2019-09-21   19:32:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 105 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 105 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:54   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 105, 200m Ryggsim Damer 16-20, Finaler 
16 - 20 år: Beatrice Andersson (1989) 2:20.76 2010-07-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lena Årebo  2002    514  36.08  1:15.13  1:55.48    2:34.78   
  Linköpings Allmänna SS  2:30.77                 
                     
Karoline Auestad  1998    500  37.61  1:17.73  1:57.92    2:36.28   
  Stavanger  2:31.10                 
                     
Julia Åstrand  1999    466  37.25  1:18.08  1:59.14    2:40.00   
  Alvesta Simsällskap  2:30.11                 
                     
Astrid Svedberg  2001    462  37.14  1:17.85  1:59.65    2:40.38   
  Simklubben Elfsborg  2:35.51                 
                     
Elise Alme Jensen  2002    459  39.65  1:19.50  2:00.96    2:40.76   
  Bergens SLK  2:29.03                 
                     
Emmie Davis  2002    444  39.10  1:20.71  2:03.02    2:42.51   
  Jönköpings Simsällskap  2:36.35                 
                     
Thea Maria Nilsen  2001    422  38.84  1:20.84  2:03.04    2:45.30   
  Bergens SLK  2:37.83                 
                     
Rebecka Östh  1999    420  37.30  1:19.87  2:03.21    2:45.55   
  Ludvika Simsällskap  2:27.27                 
                     
Lisa Flaa  2002    372  40.50  1:24.94  2:10.32    2:52.40   
  Nässjö SLS  2:43.98                 
                     
10  Annie Westerlund  2002    357  41.00  1:27.03  2:12.64    2:54.85   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:55.04                 
                     
11  Sofia Båvenäs  2002    348  40.86  1:25.70  2:11.39    2:56.36   
  Västerås Simsällskap  2:43.90                 
                     
12  Celine Gramstad  2000    340  41.02  1:25.72  2:12.25    2:57.66   
  Stavanger  2:57.05                 
                     
13  Jennie Lundgren  2001    335  42.11  1:27.19  2:13.61    2:58.55   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:42.86                 
                     
14  Una Jensen  2001    325  40.38  1:26.32  2:12.60    3:00.40   
  Bergens SLK  2:43.72                 
                     
15  Elsa Bylin  2002    312  42.14  1:29.24  2:17.47    3:02.73   
  Örebro Simallians  2:54.39                 
                     
16  Anesa Gacic  2002    299  44.37  1:31.84  2:19.81    3:05.51   
  Örebro Simallians  2:56.33                 
                     
17  Emma Sebelius  2002    288  43.48  1:31.25  2:18.98    3:07.78   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:47.10                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner