2019-09-20   11:49:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 69 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 69 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:34   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 69, 4X50m Medley Herrar 14-20, Finaler 
14 - 20 år: SK Elfsborg 1:47.52 2016-07-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lass Pojkar 2004 Lag 1  2004    564          1:53.08   
  Linköpings Allmänna SS  1:58.02                 
  Oliver Tykesson  2000      30.50        30.50   
  Simon Linnér  1999      30.48        1:00.98   
  Sixten Almén  1999      27.38        1:28.36   
  Gustav Henell  1999      24.72        1:53.08   
                     
Kalmar SS Herrar  2000    486          1:58.82   
  Kalmar Simsällskap  1:55.56                 
  Carl Lingström  2002      30.91        30.91   
  Anton Arvidsson  2000      32.31        1:03.22   
  Philip Turkowitch  2003      29.41        1:32.63   
  Frank Raunio  2000      26.19        1:58.82   
                     
Ludvika SS Herrar [1998]  1998    479          1:59.37   
  Ludvika Simsällskap  1:53.44                 
  Lukas Hill  1999      31.82        31.82   
  Anton Campalto  1998      32.28        1:04.10   
  Jakob Gustafsson  1999      28.35        1:32.45   
  Erik Krysén  2000      26.92        1:59.37   
                     
Jönköping Herrar [2000]  2000    470          2:00.14   
  Jönköpings Simsällskap  2:03.98                 
  Gabriel Eriksson  2004      30.67        30.67   
  Daniel Agestav  2002      32.97        1:03.64   
  Job Sanders  2003      28.37        1:32.01   
  Patrik Petkoczi  2002      28.13        2:00.14   
                     
Lass Pojkar 2004 Lag 2  2004    467          2:00.38   
  Linköpings Allmänna SS  2:07.87                 
  William Barkehed  2003      31.91        31.91   
  Nicola Lundqvist  2002      32.46        1:04.37   
  Albin Staaf  2000      28.40        1:32.77   
  Elias Axelsson  2002      27.61        2:00.38   
                     
Elfsborg Herrar 1  2000    458          2:01.12   
  Simklubben Elfsborg  1:59.21                 
  Viktor Sjöström  2001      30.72        30.72   
  Jonathan Arvidsson  2000      34.79        1:05.51   
  David Engström  2001      29.22        1:34.73   
  Anton Lornell  1998      26.39        2:01.12   
                     
Västerås Herrar  2000    448          2:02.08   
  Västerås Simsällskap  1:57.48                 
  Lucas Sterling  2004      31.01        31.01   
  Tom Dijkhuizen  2003      35.28        1:06.29   
  Jonathan Holmberg  2000      27.97        1:34.26   
  Peter Khabarov  2002      27.82        2:02.08   
                     
Lass Pojkar 2004 Lag 3  2004    434          2:03.38   
  Linköpings Allmänna SS  2:15.61                 
  Erik Wallin  2003      32.52        32.52   
  Ruben Staaf  2002      34.44        1:06.96   
  Naevid Kiasat  2001      28.91        1:35.87   
  Gustav Edlund  2004      27.51        2:03.38   
                     
Karlskrona Herrar [1999]  1999    426          2:04.16   
  Karlskrona Simsällskap  1:58.03                 
  Dennis Micin  2002      33.69        33.69   
  Hannes Wrenne  2004      34.36        1:08.05   
  Jakob Werner  2000      29.43        1:37.48   
  Elias Nilsson  2002      26.68        2:04.16   
                     
10  Stavanger SK G1 Jr.  2000    419          2:04.78   
  Stavanger  2:00.00                 
  Magnus Ravndal  1999      32.02        32.02   
  Marius Krüger-Larsen  2004      36.04        1:08.06   
  Fabian Shoghl  2003      28.25        1:36.31   
  Øyvind Andreassen  2000      28.47        2:04.78   
                     
11  Nkk Herrar [1999]  1999    391          2:07.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:00.01                 
  Sergej Basov  2003      34.51        34.51   
  Nikola Petrovic  2004      38.20        1:12.71   
  Eric Lundström Silke  2003      27.13        1:39.84   
  Joakim Sühl  2000      27.83        2:07.67   
                     
12  Haugesund SK G1 Jr  1998    357          2:11.64   
  Haugesund Svømmeklubb                   
  Gustav Leifsen  2002      32.56        32.56   
  Ola Vestbø  2003      39.76        1:12.32   
  Keilani Eritsland Loren  2003      31.06        1:43.38   
  Magnus Odland  2002      28.26        2:11.64   
                     
13  Jönköping Herrar 2  2004    332          2:14.88   
  Jönköpings Simsällskap  2:10.00                 
  David Liu  2004      35.69        35.69   
  Leopold Grinnemo  2005      38.06        1:13.75   
  Ricky Bergwall  2002      29.51        1:43.26   
  Jakob Starkenberg  2004      31.62        2:14.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner