2018-01-17   00:31:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Bank Cup Frederiksberg 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Bank Cup Frederiksberg    Udskriftsdato  24 oktober 2009   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  17:38   
  Arrangør  GI-40/Hermes         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    264  37.89        1:21.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Jørner  1998    250  38.00        1:22.94   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Johan Bragason  1999    223  40.22        1:26.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Philip Greve  1998    211  43.85        1:27.67   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    211  39.06        1:27.73   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mikkel Grønne  1999    205  41.90        1:28.58   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Victor Kjærsgaard  1998    203  42.01        1:28.89   
  A6                   
                     
Emil Johansen  1999    170  46.01        1:34.30   
  Roskilde Svømning                   
                     
Baldur H. Bremholm Hansen  1999    166  44.67        1:34.94   
  Albertslund IF                   
                     
10  Jesper Christensen  1998    163  46.33        1:35.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Julius Thielst  2000    163  45.36        1:35.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Phillip Riis  1998    163  44.65        1:35.71   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Andreas Wagner  1998    159  45.87        1:36.43   
  Albertslund IF                   
                     
14  Lasse Kriegel Skovrup  1998    156  45.79        1:37.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Mathias Holdrup  1999    146  46.77        1:39.18   
  GI-40 Hermes                   
                     
16  Emil D. Nielsen  1999    138  47.32        1:41.06   
  GI-40 Hermes                   
                     
17  Giano Grillo  1998    136  48.11        1:41.66   
  GI-40 Hermes                   
                     
18  Joachim Hermansen  1998    132  47.54        1:42.48   
  A6                   
                     
19  Nicolai Vive Rasmussen  1998    128  47.43        1:43.65   
  GI-40 Hermes                   
                     
20  Anders Sørensen  1999    120  49.36        1:45.83   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Peter Wiese  1999    117          1:46.66   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Malik Tappert  1998    112  50.32        1:48.31   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
23  Christopher Riis  2000    112  51.65        1:48.34   
  Roskilde Svømning                   
                     
24  Joakim Palmqvist  1999    112  54.36        1:48.35   
  Roskilde Svømning                   
                     
25  Sebastian Rasmussen  2000    106  56.22        1:50.29   
  Roskilde Svømning                   
                     
26  André Sebastian Ghaziani  1999    102  53.50        1:51.82   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
27  Mathias W.b. Christiansen  1998    90  54.25        1:56.68   
  GI-40 Hermes                   
                     
28  Anders Engtorp Olesen  1999    87  57.82        1:57.68   
  Roskilde Svømning                   
                     
29  Philip Brenting  1999    82  57.77        2:00.03   
  GI-40 Hermes                   
                     
30  Hjalte Tromborg  2000    79  57.84        2:01.65   
  Albertslund IF                   
                     
31  Malthe Dam Junget  1999    76  1:01.03        2:03.16   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
32  Aske Carl Snel  2000    76  1:01.48        2:03.37   
  GI-40 Hermes                   
                     
33  Daniel C. Bjørrith  1999    71  1:03.87        2:05.98   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Daniel Brylov  2000    63  1:07.53        2:11.09   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Thomas Halskov  1998              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Victor Ryan Nielsen  1998              DNS   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Dennis Halili  1998              DNS   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Sebastian Brøgger-Jensen  1998              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mads Munk Sørensen  1999              DSQ  afslut mave v/50m 
  GI-40 Hermes                   
                     
Emil Parnel  1999              DSQ  asyn arme i fly 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Tobias Roldgaard  1998              DSQ  ej røre v/50 m 
  Albertslund IF                   
                     
Luis Felipe  1998              DSQ  1 hånd vend v/75m 
  GI-40 Hermes                   
                     
Anders Søndermann  1998              DSQ  arme bag hoften 
  Albertslund IF                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Børre Petersen  1996    407  33.69        1:10.45   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mathias Brændholt  1996    399  34.22        1:10.93   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Kasper Tvergaard  1996    360  36.07        1:13.44   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Lasse Jørgensen  1996    352  32.87        1:13.94   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Benjamin S. Tollundgaard  1996    347  34.60        1:14.33   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Chris Johansen  1996    346  33.99        1:14.41   
  Herlev Svømning                   
                     
Mathias Parnel  1996    344  35.93        1:14.56   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Jens Frederik Vittrup  1996    343  34.35        1:14.59   
  Herlev Svømning                   
                     
Christian O. Sørensen  1996    343  35.22        1:14.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Nikolaj Bertelsen  1996    341  33.70        1:14.75   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Isak Lichi  1997    327  36.51        1:15.83   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
12  Daniel Lund Bækkegård  1996    306  35.73        1:17.53   
  A6                   
                     
13  August Warrer  1996    303  36.23        1:17.76   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
14  Timon Wedekind  1996    299  38.25        1:18.14   
  GI-40 Hermes                   
                     
15  Nikolai Skelsager  1996    296  36.05        1:18.36   
  A6                   
                     
16  Nichlas Fonnesbech  1996    294  36.98        1:18.56   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
17  Oliver Huban  1996    292  35.36        1:18.71   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Martin Jungersen  1997    282  38.38        1:19.68   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Lasse Brock  1997    266  37.95        1:21.24   
  Herlev Svømning                   
                     
20  Sebastian H. Andersen  1997    261  37.96        1:21.77   
  Kalundborg SK                   
                     
21  Jens Thomas Thulstrup  1996    260  36.83        1:21.80   
  Roskilde Svømning                   
                     
22  Elias Offersen  1996    255  38.79        1:22.35   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
23  Gustav Toftegaard Hansen  1996    251  39.16        1:22.76   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
24  Sebastian Westerby  1997    250  39.53        1:22.90   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
25  Christian Thomsen  1996    248  37.08        1:23.09   
  GI-40 Hermes                   
                     
26  Christoffer Krogh  1997    232  41.03        1:25.03   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
27  Jesper Frost Thomsen  1997    231  39.48        1:25.14   
  GI-40 Hermes                   
                     
28  Frederik S. Nielsen  1996    219  40.51        1:26.66   
  Roskilde Svømning                   
                     
29  Lars Emil Villa  1997    214  41.58        1:27.34   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
30  Simon Svane  1996    202  41.53        1:29.05   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
31  Kristian Madsen  1996    196  41.71        1:29.93   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
32  Jonas Spuur Drehling  1997    190  41.84        1:30.86   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
33  Mads Johnbeck  1997    187  45.22        1:31.27   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Andreas Frost  1996    181  42.15        1:32.33   
  GI-40 Hermes                   
                     
35  Daniel Højme  1997    180  43.61        1:32.49   
  GI-40 Hermes                   
                     
36  Frederik Rasmussen  1997    179  44.50        1:32.74   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
37  Kasper Leisted Bertelsen  1997    177  42.25        1:32.95   
  GI-40 Hermes                   
                     
38  Pelle Mandrup Jensen  1997    158  45.04        1:36.62   
  Roskilde Svømning                   
                     
39  Osvald Bjarup Bruun  1996    156  46.80        1:37.02   
  Orient Svømning                   
                     
Sebastian Hjeresen  1997              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
Malthe G. Poulsen  1997              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Victor Bødker  1997              DSQ  Tyvstart 
  GI-40 Hermes                   
                     
Martin Zilmer  1996              DSQ  1 hånd vend v/75m 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Marcus Kennis Brask  1996              DSQ  Tyvstart 
  Orient Svømning                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laust Norgren  1995    482  30.15        1:06.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Andreas T. Johansen  1994    473  31.39        1:07.04   
  Albertslund IF                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    461  31.86        1:07.59   
  Roskilde Svømning                   
                     
Christian Heyde  1994    430  31.64        1:09.19   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Jesper Bang  1995    428  30.98        1:09.31   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Michel Michelsen  1994    426  32.35        1:09.39   
  GI-40 Hermes                   
                     
Thor Giessing  1994    405  33.40        1:10.58   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Jens Dyreborg Nielsen  1995    405  33.68        1:10.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ulrik Peter Willén  1995    394  32.55        1:11.22   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Sebastian Terp  1995    388  31.37        1:11.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Miki Mørck Taagholt  1994    385  33.71        1:11.81   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Burak Dagidir  1995    362  34.59        1:13.30   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Esben Bragason  1995    360  34.28        1:13.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Morten Voigt Larsen  1995    354  34.00        1:13.84   
  Roskilde Svømning                   
                     
15  Gøkhan Dagidir  1995    347  34.82        1:14.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Asbjørn Munk  1995    307  36.79        1:17.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
17  Victor Haurholm  1995    300  37.20        1:18.05   
  Orient Svømning                   
                     
18  Jannick Kristensen  1995    283  36.12        1:19.54   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Christoffer Back Petersen  1995    283  37.88        1:19.60   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Rasmus Kaadtmann  1995    269  39.65        1:20.92   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
21  Mikkel M. Jørgensen  1994    263  36.70        1:21.50   
  GI-40 Hermes                   
                     
22  Tobias Grønne  1995    261  37.62        1:21.73   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Christian Jacobsen  1995    260  39.23        1:21.83   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Jonas Lagerbon Olsson  1995    231  38.75        1:25.07   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Rasmus Ejby Nyeland  1995              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Christian Halby  1994              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
Frederik Fisker  1994              DNS   
  A6                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Halding  1991    549  30.78        1:03.80   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Rune Kjærulf  1993    498  31.61        1:05.90   
  Kalundborg SK                   
                     
Martin Collignon  1992    490  30.91        1:06.23   
  GI-40 Hermes                   
                     
Tobias N Sandager  1993    474  32.35        1:06.99   
  GI-40 Hermes                   
                     
Kristoffer Weber Larsen  1993    429  32.66        1:09.26   
  GI-40 Hermes                   
                     
Hans Henrik Havn  1992    416  30.61        1:09.97   
  Orient Svømning                   
                     
Oliver Korfitsen  1990              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til GI-40 Hermes 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare