2021-12-07   15:49:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för blueseventy Sprint Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  09:08   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
Sponsor: LeWa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix Lag 1  Linkpings Allmnna SS            1:47.44   
  Pontus Palmqvist  1991      26.64        26.64   
  Tom Andersson  1998      28.71        55.35   
  Rebecka Palm  1990      27.11        1:22.46   
  Sofia Henell  1997      24.98        1:47.44   
                     
Lass Mix Lag 2  Linkpings Allmnna SS            1:48.86   
  Caroline Palm  1992      29.72        29.72   
  Petter Cyrn  1996      29.06        58.78   
  Dan Lester  1990      23.96        1:22.74   
  Emma Magnusson  1998      26.12        1:48.86   
                     
Lass Mix Lag 3  Linkpings Allmnna SS            1:53.20   
  Vera Karlsson  2003      30.50        30.50   
  Simon Linnr  1999      30.09        1:00.59   
  Anton Andersson  1993      25.27        1:25.86   
  Elin Gunnarsson  2002      27.34        1:53.20   
                     
Lass Mix Lag 4  Linkpings Allmnna SS            1:57.17   
  Hilda Linn  2000      30.35        30.35   
  Nicola Lundqvist  2002      31.45        1:01.80   
  Mattias Grynning  1999      26.77        1:28.57   
  Olivia Gustafsson  2004      28.60        1:57.17   
                     
Nkk Mix Lag 1  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:01.13   
  Josefine Hrdelin  2001      33.75        33.75   
  Ella Lindroth  2001      33.86        1:07.61   
  Eric Lundstrm Silke  2003      27.00        1:34.61   
  Axel Eriksson  1998      26.52        2:01.13   
                     
Motala Lag 1  Motala Simsllskap            2:04.05   
  Leija Johansson Junttila  2006      34.22        34.22   
  Elliot Fielder  2003      31.81        1:06.03   
  Henrik Eriksson  2002      27.86        1:33.89   
  Emilia Eriksson  2004      30.16        2:04.05   
                     
Nkk Mix Lag 2  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:08.30   
  Nikola Petrovic  2004      32.22        32.22   
  Ebba Holgersson  2005      36.48        1:08.70   
  Ebba Bladh Hazard  2004      32.83        1:41.53   
  Joakim Shl  2000      26.77        2:08.30   
                     
Nkk Mix Lag 4  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:17.95   
  David Ullstrand  2005      34.05        34.05   
  Sergej Basov  2003      36.80        1:10.85   
  Hilma Broden  2003      35.06        1:45.91   
  Elin Nylander  2003      32.04        2:17.95   
                     
Nkk Mix Lag 3  Norrkpings Kappsimningsklubb            2:19.15   
  Oliver Edoff  2003      35.79        35.79   
  Ellen Lovinge  2004      41.00        1:16.79   
  Hemming Gong  2001      32.00        1:48.79   
  Stefanie Petrovic  2003      30.36        2:19.15   
                     
10  Motala Lag 2  Motala Simsllskap            2:20.89   
  Isadora Rosn  2002      35.25        35.25   
  Klara Haraldsson  2005      43.34        1:18.59   
  Gustav Fahlstrm  2005      30.53        1:49.12   
  Edwin Brimalm  2005      31.77        2:20.89   
                     
11  Motala Lag 3  Motala Simsllskap            2:34.70   
  Astrid Rosn  2005      38.22        38.22   
  Anna Sderqvist  2006      45.74        1:23.96   
  Marcus Manninen  2004      37.28        2:01.24   
  Otto Svensson  2005      33.46        2:34.70   
                     
12  Motala Lag 4  Motala Simsllskap            2:52.27   
  Greta Sjgren  2007      41.08        41.08   
  Arthur Forsflt  2008      45.72        1:26.80   
  Hanna Manninen  2006      39.57        2:06.37   
  Lukas Svensson  2006      45.90        2:52.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  09:36   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Otema Grafiska 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS    31.13  1:03.72  1:35.17    2:06.15   
Caroline Palm  1992  Linkpings Allmnna SS    30.89  1:03.91  1:36.44    2:08.73   
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap    31.05  1:04.22  1:37.15    2:09.32   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    30.73  1:03.97  1:37.17    2:09.75   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians    31.36  1:06.10  1:41.61    2:15.84   
Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS    31.65  1:06.01  1:41.44    2:16.90   
Andrea Palm  2000  Linkpings Allmnna SS    31.72  1:05.88  1:41.99    2:16.95   
Nicole Modigh  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.70  1:06.36  1:42.36    2:16.95   
Elin Gunnarsson  2002  Linkpings Allmnna SS    31.20  1:05.84  1:41.93    2:17.37   
10  Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS    31.98  1:06.76  1:42.49    2:18.48   
11  Julia Mnsson  2002  rebro Simallians    32.21  1:08.12  1:44.58    2:20.03   
12  Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS    33.14  1:09.12  1:45.32    2:22.58   
13  Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS    34.09  1:11.40  1:50.36    2:26.66   
14  Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians    32.12  1:09.65  1:48.28    2:26.79   
15  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS    33.73  1:10.78  1:49.06    2:27.18   
16  Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians    33.58  1:11.77  1:51.34    2:28.94   
17  Kasandra Svan  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.86  1:12.36  1:52.66    2:29.71   
18  Emmy Ericsson  2003  Linkpings Allmnna SS    34.51  1:12.37  1:51.79    2:30.57   
19  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap    34.95  1:13.56  1:53.10    2:30.60   
20  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS    34.27  1:12.44  1:52.35    2:30.98   
21  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS    34.36  1:13.00  1:53.50    2:32.06   
22  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS    33.80  1:11.84  1:52.56    2:33.33   
23  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap    34.68  1:14.14  1:54.65    2:34.26   
24  Ellen Lovinge  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.54  1:17.18  1:57.83    2:36.22   
25  Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap    37.67  1:18.16  1:58.13    2:36.37   
26  Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS    36.32  1:17.69  2:00.22    2:39.76   
27  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.18  1:16.55  1:58.77    2:40.07   
28  Sandra Metzsch  1999  rebro Simallians    35.97  1:17.19  1:59.85    2:41.40   
29  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS    37.49  1:18.80  2:01.37    2:42.71   
30  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap    36.76  1:17.96  2:01.84    2:42.86   
31  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS    37.58  1:19.72  2:02.77    2:44.64   
32  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    36.42  1:17.17  2:00.43    2:44.69   
33  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS    37.01  1:18.39  2:01.31    2:45.02   
34  Anna Vikstrm  2004  Linkpings Allmnna SS    38.60  1:22.69  2:08.31    2:52.29   
35  Hanna Manninen  2006  Motala Simsllskap    40.02  1:23.90  2:09.40    2:52.64   
36  Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS    37.73  1:23.34  2:11.74    2:56.83   
37  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.01  1:28.65  2:18.31    3:06.57   
38  Anna Sderqvist  2006  Motala Simsllskap    45.27  1:34.86  2:24.71    3:12.17   
39  Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.54  1:32.08  2:25.47    3:13.17   
40  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.75  1:35.63  2:29.36    3:17.61   
41  Alice Bjrnholm  2008  Linkpings Allmnna SS    45.63  1:36.28  2:28.25    3:18.28   
42  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb    46.31  1:37.93  2:30.42    3:19.78   
43  Elin Axelsson  2008  Linkpings Allmnna SS    46.31  1:38.58  2:34.40    3:25.87   
44  Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS    49.35  1:45.95  2:44.24    3:37.26   
Ellen Arnell  2006  Linkpings Allmnna SS            DNS   
Nellie Johansson Jngren  2009  Linkpings Allmnna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  09:55   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Zebraglas 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sixten Almn  1999  Linkpings Allmnna SS    28.48  58.82  1:29.51    2:00.12   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    28.18  59.10  1:30.67    2:03.27   
Vasco de Paiva Vilaca  1999  Vsters Simsllskap    29.01  1:00.63  1:32.70    2:04.86   
Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS    28.94  59.71  1:31.86    2:04.92   
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS    29.42  1:01.93  1:33.81    2:05.09   
Oliver Tykesson  2000  Linkpings Allmnna SS    29.21  1:01.29  1:33.97    2:06.25   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS    30.08  1:02.52  1:35.03    2:07.45   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap    28.60  1:00.38  1:33.89    2:07.64   
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS    29.06  1:01.59  1:35.39    2:08.09   
10  Carl Lfgren  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn    29.17  1:01.34  1:35.18    2:09.48   
11  Adrijan Danqi  2002  rebro Simallians    28.99  1:01.58  1:36.50    2:10.57   
12  William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS    29.97  1:02.69  1:37.01    2:11.56   
13  Eric Lundstrm Silke  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    30.50  1:04.30  1:38.63    2:11.92   
14  Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    30.53  1:04.34  1:39.22    2:13.19   
15  Axel Ramhult  1998  Motala Simsllskap    30.73  1:04.41  1:39.27    2:13.86   
16  Elias Axelsson  2002  Linkpings Allmnna SS    30.03  1:03.52  1:38.35    2:13.90   
17  Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS    30.29  1:04.13  1:39.52    2:15.99   
18  David Axelsson  2004  Linkpings Allmnna SS    30.97  1:05.39  1:41.21    2:16.70   
19  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    30.57  1:05.26  1:41.64    2:17.51   
20  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS    31.73  1:07.12  1:44.81    2:21.10   
21  Elvis Ericsson  2005  Linkpings Allmnna SS    33.89  1:11.74  1:50.37    2:27.72   
22  Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb    33.81  1:11.81  1:50.78    2:27.73   
23  Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    35.15  1:14.98  1:54.34    2:31.73   
24  Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap    34.58  1:13.51  1:54.95    2:33.20   
25  Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS    36.39  1:16.47  1:57.36    2:33.67   
26  Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS    36.02  1:16.20  1:57.64    2:35.60   
27  Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS    36.64  1:17.22  1:58.97    2:40.61   
28  Wilmer Jakobsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.17  1:26.78  2:09.20    2:50.20   
29  Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap    40.03  1:25.40  2:11.60    2:54.60   
30  Alvar Aktner  2006  Finspngs Simklubb    40.71  1:26.72  2:12.93    2:57.71   
31  Ludvig Comstedt  2006  Linkpings Allmnna SS    41.92  1:31.68  2:23.41    3:12.72   
32  Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    43.28  1:38.43  2:34.16    3:25.39   
33  Valter Ericsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    46.70  1:41.46  2:39.00    3:32.08   
34  Malte Klintker  2009  Linkpings Allmnna SS    48.29  1:42.86  2:40.27    3:33.66   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:14   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Hotell stermalm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            31.95   
Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS            33.53   
Frida Erlandsson  2006  Linkpings Allmnna SS            34.56   
Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS            39.06   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsllskap            39.23   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS            40.18   
Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap            40.79   
Emma Liis Eerik  2006  Linkpings Allmnna SS            41.33   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            42.62   
10  Hanna Oehm  2007  Linkpings Allmnna SS            43.20   
11  Sofia Holmqvist  2008  Linkpings Allmnna SS            43.45   
12  Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            44.60   
13  Fanny Ivarsson  2007  Linkpings Allmnna SS            46.56   
14  Emma Persson  2007  Linkpings Allmnna SS            46.91   
15  Viola Hgberg  2007  Linkpings Allmnna SS            47.31   
16  Lovisa Comstedt  2009  Linkpings Allmnna SS            55.60   
Ellen Arnell  2006  Linkpings Allmnna SS            DNS   
Bella Gabrielsson  2006  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Hotell stermalm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS            29.18   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap            30.82   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS            32.83   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS            32.96   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb            33.13   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            33.56   
Elin Gustafsson  2005  Linkpings Allmnna SS            34.34   
Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS            36.54   
Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            37.05   
10  Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS            37.07   
11  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.49   
12  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS            37.68   
13  Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS            37.74   
14  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS            37.86   
15  Bella Ringholt  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.52   
16  Anna Vikstrm  2004  Linkpings Allmnna SS            38.84   
17  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS            39.17   
18  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS            39.47   
19  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap            40.05   
20  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap            40.14   
21  Greta Rosn  2004  Motala Simsllskap            40.43   
22  Alice Johansson  2005  Linkpings Allmnna SS            40.46   
23  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS            40.52   
24  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians            40.56   
25  Emmy Dyrkell  2004  Finspngs Simklubb            41.45   
26  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS            42.87   
27  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb            53.35   
28  Anna Oscarsson  2005  Linkpings Allmnna SS            55.76   
                     
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Hotell stermalm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS            27.95   
Rebecka Palm  1990  Linkpings Allmnna SS            28.03   
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap            28.56   
Hilda Linn  2000  Linkpings Allmnna SS            29.29   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians            30.62   
Vera Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS            30.70   
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS            31.42   
Josefine Hrdelin  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.71   
Elin Gunnarsson  2002  Linkpings Allmnna SS            31.78   
10  Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS            31.94   
11  Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS            32.07   
11  Nicole Modigh  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.07   
13  Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS            32.21   
14  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS            32.86   
15  Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS            32.94   
16  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap            33.15   
17  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS            33.33   
18  Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS            33.96   
19  Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.30   
20  Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians            34.40   
21  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.47   
22  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.77   
23  Isabelle Simonsson  2002  Linkpings Allmnna SS            34.79   
24  Sandra Metzsch  1999  rebro Simallians            36.88   
25  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap            37.17   
26  Emmy Ericsson  2003  Linkpings Allmnna SS            38.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:20   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Best Western Motala 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS            35.40   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS            37.97   
Milo Forsberg  2007  Linkpings Allmnna SS            38.72   
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap            40.13   
Kevin Sixtensson  2006  Linkpings Allmnna SS            43.07   
Olof Karlsson  2008  Linkpings Allmnna SS            43.25   
Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            46.79   
Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            50.29   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Best Western Motala 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS            29.83   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap            31.34   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.27   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.45   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            34.91   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            35.81   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS            35.93   
Otto Svensson  2005  Motala Simsllskap            37.25   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap            37.88   
10  Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb            37.96   
11  Elvis Ericsson  2005  Linkpings Allmnna SS            38.12   
12  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsllskap            44.19   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Best Western Motala 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Dan Lester  1990  Linkpings Allmnna SS            24.44   
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Allmnna SS            25.62   
Anton Andersson  1993  Linkpings Allmnna SS            25.98   
Petter Cyrn  1996  Linkpings Allmnna SS            26.22   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS            27.26   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap            27.99   
Eric Lundstrm Silke  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            28.04   
Sixten Almn  1999  Linkpings Allmnna SS            28.04   
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS            28.24   
10  Sebastian Nilsson  2002  Linkpings Allmnna SS            28.70   
11  Albin Staaf  2000  Linkpings Allmnna SS            28.86   
12  Axel Eriksson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            29.04   
13  Anton Wallin  2000  rebro Simallians            29.31   
14  Henrik Duong  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            29.38   
15  Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS            30.07   
16  Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap            30.59   
17  Carl Lfgren  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            30.81   
18  Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.38   
19  Olle Almn  2003  Linkpings Allmnna SS            32.43   
20  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.67   
20  Sergej Basov  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.67   
22  Hemming Gong  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.69   
23  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS            34.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:46   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: PL Ventilation 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Palm  1990  Linkpings Allmnna SS    30.12  1:06.66  1:46.77    2:20.33   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    32.30  1:11.30  1:52.60    2:25.10   
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    31.68  1:08.47  1:52.65    2:25.25   
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    32.38  1:10.48  1:53.63    2:29.21   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians    33.25  1:11.16  1:56.76    2:30.74   
Andrea Palm  2000  Linkpings Allmnna SS    32.80  1:12.31  1:57.98    2:32.39   
Ella Lindroth  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.20  1:13.00  1:56.06    2:33.70   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians    32.86  1:11.44  1:57.57    2:36.20   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS    34.66  1:14.35  2:00.32    2:36.83   
10  Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.72  1:16.45  2:02.69    2:37.70   
11  Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.64  1:17.18  2:02.93    2:38.97   
12  Josefine Hrdelin  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.24  1:15.66  2:02.36    2:43.44   
13  Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    34.20  1:17.83  2:04.47    2:44.65   
14  Kasandra Svan  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.77  1:24.77  2:16.96    2:55.05   
15  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    36.99  1:24.90  2:15.86    2:55.23   
16  Emmy Ericsson  2003  Linkpings Allmnna SS    39.60  1:25.48  2:16.21    2:55.38   
17  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap    39.89  1:27.48  2:23.40    3:04.48   
18  Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap    41.84  1:29.38  2:27.98    3:06.30   
19  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    41.60  1:27.73  2:28.48    3:15.09   
20  Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    48.10  1:43.50  2:42.11    3:28.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:57   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Milj & Energicenter IVT 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    28.51  1:04.50  1:39.00    2:11.32   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS    31.28  1:09.71  1:48.35    2:21.46   
Anton Wallin  2000  rebro Simallians    30.44  1:07.75  1:49.92    2:22.76   
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    32.93  1:11.49  1:55.57    2:30.58   
Markus Stahre  2004  Linkpings Allmnna SS    35.42  1:13.17  1:57.97    2:31.55   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    33.50  1:12.15  1:57.57    2:32.43   
Anton Svennberg  2002  rebro Simallians    34.90  1:15.74  1:56.23    2:33.47   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.80  1:14.62  2:02.18    2:39.53   
David Axelsson  2004  Linkpings Allmnna SS    34.85  1:17.34  2:01.03    2:39.81   
10  Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.08  1:24.57  2:13.08    2:55.28   
11  Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS    40.07  1:27.59  2:22.86    3:01.02   
12  Wilmer Jakobsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.38  1:31.39  2:26.91    3:10.29   
13  Alvar Aktner  2006  Finspngs Simklubb    51.59  1:43.69  2:43.57    3:27.12   
14  Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    52.04  1:50.70  2:55.04    3:45.79   
Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
Valter Ericsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  11:19   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Blueseventy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            34.44   
Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS            36.85   
Emma Liis Eerik  2006  Linkpings Allmnna SS            37.24   
Frida Erlandsson  2006  Linkpings Allmnna SS            38.27   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsllskap            40.45   
Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap            41.15   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS            42.42   
Alice Bjrnholm  2008  Linkpings Allmnna SS            43.26   
Alicia Rehnberg  2006  Linkpings Allmnna SS            43.52   
10  Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS            44.19   
11  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            44.44   
12  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            44.97   
13  Sofia Holmqvist  2008  Linkpings Allmnna SS            45.03   
14  Fanny Ivarsson  2007  Linkpings Allmnna SS            45.69   
15  Hanna Oehm  2007  Linkpings Allmnna SS            45.99   
16  Alicia Wallberg  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            46.02   
17  Bella Gabrielsson  2006  Linkpings Allmnna SS            46.11   
18  Viola Hgberg  2007  Linkpings Allmnna SS            46.19   
19  Emma Persson  2007  Linkpings Allmnna SS            46.83   
20  Isa Gabrielsson  2008  Linkpings Allmnna SS            48.06   
21  Anna Sderqvist  2006  Motala Simsllskap            48.18   
22  Nellie Johansson Jngren  2009  Linkpings Allmnna SS            49.25   
23  Lovisa Comstedt  2009  Linkpings Allmnna SS            49.56   
24  Agnes Fahlstrm  2009  Motala Simsllskap            50.75   
25  Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS            51.87   
26  Ellen Almn  2007  Linkpings Allmnna SS            52.29   
Ellen Arnell  2006  Linkpings Allmnna SS            DNS   
Elin Axelsson  2008  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Blueseventy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS            32.61   
Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS            35.33   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS            35.79   
Elin Gustafsson  2005  Linkpings Allmnna SS            36.00   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb            36.07   
Kasandra Svan  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            36.30   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            36.93   
Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.05   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS            37.65   
10  Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            37.87   
11  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap            38.11   
12  Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS            38.44   
13  Ellen Lovinge  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.64   
14  Bella Ringholt  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            39.04   
15  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS            39.13   
16  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians            39.15   
17  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap            39.21   
18  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS            39.36   
19  Anna Vikstrm  2004  Linkpings Allmnna SS            39.82   
20  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS            39.92   
21  Greta Rosn  2004  Motala Simsllskap            40.89   
22  Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS            41.25   
23  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS            41.41   
24  Alice Johansson  2005  Linkpings Allmnna SS            41.45   
25  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS            43.55   
26  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS            45.35   
27  Emmy Dyrkell  2004  Finspngs Simklubb            45.85   
28  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb            48.96   
29  Anna Oscarsson  2005  Linkpings Allmnna SS            49.06   
Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Blueseventy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap            29.09   
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS            30.00   
Hilda Linn  2000  Linkpings Allmnna SS            30.32   
Vera Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS            31.05   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians            31.44   
Emma Hansson  1998  Jnkpings Simsllskap            32.38   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians            33.21   
Julia Mnsson  2002  rebro Simallians            33.88   
Amanda Weiding  2003  Linkpings Allmnna SS            34.48   
10  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap            35.24   
11  Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            35.27   
12  Isabelle Simonsson  2002  Linkpings Allmnna SS            35.97   
13  Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians            36.12   
14  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            36.14   
15  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.33   
16  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS            37.52   
17  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS            38.20   
18  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap            39.03   
19  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            40.23   
20  Sandra Metzsch  1999  rebro Simallians            40.58   
21  Emmy Ericsson  2003  Linkpings Allmnna SS            41.28   
Caroline Palm  1992  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  11:29   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: LeWa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS            37.82   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS            39.77   
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap            41.98   
Kevin Sixtensson  2006  Linkpings Allmnna SS            42.42   
Alvar Aktner  2006  Finspngs Simklubb            42.73   
Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            43.39   
Milo Forsberg  2007  Linkpings Allmnna SS            43.89   
Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            46.74   
Olof Karlsson  2008  Linkpings Allmnna SS            46.99   
10  Elis Berntsson  2009  Linkpings Allmnna SS            47.99   
11  Malte Klintker  2009  Linkpings Allmnna SS            49.76   
12  Valter Ericsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            51.16   
13  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsllskap            54.81   
14  Karl Person  2006  Motala Simsllskap            56.02   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsllskap            DNS   
Ludvig Comstedt  2006  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: LeWa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap            32.17   
Markus Stahre  2004  Linkpings Allmnna SS            32.86   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS            34.69   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            35.03   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap            35.98   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb            36.67   
Otto Svensson  2005  Motala Simsllskap            38.27   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.35   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.66   
10  Elvis Ericsson  2005  Linkpings Allmnna SS            38.94   
11  Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS            39.80   
12  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsllskap            43.08   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: LeWa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Allmnna SS            26.11   
Dan Lester  1990  Linkpings Allmnna SS            26.31   
Anton Andersson  1993  Linkpings Allmnna SS            27.46   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap            29.94   
Oliver Tykesson  2000  Linkpings Allmnna SS            30.47   
William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS            31.82   
Henrik Duong  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            32.30   
Anton Svennberg  2002  rebro Simallians            32.66   
Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS            32.75   
10  Albin Staaf  2000  Linkpings Allmnna SS            33.18   
11  Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb            33.39   
12  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS            34.00   
13  Sergej Basov  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.32   
14  Olle Almn  2003  Linkpings Allmnna SS            34.55   
15  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            35.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  11:59   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 10, 200m Brstsim Damer, Finaler 
Sponsor: JL Byggentreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Mnsson  2002  rebro Simallians    34.37  1:13.45  1:53.41    2:32.68   
Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS    37.37  1:18.60  2:00.68    2:43.55   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    38.25  1:21.20  2:04.77    2:47.30   
Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS    38.21  1:20.30  2:03.31    2:47.56   
Ella Lindroth  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.19  1:19.55  2:04.92    2:52.40   
Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS    38.51  1:21.82  2:07.50    2:53.36   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians    38.83  1:22.87  2:07.92    2:53.49   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS    39.67  1:24.98  2:10.11    2:53.91   
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.13  1:28.01  2:15.08    2:59.92   
10  Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians    40.47  1:26.38  2:14.05    3:00.55   
11  Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    42.16  1:30.07  2:16.75    3:03.20   
12  Elin Gustafsson  2005  Linkpings Allmnna SS    43.24  1:31.60  2:20.64    3:06.32   
13  Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS    42.48  1:31.18  2:20.64    3:08.01   
14  Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS    44.37  1:34.35  2:24.86    3:14.74   
15  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS    45.66  1:35.16  2:25.66    3:16.41   
16  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    44.24  1:35.66  2:28.51    3:18.92   
17  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS    44.99  1:36.55  2:28.07    3:18.93   
18  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap    47.44  1:40.26  2:34.29    3:26.92   
19  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    45.95  1:39.34  2:34.11    3:27.79   
20  Anna Sderqvist  2006  Motala Simsllskap    49.17  1:44.30  2:40.16    3:35.04   
21  Alicia Wallberg  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    50.87  1:47.82  2:44.68    3:41.31   
22  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    57.94  2:03.57  3:10.25    4:14.28   
Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  12:11   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 11, 200m Brstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: stgtaost 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    32.38  1:09.01  1:45.16    2:22.16   
Petter Cyrn  1996  Linkpings Allmnna SS    32.76  1:09.14  1:45.91    2:24.41   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap    34.32  1:13.04  1:52.02    2:32.30   
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS    34.46  1:14.10  1:55.13    2:37.09   
Adrijan Danqi  2002  rebro Simallians    34.77  1:14.54  1:57.77    2:41.55   
Anton Wallin  2000  rebro Simallians    38.29  1:22.04  2:05.26    2:47.74   
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    39.16  1:23.73  2:05.44    2:49.21   
Carl Lfgren  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn    39.67  1:23.38  2:08.17    2:51.91   
Hemming Gong  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    41.28  1:27.97  2:19.03    3:10.78   
10  David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    44.50  1:35.66  2:26.84    3:15.19   
11  Kevin Sixtensson  2006  Linkpings Allmnna SS    44.31  1:35.94  2:27.10    3:18.01   
12  Wilmer Jakobsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    51.37  1:47.42  2:44.75    3:39.41   
13  Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    54.04  1:53.65  2:55.15    3:54.66   
14  Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb    55.13  1:57.40  2:57.57    4:10.37   
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  15:15   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 12, 10x50m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Blueseventy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix Lag 2  Linkpings Allmnna SS            4:35.34   
  Albert Oscarsson  2001      26.27        26.27   
  Emma Magnusson  1998      26.55        52.82   
  Thilde Smedbck  2004      27.95        1:20.77   
  Albin Staaf  2000      26.38        1:47.15   
  Naevid Kiasat  2001      26.45        2:13.60   
  Alice Fransson  2004      28.17        2:41.77   
  Markus Stahre  2004      28.19        3:09.96   
  Andrea Hglund  2005      29.83        3:39.79   
  Frida Erlandsson  2006      31.40        4:11.19   
  Petter Cyrn  1996      24.15        4:35.34   
                     
Lass Mix Lag 1  Linkpings Allmnna SS            4:37.52   
  Sofia Henell  1997      26.19        26.19   
  Mattias Grynning  1999      25.31        51.50   
  Andrea Palm  2000      28.26        1:19.76   
  Oliver Tykesson  2000      25.99        1:45.75   
  Elias Axelsson  2002      26.12        2:11.87   
  Vera Karlsson  2003      28.58        2:40.45   
  Isak Lust  2002      27.04        3:07.49   
  Martina Karlsson  2003      32.00        3:39.49   
  Felicia Jrvikari  2002      29.13        4:08.62   
  David Axelsson  2004      28.90        4:37.52   
                     
Lass Mix Lag 4  Linkpings Allmnna SS            4:37.64   
  Nicola Lundqvist  2002      25.81        25.81   
  Hilda Linn  2000      27.98        53.79   
  Elise Gidlf  1999      27.98        1:21.77   
  Gustav Edlund  2004      26.64        1:48.41   
  William Barkehed  2003      27.58        2:15.99   
  Darja Koutchinskaia  2003      29.05        2:45.04   
  Olle Almn  2003      29.24        3:14.28   
  Amanda Weiding  2003      29.51        3:43.79   
  Elsa Linn  2003      30.00        4:13.79   
  Pontus Palmqvist  1991      23.85        4:37.64   
                     
Lass Mix Lag 3  Linkpings Allmnna SS            4:41.33   
  Sebastian Nilsson  2002      26.54        26.54   
  Elin Gunnarsson  2002      26.77        53.31   
  Olivia Gustafsson  2004      28.72        1:22.03   
  Erik Wallin  2003      27.34        1:49.37   
  Ruben Staaf  2002      27.28        2:16.65   
  Wilma Holmertz  2003      29.75        2:46.40   
  Robin Lundqvist  2005      30.12        3:16.52   
  Alva Hgberg  2002      31.17        3:47.69   
  Lena rebo  2002      29.60        4:17.29   
  Tom Andersson  1998      24.04        4:41.33   
                     
Nkk Mix Lag 1  Norrkpings Kappsimningsklubb            4:42.78   
  Eric Lundstrm Silke  2003      26.66        26.66   
  Ella Lindroth  2001      29.32        55.98   
  Joakim Shl  2000      27.07        1:23.05   
  Ebba Bladh Hazard  2004      30.08        1:53.13   
  David Ullstrand  2005      28.14        2:21.27   
  Josefine Hrdelin  2001      28.98        2:50.25   
  Sergej Basov  2003      27.14        3:17.39   
  Ebba Holgersson  2005      29.11        3:46.50   
  Axel Eriksson  1998      26.24        4:12.74   
  Annie Westerlund  2002      30.04        4:42.78   
                     
Motala Lag 1  Motala Simsllskap            4:46.07   
  Henrik Eriksson  2002      26.91        26.91   
  Isadora Rosn  2002      29.49        56.40   
  Elliot Fielder  2003      26.54        1:22.94   
  Emma Bengtsson  2002      31.61        1:54.55   
  Gustav Fahlstrm  2005      28.02        2:22.57   
  Leija Johansson Junttila  2006      30.23        2:52.80   
  Svante Linnr  2000      26.07        3:18.87   
  Emilia Eriksson  2004      30.66        3:49.53   
  Rickard Johansson  1975      27.53        4:17.06   
  Nicole Modigh  1999      29.01        4:46.07   
                     
Nkk Mix Lag 2  Norrkpings Kappsimningsklubb            5:08.55   
  Nikola Petrovic  2004      28.02        28.02   
  Ellen Lovinge  2004      31.70        59.72   
  Rasmus Landin  2005      33.23        1:32.95   
  Stefanie Petrovic  2003      30.58        2:03.53   
  Erik Andersson  2005      30.29        2:33.82   
  Hilma Broden  2003      32.05        3:05.87   
  Hemming Gong  2001      29.65        3:35.52   
  Elin Nylander  2003      32.23        4:07.75   
  Oliver Edoff  2003      28.34        4:36.09   
  Kasandra Svan  2004      32.46        5:08.55   
                     
Motala Lag 2  Motala Simsllskap            5:49.65   
  Edwin Brimalm  2005      32.04        32.04   
  Greta Rosn  2004      34.57        1:06.61   
  Otto Svensson  2005      33.71        1:40.32   
  Greta Sjgren  2007      34.90        2:15.22   
  Marcus Manninen  2004      32.13        2:47.35   
  Hanna Manninen  2006      34.75        3:22.10   
  Arthur Forsflt  2008      35.83        3:57.93   
  Astrid Rosn  2005      33.69        4:31.62   
  Lucas Ramberg  2006      44.30        5:15.92   
  Klara Haraldsson  2005      33.73        5:49.65   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  15:47   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 13, 50m Brstsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: TP:s Tvtt och Rekond 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            40.23   
Frida Erlandsson  2006  Linkpings Allmnna SS            40.49   
Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS            42.18   
Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS            44.17   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsllskap            44.72   
Anna Sderqvist  2006  Motala Simsllskap            45.80   
Sofia Holmqvist  2008  Linkpings Allmnna SS            45.82   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsllskap            46.67   
Alicia Wallberg  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            47.77   
10  Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            47.97   
11  Fanny Ivarsson  2007  Linkpings Allmnna SS            48.05   
12  Viola Hgberg  2007  Linkpings Allmnna SS            48.53   
13  Emma Liis Eerik  2006  Linkpings Allmnna SS            48.57   
14  Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS            48.62   
15  Alice Bjrnholm  2008  Linkpings Allmnna SS            48.74   
16  Alicia Rehnberg  2006  Linkpings Allmnna SS            49.03   
17  Bella Gabrielsson  2006  Linkpings Allmnna SS            51.50   
18  Emma Persson  2007  Linkpings Allmnna SS            51.83   
19  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            51.86   
20  Nellie Johansson Jngren  2009  Linkpings Allmnna SS            52.07   
21  Elin Axelsson  2008  Linkpings Allmnna SS            52.39   
22  Isa Gabrielsson  2008  Linkpings Allmnna SS            53.71   
23  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            53.94   
24  Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS            55.56   
25  Hanna Oehm  2007  Linkpings Allmnna SS            56.89   
26  Lovisa Comstedt  2009  Linkpings Allmnna SS            59.05   
27  Ellen Almn  2007  Linkpings Allmnna SS            59.62   
28  Agnes Fahlstrm  2009  Motala Simsllskap            1:09.60   
29  Ester Sjgren  2009  Motala Simsllskap            1:09.61   
                     
 
Gren 13, 50m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: TP:s Tvtt och Rekond 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap            35.39   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS            36.21   
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            36.23   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS            37.04   
Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS            37.96   
Elin Gustafsson  2005  Linkpings Allmnna SS            39.23   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            39.30   
Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS            40.15   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS            40.79   
10  Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS            41.07   
11  Kasandra Svan  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            41.16   
12  Bella Ringholt  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            41.50   
13  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            42.13   
14  Alice Johansson  2005  Linkpings Allmnna SS            42.68   
15  Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            43.67   
16  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS            43.85   
17  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap            44.10   
18  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS            44.74   
19  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS            45.21   
20  Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS            45.31   
21  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS            45.78   
22  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS            46.09   
23  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians            46.59   
24  Selma Sjgren  2004  Motala Simsllskap            46.96   
25  Anna Oscarsson  2005  Linkpings Allmnna SS            47.21   
26  Emmy Dyrkell  2004  Finspngs Simklubb            47.81   
27  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS            59.20   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Brstsim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: TP:s Tvtt och Rekond 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julia Mnsson  2002  rebro Simallians            33.04   
Ella Lindroth  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.70   
Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS            35.49   
Emma Hansson  1998  Jnkpings Simsllskap            35.72   
Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS            36.13   
Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS            36.35   
Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS            36.40   
Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians            37.28   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians            37.41   
10  Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians            38.48   
11  Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS            39.18   
12  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS            39.34   
13  Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            40.34   
14  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            41.55   
15  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            42.13   
16  Emmy Ericsson  2003  Linkpings Allmnna SS            42.69   
17  Annie Westerlund  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb            43.16   
18  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap            46.51   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsllskap            DNS   
Tilde Malm  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  15:52   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 14, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Engelmbler 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kevin Sixtensson  2006  Linkpings Allmnna SS            41.87   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS            44.16   
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS            44.44   
Milo Forsberg  2007  Linkpings Allmnna SS            46.66   
Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            48.11   
Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            50.30   
Lucas Ramberg  2006  Motala Simsllskap            50.65   
Alvar Aktner  2006  Finspngs Simklubb            50.89   
Olof Karlsson  2008  Linkpings Allmnna SS            53.10   
10  Ludvig Comstedt  2006  Linkpings Allmnna SS            56.12   
11  Elis Berntsson  2009  Linkpings Allmnna SS            58.94   
12  Malte Klintker  2009  Linkpings Allmnna SS            1:05.88   
13  Karl Person  2006  Motala Simsllskap            1:16.25   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsllskap            DNS   
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Engelmbler 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS            33.96   
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            35.00   
David Axelsson  2004  Linkpings Allmnna SS            36.47   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.61   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS            37.80   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            40.38   
Elvis Ericsson  2005  Linkpings Allmnna SS            40.61   
Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            40.85   
Rasmus Landin  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            41.48   
10  Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb            42.66   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap            42.80   
12  Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS            42.97   
13  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsllskap            43.41   
14  Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            43.44   
15  Otto Svensson  2005  Motala Simsllskap            46.03   
                     
 
Gren 14, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Engelmbler 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petter Cyrn  1996  Linkpings Allmnna SS            29.61   
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS            30.02   
Simon Linnr  1999  Linkpings Allmnna SS            31.03   
Axel Eriksson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.50   
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS            31.91   
Albert Oscarsson  2001  Linkpings Allmnna SS            31.94   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap            32.51   
Adrijan Danqi  2002  rebro Simallians            32.80   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS            33.58   
10  Anton Svennberg  2002  rebro Simallians            34.79   
11  Carl Lfgren  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            35.40   
12  Albin Staaf  2000  Linkpings Allmnna SS            35.89   
12  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap            35.89   
14  Henrik Duong  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            36.69   
15  Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb            36.84   
16  Sergej Basov  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.83   
17  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.07   
18  Hemming Gong  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            40.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  16:12   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: PacsOn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap    33.95  1:08.80  1:43.26    2:17.75   
Vera Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    34.02  1:09.40  1:44.63    2:19.59   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians    34.08  1:11.40  1:49.19    2:25.54   
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    34.21  1:11.29  1:49.36    2:25.90   
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    36.43  1:13.45  1:50.81    2:27.85   
Lena rebo  2002  Linkpings Allmnna SS    35.36  1:13.64  1:52.33    2:30.77   
Julia Mnsson  2002  rebro Simallians    36.88  1:17.59  1:58.45    2:36.91   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    37.12  1:17.61  1:58.26    2:37.18   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians    36.30  1:17.30  1:58.49    2:37.28   
10  Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    38.53  1:19.49  2:00.00    2:39.40   
11  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS    40.47  1:23.62  2:07.05    2:50.21   
12  Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS    41.54  1:24.83  2:09.00    2:51.23   
13  Kasandra Svan  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.13  1:23.80  2:08.77    2:51.79   
14  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    40.20  1:23.80  2:09.06    2:53.09   
15  Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap    43.37  1:28.76  2:14.50    2:59.16   
16  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    40.29  1:25.01  2:12.89    3:00.92   
17  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap    43.16  1:29.07  2:17.69    3:01.21   
18  Sandra Metzsch  1999  rebro Simallians    42.44  1:30.28  2:19.22    3:06.30   
19  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    50.12  1:45.22  2:40.55    3:35.76   
20  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb    50.44  1:47.26  2:47.76    3:40.49   
21  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb    53.09  1:52.34  2:50.25    3:41.53   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  16:23   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Borenet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Allmnna SS    28.98  1:00.12  1:31.69    2:03.01   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    31.79  1:05.71  1:40.38    2:15.15   
Oliver Tykesson  2000  Linkpings Allmnna SS    33.15  1:09.03  1:45.19    2:20.46   
Anton Wallin  2000  rebro Simallians    35.32  1:12.30  1:49.73    2:26.95   
William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS    34.71  1:11.94  1:49.81    2:27.64   
Markus Stahre  2004  Linkpings Allmnna SS    35.72  1:13.35  1:51.51    2:28.42   
Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS    34.97  1:12.53  1:50.58    2:28.73   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    35.42  1:14.17  1:53.01    2:31.28   
Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS    37.75  1:19.04  2:01.53    2:42.12   
10  Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS    39.89  1:22.04  2:04.51    2:45.61   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap    39.69  1:24.40  2:09.99    2:52.71   
Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  16:43   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Blueseventy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            30.56   
Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS            31.53   
Frida Erlandsson  2006  Linkpings Allmnna SS            32.01   
Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap            34.37   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsllskap            34.46   
Emma Liis Eerik  2006  Linkpings Allmnna SS            34.71   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS            35.77   
Fanny Ivarsson  2007  Linkpings Allmnna SS            36.69   
Hanna Oehm  2007  Linkpings Allmnna SS            37.80   
10  Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            37.92   
11  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.08   
12  Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS            38.58   
13  Sofia Holmqvist  2008  Linkpings Allmnna SS            38.70   
14  Emma Persson  2007  Linkpings Allmnna SS            39.29   
15  Alice Bjrnholm  2008  Linkpings Allmnna SS            39.36   
16  Alicia Rehnberg  2006  Linkpings Allmnna SS            39.48   
17  Viola Hgberg  2007  Linkpings Allmnna SS            39.78   
18  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            40.40   
19  Alicia Wallberg  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            40.52   
20  Anna Sderqvist  2006  Motala Simsllskap            40.90   
21  Bella Gabrielsson  2006  Linkpings Allmnna SS            41.54   
22  Nellie Johansson Jngren  2009  Linkpings Allmnna SS            41.97   
23  Elin Axelsson  2008  Linkpings Allmnna SS            42.23   
24  Isa Gabrielsson  2008  Linkpings Allmnna SS            42.79   
25  Lovisa Comstedt  2009  Linkpings Allmnna SS            42.85   
26  Ellen Almn  2007  Linkpings Allmnna SS            46.92   
27  Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS            47.85   
28  Agnes Fahlstrm  2009  Motala Simsllskap            51.32   
29  Ester Sjgren  2009  Motala Simsllskap            52.68   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Blueseventy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap            28.34   
Olivia Gustafsson  2004  Linkpings Allmnna SS            29.03   
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS            29.56   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            29.66   
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            30.36   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS            30.66   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb            30.75   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            31.32   
Elin Gustafsson  2005  Linkpings Allmnna SS            31.39   
10  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.51   
11  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS            32.58   
12  Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            32.83   
13  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS            32.84   
14  Bella Ringholt  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.91   
15  Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS            32.94   
16  Ellen Lovinge  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            33.33   
16  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS            33.33   
18  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians            33.62   
19  Anna Vikstrm  2004  Linkpings Allmnna SS            33.72   
20  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS            34.04   
20  Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS            34.04   
22  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS            34.09   
23  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap            34.18   
24  Alice Johansson  2005  Linkpings Allmnna SS            34.39   
25  Greta Rosn  2004  Motala Simsllskap            34.57   
26  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap            34.76   
27  Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS            34.92   
28  Emmy Dyrkell  2004  Finspngs Simklubb            36.41   
29  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS            36.89   
30  Selma Sjgren  2004  Motala Simsllskap            37.90   
31  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb            40.50   
32  Anna Oscarsson  2005  Linkpings Allmnna SS            42.29   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Blueseventy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS            25.85   
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap            26.73   
Elin Gunnarsson  2002  Linkpings Allmnna SS            27.44   
Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS            27.47   
Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS            28.52   
Hilda Linn  2000  Linkpings Allmnna SS            28.89   
Andrea Palm  2000  Linkpings Allmnna SS            29.24   
Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS            29.43   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians            29.52   
10  Amanda Weiding  2003  Linkpings Allmnna SS            29.66   
11  Nicole Modigh  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            29.85   
12  Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS            29.99   
13  Ella Lindroth  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            30.05   
14  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap            30.18   
15  Annie Westerlund  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb            30.46   
16  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS            30.80   
17  Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians            31.29   
18  Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians            31.35   
19  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS            31.62   
20  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.83   
21  Emmy Ericsson  2003  Linkpings Allmnna SS            31.99   
22  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.27   
23  Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS            32.72   
24  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            33.00   
25  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap            33.24   
26  Sandra Metzsch  1999  rebro Simallians            34.86   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsllskap            DNS   
Tilde Malm  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  16:54   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: LeWa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS            31.86   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS            32.12   
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap            34.89   
Milo Forsberg  2007  Linkpings Allmnna SS            35.53   
Kevin Sixtensson  2006  Linkpings Allmnna SS            36.78   
Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            36.88   
Alvar Aktner  2006  Finspngs Simklubb            37.05   
Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            38.03   
Ludvig Comstedt  2006  Linkpings Allmnna SS            39.67   
10  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsllskap            45.78   
11  Malte Klintker  2009  Linkpings Allmnna SS            45.79   
12  Elis Berntsson  2009  Linkpings Allmnna SS            47.60   
13  Karl Person  2006  Motala Simsllskap            50.33   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsllskap            DNS   
Olof Karlsson  2008  Linkpings Allmnna SS            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: LeWa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            27.65   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap            28.25   
David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            29.19   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            30.06   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS            31.11   
Elvis Ericsson  2005  Linkpings Allmnna SS            31.24   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb            31.40   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            31.61   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsllskap            32.04   
10  Erik Andersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            32.31   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap            33.09   
12  Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS            33.50   
13  Otto Svensson  2005  Motala Simsllskap            33.75   
14  Rasmus Landin  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            34.88   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: LeWa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS            25.99   
Albert Oscarsson  2001  Linkpings Allmnna SS            26.35   
Eric Lundstrm Silke  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            26.35   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap            26.41   
Sebastian Nilsson  2002  Linkpings Allmnna SS            26.47   
Elias Axelsson  2002  Linkpings Allmnna SS            26.72   
Sergej Basov  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            26.84   
Henrik Duong  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            26.87   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap            26.92   
10  Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb            27.06   
11  Adrijan Danqi  2002  rebro Simallians            27.14   
12  Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS            27.25   
13  Albin Staaf  2000  Linkpings Allmnna SS            27.35   
14  Carl Lfgren  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            27.61   
15  Erik Wallin  2003  Linkpings Allmnna SS            27.80   
16  Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS            28.21   
17  Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS            28.33   
18  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            28.36   
19  Anton Svennberg  2002  rebro Simallians            28.63   
20  William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS            28.95   
21  Hemming Gong  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            30.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  16:54 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  17:15   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 19, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Bilskolan Mitt i Stan 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    32.09        1:06.91   
Vera Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    31.78        1:08.14   
Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    32.69        1:08.43   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians    32.13        1:08.58   
Elise Gidlf  1999  Linkpings Allmnna SS    32.88        1:08.88   
Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS    32.60        1:09.64   
Elin Gunnarsson  2002  Linkpings Allmnna SS    33.32        1:11.19   
Alva Hgberg  2002  Linkpings Allmnna SS    33.52        1:11.37   
Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS    34.12        1:12.32   
10  Josefine Hrdelin  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    33.37        1:12.50   
11  Nicole Modigh  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    34.07        1:13.37   
12  Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    33.97        1:13.88   
13  Ella Lindroth  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.47        1:15.19   
14  Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians    34.69        1:15.90   
15  Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS    35.60        1:17.74   
16  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap    36.41        1:19.55   
17  Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians    39.31        1:24.54   
18  Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS    39.08        1:24.80   
19  Felicia Svan  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    37.50        1:25.64   
20  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS    38.22        1:25.92   
21  Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    38.91        1:26.01   
22  Ellen Lovinge  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb    39.44        1:27.18   
23  Sandra Metzsch  1999  rebro Simallians    39.11        1:27.47   
24  Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS    40.85        1:28.57   
25  Anna Vikstrm  2004  Linkpings Allmnna SS    41.88        1:36.89   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  17:22   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 20, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Cashprint 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Allmnna SS    27.17        57.22   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    27.47        57.78   
Eric Lundstrm Silke  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb    28.88        1:02.10   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap    29.07        1:02.58   
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS    30.44        1:05.39   
Anton Wallin  2000  rebro Simallians    31.03        1:05.59   
Elias Axelsson  2002  Linkpings Allmnna SS    31.22        1:05.80   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap    30.76        1:06.91   
Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS    31.72        1:07.03   
10  Carl Lfgren  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn    31.35        1:07.92   
11  Olle Almn  2003  Linkpings Allmnna SS    32.74        1:11.06   
12  Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    32.92        1:11.28   
13  David Axelsson  2004  Linkpings Allmnna SS    33.92        1:12.94   
14  David Ullstrand  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.00        1:15.28   
15  Wilmer Jakobsson  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb    44.38        1:37.93   
Otto Svensson  2005  Motala Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  17:53   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Hotell stermalm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            1:15.43   
Frida Erlandsson  2006  Linkpings Allmnna SS            1:19.98   
Althaea Ssskind  2007  Linkpings Allmnna SS            1:20.43   
Greta Sjgren  2007  Motala Simsllskap            1:28.02   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsllskap            1:28.91   
Henny Palng  2006  Linkpings Allmnna SS            1:30.51   
Elsa Bjrnholm  2006  Linkpings Allmnna SS            1:30.89   
Ella Hagstrm  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:32.68   
Emma Liis Eerik  2006  Linkpings Allmnna SS            1:33.95   
10  Alicia Rehnberg  2006  Linkpings Allmnna SS            1:35.60   
11  Fanny Ivarsson  2007  Linkpings Allmnna SS            1:36.19   
12  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:37.09   
13  Viola Hgberg  2007  Linkpings Allmnna SS            1:38.31   
14  Alice Bjrnholm  2008  Linkpings Allmnna SS            1:39.26   
15  Hanna Oehm  2007  Linkpings Allmnna SS            1:41.16   
16  Emma Persson  2007  Linkpings Allmnna SS            1:41.92   
17  Anna Sderqvist  2006  Motala Simsllskap            1:42.40   
18  Elin Axelsson  2008  Linkpings Allmnna SS            1:43.22   
19  Alicia Wallberg  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:45.32   
20  Nellie Johansson Jngren  2009  Linkpings Allmnna SS            1:47.28   
21  Jonna Klasn  2008  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:47.65   
22  Lovisa Comstedt  2009  Linkpings Allmnna SS            1:54.87   
23  Ellen Almn  2007  Linkpings Allmnna SS            1:55.27   
24  Isa Gabrielsson  2008  Linkpings Allmnna SS            1:56.22   
25  Agnes Fahlstrm  2009  Motala Simsllskap            2:01.19   
Linna Lundbohm  2006  Linkpings Allmnna SS            DNS   
Bella Gabrielsson  2006  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
Sofia Holmqvist  2008  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Hotell stermalm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alice Fransson  2004  Linkpings Allmnna SS            1:12.24   
Sofija Bojovic  2004  Finspngs Simklubb            1:15.27   
Ebba Holgersson  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:15.66   
Andrea Hglund  2005  Linkpings Allmnna SS            1:16.03   
Elin Gustafsson  2005  Linkpings Allmnna SS            1:16.97   
Hanna Persson  2004  Linkpings Allmnna SS            1:17.07   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            1:18.57   
Kasandra Svan  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:19.37   
Sofia Wallin  2005  Linkpings Allmnna SS            1:21.87   
10  Frida Holmqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            1:21.95   
11  Emma Werner  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:23.46   
12  Maja Arnell  2004  Linkpings Allmnna SS            1:23.56   
13  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsllskap            1:25.08   
14  Julia Arildsson  2005  Linkpings Allmnna SS            1:25.12   
15  Elvira Nilsson  2004  Linkpings Allmnna SS            1:25.54   
16  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians            1:25.86   
17  Darya Abbaspour  2005  Linkpings Allmnna SS            1:26.24   
18  Alice Johansson  2005  Linkpings Allmnna SS            1:28.61   
19  Stella qvist  2005  Linkpings Allmnna SS            1:28.65   
20  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap            1:28.82   
21  Emmy Dyrkell  2004  Finspngs Simklubb            1:31.72   
22  Kristel Aziz  2005  Linkpings Allmnna SS            1:39.83   
23  Anna Oscarsson  2005  Linkpings Allmnna SS            1:42.09   
24  Amanda Wrn  2004  Finspngs Simklubb            1:46.47   
Isabelle Frisk  2004  Linkpings Allmnna SS            DNS   
Elin Heimdahl  2004  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Hotell stermalm 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linkpings Allmnna SS            1:04.93   
Vera Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS            1:08.51   
Julia Mnsson  2002  rebro Simallians            1:08.62   
Andrea Palm  2000  Linkpings Allmnna SS            1:12.48   
Darja Koutchinskaia  2003  Linkpings Allmnna SS            1:13.10   
Ella Lindroth  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:13.76   
Hilda Linn  2000  Linkpings Allmnna SS            1:14.14   
Cornelia Johansson  2003  rebro Simallians            1:15.16   
Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians            1:15.86   
10  Amanda Weiding  2003  Linkpings Allmnna SS            1:16.63   
11  Elsa Linn  2003  Linkpings Allmnna SS            1:17.25   
12  Martina Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS            1:17.79   
13  Maria Dehgani  2003  Linkpings Allmnna SS            1:17.85   
14  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap            1:18.03   
15  Annie Westerlund  2002  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:19.35   
16  Stefanie Petrovic  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:19.91   
17  Hilma Broden  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:21.09   
18  Emmy Ericsson  2003  Linkpings Allmnna SS            1:22.01   
19  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap            1:24.20   
20  Elin Nylander  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:25.46   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  17:53 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  18:12   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  06 maj 2018         
 
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Best Western Motala 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fredrik Hglund  2006  Linkpings Allmnna SS            1:22.38   
Arthur Forsflt  2008  Motala Simsllskap            1:25.68   
Kevin Sixtensson  2006  Linkpings Allmnna SS            1:28.15   
Milo Forsberg  2007  Linkpings Allmnna SS            1:32.19   
Cesar Svan  2007  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:32.86   
Alvar Aktner  2006  Finspngs Simklubb            1:34.88   
Olof Karlsson  2008  Linkpings Allmnna SS            1:39.09   
Robert Hanouch  2006  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:39.44   
Ludvig Comstedt  2006  Linkpings Allmnna SS            1:40.54   
10  Elis Berntsson  2009  Linkpings Allmnna SS            1:56.42   
11  Malte Klintker  2009  Linkpings Allmnna SS            1:56.82   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsllskap            DNS   
Simon Axelsson  2006  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Best Western Motala 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS            1:05.55   
Nikola Petrovic  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:10.33   
Markus Stahre  2004  Linkpings Allmnna SS            1:12.68   
Emil Kilander  2004  Linkpings Allmnna SS            1:15.67   
Elvis Ericsson  2005  Linkpings Allmnna SS            1:19.10   
Oskar Glawing  2005  Finspngs Simklubb            1:19.41   
Robin Lundqvist  2005  Linkpings Allmnna SS            1:19.45   
Nassim Arim  2004  Linkpings Allmnna SS            1:20.52   
David Malm  2004  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:20.57   
10  Marcus Manninen  2004  Motala Simsllskap            1:23.55   
11  Rasmus Landin  2005  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:26.55   
12  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsllskap            1:35.08   
Otto Svensson  2005  Motala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 r 
Sponsor: Best Western Motala 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS            58.90   
Petter Cyrn  1996  Linkpings Allmnna SS            59.19   
Nicola Lundqvist  2002  Linkpings Allmnna SS            1:04.93   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS            1:05.90   
Oliver Tykesson  2000  Linkpings Allmnna SS            1:06.21   
Adrijan Danqi  2002  rebro Simallians            1:06.23   
Axel Eriksson  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:06.24   
Anton Wallin  2000  rebro Simallians            1:08.18   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap            1:08.89   
10  Anton Svennberg  2002  rebro Simallians            1:09.29   
11  Naevid Kiasat  2001  Linkpings Allmnna SS            1:09.47   
12  Henrik Duong  2003  Simklubben Blkulla Oskarshamn            1:10.25   
13  William Barkehed  2003  Linkpings Allmnna SS            1:11.43   
14  Joakim Shl  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:13.17   
15  Sergej Basov  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:13.67   
16  Oliver Edoff  2003  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:14.01   
17  Hemming Gong  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb            1:18.43   
Isak Lust  2002  Linkpings Allmnna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner