2021-12-03   14:16:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2018    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangr  Odder svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 marts 2018         
 
 
Lb 6, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Juhl Leiszner  1999      1:11.45  2:38.38  4:12.04    5:27.91   
  Bjerre Herreds Svmmeklub  5:11.59                 
                     
Lau Kseler Nielsen  2002      1:24.54  2:52.77  4:30.50    5:49.57   
  Thisted Svmmeklub  5:53.42                 
                     
 
Lb 6, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Wichmann  2003      1:09.33  2:27.05  3:55.69    5:08.52   
  Agfs Svmmeafdeling  5:23.29                 
                     
Alex Sndergaard  2003      1:08.76  2:26.92  3:58.84    5:10.58   
  Thisted Svmmeklub  5:13.97                 
                     
Asger Mathiasen  2004      1:15.28  2:30.11  4:03.39    5:16.56   
  Thisted Svmmeklub  5:30.00                 
                     
Sander Mller Jrgensen  2004      1:18.57  2:39.36  4:09.03    5:17.01   
  Odder Svmmeklub  5:16.38                 
                     
Christian Johannesen  2003      1:11.79  2:37.27  4:06.36    5:20.68   
  Horsens Svmmeklub  5:24.26                 
                     
Mikkel Stilling  2003      1:13.51  2:34.70  4:12.38    5:24.28   
  Thisted Svmmeklub  5:32.00                 
                     
Linus Folke Jensen  2004      1:12.25  2:39.01  4:08.93    5:26.10   
  Agfs Svmmeafdeling  5:51.08                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004      1:18.88  2:42.40  4:15.43    5:30.84   
  Aalborg Svmmeklub  5:45.72                 
                     
Alexander Johnsen  2003      1:22.41  2:46.99  4:14.89    5:32.12   
  Odder Svmmeklub  5:31.32                 
                     
10  Casper Johannesen  2004      1:22.39  2:47.23  4:20.16    5:35.96   
  Aalborg Svmmeklub  6:49.47                 
                     
11  Arthur Rytter Jacobsen  2003      1:15.21  2:46.93  4:18.57    5:38.43   
  Horsens Svmmeklub  5:31.32                 
                     
12  Simon Kutsko Jensen  2004      1:22.66  2:47.72  4:32.11    5:51.40   
  Aalborg Svmmeklub  6:00.62                 
                     
13  Viggo Stricker Pedersen  2004      1:29.01  3:00.94  4:46.98    6:07.45   
  Silkeborg Svmmeklub  6:29.86                 
                     
Andreas Torp  2004              DNS   
  Svmmeklubben Nord                   
                     
Markus Toft  2003              DSQ  Ej forts bev 125m 
  Agfs Svmmeafdeling  5:22.77                 
                     
 
Lb 6, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten H. Kobbelgaard  2005      1:20.34  2:42.12  4:20.08    5:31.07   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Anders Sanggaard  2005      1:22.48  2:53.96  4:32.67    5:54.04   
  Agfs Svmmeafdeling  5:43.60                 
                     
Philip Bendtsen  2005      1:34.68  3:19.70  5:12.45    6:39.37   
  Svmmeklubben S 68                   
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005              DNF   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner