2019-09-20   11:52:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 44 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  12:24   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 44, 100m Bröst Herrar 12-13, Finaler 
12 - 13 år: Elliot Fielder (2003) 1:15.61 2016-07-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Stangeland  2005    395  35.98        1:17.83   
  Stavanger  1:21.39                 
                     
Leopold Grinnemo  2005    362  37.50        1:20.14   
  Jönköpings Simsällskap  1:20.46                 
                     
Gustav Fahlström  2005    345  37.94        1:21.45   
  Motala Simsällskap  1:20.56                 
                     
William Dahlqvist  2005    306  40.33        1:24.77   
  Simklubben Elfsborg  1:24.23                 
                     
David Ullstrand  2005    302  38.82        1:25.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:19.45                 
                     
Erik Andersson  2005    260  40.95        1:29.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:27.98                 
                     
Robin Daremo  2005    256  41.76        1:29.86   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.21                 
                     
Melker Åkesson  2006    256  40.97        1:29.92   
  Jönköpings Simsällskap  1:27.39                 
                     
Hannes Bergnell  2006    250  42.47        1:30.62   
  Simklubben Elfsborg  1:29.35                 
                     
10  Jacob Hellman  2006    245  42.23        1:31.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:30.77                 
                     
11  Tim Nageus  2005    241  42.91        1:31.73   
  Simklubben Elfsborg  1:26.73                 
                     
12  Axel Gladher  2006    238  42.63        1:32.09   
  Karlskrona Simsällskap  1:27.35                 
                     
13  Erik Mulikov  2005    234  42.60        1:32.58   
  Säffle Simsällskap  1:27.55                 
                     
14  Leo Karlsson  2006    233  44.42        1:32.83   
  Hallsberg Kumla Simklubb  1:29.40                 
                     
15  Kevin Sixtensson  2006    226  43.95        1:33.74   
  Linköpings Allmänna SS  1:32.51                 
                     
16  Justin Rineholm  2006    221  44.26        1:34.41   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.08                 
                     
17  Oskar Glawing  2005    212  43.98        1:35.69   
  Finspångs Simklubb  1:31.72                 
                     
18  Simon Axelsson  2006    202  45.83        1:37.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:36.23                 
                     
19  Arvid Blom  2006    200  46.38        1:37.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:37.11                 
                     
20  William Norén  2006    197  46.58        1:38.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:34.11                 
                     
21  Viljar G. Bergslien  2005    183  45.66        1:40.46   
  Stavanger  1:33.55                 
                     
22  Hugo Larsson  2006    180  47.31        1:41.11   
  Linköpings Allmänna SS  1:43.96                 
                     
23  Mats Lea Monslaup  2005    179  47.08        1:41.36   
  Stavanger  1:34.65                 
                     
24  August Jansson  2005    178  48.72        1:41.54   
  Örebro Simallians  1:34.72                 
                     
25  Edwin Brimalm  2005    173  47.07        1:42.44   
  Motala Simsällskap  1:40.24                 
                     
26  Casper Larsson  2006    169  48.92        1:43.17   
  Simklubben Solsta  1:33.76                 
                     
27  Lowe Stenberg  2006    167  48.20        1:43.71   
  Simklubben Elfsborg  1:36.82                 
                     
28  Daniel Sainz  2006    164  47.44        1:44.35   
  Jönköpings Simsällskap  1:42.52                 
                     
29  Fredrik Höglund  2006    161  48.17        1:44.88   
  Linköpings Allmänna SS  1:47.02                 
                     
30  Jacob Lindström  2005    156  48.96        1:45.97   
  Jönköpings Simsällskap  1:38.73                 
                     
31  Robert Hanouch  2006    141  51.09        1:49.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:49.37                 
                     
32  Gustav Kardfall  2006    126  51.94        1:53.93   
  Linköpings Allmänna SS  1:56.77                 
                     
Lukas Svensson  2006              DNS   
  Motala Simsällskap  1:56.83                 
                     
Erik Pellfolk  2005              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:45.99                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  12:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner