Resultater for TYR Invite
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.65 | ||||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.64 | ||||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 37.60 | ||||||
4 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.70 | ||||||
5 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.09 | ||||||
6 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.41 | ||||||
7 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.09 | ||||||
8 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 41.05 | ||||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.14 | ||||||
10 | Mimmi Kvissberg | 1962 | Täby Sim | 45.22 | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.75 | ||||||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.31 | ||||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.65 | ||||||
4 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 37.20 | ||||||
5 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.62 | ||||||
6 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.93 | ||||||
7 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.44 | ||||||
8 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.48 | ||||||
9 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.81 | ||||||
10 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.92 | ||||||
11 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.77 | ||||||
12 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 41.94 | ||||||
13 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.61 | ||||||
14 | Emelie Liljeblad | 2002 | Täby Sim | 45.00 | ||||||
- | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.28 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.03 | ||||||
3 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.25 | ||||||
4 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.90 | ||||||
5 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 37.73 | ||||||
6 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.20 | ||||||
7 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 38.38 | ||||||
8 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.53 | ||||||
9 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.61 | ||||||
10 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.35 | ||||||
11 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.45 | ||||||
12 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.49 | ||||||
13 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 40.00 | ||||||
14 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.48 | ||||||
15 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.57 | ||||||
16 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.58 | ||||||
17 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.86 | ||||||
18 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.93 | ||||||
19 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.24 | ||||||
20 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.32 | ||||||
21 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.34 | ||||||
22 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.38 | ||||||
23 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.51 | ||||||
24 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 41.56 | ||||||
25 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.74 | ||||||
26 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.90 | ||||||
27 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.17 | ||||||
28 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 42.30 | ||||||
29 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.80 | ||||||
30 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 42.93 | ||||||
31 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.35 | ||||||
32 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.97 | ||||||
33 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 44.07 | ||||||
34 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 44.24 | ||||||
35 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 44.85 | ||||||
36 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 44.97 | ||||||
37 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.16 | ||||||
38 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 46.11 | ||||||
39 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.70 | ||||||
40 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 48.77 | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 38.77 | ||||||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 39.03 | ||||||
3 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.95 | ||||||
4 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.03 | ||||||
5 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.23 | ||||||
6 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.75 | ||||||
7 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.73 | ||||||
8 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.17 | ||||||
9 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.30 | ||||||
10 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 44.62 | ||||||
11 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:56 |