2019-09-20   12:04:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 89 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 89 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 89, 200m Frisim Herrar 14-15, Finaler 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:01.18 2012-07-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Viktor Henrysson  2003    537  28.92  1:00.72  1:33.81    2:05.42   
  Oskarshamns Simsällskap  2:01.51                 
                     
Philip Turkowitch  2003    521  27.86  58.78  1:32.17    2:06.70   
  Kalmar Simsällskap  2:06.83                 
                     
Elliot Fielder  2003    516  28.85  1:00.99  1:34.07    2:07.12   
  Motala Simsällskap  2:04.96                 
                     
Gabriel Eriksson  2004    498  29.55  1:02.02  1:36.00    2:08.68   
  Jönköpings Simsällskap  2:07.53                 
                     
Kevin Söderqvist  2004    491  29.45  1:02.95  1:36.20    2:09.27   
  Simklubben Elfsborg  2:07.98                 
                     
Job Sanders  2003    473  29.54  1:02.81  1:37.22    2:10.83   
  Jönköpings Simsällskap  2:02.97                 
                     
Christopher Johnsen Skar  2003    466  31.32  1:04.71  1:38.23    2:11.56   
  Bergens SLK  2:09.17                 
                     
Lucas Sterling  2004    465  29.47  1:02.82  1:36.46    2:11.59   
  Västerås Simsällskap  2:10.15                 
                     
Sergej Basov  2003    439  29.89  1:04.50  1:40.54    2:14.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:16.91                 
                     
10  Ørjan Westre  2003    431  30.66  1:04.95  1:39.84    2:14.99   
  Karmøy Svømmeklubb  2:08.97                 
                     
11  William Barkehed  2003    421  30.94  1:05.50  1:41.03    2:16.05   
  Linköpings Allmänna SS  2:11.56                 
                     
12  David Axelsson  2004    420  31.23  1:05.84  1:41.53    2:16.18   
  Linköpings Allmänna SS  2:16.48                 
                     
13  Fabian Shoghl  2003    418  30.25  1:03.73  1:40.21    2:16.37   
  Stavanger  2:08.81                 
                     
14  Hannes Wrenne  2004    398  31.04  1:05.46  1:41.93    2:18.56   
  Karlskrona Simsällskap  2:16.90                 
                     
15  Olle Almén  2003    395  31.48  1:06.62  1:43.08    2:18.92   
  Linköpings Allmänna SS  2:21.47                 
                     
16  Aldin Mandzo  2004    382  31.89  1:07.92  1:44.78    2:20.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:21.01                 
                     
17  Markus Stahre  2004    379  31.92  1:08.18  1:45.13    2:20.84   
  Linköpings Allmänna SS  2:20.09                 
                     
18  Hugo Koivumäki  2004    379  32.70  1:09.29  1:45.66    2:20.89   
  Säffle Simsällskap  2:25.28                 
                     
19  Charlie Skoglund Macmillan  2004    371  31.83  1:08.76  1:44.94    2:21.93   
  Gjøvik Svømmeklubb  2:21.15                 
                     
19  Isak Rehnman  2004    371  33.11  1:10.07  1:46.61    2:21.93   
  Västerås Simsällskap  2:22.18                 
                     
21  Edvin Karlsson  2004    369  31.96  1:08.94  1:46.08    2:22.10   
  Oskarshamns Simsällskap  2:17.77                 
                     
22  Arn S. Andreassen  2004    367  32.82  1:09.46  1:46.97    2:22.39   
  Bergens SLK  2:21.93                 
                     
23  Vincent Hua  2004    367  31.56  1:07.32  1:44.97    2:22.42   
  Ringsjö SK  2:23.13                 
                     
24  Ola Vestbø  2003    365  31.73  1:08.56  1:45.96    2:22.72   
  Haugesund Svømmeklubb  2:18.83                 
                     
25  Filip Hedin  2003    360  32.21  1:09.55  1:46.73    2:23.33   
  Karlstads Simsällskap  2:20.29                 
                     
26  Sondre Antonsen Breivik  2004    357  32.34  1:09.58  1:47.36    2:23.74   
  Stavanger  2:28.39                 
                     
27  Anthon Huasson  2004    341  32.22  1:10.20  1:49.08    2:25.98   
  Ringsjö SK  2:26.87                 
                     
28  Gustav Ulfvebrand  2003    339  33.32  1:11.05  1:49.70    2:26.15   
  Västerås Simsällskap  2:24.53                 
                     
29  David Liu  2004    305  34.01  1:13.25  1:52.33    2:31.41   
  Jönköpings Simsällskap  2:23.85                 
                     
30  Emil Kilander  2004    245  35.29  1:16.90  1:59.10    2:42.81   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.60                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner