2018-01-19   06:23:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Bank Cup Frederiksberg 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Bank Cup Frederiksberg    Udskriftsdato  24 oktober 2009   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  13:46   
  Arrangør  GI-40/Hermes         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Langhorn  1998    287  1:25.72  3:01.59  4:46.44    6:08.21   
  A6                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Østergaard  1996    402  1:14.77  2:36.38  4:14.26    5:29.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Hannibal Steenfos  1996    380  1:14.82  2:41.12  4:21.51    5:35.18   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Nikolai Skelsager  1996    376  1:19.10  2:43.89  4:22.32    5:36.32   
  A6                   
                     
Victor Bødker  1997    374  1:16.17  2:46.45  4:19.37    5:37.13   
  GI-40 Hermes                   
                     
Peter Gjerulff  1996    369  1:21.73  2:43.26  4:26.23    5:38.54   
  GI-40 Hermes                   
                     
Timon Wedekind  1996    333  1:28.88  3:02.31  4:33.55    5:50.52   
  GI-40 Hermes                   
                     
Lasse Jørgensen  1996    312  1:19.22  2:45.60  4:35.50    5:57.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Jonas Kaadtmann  1997    294  1:26.24  2:55.77  4:46.39    6:05.37   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Patrick Rasmussen  1997    219  1:42.54  3:27.07  5:18.14    6:43.17   
  Roskilde Svømning                   
                     
Christian O. Sørensen  1996              DSQ  asyn ben i fly 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Victor Drevskich  1996              DSQ  1 hånd i vend v/225m 
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Harald Bjørndal Hersted  1994    554  1:11.48  2:28.44  3:48.07    4:55.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Marcus Olesen  1995    452  1:11.71  2:28.79  4:05.20    5:16.41   
  Herlev Svømning                   
                     
Rasmus Hannibal Moulvad  1994    451  1:12.95  2:34.09  4:05.19    5:16.60   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Mads Østberg Wagner  1994    425  1:15.19  2:39.97  4:08.17    5:23.07   
  Herlev Svømning                   
                     
Michel Michelsen  1994    424  1:10.80  2:34.91  4:05.27    5:23.22   
  GI-40 Hermes                   
                     
Christian Halby  1994    414  1:16.20  2:39.66  4:11.92    5:25.97   
  Roskilde Svømning                   
                     
Thor Giessing  1994    404  1:13.25  2:42.16  4:12.28    5:28.62   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Morten Hjort  1994    394  1:13.92  2:40.31  4:18.31    5:31.20   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Jens Dyreborg Nielsen  1995    378  1:19.16  2:43.84  4:14.91    5:35.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Asbjørn Munk  1995    369  1:21.04  2:50.14  4:23.31    5:38.72   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Andreas T. Johansen  1994    335  1:19.26  2:47.60  4:23.38    5:49.81   
  Albertslund IF                   
                     
Kasper Emil Nielsen  1995              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Piet Jon Vidkjær  1995              DSQ  1 hånd i vending 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rune Kjærulf  1993    528  1:09.95  2:27.04  3:50.71    5:00.49   
  Kalundborg SK                   
                     
Martin Collignon  1992    483  1:09.09  2:29.61  4:00.42    5:09.51   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mikkel H. Andersen  1991    483  1:07.15  2:30.26  4:00.69    5:09.61   
  Kalundborg SK                   
                     
Tobias N Sandager  1993    467  1:13.71  2:36.74  4:00.82    5:13.02   
  GI-40 Hermes                   
                     
Mads Albæk Sørensen  1993    321  1:22.24  2:53.19  4:39.89    5:54.56   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til GI-40 Hermes 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare