Results for Spektrum Odder Swim Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 16 marts 2018 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Odder svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 30.85 | 1:03.64 | 1:37.40 | 2:10.85 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:12.10 | |||||||||
2 | Emma Rasmussen | 2002 | 32.75 | 1:07.66 | 1:43.69 | 2:19.42 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
3 | Liv Hingeberg | 2001 | 33.35 | 1:08.79 | 1:44.63 | 2:20.49 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:18.08 | |||||||||
4 | Therese Mardal | 2002 | 32.53 | 1:08.62 | 1:45.82 | 2:22.55 | ||||
Thisted Svømmeklub | 2:18.57 | |||||||||
5 | Nete Lund Madsen | 2001 | 32.66 | 1:08.46 | 1:45.84 | 2:23.19 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.25 | |||||||||
6 | Jasmin Jespersen | 2002 | 33.26 | 1:09.59 | 1:46.65 | 2:23.56 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:25.03 | |||||||||
7 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 34.44 | 1:11.75 | 1:48.78 | 2:24.30 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:32.37 | |||||||||
8 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 33.21 | 1:09.44 | 1:47.59 | 2:26.43 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.39 | |||||||||
9 | Selma Lindberg | 2003 | 33.82 | 1:11.64 | 1:50.33 | 2:28.29 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.43 | |||||||||
10 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 34.26 | 1:12.91 | 1:52.17 | 2:30.20 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:40.74 | |||||||||
11 | Sofia Ingeberg | 2002 | 33.96 | 1:12.33 | 1:52.78 | 2:32.72 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:30.41 | |||||||||
12 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 35.65 | 1:14.87 | 1:42.39 | 2:34.18 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:37.94 | |||||||||
13 | Amalie Antonsen | 2003 | 34.97 | 1:14.33 | 1:54.89 | 2:34.31 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:34.59 | |||||||||
14 | Mathilde Baltsersen | 2003 | 34.85 | 1:15.28 | 1:57.73 | 2:38.78 | ||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:43.08 | |||||||||
15 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 35.31 | 1:15.27 | 1:57.69 | 2:40.52 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.20 | |||||||||
16 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | 37.40 | 1:19.30 | 2:03.18 | 2:45.69 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Julie Jensen | 2003 | 37.47 | 1:20.12 | 2:04.59 | 2:46.24 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:52.79 | |||||||||
18 | Cecilie Daugaard | 2003 | 39.10 | 1:22.93 | 2:07.09 | 2:49.30 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:50.19 | |||||||||
19 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 39.39 | 1:24.16 | 2:09.64 | 2:53.59 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:48.99 | |||||||||
20 | Sisse Ø. Press | 2003 | 38.41 | 1:23.96 | 2:11.47 | 2:55.46 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:46.82 | |||||||||
21 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | 41.28 | 1:27.02 | 2:14.42 | 2:59.57 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:02.05 | |||||||||
22 | Gertrud Skov | 2003 | 42.15 | 1:29.53 | 3:00.96 | 3:00.96 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:06.25 | |||||||||
23 | Ida Sabroe | 2002 | 41.44 | 1:30.90 | 2:22.43 | 3:12.73 | ||||
Odder Svømmeklub | 3:13.85 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 32.43 | 1:08.57 | 1:45.45 | 2:21.64 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 2:25.52 | |||||||||
2 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 33.12 | 1:09.86 | 1:46.80 | 2:21.73 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:20.24 | |||||||||
3 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 31.66 | 1:07.98 | 1:45.03 | 2:21.89 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.65 | |||||||||
4 | Tilde Søe Bach | 2005 | 32.91 | 1:09.62 | 1:46.82 | 2:23.24 | ||||
Thisted Svømmeklub | 2:24.66 | |||||||||
5 | Mette Holstein | 2005 | 33.35 | 1:09.69 | 1:47.53 | 2:24.42 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.51 | |||||||||
6 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 32.58 | 1:09.42 | 1:47.72 | 2:26.98 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:31.80 | |||||||||
7 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 34.25 | 1:11.86 | 1:50.51 | 2:29.05 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.11 | |||||||||
8 | Maja Stamholt | 2005 | 35.01 | 1:13.65 | 1:54.38 | 2:30.77 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.97 | |||||||||
9 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 35.01 | 1:13.48 | 1:53.55 | 2:34.30 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:31.64 | |||||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 34.94 | 1:14.47 | 1:54.66 | 2:34.81 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:39.84 | |||||||||
11 | Karoline Iversen | 2005 | 35.88 | 1:15.65 | 1:56.45 | 2:35.04 | ||||
Svømmeklubben Nord | 2:39.16 | |||||||||
12 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 34.06 | 1:13.28 | 1:54.62 | 2:35.52 | ||||
Thisted Svømmeklub | 2:41.91 | |||||||||
13 | Amalie Holst | 2004 | 35.57 | 1:14.88 | 1:55.50 | 2:35.76 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:39.19 | |||||||||
14 | Line Knudsen | 2005 | 36.06 | 1:16.62 | 1:58.63 | 2:36.70 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:37.50 | |||||||||
15 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 36.26 | 1:16.78 | 1:58.55 | 2:38.00 | ||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:38.35 | |||||||||
16 | Ida Jul Christensen | 2004 | 37.02 | 1:17.97 | 1:59.21 | 2:38.60 | ||||
Thisted Svømmeklub | 2:52.11 | |||||||||
17 | Line Grøndved Holt | 2004 | 37.37 | 1:18.29 | 2:00.10 | 2:40.28 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 2:47.71 | |||||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | 35.84 | 1:16.56 | 1:58.18 | 2:40.34 | ||||
Thisted Svømmeklub | 2:35.61 | |||||||||
19 | Sarah Brix | 2004 | 36.16 | 1:17.57 | 2:00.78 | 2:42.37 | ||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:47.82 | |||||||||
20 | Mathilde Thirup | 2005 | 38.23 | 1:20.60 | 2:02.91 | 2:42.98 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 2:43.06 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Freja Bjørn | 2005 | 37.46 | 1:20.89 | 2:05.97 | 2:48.43 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.05 | |||||||||
23 | Katrine Kristensen | 2004 | 39.82 | 1:24.62 | 2:09.12 | 2:49.61 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:08.28 | |||||||||
24 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 39.58 | 1:24.86 | 2:10.48 | 2:54.04 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:53.10 | |||||||||
25 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 39.51 | 1:23.63 | 2:09.55 | 2:54.59 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:47.96 | |||||||||
26 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 37.96 | 1:21.72 | 2:07.16 | 2:55.09 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:15.26 | |||||||||
27 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | 40.89 | 1:28.43 | 2:19.82 | 3:09.57 | ||||
Svømmeklubben Nord | 3:24.10 | |||||||||
28 | Julie Møller | 2005 | 1:37.90 | 3:22.80 | 3:22.80 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:50.99 | |||||||||
29 | Kathrine Nonbye | 2004 | 47.50 | 1:39.78 | 2:33.63 | 3:23.44 | ||||
Odder Svømmeklub | 3:18.43 | |||||||||
30 | Lisa Gildsig | 2004 | 47.67 | 1:43.17 | 2:40.55 | 3:35.78 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
31 | Julia Vestergaard | 2004 | 1:41.97 | 2:41.87 | 3:39.55 | 3:39.55 | ||||
Odder Svømmeklub | 3:51.89 | |||||||||
- | Katrine Kallestrup | 2005 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Stamholt | 2006 | 37.37 | 1:18.44 | 1:59.51 | 2:40.28 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 37.99 | 1:19.62 | 2:00.81 | 2:42.40 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:02.65 | |||||||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | 37.60 | 1:20.25 | 2:03.52 | 2:44.35 | ||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:44.39 | |||||||||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 2:44.53 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 36.84 | 1:19.71 | 2:03.40 | 2:45.30 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.42 | |||||||||
6 | Marie Kromann Møller | 2006 | 39.86 | 1:22.09 | 2:04.64 | 2:46.46 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.87 | |||||||||
7 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 40.14 | 1:26.95 | 2:11.37 | 2:56.96 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:19.55 | |||||||||
8 | Sofia Jørgensen | 2006 | 42.32 | 1:29.13 | 2:16.84 | 3:01.11 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:14.43 | |||||||||
9 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 3:04.35 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 44.01 | 1:32.20 | 2:21.17 | 3:06.02 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:22.87 | |||||||||
11 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 43.01 | 1:34.34 | 2:24.79 | 3:12.63 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:35.25 | |||||||||
12 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 44.74 | 1:35.92 | 2:26.89 | 3:15.84 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:22.60 | |||||||||
13 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 1:41.90 | 2:33.52 | 3:22.04 | 3:22.04 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:39.13 | |||||||||
14 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | 1:40.24 | 2:34.62 | 3:27.34 | 3:22.22 | ||||
Odder Svømmeklub | 3:35.65 | |||||||||
15 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 46.69 | 3:28.50 | 3:28.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 3:28.98 | |||||||||
16 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 44.83 | 1:38.47 | 2:35.31 | 3:29.50 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:24.99 | |||||||||
17 | Mathilde Christiansen | 2007 | 1:48.25 | 2:49.00 | 3:45.42 | 3:45.42 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:53.20 | |||||||||
18 | Marie V. Petersen | 2006 | 1:51.30 | 2:50.66 | 3:45.78 | 3:45.78 | ||||
Odder Svømmeklub | 3:54.44 | |||||||||
19 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 47.56 | 1:48.11 | 2:51.97 | 3:48.43 | ||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 4:24.24 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:24.32 | |||||||||
- | Katinka Folke Jensen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 3:59.18 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 marts 2018 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 19:35 |