:19.29  2:02.91    2:46.87   
Róza Nagy  2003  Cetus Espoo    37.94  1:20.41  2:04.29    2:47.99   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    38.31  1:20.42  2:04.00    2:48.50   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    38.02  1:21.26  2:05.63    2:50.56   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    39.36  1:25.18  2:08.92    2:50.67   
10  Siiri Pellinen  2003  Swimming Jyväskylä    39.03  1:23.18  2:08.17    2:52.23   
11  Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    39.05  1:23.35  2:09.46    2:52.75   
12  Hilla Kuuva  2003  Lappeenrannan Uimarit    40.16  1:24.02  2:08.97    2:53.73   
13  Iiris Yli-Jama  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.66  1:23.76  2:09.06    2:54.02   
14  Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    39.79  1:24.59  2:09.14    2:54.73   
15  Milla-lotta Tapanainen  2003  Cetus Espoo    40.56  1:25.79  2:12.19    2:56.74   
16  Emma Johansson  2003  Cetus Espoo    40.76  1:25.69  2:11.91    2:56.79   
17  Juulia Käräjämies  2003  Nummelan Kisaajat    39.09  1:24.16  2:10.89    2:57.56   
18  Emma Jormanainen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.64  1:25.76  2:11.68    2:58.16   
19  Winona Forslund  2003  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    39.02  1:24.47  2:11.29    2:58.96   
20  Inka Metiäinen  2003  Swimming Jyväskylä    41.58  1:27.13  2:14.39    3:00.35   
21  Julia Sairanen  2003  Lahden Uimaseura    39.37  1:25.88  2:13.79    3:02.29   
22  Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura    40.94  1:27.50  2:18.35    3:08.09   
                     
 
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Meeri Yli-Äyhö  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    38.06  1:20.36  2:02.04    2:43.51   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    36.83  1:18.20  2:01.21    2:44.38   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit    37.16  1:19.37  2:02.47    2:45.37   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    38.67  1:21.69  2:05.81    2:47.64   
Sohvi Kallinen  2004  Lahden Uimaseura    38.07  1:21.24  2:04.43    2:48.60   
Siiri Ala-Karvia  2004  Uinti Tampere    37.55  1:20.10  2:04.09    2:48.73