Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Odder svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.73 | 1:09.43 | 1:52.62 | 2:25.74 | |||
2 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 32.54 | 1:11.26 | 2:00.22 | 2:34.53 | |||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 32.38 | 1:11.06 | 1:53.67 | 2:26.25 | |||
2 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 31.77 | 1:09.40 | 1:54.44 | 2:26.30 | |||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 29.20 | 1:05.74 | 1:53.09 | 2:26.69 | |||
4 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 31.44 | 1:12.24 | 1:55.35 | 2:29.94 | |||
5 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 32.65 | 1:10.89 | 1:57.30 | 2:30.34 | |||
6 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.62 | 1:09.26 | 1:55.74 | 2:30.67 | |||
7 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.02 | 1:14.90 | 2:00.90 | 2:34.82 | |||
8 | Tobias Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 37.32 | 1:17.65 | 2:03.91 | 2:37.77 | |||
9 | Joost Rijkhoff | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.24 | 1:16.87 | 2:02.79 | 2:39.65 | |||
10 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.85 | 1:14.90 | 2:04.77 | 2:39.97 | |||
11 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.28 | 1:17.04 | 2:07.45 | 2:44.71 | |||
12 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.95 | 1:21.53 | 2:13.78 | 2:53.71 | |||
13 | Valdemar Degn | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.13 | 1:26.14 | 2:21.20 | 2:58.97 | |||
14 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 43.57 | 1:31.76 | 2:27.24 | 3:10.00 | |||
15 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.39 | 1:35.77 | 2:38.99 | 3:21.68 | |||
- | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 74m | |||||
- | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
- | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i vend 150m | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 34.87 | 1:15.40 | 2:03.02 | 2:39.55 | |||
2 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.50 | 1:16.49 | 2:05.21 | 2:43.17 | |||
3 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 37.79 | 1:18.43 | 2:10.60 | 2:48.76 | |||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.12 | 1:21.58 | 2:11.80 | 2:51.65 | |||
5 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.12 | 1:30.85 | 2:23.50 | 3:04.42 | |||
6 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.87 | 1:30.44 | 2:31.76 | 3:17.16 | |||
7 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.75 | 1:35.49 | 2:32.73 | 3:18.56 | |||
8 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 48.98 | 1:37.61 | 2:37.52 | 3:21.71 | |||
9 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | 46.39 | 1:39.66 | 2:39.92 | 3:23.45 | |||
10 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 50.41 | 1:45.42 | 2:45.66 | 3:31.77 | |||
11 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 54.87 | 2:51.45 | 3:38.99 | ||||
12 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 56.64 | 1:53.36 | 3:11.22 | 3:56.19 | |||
- | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev 73m | |||||
- | Marcus Rasmussen | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Asynk ben i bryst | |||||
- | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej fortsat bev 75m | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.27 | 1:24.29 | 2:16.67 | 2:56.40 | |||
2 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 41.22 | 1:32.29 | 2:29.32 | 3:12.28 | |||
3 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.17 | 1:59.93 | 3:18.40 | 4:05.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 12:55 |