Tulokset Vårsimiaden 2018, Gävle
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Upsala S Mix 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 4:20.02 | ||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | |||||||||
Botvid Wiell | 2005 | |||||||||
Matilda Holmström | 2005 | |||||||||
Danny Simaleza | 2005 | 4:20.02 | 4:20.02 | |||||||
2 | Upsala S Mix 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 4:41.47 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | |||||||||
Rasmus Loklint | 2005 | |||||||||
Alma Bergqvist | 2005 | |||||||||
Markus Brenning | 2005 | 4:41.47 | 4:41.47 | |||||||
3 | Upsala S Mix 3 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 4:53.70 | ||||||
Emilia Åhlén | 2005 | |||||||||
Filip Hallin | 2006 | |||||||||
Lisen Myrelid | 2005 | |||||||||
Ravi Parekh | 2005 | 4:53.70 | 4:53.70 | |||||||
4 | Upsala S Mix 4 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:04.06 | ||||||
Hilma Wahlström | 2006 | |||||||||
Gabriel Leijon | 2006 | |||||||||
Lovis Lång | 2005 | |||||||||
Johan Bjersand-Hellström | 2005 | 5:04.06 | 5:04.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 2, 4X50m Frisim Mixed 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:16.39 | ||||||
Malte Franzén | 2007 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Tage Helin | 2007 | 34.80 | 1:07.49 | |||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 34.73 | 1:42.22 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 34.17 | 2:16.39 | |||||||
2 | Upsala S Mix 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:32.61 | ||||||
Anni Uljas | 2007 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Alva Marhold | 2007 | 1:14.44 | 1:53.15 | |||||||
Martin Johnsson | 2007 | 39.46 | 2:32.61 | |||||||
Simon Jansson | 2007 | 2:32.61 | ||||||||
3 | Bollnäs SS Mix [2007] | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 2:33.64 | ||||||
Edith Wallberg | 2007 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 37.06 | 1:10.53 | |||||||
Tim Ku-Ringström | 2010 | 45.02 | 1:55.55 | |||||||
Tindra Byqvist | 2008 | 38.09 | 2:33.64 | |||||||
4 | Upsala S Mix 4 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:46.53 | ||||||
Lego Wallin | 2007 | 1:25.87 | 1:25.87 | |||||||
Malte Andersson | 2007 | 40.59 | 2:06.46 | |||||||
Maj Grimnell | 2007 | 40.07 | 2:46.53 | |||||||
Lava Pelling Trautenberger | 2008 | 2:46.53 | ||||||||
5 | Ludvika SS Mix [2007] | 2007 | Ludvika Simsällskap | 2:49.58 | ||||||
Julia Escamilla Nordén | 2008 | 39.85 | 39.85 | |||||||
Elsa Karls | 2008 | 42.57 | 1:22.42 | |||||||
Eskil Nilsson | 2008 | 45.70 | 2:08.12 | |||||||
Axel Krysén | 2007 | 41.46 | 2:49.58 | |||||||
6 | Upsala S Mix 3 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:07.71 | ||||||
Annahita Kamkar | 2008 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Tilda Isenstam | 2009 | 43.07 | 1:23.92 | |||||||
Sixten Lindell | 2008 | 1:05.82 | 2:29.74 | |||||||
Samuel Elf | 2009 | 37.97 | 3:07.71 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 36.81 | 1:18.36 | 2:12.30 | 2:49.71 | |||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.99 | 1:21.42 | 2:12.95 | 2:52.99 | |||
3 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.17 | 1:28.47 | 2:26.64 | 3:09.36 | |||
4 | Olivia Nyström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 39.28 | 1:32.05 | 2:26.51 | 3:12.33 | |||
5 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 41.28 | 1:32.82 | 2:30.58 | 3:14.92 | |||
6 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.27 | 1:32.79 | 2:30.17 | 3:15.59 | |||
7 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 49.77 | 2:40.95 | 3:22.17 | ||||
8 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 45.63 | 1:38.82 | 2:38.09 | 3:24.83 | |||
9 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 50.25 | 1:44.77 | 2:44.51 | 3:30.46 | |||
10 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 46.18 | 1:39.12 | 2:42.60 | 3:30.82 | |||
11 | Melina Abrishami | 2006 | Borlänge Simsällskap | 53.96 | 1:48.24 | 2:46.56 | 3:32.11 | |||
12 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.22 | 1:44.01 | 2:46.07 | 3:35.49 | |||
13 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.57 | 1:48.70 | 2:52.21 | 3:45.22 | |||
14 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 52.62 | 1:49.36 | 2:59.58 | 3:50.07 | |||
15 | Emitis Aminiyan | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 56.58 | 1:57.11 | 3:05.05 | 3:56.10 | |||
16 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 1:07.61 | 2:13.91 | 3:24.62 | 4:22.21 | |||
- | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
- | Linn Biller | 2006 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 34.31 | 1:14.67 | 2:01.58 | 2:38.44 | |||
2 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.42 | 1:17.52 | 2:03.68 | 2:41.14 | |||
3 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 34.41 | 1:17.44 | 2:06.94 | 2:44.08 | |||
4 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.04 | 1:22.69 | 2:11.17 | 2:49.11 | |||
5 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.23 | 1:19.13 | 2:09.14 | 2:50.95 | |||
6 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.54 | 1:20.21 | 2:12.73 | 2:54.62 | |||
7 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.25 | 1:23.23 | 2:19.08 | 3:02.40 | |||
8 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:32.16 | 2:22.01 | 3:03.88 | |||
9 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.87 | 1:31.43 | 2:25.00 | 3:08.55 | |||
10 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.90 | 1:32.50 | 2:23.42 | 3:10.81 | |||
11 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 39.97 | 1:29.21 | 2:24.33 | 3:10.88 | |||
12 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.27 | 1:37.62 | 2:33.87 | 3:17.93 | |||
13 | Rosa Söderholm | 2005 | Ludvika Simsällskap | 51.63 | 1:48.29 | 2:46.81 | 3:38.47 | |||
14 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 53.82 | 1:49.67 | 2:53.24 | 3:41.29 | |||
15 | Homa Molatefi | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.56 | 1:48.41 | 2:54.88 | 3:48.30 | |||
16 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 1:04.96 | 2:09.33 | 3:14.07 | 4:06.95 | |||
- | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 35.55 | 1:17.41 | 2:00.40 | 2:37.19 | |||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.80 | 1:31.37 | 2:21.10 | 3:02.17 | |||
3 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 44.74 | 1:30.45 | 2:26.69 | 3:05.88 | |||
4 | Oliver Wijker | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.55 | 1:29.96 | 2:27.28 | 3:10.16 | |||
5 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.48 | 1:35.40 | 2:31.28 | 3:12.03 | |||
6 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.96 | 1:33.23 | 2:28.84 | 3:12.32 | |||
7 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.68 | 1:30.75 | 2:27.71 | 3:12.85 | |||
8 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.95 | 1:36.02 | 2:39.95 | 3:25.88 | |||
- | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.08 | 1:11.65 | 1:58.42 | 2:33.17 | |||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.25 | 1:11.93 | 1:58.57 | 2:33.31 | |||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.25 | 1:21.48 | 2:09.21 | 2:46.78 | |||
4 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.97 | 1:26.34 | 2:17.14 | 2:56.74 | |||
5 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.93 | 1:25.87 | 2:19.72 | 3:02.81 | |||
6 | Johan Bjersand-Hellström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.95 | 1:30.21 | 2:28.20 | 3:06.93 | |||
7 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 44.64 | 1:32.06 | 2:31.16 | 3:15.44 | |||
8 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.49 | 1:39.29 | 2:44.26 | 3:28.45 | |||
9 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.95 | 1:48.28 | 2:47.83 | 3:33.81 | |||
10 | Daniel Hamberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.45 | 1:47.01 | 2:48.45 | 3:36.04 | |||
11 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.48 | 1:39.81 | 2:53.72 | 3:43.51 | |||
- | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.33 | 1:26.25 | |||||
2 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 40.10 | 1:27.46 | |||||
3 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 41.46 | 1:28.67 | |||||
4 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 42.99 | 1:30.28 | |||||
5 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.05 | 1:31.11 | |||||
6 | Hillevi Östlund | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.53 | 1:31.74 | |||||
7 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.15 | 1:31.94 | |||||
8 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.75 | 1:33.24 | |||||
9 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.84 | 1:33.51 | |||||
10 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 46.33 | 1:35.18 | |||||
11 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 46.81 | 1:39.66 | |||||
12 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.43 | 1:40.36 | |||||
13 | Anni Uljas | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.37 | 1:40.95 | |||||
14 | Marie Pavlovska | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 54.20 | 1:48.90 | |||||
15 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.21 | 1:51.79 | |||||
16 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.31 | 1:51.98 | |||||
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.22 | 1:26.47 | |||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 47.72 | 1:38.58 | |||||
3 | Tindra Byqvist | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 46.38 | 1:40.10 | |||||
4 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.57 | 1:40.41 | |||||
5 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 47.72 | 1:40.46 | |||||
6 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 52.68 | 1:47.85 | |||||
7 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 51.06 | 1:49.88 | |||||
8 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.49 | 1:50.80 | |||||
- | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.87 | 1:23.01 | |||||
2 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.27 | 1:23.11 | |||||
3 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.62 | 1:36.54 | |||||
4 | Aston Horn | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.65 | 1:38.09 | |||||
5 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.80 | 1:48.17 | |||||
6 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.81 | 1:53.31 | |||||
- | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Åman | 2007 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 42.07 | 1:33.18 | |||||
2 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 51.90 | 1:47.16 | |||||
3 | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | 53.09 | 1:54.07 | |||||
4 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 55.65 | 2:02.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.72 | 1:23.17 | |||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 39.67 | 1:23.94 | |||||
3 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.57 | 1:29.02 | |||||
4 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.72 | 1:29.33 | |||||
5 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 42.87 | 1:30.11 | |||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.48 | 1:30.19 | |||||
7 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.27 | 1:32.95 | |||||
8 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.77 | 1:34.07 | |||||
9 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.02 | 1:34.16 | |||||
10 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.04 | 1:34.50 | |||||
11 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.91 | 1:35.09 | |||||
12 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.34 | 1:36.23 | |||||
13 | Vilma Herthelius | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.25 | 1:37.80 | |||||
14 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.02 | 1:37.98 | |||||
15 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.63 | 1:40.26 | |||||
16 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.15 | 1:40.59 | |||||
17 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 48.32 | 1:41.46 | |||||
18 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 48.44 | 1:41.81 | |||||
19 | Tekle Batsikadze | 2005 | Gävle Simsällskap | 47.03 | 1:41.94 | |||||
20 | Rosa Söderholm | 2005 | Ludvika Simsällskap | 50.59 | 1:42.77 | |||||
21 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 49.46 | 1:44.75 | |||||
22 | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 49.76 | 1:46.26 | |||||
23 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 50.21 | 1:47.60 | |||||
24 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 56.25 | 1:57.65 | |||||
25 | Allis Bülow | 2005 | Borlänge Simsällskap | 57.06 | 1:58.05 | |||||
26 | Alicia Grönlund | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 58.31 | 2:03.30 | |||||
- | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 43.33 | 1:31.95 | |||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.23 | 1:32.77 | |||||
3 | Enya Söderlund | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.77 | 1:35.80 | |||||
4 | Olivia Nyström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 45.12 | 1:38.14 | |||||
5 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 46.47 | 1:40.18 | |||||
6 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 48.06 | 1:40.53 | |||||
7 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.03 | 1:42.66 | |||||
8 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 49.68 | 1:43.12 | |||||
9 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 49.27 | 1:45.36 | |||||
10 | Sara Axelsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.07 | 1:45.99 | |||||
11 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 50.89 | 1:48.15 | |||||
12 | Melina Abrishami | 2006 | Borlänge Simsällskap | 51.41 | 1:48.40 | |||||
13 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 52.04 | 1:49.08 | |||||
13 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 52.68 | 1:49.08 | |||||
15 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.25 | 1:49.58 | |||||
16 | Rebecca Öhman | 2006 | Gävle Simsällskap | 51.04 | 1:52.05 | |||||
17 | Tyra Snellman | 2006 | Sim 77 Hofors | 53.02 | 1:52.97 | |||||
18 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.33 | 1:55.34 | |||||
19 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 57.16 | 1:58.24 | |||||
20 | Dalida Aron | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 55.86 | 2:00.07 | |||||
21 | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | 59.63 | 2:10.26 | |||||
22 | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:01.59 | 2:10.62 | |||||
23 | Ebba Sundberg | 2006 | Gävle Simsällskap | 1:04.99 | 2:19.17 | |||||
24 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 1:06.83 | 2:21.38 | |||||
- | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 46.59 | 1:36.83 | |||||
2 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.43 | 1:39.76 | |||||
3 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.40 | 1:41.77 | |||||
4 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 48.95 | 1:42.08 | |||||
5 | Hillevi Östlund | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.22 | 1:42.16 | |||||
6 | Anni Uljas | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.19 | 1:44.63 | |||||
7 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.84 | 1:46.79 | |||||
8 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.84 | 1:48.84 | |||||
9 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.70 | 1:49.33 | |||||
10 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 52.70 | 1:49.90 | |||||
11 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 52.41 | 1:51.41 | |||||
12 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 55.27 | 1:57.53 | |||||
13 | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.22 | 1:57.89 | |||||
14 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 57.24 | 1:59.19 | |||||
15 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 55.30 | 1:59.49 | |||||
16 | Marie Pavlovska | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 57.95 | 2:00.22 | |||||
17 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.20 | 2:08.62 | |||||
18 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:00.69 | 2:09.63 | |||||
19 | Ebba Karlsson | 2007 | Sim 77 Hofors | 1:01.66 | 2:14.60 | |||||
- | Isabella Ihrlund | 2007 | Falu Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elvira Wiell | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Appelgren | 2007 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.47 | 1:23.03 | |||||
2 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.35 | 1:23.08 | |||||
3 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.49 | 1:24.83 | |||||
4 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.76 | 1:28.61 | |||||
5 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.94 | 1:34.16 | |||||
6 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.60 | 1:36.99 | |||||
7 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 47.15 | 1:37.09 | |||||
8 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 49.82 | 1:43.20 | |||||
9 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.20 | 1:43.98 | |||||
10 | Johan Bjersand-Hellström | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.44 | 1:44.48 | |||||
11 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.01 | 1:53.04 | |||||
12 | Daniel Hamberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.79 | 1:53.11 | |||||
13 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 59.35 | 2:01.93 | |||||
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 37.80 | 1:21.56 | |||||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.83 | 1:33.94 | |||||
3 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.89 | 1:37.88 | |||||
4 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.19 | 1:42.55 | |||||
5 | Oliver Wijker | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.91 | 1:44.84 | |||||
6 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.71 | 1:44.86 | |||||
7 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.65 | 1:45.31 | |||||
8 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 50.36 | 1:45.35 | |||||
9 | Olle Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.53 | 1:46.27 | |||||
10 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.82 | 1:47.59 | |||||
11 | Sebastian Stolt | 2006 | Gävle Simsällskap | 52.45 | 1:51.40 | |||||
12 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.49 | 1:59.01 | |||||
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.26 | 1:37.34 | |||||
2 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.54 | 1:38.30 | |||||
3 | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | 50.40 | 1:45.78 | |||||
4 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.08 | 1:51.67 | |||||
5 | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.09 | 2:01.16 | |||||
6 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.20 | 2:02.87 | |||||
- | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Åman | 2007 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Krysén | 2007 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.96 | ||||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 48.22 | ||||||
3 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 51.61 | ||||||
4 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.68 | ||||||
5 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 54.09 | ||||||
6 | Tindra Byqvist | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 54.72 | ||||||
7 | Alice Byström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 55.29 | ||||||
8 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 55.52 | ||||||
9 | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 56.48 | ||||||
10 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 57.07 | ||||||
11 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 57.28 | ||||||
12 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 59.56 | ||||||
13 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 1:00.95 | ||||||
14 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:02.19 | ||||||
15 | Ella Snellman | 2009 | Sim 77 Hofors | 1:02.43 | ||||||
16 | Ella Boström | 2008 | Ludvika Simsällskap | 1:03.65 | ||||||
17 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:05.55 | ||||||
18 | Astrid Dotzauer | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:11.24 | ||||||
18 | Maria Leonardsson | 2009 | Ludvika Simsällskap | 1:11.24 | ||||||
- | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mariffa Mujawar | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 49.73 | ||||||
2 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 56.54 | ||||||
3 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 57.97 | ||||||
4 | Ata Östlund Keklik | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 58.67 | ||||||
5 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 59.26 | ||||||
6 | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | 1:01.32 | ||||||
7 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:03.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 31.92 | 1:06.56 | |||||
2 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 32.68 | 1:07.30 | |||||
3 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.27 | 1:07.43 | |||||
4 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 32.70 | 1:08.27 | |||||
5 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.32 | 1:08.93 | |||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.00 | 1:11.67 | |||||
7 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.34 | 1:11.73 | |||||
8 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.18 | 1:11.96 | |||||
9 | Vilma Herthelius | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.94 | 1:12.48 | |||||
10 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.31 | 1:13.25 | |||||
11 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.26 | 1:13.45 | |||||
12 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 35.17 | 1:13.78 | |||||
13 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.65 | 1:16.45 | |||||
14 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.39 | 1:17.61 | |||||
15 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.16 | 1:17.74 | |||||
16 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.33 | 1:18.99 | |||||
17 | Tekle Batsikadze | 2005 | Gävle Simsällskap | 39.88 | 1:21.60 | |||||
18 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.64 | 1:22.74 | |||||
19 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 40.20 | 1:23.61 | |||||
20 | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 44.61 | 1:31.19 | |||||
21 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 44.12 | 1:31.23 | |||||
22 | Alicia Grönlund | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.10 | 1:32.54 | |||||
23 | Rosa Söderholm | 2005 | Ludvika Simsällskap | 45.43 | 1:35.85 | |||||
24 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 45.83 | 1:38.75 | |||||
25 | Allis Bülow | 2005 | Borlänge Simsällskap | 52.20 | 1:45.75 | |||||
26 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.52 | 1:59.06 | |||||
- | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 32.91 | 1:07.09 | |||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.46 | 1:11.75 | |||||
3 | Stella Karlsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 35.85 | 1:13.25 | |||||
4 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.02 | 1:14.49 | |||||
5 | Olivia Nyström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 35.09 | 1:15.98 | |||||
6 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 37.53 | 1:18.07 | |||||
7 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 37.35 | 1:18.34 | |||||
8 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 45.23 | 1:19.31 | |||||
9 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 38.21 | 1:20.41 | |||||
10 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 38.31 | 1:20.60 | |||||
11 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 39.52 | 1:22.82 | |||||
12 | Sara Axelsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.48 | 1:23.37 | |||||
13 | Enya Söderlund | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.94 | 1:25.06 | |||||
14 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 42.26 | 1:25.45 | |||||
15 | Linn Biller | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 40.35 | 1:25.67 | |||||
16 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 40.92 | 1:26.74 | |||||
17 | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | 41.01 | 1:26.94 | |||||
18 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.53 | 1:27.31 | |||||
19 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 42.02 | 1:27.71 | |||||
20 | Melina Abrishami | 2006 | Borlänge Simsällskap | 43.03 | 1:29.15 | |||||
21 | Matilda Ljungbeck | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.27 | 1:31.80 | |||||
22 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.95 | 1:32.91 | |||||
23 | Rebecca Öhman | 2006 | Gävle Simsällskap | 45.23 | 1:33.25 | |||||
24 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 43.17 | 1:34.26 | |||||
25 | Tea Wetterbom | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.70 | 1:36.85 | |||||
26 | Tyra Snellman | 2006 | Sim 77 Hofors | 45.90 | 1:37.30 | |||||
27 | Emitis Aminiyan | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.56 | 1:38.38 | |||||
28 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.91 | 1:40.23 | |||||
29 | Ebba Sundberg | 2006 | Gävle Simsällskap | 47.32 | 1:43.91 | |||||
30 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 53.51 | 1:53.09 | |||||
- | Thea Klingberg | 2006 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 35.60 | 1:15.37 | |||||
2 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.26 | 1:16.99 | |||||
3 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 38.48 | 1:18.23 | |||||
4 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 38.37 | 1:18.79 | |||||
5 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 38.70 | 1:21.32 | |||||
6 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 40.11 | 1:22.66 | |||||
7 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.11 | 1:25.36 | |||||
8 | Hillevi Östlund | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.59 | 1:26.04 | |||||
9 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 40.26 | 1:26.13 | |||||
10 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.84 | 1:27.37 | |||||
11 | Anni Uljas | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.52 | 1:30.48 | |||||
12 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 43.10 | 1:30.88 | |||||
13 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.74 | 1:33.11 | |||||
14 | Marie Pavlovska | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 45.55 | 1:35.49 | |||||
15 | Klara Appelgren | 2007 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.16 | 1:35.80 | |||||
16 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.30 | 1:42.11 | |||||
17 | Elvira Wiell | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.45 | 1:43.83 | |||||
18 | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.08 | 1:45.84 | |||||
19 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.59 | 1:46.15 | |||||
20 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.57 | 1:48.19 | |||||
21 | Ebba Karlsson | 2007 | Sim 77 Hofors | 53.17 | 1:58.85 | |||||
22 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:02.26 | 2:02.40 | |||||
- | Isabella Ihrlund | 2007 | Falu Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 28.85 | 1:00.38 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 30.59 | 1:04.20 | |||||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 32.73 | 1:08.36 | |||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.10 | 1:08.39 | |||||
5 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 34.22 | 1:12.05 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.85 | 1:12.22 | |||||
7 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.74 | 1:12.79 | |||||
8 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.41 | 1:14.29 | |||||
9 | Johan Bjersand-Hellström | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.51 | 1:15.41 | |||||
10 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 38.01 | 1:17.45 | |||||
11 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:23.51 | 1:23.51 | |||||
12 | Daniel Hamberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.95 | 1:24.04 | |||||
13 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.63 | 1:25.50 | |||||
14 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.43 | 1:26.61 | |||||
15 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.48 | 1:28.37 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 31.85 | 1:07.44 | |||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.92 | 1:15.24 | |||||
3 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.07 | 1:16.22 | |||||
4 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.63 | 1:17.38 | |||||
5 | Oliver Wijker | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.22 | 1:19.67 | |||||
6 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 37.22 | 1:19.88 | |||||
7 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 37.94 | 1:20.58 | |||||
8 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.88 | 1:21.05 | |||||
9 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 39.68 | 1:21.39 | |||||
10 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.41 | 1:25.32 | |||||
11 | Sebastian Stolt | 2006 | Gävle Simsällskap | 43.11 | 1:30.01 | |||||
12 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.35 | 1:30.19 | |||||
13 | Olle Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.56 | 1:53.38 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 34.33 | 1:12.76 | |||||
2 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.91 | 1:16.90 | |||||
3 | Frode Montelius Risberg | 2007 | Falu Simsällskap | 39.99 | 1:24.05 | |||||
4 | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | 39.80 | 1:24.22 | |||||
5 | Aston Horn | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.73 | 1:24.70 | |||||
6 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.53 | 1:28.59 | |||||
7 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.73 | 1:32.24 | |||||
8 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 45.32 | 1:34.74 | |||||
9 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.24 | 1:38.54 | |||||
10 | Axel Krysén | 2007 | Ludvika Simsällskap | 44.57 | 1:42.77 | |||||
11 | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.06 | 1:44.45 | |||||
12 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.54 | 1:45.79 | |||||
13 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.90 | 1:47.06 | |||||
14 | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.11 | 1:47.81 | |||||
- | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Åman | 2007 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.80 | ||||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 39.14 | ||||||
3 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 39.58 | ||||||
4 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 39.74 | ||||||
5 | Tindra Byqvist | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 40.55 | ||||||
6 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 40.59 | ||||||
7 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 42.06 | ||||||
8 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 42.86 | ||||||
9 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 43.07 | ||||||
10 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 43.32 | ||||||
11 | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.43 | ||||||
12 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 44.32 | ||||||
13 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.49 | ||||||
14 | Astrid Dotzauer | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.89 | ||||||
15 | Ella Boström | 2008 | Ludvika Simsällskap | 48.46 | ||||||
16 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.24 | ||||||
17 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.01 | ||||||
18 | Alice Byström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.14 | ||||||
19 | Ella Snellman | 2009 | Sim 77 Hofors | 53.84 | ||||||
20 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.94 | ||||||
21 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.51 | ||||||
22 | Mariffa Mujawar | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 59.06 | ||||||
23 | Maria Leonardsson | 2009 | Ludvika Simsällskap | 1:00.24 | ||||||
- | Melly Lindberg Sköld | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:45 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 38.39 | ||||||
2 | Ata Östlund Keklik | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.21 | ||||||
3 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 42.45 | ||||||
4 | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | 44.04 | ||||||
5 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 46.82 | ||||||
6 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 49.00 | ||||||
7 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.33 | ||||||
8 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:01.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 15, 4X50m Medley Flick 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:24.14 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Tilde Svegårdh | 2005 | 41.60 | 1:16.68 | |||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 35.87 | 1:52.55 | |||||||
Emilia Åhlén | 2005 | 31.59 | 2:24.14 | |||||||
2 | Falun Damer [2005] | 2005 | Falu Simsällskap | 2:32.90 | ||||||
Tuva Hjemli | 2005 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Sara Strömsöe | 2006 | 47.33 | 1:22.57 | |||||||
Ellen Lundin | 2005 | 34.38 | 1:56.95 | |||||||
Emma Färlin | 2006 | 35.95 | 2:32.90 | |||||||
3 | Söderhamn Damer [2005] | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 2:38.41 | ||||||
Emelie Runarsson | 2006 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Ida Furuström | 2005 | 46.65 | 1:29.44 | |||||||
Junia Eklund | 2006 | 34.10 | 2:03.54 | |||||||
Saga Andersson | 2006 | 34.87 | 2:38.41 | |||||||
4 | Upsala S Damer 3 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:39.84 | ||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Lovis Lång | 2005 | 45.19 | 1:25.25 | |||||||
Klara Mattiasson | 2005 | 42.12 | 2:07.37 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 32.47 | 2:39.84 | |||||||
5 | Upsala S Damer 4 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:02.00 | ||||||
Isabelle Vallgren | 2006 | 49.15 | 49.15 | |||||||
Signe Grundemar | 2006 | 52.05 | 1:41.20 | |||||||
Ida Svensson | 2006 | 44.33 | 2:25.53 | |||||||
Sara Axelsson | 2006 | 36.47 | 3:02.00 | |||||||
6 | Borlänge Damer [2005] | 2005 | Borlänge Simsällskap | 3:11.41 | ||||||
Alice Tägtström | 2006 | 56.19 | 56.19 | |||||||
Melina Abrishami | 2006 | 50.79 | 1:46.98 | |||||||
Evelina Lemon | 2006 | 50.55 | 2:37.53 | |||||||
Olivia Nyström | 2006 | 33.88 | 3:11.41 | |||||||
7 | Söderhamn 2 Damer [2005] | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 3:11.74 | ||||||
Marie Pavlovska | 2007 | 53.40 | 53.40 | |||||||
Ida Karlsson | 2005 | 47.84 | 1:41.24 | |||||||
Märta Karlsson | 2007 | 53.44 | 2:34.68 | |||||||
Linn Biller | 2006 | 37.06 | 3:11.74 | |||||||
- | Sandviken Damer | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Dalida Aron | 2006 | 48.06 | 48.06 | |||||||
- | Upsala S Damer 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Sofia Wennerberg | 2005 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Olivia Punga | 2005 | 42.68 | 1:21.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 3 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:31.31 | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Ravi Parekh | 2005 | 38.06 | 1:15.28 | |||||||
Markus Brenning | 2005 | 38.44 | 1:53.72 | |||||||
Daniel Hamberg | 2005 | 37.59 | 2:31.31 | |||||||
2 | Upsala S Herrar 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:33.97 | ||||||
Gabriel Leijon | 2006 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Filip Hallin | 2006 | 44.20 | 1:25.11 | |||||||
Arvid Högström | 2006 | 41.69 | 2:06.80 | |||||||
Danny Simaleza | 2005 | 27.17 | 2:33.97 | |||||||
3 | Upsala S Herrar 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:35.14 | ||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Johan Bjersand-Hellström | 2005 | 48.16 | 1:25.25 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 36.64 | 2:01.89 | |||||||
Adam Wahlberg | 2006 | 33.25 | 2:35.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Harnäs Sku Damer [2007] | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:40.36 | ||||||
Astrid Lönn | 2008 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Elsa Harnesk | 2007 | 45.22 | 1:25.63 | |||||||
Isabelle Nilsson | 2007 | 38.14 | 2:03.77 | |||||||
Hillevi Östlund | 2007 | 36.59 | 2:40.36 | |||||||
2 | Upsala S Damer 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:46.73 | ||||||
Alva Marhold | 2007 | 43.46 | 43.46 | |||||||
Anni Uljas | 2007 | 47.90 | 1:31.36 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 39.50 | 2:10.86 | |||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 35.87 | 2:46.73 | |||||||
3 | Upsala S Damer 3 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:19.23 | ||||||
Elvira Wiell | 2007 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Märta Hamberg | 2007 | 54.02 | 1:40.99 | |||||||
Vera Frykberg | 2007 | 55.48 | 2:36.47 | |||||||
Tilda Isenstam | 2009 | 42.76 | 3:19.23 | |||||||
4 | Upsala S Damer 4 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:25.70 | ||||||
Inez Lundqvist | 2009 | 51.25 | 51.25 | |||||||
Isa Modig | 2008 | 53.02 | 1:44.27 | |||||||
Sara Högdin | 2007 | 57.44 | 2:41.71 | |||||||
Linnea Glantz | 2007 | 43.99 | 3:25.70 | |||||||
- | Upsala S Damer 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Sonja Lundström | 2008 | 45.95 | 45.95 | |||||||
Maj Grimnell | 2007 | 50.34 | 1:36.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 13:20 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 13:25 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:02.54 | ||||||
Hugo Nordlund | 2008 | 49.52 | 49.52 | |||||||
Lego Wallin | 2007 | 51.93 | 1:41.45 | |||||||
Tage Helin | 2007 | 36.77 | 2:18.22 | |||||||
Thomas Read | 2007 | 44.32 | 3:02.54 | |||||||
2 | Upsala S Herrar 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:09.90 | ||||||
Simon Jansson | 2007 | 50.03 | 50.03 | |||||||
Leo Jönsson | 2007 | 55.84 | 1:45.87 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | 40.04 | 2:25.91 | |||||||
Ludvig Höglund | 2007 | 43.99 | 3:09.90 | |||||||
3 | Upsala S Herrar 4 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:37.47 | ||||||
Samuel Elf | 2009 | 48.72 | 48.72 | |||||||
Martin Johnsson | 2007 | 50.39 | 1:39.11 | |||||||
Malte Andersson | 2007 | 58.69 | 2:37.80 | |||||||
Sixten Lindell | 2008 | 59.67 | 3:37.47 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 13:25 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 19, 4X100m Medley Mixed 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Upsala S Mix 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:03.87 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | 36.50 | 1:14.91 | 1:14.91 | ||||||
Ravi Parekh | 2005 | 39.46 | 1:24.80 | 2:39.71 | ||||||
Danny Simaleza | 2005 | 33.37 | 1:13.36 | 3:53.07 | ||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 33.79 | 1:10.80 | 5:03.87 | ||||||
2 | Upsala S Mix 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:17.74 | ||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 38.55 | 1:19.45 | 1:19.45 | ||||||
Matilda Holmström | 2005 | 39.15 | 1:24.46 | 2:43.91 | ||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 37.50 | 1:26.40 | 4:10.31 | ||||||
Botvid Wiell | 2005 | 32.51 | 1:07.43 | 5:17.74 | ||||||
3 | Upsala S Mix 3 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:44.27 | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 38.03 | 1:20.49 | 1:20.49 | ||||||
Olivia Punga | 2005 | 44.59 | 1:35.95 | 2:56.44 | ||||||
Markus Brenning | 2005 | 41.90 | 1:33.57 | 4:30.01 | ||||||
Emilia Åhlén | 2005 | 35.30 | 1:14.26 | 5:44.27 | ||||||
- | Upsala S Mix 4 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 38.62 | 1:17.74 | 1:17.74 | ||||||
Filip Hallin | 2006 | 44.18 | 1:34.81 | 2:52.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 20, 4X50m Medley Mixed 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:38.12 | ||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 41.90 | 41.90 | |||||||
Tage Helin | 2007 | 44.55 | 1:26.45 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 39.22 | 2:05.67 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | 32.45 | 2:38.12 | |||||||
2 | Bollnäs SS Mix [2007] | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 3:00.97 | ||||||
Edith Wallberg | 2007 | 50.08 | 50.08 | |||||||
Eleanor Fredholm | 2007 | 38.37 | 1:28.45 | |||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 46.97 | 2:15.42 | |||||||
Tim Ku-Ringström | 2010 | 45.55 | 3:00.97 | |||||||
3 | Upsala S Mix 3 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:02.47 | ||||||
Simon Jansson | 2007 | 48.52 | 48.52 | |||||||
Anni Uljas | 2007 | 47.25 | 1:35.77 | |||||||
Alva Marhold | 2007 | 43.86 | 2:19.63 | |||||||
Samuel Elf | 2009 | 42.84 | 3:02.47 | |||||||
4 | Upsala S Mix 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:20.35 | ||||||
Alvi Myrelid | 2008 | 48.27 | 48.27 | |||||||
Lego Wallin | 2007 | 50.66 | 1:38.93 | |||||||
Malte Andersson | 2007 | 1:00.30 | 2:39.23 | |||||||
Annahita Kamkar | 2008 | 41.12 | 3:20.35 | |||||||
5 | Upsala S Mix 4 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:21.49 | ||||||
Hugo Nordlund | 2008 | 1:45.74 | 1:45.74 | |||||||
Ludvig Höglund | 2007 | 1:45.74 | ||||||||
Tilda Isenstam | 2009 | 53.57 | 2:39.31 | |||||||
Lava Pelling Trautenberger | 2008 | 42.18 | 3:21.49 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 21, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:11.29 | 2:27.84 | 3:45.21 | 5:03.06 | |||
2 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 1:13.76 | 2:32.79 | 3:52.24 | 5:11.56 | |||
3 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:12.50 | 2:32.81 | 3:54.48 | 5:14.83 | |||
4 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:19.02 | 2:45.80 | 4:12.52 | 5:37.17 | |||
5 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.95 | 2:42.73 | 4:11.90 | 5:37.70 | |||
6 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 1:20.80 | 2:48.49 | 4:18.92 | 5:45.68 | |||
7 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:23.39 | 2:52.77 | 4:23.73 | 5:48.86 | |||
8 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:23.70 | 2:52.81 | 4:23.86 | 5:53.22 | |||
9 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:22.32 | 2:52.96 | 4:25.01 | 5:57.09 | |||
10 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:23.76 | 2:56.15 | 4:27.82 | 5:58.02 | |||
11 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:24.95 | 2:57.53 | 4:32.31 | 6:05.67 | |||
12 | Tekle Batsikadze | 2005 | Gävle Simsällskap | 1:31.08 | 3:11.71 | 4:55.16 | 6:32.57 | |||
13 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:31.01 | 3:01.85 | 5:01.54 | 6:39.24 | |||
14 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:58.07 | 4:06.60 | 6:16.72 | 8:24.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 22, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:05.23 | 2:18.89 | 3:34.15 | 4:47.86 | |||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:14.23 | 2:38.12 | 4:04.55 | 5:22.31 | |||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:18.78 | 2:43.97 | 4:07.76 | 5:26.72 | |||
4 | Johan Bjersand-Hellström | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:21.67 | 2:49.24 | 4:16.69 | 5:39.80 | |||
5 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:20.53 | 2:48.81 | 4:18.88 | 5:48.06 | |||
6 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 1:26.07 | 3:00.36 | 4:34.66 | 6:02.76 | |||
7 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 1:25.07 | 2:59.54 | 4:36.69 | 6:06.38 | |||
8 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:27.94 | 3:09.32 | 4:52.49 | 6:26.97 | |||
9 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:37.51 | 3:24.79 | 5:12.30 | 6:54.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 23, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 34.17 | 1:12.22 | 1:52.75 | 2:28.63 | |||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.38 | 1:13.04 | 1:53.57 | 2:33.53 | |||
3 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 35.67 | 1:15.41 | 1:28.25 | 2:40.50 | |||
4 | Stella Karlsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 38.21 | 1:21.46 | 2:05.69 | 2:48.10 | |||
5 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 38.83 | 1:23.58 | 2:10.34 | 2:53.02 | |||
6 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.39 | 1:25.26 | 2:12.02 | 2:55.94 | |||
7 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 39.73 | 1:25.28 | 2:12.03 | 2:56.32 | |||
8 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 40.23 | 1:27.04 | 2:14.41 | 2:56.85 | |||
9 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 41.07 | 1:29.61 | 2:17.85 | 2:58.87 | |||
10 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 41.88 | 1:28.81 | 2:15.98 | 2:59.59 | |||
11 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 42.87 | 1:31.21 | 2:22.17 | 3:07.37 | |||
12 | Linn Biller | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 41.60 | 1:29.73 | 2:19.22 | 3:10.04 | |||
13 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 43.77 | 1:35.07 | 2:26.60 | 3:13.00 | |||
14 | Melina Abrishami | 2006 | Borlänge Simsällskap | 43.87 | 1:33.69 | 2:24.53 | 3:14.42 | |||
15 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.33 | 1:36.12 | 2:29.43 | 3:17.82 | |||
16 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 44.84 | 1:36.14 | 2:28.18 | 3:18.99 | |||
17 | Emitis Aminiyan | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.49 | 1:41.01 | 2:35.99 | 3:26.41 | |||
18 | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | 45.57 | 1:40.13 | 2:36.20 | 3:26.60 | |||
19 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 52.92 | 1:54.96 | 2:57.92 | 3:56.29 | |||
- | Olivia Nyström | 2006 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 32.30 | 1:09.95 | 1:47.86 | 2:24.51 | |||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.07 | 1:17.45 | 1:59.58 | 2:41.39 | |||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.46 | 1:19.17 | 2:03.78 | 2:46.97 | |||
4 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.58 | 1:24.99 | 2:09.38 | 2:50.07 | |||
5 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.21 | 1:23.41 | 2:10.21 | 2:50.65 | |||
6 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 39.44 | 1:23.32 | 2:08.58 | 2:50.98 | |||
7 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.60 | 1:25.43 | 2:10.69 | 2:51.41 | |||
8 | Oliver Wijker | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.69 | 1:23.44 | 2:09.69 | 2:53.75 | |||
9 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.05 | 1:25.81 | 2:13.63 | 2:57.09 | |||
10 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.25 | 1:32.06 | 2:21.51 | 3:07.78 | |||
11 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.46 | 1:32.53 | 2:26.09 | 3:15.41 | |||
- | Olle Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 35.01 | 1:15.27 | |||||
2 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 35.71 | 1:16.32 | |||||
3 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.95 | 1:23.87 | |||||
4 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.11 | 1:25.80 | |||||
5 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.51 | 1:27.06 | |||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.89 | 1:31.68 | |||||
7 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.03 | 1:32.94 | |||||
8 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.19 | 1:33.46 | |||||
9 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.10 | 1:41.13 | |||||
10 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.69 | 1:45.78 | |||||
11 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.22 | 1:53.07 | |||||
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.16 | 1:19.79 | |||||
2 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 38.56 | 1:20.24 | |||||
3 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.00 | 1:32.89 | |||||
4 | Olivia Nyström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 41.51 | 1:33.13 | |||||
5 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 43.18 | 1:34.55 | |||||
6 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 49.80 | 1:45.23 | |||||
7 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 47.95 | 1:45.30 | |||||
8 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.62 | 1:45.64 | |||||
9 | Sara Axelsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.74 | 1:46.75 | |||||
10 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 52.57 | 1:49.45 | |||||
11 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 51.48 | 1:52.66 | |||||
12 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 53.10 | 1:56.55 | |||||
13 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:00.90 | 2:08.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.37 | 1:13.23 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.68 | 1:16.25 | |||||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 37.49 | 1:23.29 | |||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.66 | 1:26.29 | |||||
5 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.74 | 1:32.32 | |||||
6 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.69 | 1:36.60 | |||||
7 | Johan Bjersand-Hellström | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.15 | 1:39.14 | |||||
8 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.55 | 1:40.62 | |||||
9 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.26 | 1:48.65 | |||||
10 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.63 | 1:50.83 | |||||
10 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.72 | 1:50.83 | |||||
12 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 50.26 | 1:52.31 | |||||
13 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.84 | 1:55.92 | |||||
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 37.40 | 1:23.33 | |||||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.42 | 1:38.71 | |||||
3 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.91 | 1:39.12 | |||||
4 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.20 | 1:43.17 | |||||
5 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.82 | 1:45.96 | |||||
- | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 27, 50m Fjärilsim Flcikor 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.56 | ||||||
2 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.71 | ||||||
3 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 39.97 | ||||||
4 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 43.31 | ||||||
5 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.60 | ||||||
6 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.33 | ||||||
7 | Hillevi Östlund | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.73 | ||||||
8 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 50.23 | ||||||
9 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.79 | ||||||
10 | Anni Uljas | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.12 | ||||||
11 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.44 | ||||||
12 | Marie Pavlovska | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 55.09 | ||||||
13 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.27 | ||||||
- | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 28, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 36.45 | ||||||
2 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 38.48 | ||||||
3 | Frode Montelius Risberg | 2007 | Falu Simsällskap | 54.54 | ||||||
4 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.58 | ||||||
5 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.90 | ||||||
- | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 29, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 18.19 | ||||||
2 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 20.07 | ||||||
3 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 21.54 | ||||||
4 | Tindra Byqvist | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 22.74 | ||||||
5 | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 23.40 | ||||||
6 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 23.45 | ||||||
7 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 23.69 | ||||||
8 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 24.01 | ||||||
9 | Alice Byström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.77 | ||||||
10 | Astrid Dotzauer | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 27.08 | ||||||
11 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.36 | ||||||
12 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 30.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 20.36 | ||||||
2 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 21.14 | ||||||
3 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 21.85 | ||||||
4 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 22.64 | ||||||
5 | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | 26.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.56 | 1:14.38 | |||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 36.48 | 1:14.56 | |||||
3 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.29 | 1:18.94 | |||||
4 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 39.84 | 1:20.91 | |||||
5 | Vilma Herthelius | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.09 | 1:22.47 | |||||
6 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.51 | 1:22.81 | |||||
7 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.99 | 1:24.35 | |||||
8 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.62 | 1:25.43 | |||||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.09 | 1:26.28 | |||||
10 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 41.86 | 1:26.38 | |||||
11 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.79 | 1:27.63 | |||||
12 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.44 | 1:27.88 | |||||
13 | Tekle Batsikadze | 2005 | Gävle Simsällskap | 43.37 | 1:29.30 | |||||
14 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.17 | 1:29.70 | |||||
15 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.54 | 1:33.65 | |||||
16 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 45.52 | 1:33.93 | |||||
17 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.98 | 1:37.47 | |||||
18 | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 46.76 | 1:39.51 | |||||
19 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 51.69 | 1:41.30 | |||||
20 | Homa Molatefi | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.88 | 1:44.53 | |||||
21 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 54.73 | 1:55.42 | |||||
22 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 59.18 | 1:59.27 | |||||
- | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Grönlund | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 37.91 | 1:17.88 | |||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.62 | 1:23.58 | |||||
3 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.10 | 1:26.36 | |||||
4 | Stella Karlsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 43.54 | 1:29.86 | |||||
5 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 44.66 | 1:31.88 | |||||
6 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 45.05 | 1:33.03 | |||||
7 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.00 | 1:33.65 | |||||
8 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 47.52 | 1:35.15 | |||||
9 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.26 | 1:36.59 | |||||
10 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 48.99 | 1:36.91 | |||||
11 | Linn Biller | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 47.57 | 1:37.99 | |||||
12 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 48.72 | 1:39.46 | |||||
13 | Melina Abrishami | 2006 | Borlänge Simsällskap | 49.79 | 1:42.14 | |||||
14 | Rebecca Öhman | 2006 | Gävle Simsällskap | 47.63 | 1:43.18 | |||||
15 | Tea Wetterbom | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.78 | 1:43.30 | |||||
16 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.98 | 1:43.85 | |||||
17 | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | 50.71 | 1:44.02 | |||||
18 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 50.00 | 1:44.04 | |||||
19 | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.74 | 1:44.37 | |||||
20 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.79 | 1:46.69 | |||||
21 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 53.64 | 1:49.10 | |||||
22 | Emitis Aminiyan | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 55.22 | 1:51.99 | |||||
23 | Ebba Sundberg | 2006 | Gävle Simsällskap | 56.20 | 1:55.66 | |||||
24 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 1:00.45 | 2:00.45 | |||||
- | Dalida Aron | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Nyström | 2006 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 41.30 | 1:26.33 | |||||
2 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 42.56 | 1:27.03 | |||||
3 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.30 | 1:28.36 | |||||
4 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.88 | 1:31.18 | |||||
5 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 46.18 | 1:32.13 | |||||
6 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.53 | 1:32.65 | |||||
7 | Hillevi Östlund | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.12 | 1:33.99 | |||||
8 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.46 | 1:38.13 | |||||
9 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 49.59 | 1:40.44 | |||||
10 | Olivia Eriksson | 2007 | Falu Simsällskap | 49.63 | 1:41.41 | |||||
11 | Anni Uljas | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.24 | 1:41.66 | |||||
12 | Marie Pavlovska | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 55.75 | 1:50.50 | |||||
13 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.43 | 1:51.25 | |||||
- | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.92 | 1:11.08 | |||||
2 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.84 | 1:18.05 | |||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.95 | 1:19.95 | |||||
4 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 40.77 | 1:24.60 | |||||
5 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.61 | 1:25.21 | |||||
6 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 42.69 | 1:26.76 | |||||
7 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.09 | 1:27.21 | |||||
8 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 45.31 | 1:28.86 | |||||
9 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.83 | 1:34.33 | |||||
10 | Johan Bjersand-Hellström | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.70 | 1:36.89 | |||||
11 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.81 | 1:38.29 | |||||
12 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.26 | 1:40.64 | |||||
- | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 37.91 | 1:18.04 | |||||
2 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.63 | 1:22.16 | |||||
3 | Oliver Wijker | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.33 | 1:25.45 | |||||
4 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.06 | 1:26.12 | |||||
5 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.97 | 1:30.14 | |||||
6 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.34 | 1:30.32 | |||||
7 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 44.71 | 1:31.13 | |||||
8 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.57 | 1:33.43 | |||||
9 | Sebastian Stolt | 2006 | Gävle Simsällskap | 45.88 | 1:35.94 | |||||
10 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.58 | 1:38.55 | |||||
11 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.55 | 1:40.14 | |||||
12 | Olle Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 58.06 | 2:00.30 | |||||
- | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aston Horn | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.74 | 1:39.35 | |||||
2 | Frode Montelius Risberg | 2007 | Falu Simsällskap | 49.70 | 1:42.37 | |||||
3 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 50.01 | 1:42.70 | |||||
4 | Axel Krysén | 2007 | Ludvika Simsällskap | 50.13 | 1:46.30 | |||||
5 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.65 | 1:49.51 | |||||
6 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.87 | 1:50.94 | |||||
7 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 55.14 | 1:53.18 | |||||
8 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.87 | 1:53.72 | |||||
- | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 33, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.17 | ||||||
2 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 45.77 | ||||||
3 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.83 | ||||||
4 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 46.96 | ||||||
5 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 46.98 | ||||||
6 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 48.28 | ||||||
7 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 48.45 | ||||||
8 | Tindra Byqvist | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 48.49 | ||||||
9 | Melly Lindberg Sköld | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 50.37 | ||||||
10 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 52.10 | ||||||
11 | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.86 | ||||||
12 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 53.32 | ||||||
13 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 55.35 | ||||||
14 | Maria Leonardsson | 2009 | Ludvika Simsällskap | 56.11 | ||||||
15 | Mariffa Mujawar | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 58.30 | ||||||
16 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 58.36 | ||||||
17 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 58.83 | ||||||
18 | Astrid Dotzauer | 2008 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 59.64 | ||||||
- | Ella Snellman | 2009 | Sim 77 Hofors | DNS | ||||||
- | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 41.04 | ||||||
2 | Ata Östlund Keklik | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.96 | ||||||
3 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 50.09 | ||||||
4 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 50.37 | ||||||
5 | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | 51.73 | ||||||
6 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 54.70 | ||||||
7 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 56.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 35, 4X50m Frisim Flick 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:07.44 | ||||||
Matilda Holmström | 2005 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | 31.06 | 1:02.26 | |||||||
Sofia Wennerberg | 2005 | 31.86 | 1:34.12 | |||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 33.32 | 2:07.44 | |||||||
2 | Upsala S Damer 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:08.92 | ||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Emilia Åhlén | 2005 | 32.49 | 1:03.68 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 32.67 | 1:36.35 | |||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 32.57 | 2:08.92 | |||||||
3 | Falun Damer [2005] | 2005 | Falu Simsällskap | 2:18.47 | ||||||
Tuva Hjemli | 2005 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Ellen Lundin | 2005 | 32.02 | 1:03.14 | |||||||
Hanna Frank | 2006 | 38.79 | 1:41.93 | |||||||
Emma Färlin | 2006 | 36.54 | 2:18.47 | |||||||
4 | Gävle SS Damer [2005] | 2005 | Gävle Simsällskap | 2:19.49 | ||||||
Tekle Batsikadze | 2005 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Junie Mattsson | 2007 | 33.64 | 1:10.04 | |||||||
Stina Hedlund Loman | 2006 | 36.45 | 1:46.49 | |||||||
Lisa Holfve | 2005 | 33.00 | 2:19.49 | |||||||
5 | Söderhamn Damer [2005] | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 2:21.85 | ||||||
Saga Andersson | 2006 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Emelie Runarsson | 2006 | 36.66 | 1:12.36 | |||||||
Ida Furuström | 2005 | 39.33 | 1:51.69 | |||||||
Junia Eklund | 2006 | 30.16 | 2:21.85 | |||||||
6 | Upsala S Damer 3 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:23.68 | ||||||
Lovis Lång | 2005 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Klara Mattiasson | 2005 | 36.30 | 1:12.04 | |||||||
Tilde Svegårdh | 2005 | 34.69 | 1:46.73 | |||||||
Ida Svensson | 2006 | 36.95 | 2:23.68 | |||||||
7 | Borlänge Damer [2005] | 2005 | Borlänge Simsällskap | 2:33.80 | ||||||
Melina Abrishami | 2006 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Evelina Lemon | 2006 | 39.23 | 1:19.54 | |||||||
Sanna Hörnell | 2005 | 40.86 | 2:00.40 | |||||||
Olivia Nyström | 2006 | 33.40 | 2:33.80 | |||||||
8 | Söderhamn 2 Damer [2005] | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 2:34.65 | ||||||
Emitis Aminiyan | 2006 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Märta Karlsson | 2007 | 37.75 | 1:18.83 | |||||||
Linn Biller | 2006 | 38.76 | 1:57.59 | |||||||
Emma Mossnelid | 2006 | 37.06 | 2:34.65 | |||||||
9 | Upsala S Damer 4 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:40.16 | ||||||
Sara Axelsson | 2006 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Olivia Punga | 2005 | 38.16 | 1:15.79 | |||||||
Maja Ahlén | 2006 | 42.46 | 1:58.25 | |||||||
Märta Säfsten | 2006 | 41.91 | 2:40.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 36, 4X50m Frisim Pojkar 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:30.44 | ||||||
Daniel Smekal | 2005 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Arvid Högström | 2006 | 40.01 | 1:17.86 | |||||||
Artur Norman | 2005 | 39.04 | 1:56.90 | |||||||
Adam Wahlberg | 2006 | 33.54 | 2:30.44 | |||||||
2 | Upsala S Herrar 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:31.75 | ||||||
Filip Hallin | 2006 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Edvin Pitic | 2005 | 38.64 | 1:14.52 | |||||||
Olle Larsson | 2006 | 44.42 | 1:58.94 | |||||||
Johan Bjersand-Hellström | 2005 | 32.81 | 2:31.75 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:40 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:44 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 37, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:25.61 | ||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 35.31 | 1:12.29 | |||||||
Anni Uljas | 2007 | 37.81 | 1:50.10 | |||||||
Alva Marhold | 2007 | 35.51 | 2:25.61 | |||||||
2 | Harnäs Sku Damer [2007] | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:26.57 | ||||||
Hillevi Östlund | 2007 | 38.05 | 38.05 | |||||||
Elsa Harnesk | 2007 | 38.84 | 1:16.89 | |||||||
Astrid Lönn | 2008 | 36.51 | 1:53.40 | |||||||
Isabelle Nilsson | 2007 | 33.17 | 2:26.57 | |||||||
3 | Upsala S Damer 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:51.66 | ||||||
Annahita Kamkar | 2008 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Sara Högdin | 2007 | 44.91 | 1:26.76 | |||||||
Tilda Isenstam | 2009 | 43.67 | 2:10.43 | |||||||
Lava Pelling Trautenberger | 2008 | 41.23 | 2:51.66 | |||||||
4 | Upsala S Damer 3 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:03.17 | ||||||
Vera Frykberg | 2007 | 43.60 | 43.60 | |||||||
Linnea Glantz | 2007 | 45.10 | 1:28.70 | |||||||
Inez Lundqvist | 2009 | 46.56 | 2:15.26 | |||||||
Alvi Myrelid | 2008 | 47.91 | 3:03.17 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:44 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Gävle | Utskriftstid | 18:48 | |||
Arrangör | Gävle Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 38, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:37.03 | ||||||
Malte Franzén | 2007 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Tage Helin | 2007 | 35.60 | 1:08.97 | |||||||
Malte Andersson | 2007 | 43.93 | 1:52.90 | |||||||
Ludvig Höglund | 2007 | 44.13 | 2:37.03 | |||||||
2 | Upsala S Herrar 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:04.44 | ||||||
Simon Jansson | 2007 | 44.73 | 44.73 | |||||||
Samuel Elf | 2009 | 43.26 | 1:27.99 | |||||||
Lego Wallin | 2007 | 45.51 | 2:13.50 | |||||||
Hugo Nordlund | 2008 | 50.94 | 3:04.44 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:48 |